Co robić?

Człowiek przez całe życie przecież się uczy !

Co robić?

Postprzez FallenT » 2008-11-03, 07:14:24

Witam, zarejestrowałem się na forum ponieważ mam problem. Nie wiem co robić!
Otóż, chodzę do liceum, klasa pierwsza, profil matematyczny. Nie jestem idiotą, ale geniuszem też nie jestem. Powiedzmy jestem pośrodku ( gimnazjalny 81 pkt. ). No więc jestem w tej klasie matematycznej ( klasa extra ), ale nie radzę sobie. Nie chodzi o to, że nie umiem. Po prostu się nie uczę. Nigdy tego nie robiłem i nie robię. I nie wiem co robić! Przepisać się? Ale gdzie? Opisując siebie powiem, że lubię czytać książki, myśleć ( naprawdę dużo i na poważne tematy ), jestem spokojny, często cichy. Moją pasją są gry wideo. Wiem, że niektórzy uważają to za dziecinadę, ale tak nie jest. To jest to co chciałbym robić w życiu. Aby się spełnić w tym marzeniu muszę sam się uczyć w domu ( programowania, modelowania 3D w szkole się nie nauczę ). A żeby to robić potrzebuje czasu, a w liceum jest dużo pracy. Moim drugim marzeniem jest aktorstwo. Nie wiem dlaczego, samo zainteresowanie aktorstwem pojawiło się niedawno. To też mógłbym robić. Sam bardzo lubię tworzyć. codziennie wymyślam różne historyjki itp. To przydatne w tworzeniu gier. A wymyślając historie sam wcielam się w te postacie, które wymyślam ( dziwne, wiem, ale taki już jestem ). Zbieram się ( z materiałem ) nawet do napisania książki, nie po to, żeby wydać. Po to, żeby napisać. I proszę uwierzyć jestem w tym dobry. I tu moje pytanie co mam począć? Co zrobić? Przepisać się gdzieś? Proszę o odpowiedź.
Avatar użytkownika
FallenTNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 6
Dołączył(a): 2008-11-03, 07:12:12
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Co robić?

Postprzez evil » 2008-11-03, 08:54:34

Zacznę od tego, że dla mnie jesteś typowym tłukiem-nieukiem ;] - totalny leń i szukasz jeszcze tutaj usprawiedliwienia dla siebie, licząc chyba że ktoś Cię zrozumie, poklepie po ramieniu i powie - tak tak graj to Twoja przyszłość.
Na miejscu Twoich rodziców porządnie przetrzepałabym Ci skórę i pierwsze co zrobiła to zabrała kompa ;].

FallenT napisał(a):Moją pasją są gry wideo. Wiem, że niektórzy uważają to za dziecinadę, ale tak nie jest.

haha chyba granie w gry - obstawiam, że ledwo wpadasz do domu i już odpalasz kompa i naparzasz w gry, tłumacząc się rodzicom, że to Twoja pasja ;]

FallenT napisał(a):To jest to co chciałbym robić w życiu. Aby się spełnić w tym marzeniu muszę sam się uczyć w domu ( programowania, modelowania 3D w szkole się nie nauczę ).

Co byś chciał w życiu robić?, grać?, czy programować? bo jeśli to drugie to proponuje się ostro wziąć do nauki

FallenT napisał(a):Moim drugim marzeniem jest aktorstwo. Nie wiem dlaczego, samo zainteresowanie aktorstwem pojawiło się niedawno. To też mógłbym robić. Sam bardzo lubię tworzyć. codziennie wymyślam różne historyjki itp. To przydatne w tworzeniu gier. A wymyślając historie sam wcielam się w te postacie, które wymyślam ( dziwne, wiem, ale taki już jestem ). Zbieram się ( z materiałem ) nawet do napisania książki, nie po to, żeby wydać. Po to, żeby napisać.
.
daj spokój wymyślasz jakieś śmieszne rzeczy tylko żeby wykręcić się od nauki - daruj sobie~, zamiast się nad sobą rozczulać i wmawiać sobie, że masz takie cudowne zainteresowania i nikt Cię nie rozumie zabierz się za naukę. Chcesz to się przenoś - ale i tak będziesz musiał się uczyć.
"Jedyne czego żałuję w życiu, to tego, że nie jestem kimś innym."
Woody Allen
Avatar użytkownika
evilNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3240
Dołączył(a): 2007-05-24, 00:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Co robić?

