"Wypluwalnie" studentów

Człowiek przez całe życie przecież się uczy !

"Wypluwalnie" studentów

Postprzez El Limon » 2008-10-31, 19:31:46

Nie znalazłem tematu w szukajce a więc zakładam.
Jak oceniacie poziom studiów w Polsce? Czy są one prowadzone na poziomie?
A konkretnie do tematu. Niedawno przeczytałem artykuł w którym studenci anonimowo wypowiadali się o "anomaliach" dziejących się na uczelniach.
Tzn. Pobieżne sprawdzanie prac, faworyzowanie uczniów i dużo podobnych.
Gadałem z kolegą, który dawno jest już po studiach ale ciekawą anegdotę mi opowiedział. Był na studiach chyba inżynierskich. W każdym bądź razie coś związane z matematyką po którychś tam z kolei zajęciach jego koleżanka przyszła do niego z takim zapytaniem:
"Ej co to są te Sinusy, Cosinusy, Tangensy i Cotangensy". Co by było śmieszniej jej oceny nie były mniejsze niż 4.
Później jeszcze napisze jeden ciekawy przypadek opowiedziany mi przez siostrę (Chodzi na UGH).
Wolność może być przerażająca, jeśli jej nigdy nie czułeś
Avatar użytkownika
El LimonNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 530
Dołączył(a): 2008-10-11, 11:24:56
Lokalizacja: www.greenisland.cba.pl
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: "Wypluwalnie" studentów

Postprzez yamall » 2008-10-31, 20:02:01

oj z tym zawsze bylo roznie, studia..... hmm ja np jakbym teraz mial wybierac wybralbym zupelnie inny kierynek, czlowiek jeszcze mlody gupi (ok, ok, nie bierzcie tego do siebie, pisze o sobie ;) ) i szedl gdzei "wydawalo mu sie" ze jest OK.
Potem po studiach realia prostuja wszystko.

A co do wypluwania studentow, no oczywiscie, zawsze tak chyba bylo i bedzei, niektorzy sie przykladaja i sie ucza bo chca cos wiedzeic a inni chca miec papier "bo znajomi tez maja", poza tym czesto bylo to wybierane jako mniejsze zlo, studia albo wojo (szczegolnie zaoczne)
Avatar użytkownika
yamallNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 2606
Dołączył(a): 2006-06-29, 23:13:38
Lokalizacja: Niedaleko....
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: "Wypluwalnie" studentów

Postprzez paimka » 2008-10-31, 20:12:01

Studia.. hmm poziom państwowych uczelni a prywatnych... dzieli je przepaść... (pewnie kilka wyjątkoów moźna by znaleźć)
apropo teź jestem na studiach inźynierskich i takie przypadki są
El Limon napisał(a):"Ej co to są te Sinusy, Cosinusy, Tangensy i Cotangensy"
i niestety też tylko u dziewczyn. Jednakże dziewczyny bez przygotowania, tylko mogą trochę mniej umieć i powiedzmy "cześć" wiedzy nadrobić: wdziękiem, prezencją, uśmiechem.
(...)my walczymy jeszcze gdzie indziej. każdego dnia staczamy wyniszczające pojedynki, których nikt nie widzi ani nie rozumie, ani nawet nie ma pojęcia o ich istnieniu. pojedynki z samym sobą, z własnymi emocjami.
Avatar użytkownika
paimkaNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1439
Dołączył(a): 2007-05-28, 15:38:21
Lokalizacja: Wawa/Czewa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: "Wypluwalnie" studentów

Postprzez cre[a]tive » 2008-10-31, 21:46:31

El Limon napisał(a):Pobieżne sprawdzanie prac, faworyzowanie uczniów i dużo podobnych.


Może trochę obok tematu.. Pamiętajmy też, że niektórzy ściągają i całe studia lecą na jakimś dziwnym szczęściu. Dla mnie to niepojęte. Normalne, że czasem ma się szczęście, bo trafi się w większości na te tematy, na które potrafi się odpowiedzieć, i zdaje się dobrze, pomimo, że wszystkiego się nie wie. Ale nie wiedzieć prawie nic i zdać egzamin na 4? Mam paru takich znajomych na studiach, lecą na ściągach i na nieziemskiej umiejętności "ściemniania" - z małej wiedzy potrafią zrobić ładną mowę. Zawsze im zazdrościłam, teraz wiem, że ich umiejętności i wiedzę zweryfikuje praca. Rynek jest wymagający, a na partaczach pracodawcy szybko się poznają. Wszystko wychodzi w praniu, a braków z 5 lat nie nadrobi się pobieżnie w miesiąc czy dwa, gdy nagle pracodawca naciska i trzeba zrobić samemu to czy tamto.
paimka napisał(a):Studia.. hmm poziom państwowych uczelni a prywatnych... dzieli je przepaść...

Zgadzam się. Z reguły gorzej jest też osobom po prywatnej uczelni zdobyć pracę, u mnie w 'firmie' wszystkie osoby są po państwowych uczelniach, ostatnio potrzebowali nowego pracownika, wiem, że CV złożyły osoby po prywatnych studiach i jedna po państwowych. Ta po państwowych od miesiąca ze mną pracuje.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy


  • Inne

Powrót do Szkoła, nauka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 98 gości

cron