Postprzez privace » 2008-11-03, 13:10:07

Oj evil, pojechałaś po chłopaczku ;)
Ale to 100% racja- granie w gry i tłumaczenie, że w szkole się nie nauczysz programowania, więc olewasz naukę... Głupie tłumaczenie, programowanie gier bez gruntownej znajomości matematyki jest niemożliwe, trzeba mieć w jednym palcu logikę, geometrię, itd, itp.
Wymyślanie historyjek... No litości, tak bawią się kilkuletnie dzieci, dorośnij i ucz się!
W moim obiektywie
Hobby lalkowe

privaceFemale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 7315
Dołączył(a): 2006-09-10, 19:11:58
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Co robić?

Postprzez hitman1986 » 2008-11-03, 13:13:18

FallenT napisał(a):Nigdy tego nie robiłem i nie robię.

To w końcu zrobisz :]
FallenT napisał(a):Opisując siebie powiem, że lubię czytać książki, myśleć ( naprawdę dużo i na poważne tematy ), jestem spokojny, często cichy.

Idź na filozofię. Serio.
FallenT napisał(a):Moim drugim marzeniem jest aktorstwo. Nie wiem dlaczego, samo zainteresowanie aktorstwem pojawiło się niedawno. To też mógłbym robić.

Czyli szkoła aktorska...
FallenT napisał(a):I tu moje pytanie co mam począć?

ZACZĄĆ SIĘ UCZYĆ LENIU !! Bo na studia to się nie dostaniesz bez nauki, a nawet jak będziesz umiał programować, to nikt Cie nie zatrudni, bo nie masz ukończonego chociażby liceum. Także nie szukaj rady u obcych Ci ludzi, tylko goń do książek. Nie ma takiego przedmiotu, którego nie można się nauczyć.

Mnie zastanawia, co robią z Tobą rodzice... Bo ojciec powinien przez kolano przełożyć i wpoić, że bez pracy nie ma kołaczy.
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Co robić?

Postprzez hitman1986 » 2008-11-03, 13:17:31

A nawiązując do grania, to co Ty sobie myślisz, że taki redaktor, który w CD-Action pracuje, jedno z Twoich ulubionych pism pewnie, nie ma skończonych studiów ? On musi nie tylko umieć pisać (czyli studia polonistyczne) ale również znać się na kompach (czyli np. jakiś kurs obsługi kompa, programowania, etc. ukończony)...
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Co robić?

Postprzez Lawenda » 2008-11-03, 13:50:40

FallenT napisał(a):Przepisać się gdzieś? Proszę o odpowiedź.


do zawodówki - nie chce Ci się uczyć to zdobądź fach.

FallenT napisał(a):Moją pasją są gry wideo. Wiem, że niektórzy uważają to za dziecinadę, ale tak nie jest. To jest to co chciałbym robić w życiu. Aby się spełnić w tym marzeniu muszę sam się uczyć w domu ( programowania, modelowania 3D w szkole się nie nauczę ).


aby spełnić to marzenie to musi dostać się na studia a najpierw zdać maturę - bez nauki tego nie zrobisz.

FallenT napisał(a):A żeby to robić potrzebuje czasu, a w liceum jest dużo pracy.


przy programowaniu też jest dużo pracy.Chcesz coś osiągnąć włóż w to dużo wysiłku a nie bawisz się w rozmyślania a'la Ferdek Kiepski : ci by tu robić,żeby nic nie robić a żeby zarobić.
Avatar użytkownika
LawendaNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1866
Dołączył(a): 2007-06-07, 19:55:10
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Co robić?

Postprzez evil » 2008-11-03, 17:08:30

privace napisał(a):Oj evil, pojechałaś po chłopaczku ;)

ja w życiu nigdy po nikim nie pojechałam - stwierdziłam fakt tylko ;)

hitman1986 napisał(a):A nawiązując do grania, to co Ty sobie myślisz, że taki redaktor, który w CD-Action pracuje, jedno z Twoich ulubionych pism pewnie, nie ma skończonych studiów ? On musi nie tylko umieć pisać (czyli studia polonistyczne) ale również znać się na kompach (czyli np. jakiś kurs obsługi kompa, programowania, etc. ukończony)...

ja tam myślę, że taki redaktorek ma skończoną podstawówkę ;]...
dajcie spokój ten temat to musi być prowokacja, bo nie wierzę, że istnieją ludzie tak głupi i pozbawieni wyobraźni ;]
"Jedyne czego żałuję w życiu, to tego, że nie jestem kimś innym."
Woody Allen
Avatar użytkownika
evilNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3240
Dołączył(a): 2007-05-24, 00:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Co robić?

Postprzez hitman1986 » 2008-11-03, 18:34:26

evil napisał(a):ja tam myślę, że taki redaktorek ma skończoną podstawówkę

Ech... Evil, nigdy nie pisz/nie mów "myślę, że.." bo znam dobrą kontrę na te słowa, lepiej pisać "sądzę, że..." ;)

A co do cytatu: mylisz się. Kiedyś interesowałem się tematem i właśnie wyszło, że w takich redakcjach piszących recenzje gier, to właśnie nie informatycy mają największe wzięcie, ale ludzie, którzy wiedzą jak ładnie składać zdania. Czyli najchętniej po filologii...
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Co robić?

Postprzez evil » 2008-11-03, 18:44:29

hitman1986 napisał(a):Ech... Evil, nigdy nie pisz/nie mów "myślę, że.." bo znam dobrą kontrę na te słowa, lepiej pisać "sądzę, że..." ;)

ja również znam kilka odpowiedzi na słowa "sądzę, że" ale nie o tym mowa - a do "myślenia" mam całkowite prawo ;)

hitman1986 napisał(a):A co do cytatu: mylisz się. Kiedyś interesowałem się tematem i właśnie wyszło, że w takich redakcjach piszących recenzje gier, to właśnie nie informatycy mają największe wzięcie, ale ludzie, którzy wiedzą jak ładnie składać zdania. Czyli najchętniej po filologii...

cóż Drogi Hitmanie - nie wyczułeś ironii w moim zdaniu.
"Jedyne czego żałuję w życiu, to tego, że nie jestem kimś innym."
Woody Allen
Avatar użytkownika
evilNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3240
Dołączył(a): 2007-05-24, 00:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Co robić?

Postprzez paimka » 2008-11-04, 14:00:51

FallenT napisał(a):programowania, modelowania 3D

W liceum nie... a po zdanej maturze zapraszam na wydzial mechatroniki...
Lawenda napisał(a):do zawodówki - nie chce Ci się uczyć to zdobądź fach.

Ty się smiejesz, ale teraz brakuje ludzi którzy mją w ręku fach i robią dobrze to czego sie nauczyli. Teraz nikt nie chce isć do zawodówki i nie ma kto pracować.O dziwo! za naprawdę grube pieniądze.
Przykład: Monter od zamontowania grzejnika(punktu) bierze 200-250 zł. Takich punktów w średnim domu jest ok 10 i montuje się w ok 3h. Czyli w 3-4 dni taki monter może zarobi 2000-2500 zł :orany:
privace napisał(a):jednym palcu logikę, geometrię,

Dodam- fizykę. Przecież trzeba wiedzieć "dlaczego podrzucona piłka spada? i dlaczego tak się dzieje? Czym to jest spowodowane? Jakie są tego następstwa?". Jesli nie, to nie będziesz umiał zapisać ruchu piłki w formule matematycznej, tylko przez taki zapis komputer Cię "zrozumie".
(...)my walczymy jeszcze gdzie indziej. każdego dnia staczamy wyniszczające pojedynki, których nikt nie widzi ani nie rozumie, ani nawet nie ma pojęcia o ich istnieniu. pojedynki z samym sobą, z własnymi emocjami.
Avatar użytkownika
paimkaNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1439
Dołączył(a): 2007-05-28, 15:38:21
Lokalizacja: Wawa/Czewa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Co robić?

Postprzez Lawenda » 2008-11-04, 17:17:04

paimka napisał(a):Ty się smiejesz, ale teraz brakuje ludzi którzy mją w ręku fach i robią dobrze to czego sie nauczyli. Teraz nikt nie chce isć do zawodówki i nie ma kto pracować.O dziwo! za naprawdę grube pieniądze.
Przykład: Monter od zamontowania grzejnika(punktu) bierze 200-250 zł. Takich punktów w średnim domu jest ok 10 i montuje się w ok 3h. Czyli w 3-4 dni taki monter może zarobi 2000-2500 zł :orany:


no nie śmieję się.Jak koleś ode mnie za 10 minut roboty przy wymianie pompki w pralce wziął 250 zł to uznałam,że faktycznie opłaca się mieć fach.
Avatar użytkownika
LawendaNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1866
Dołączył(a): 2007-06-07, 19:55:10
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Co robić?

Postprzez FallenT » 2008-11-04, 19:49:08

Na miejscu Twoich rodziców porządnie przetrzepałabym Ci skórę i pierwsze co zrobiła to zabrała kompa

haha chyba granie w gry - obstawiam, że ledwo wpadasz do domu i już odpalasz kompa i naparzasz w gry, tłumacząc się rodzicom, że to Twoja pasja


Wielu ludzi podchodzi do "gier", jak do czegoś przy czym bawią się dzieci. Myślenie takie jest błędne, oczywiście w pewnym stopniu. Ja sam ostatnio grałem przedwczoraj w Counter Strike'a. Jako, że wiąże przyszłość z grami, MUSZĘ wiedzieć co i jak. Jak działa system walki na przykład. Mogę czytać o tym, ale to nic w porównaniu z doświadczeniem tegoż systemu. Bardziej interesuje mnie czytanie wywiadów, blogów i wszelkich innych tekstów napisanych przez twórców gier. Ja muszę zdobywać tego typu wiedzę. A tego dziennie jest trochę, nie mówię tu tylko o polskich stronach internetowych, ale także o zagranicznych. Grę tworzy cały team, każdy może wnieść jakąkolwiek propozycję odnośnie danego aspektu, jeżeli reszta uzna ów pomysł za dobry to po prostu realizują go.

Wymyślanie historyjek... No litości, tak bawią się kilkuletnie dzieci, dorośnij i ucz się!

I co? Ego zadowolone? " O! Pojechałem jakiemuś dzieciakowi co ma jakieś uwstecznienie rozwojowe [e-penis + 3 cm.]!!!!!!!11oneoneone :hyhy: ". Niekiedy pasowałoby pomyśleć nad tym co się pisze. To, że czegoś nie rozumiesz/śmieszy Cię nie oznacza, że tak jest w innym przypadku. Może słowo "historyjki" brzmi dziecinnie, ale czy tak jest? Śpieszyłem się i tak napisałem. A miałem na myśli poważne fabuły, ze zwrotami akcji, uwzględnianiem faktów fizycznych, historycznych, kulturowych itp. To jest po prostu moja pasja.

A nawiązując do grania, to co Ty sobie myślisz, że taki redaktor, który w CD-Action pracuje, jedno z Twoich ulubionych pism pewnie, nie ma skończonych studiów ?

Nie zaprzeczam, czytam. Praca w piśmie mnie nie interesuje. Mnie chodzi o tworzenie, a nie przekazywanie. Aczkolwiek dodam, że do pracy w piśmie jest potrzebna bardzo dobra znajomość branży gier. Paru, a może i więcej, redaktorów CDA nie potrafiło by Ci naprawić komputera. Programować potrafi dwóch może trochę więcej. W tym roku recenzent pracujący od paru lat w CDA skończył studia ekonomiczne. Wykształcenie nie jest ważne. Ot co.

Co do zawodówki, nawet poszedłbym. Ale w tworzeniu przydatna jest wiedza ogólna. Chodzenie na praktyki też mi nie straszne. Jestem kinestetykiem i ruch mi nie straszny.
Avatar użytkownika
FallenTNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 6
Dołączył(a): 2008-11-03, 07:12:12
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Co robić?

Postprzez evil » 2008-11-04, 20:13:48

FallenT napisał(a):Wielu ludzi podchodzi do "gier", jak do czegoś przy czym bawią się dzieci. Myślenie takie jest błędne, oczywiście w pewnym stopniu. Ja sam ostatnio grałem przedwczoraj w Counter Strike'a. Jako, że wiąże przyszłość z grami, MUSZĘ wiedzieć co i jak. Jak działa system walki na przykład. Mogę czytać o tym, ale to nic w porównaniu z doświadczeniem tegoż systemu. Bardziej interesuje mnie czytanie wywiadów, blogów i wszelkich innych tekstów napisanych przez twórców gier. Ja muszę zdobywać tego typu wiedzę. A tego dziennie jest trochę, nie mówię tu tylko o polskich stronach internetowych, ale także o zagranicznych. Grę tworzy cały team, każdy może wnieść jakąkolwiek propozycję odnośnie danego aspektu, jeżeli reszta uzna ów pomysł za dobry to po prostu realizują go.

z takim podejściem jedyne co Ci zostanie to czytanie CD-Action albo pisanie listów do redaktora ;] - pieprzysz jak potłuczony, a wiedzy na temat "tworzenia gier" albo programowania nie masz żadnej, bo gdybyś miał to wiedziałbyś, że:
privace napisał(a):programowanie gier bez gruntownej znajomości matematyki jest niemożliwe, trzeba mieć w jednym palcu logikę, geometrię, itd, itp.

paimka napisał(a):Dodam- fizykę. Przecież trzeba wiedzieć "dlaczego podrzucona piłka spada? i dlaczego tak się dzieje? Czym to jest spowodowane? Jakie są tego następstwa?". Jesli nie, to nie będziesz umiał zapisać ruchu piłki w formule matematycznej, tylko przez taki zapis komputer Cię "zrozumie".


FallenT napisał(a):I co? Ego zadowolone? " O! Pojechałem jakiemuś dzieciakowi co ma jakieś uwstecznienie rozwojowe [e-penis + 3 cm.]

kurde rozszyfrowałeś mnie...teraz mam penisa po kolana ;p...

FallenT napisał(a):!!!!!!!11oneoneone :hyhy:

po tym teksie i sposobie cytowania stwierdzam, że urwałeś się z insomnii... co tam Cię wyśmiali? ;]

FallenT napisał(a):Nie zaprzeczam, czytam. Praca w piśmie mnie nie interesuje. Mnie chodzi o tworzenie, a nie przekazywanie. Aczkolwiek dodam, że do pracy w piśmie jest potrzebna bardzo dobra znajomość branży gier. Paru, a może i więcej, redaktorów CDA nie potrafiło by Ci naprawić komputera. Programować potrafi dwóch może trochę więcej. W tym roku recenzent pracujący od paru lat w CDA skończył studia ekonomiczne. Wykształcenie nie jest ważne. Ot co.

Ty naprawdę nic nie wiesz o tworzeniu gier i programowaniu ;]...pytanie z czym do ludzi?
"Jedyne czego żałuję w życiu, to tego, że nie jestem kimś innym."
Woody Allen
Avatar użytkownika
evilNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3240
Dołączył(a): 2007-05-24, 00:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Co robić?

Postprzez Lawenda » 2008-11-04, 21:02:31

FallenT napisał(a):Wykształcenie nie jest ważne.


jak się ma to faktycznie nie ważne z jakiej dziedziny - ważne żeby je mieć,bez nauki nic z tym nie zrobisz.
Avatar użytkownika
LawendaNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1866
Dołączył(a): 2007-06-07, 19:55:10
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Co robić?

Postprzez paimka » 2008-11-04, 21:29:38

evil, sweetaśna TY moja :inlove: cudowna jesteś :milosc:
evil napisał(a):.teraz mam penisa po kolana ;p...
:mrgreen:
Co prawda to prawda, sposob cytowania do wymiany... ;/
(...)my walczymy jeszcze gdzie indziej. każdego dnia staczamy wyniszczające pojedynki, których nikt nie widzi ani nie rozumie, ani nawet nie ma pojęcia o ich istnieniu. pojedynki z samym sobą, z własnymi emocjami.
Avatar użytkownika
paimkaNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1439
Dołączył(a): 2007-05-28, 15:38:21
Lokalizacja: Wawa/Czewa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Co robić?

Postprzez privace » 2008-11-04, 22:07:07

AJjjj, jak nam odpyskowało i penisy nam urosły xD
FallenT napisał(a):wiąże przyszłość z grami, MUSZĘ wiedzieć co i jak. Jak działa system walki na przykład. Mogę czytać o tym, ale to nic w porównaniu z doświadczeniem tegoż systemu.

Zaskoczę cię, mój młodszy braciszek (notabene doktor informatyk) współpracował przy kilku projektach (również międzynarodowych) gier. I wiesz co? On w ogóle od lat nie używa komputera do gier, jakoś widać nie potrzebuje godzin spędzonych na uderzaniu w klawiaturę, aby być programistą gier. Bardziej przydatna jest geometria, fizyka, historia, doskonała znajomość języków obcych itd, itd...
Dzieciaku, serio: dorośnij i zacznij zakuwać!
W moim obiektywie
Hobby lalkowe

privaceFemale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 7315
Dołączył(a): 2006-09-10, 19:11:58
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Co robić?

Postprzez Codino » 2008-11-04, 22:13:20

e, dajcie spokój. Komu normalnemu się chciało uczyć w wieku 16 lat?
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Co robić?

Postprzez El Limon » 2008-11-04, 22:38:01

Po takiemu CD Action znawca gier bez choćby podstaw polskiego?.
Najpierw musisz się dużo uczyć a potem jeszcze trochę po to by na końcu... i tak być bezrobotnym (no ew. zdobyć wymarzoną prace [Daj Ci Bóg]).
Wolność może być przerażająca, jeśli jej nigdy nie czułeś
Avatar użytkownika
El LimonNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 530
Dołączył(a): 2008-10-11, 11:24:56
Lokalizacja: www.greenisland.cba.pl
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Co robić?

Postprzez evil » 2008-11-04, 22:38:45

El Limon napisał(a):Po takiemu CD Action znawca gier bez choćby podstaw polskiego?.
Najpierw musisz się dużo uczyć a potem jeszcze trochę po to by na końcu... i tak być bezrobotnym (no ew. zdobyć wymarzoną prace [Daj Ci Bóg]).

ile Ty masz lat?, że wypowiadasz się na takie tematy he?
"Jedyne czego żałuję w życiu, to tego, że nie jestem kimś innym."
Woody Allen
Avatar użytkownika
evilNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3240
Dołączył(a): 2007-05-24, 00:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Co robić?

Postprzez FallenT » 2008-11-05, 00:07:34

Zaskoczę cię, mój młodszy braciszek (notabene doktor informatyk) współpracował przy kilku projektach (również międzynarodowych) gier.

Z ogromną chęcią dowiedziałbym się jakie to były gry! I brat jest raczej programistą, a nie kimś kto ma wkład w wygląd samej gry ( nie chodzi tu o grafikę ), a ja chce tworzyć, dzielić się pomysłami i je tworzyć.
Powiem, że taką samą wiadomość dałem na wielu innych forach, ale nigdzie indziej nie było tak chamskiego odzewu. Nie żebym kogoś potępiał. Ale dlaczego próbujecie (WY) wytłumaczyć MI o co chodzi w tworzeniu gier? To prawie tak, jakby Herod pouczał Jezusa. Programiści wykorzystujący prawa fizyki, geometrii pracują nad silnikiem graficznym gry. Tworzą go, a potem zmieniają, usprawniają. Są też programiści tworzący skrypty, czyli nałożone z góry wydarzenia. Tutaj nic takiego, jak fizyka/geometria, nie jest już potrzebne. Tworzysz wydarzenie. Piszesz skrypt: załaduj model tutaj i przypisz mu animację taką, lub jeszcze inną. Albo jeżeli bohater znajdzie się na danym obszarze włączana jest scenka filmowa. Modelarze tworzą obiekty poprzez tworzenie szkieletu (siatki), nanoszenie na niego tekstury, oraz przypisując mu właściwości np. masa. Co prawda z rozwojem technologicznym sprawy się utrudniły, gdyż np. złamana deska musi mieć teksturę wewnętrzną. Ale nie chce mi się o tym mówić. W ogóle jest jeszcze wiele innych dziedzin, ale jak już mówiłem kończę, nie chce mi się o tym mówić.
Avatar użytkownika
FallenTNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 6
Dołączył(a): 2008-11-03, 07:12:12
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Następna strona

  • Inne

Powrót do Szkoła, nauka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 157 gości

cron