E-Learning

Człowiek przez całe życie przecież się uczy !

Postprzez Przemek11 » 2011-07-06, 02:44:12

Mimo wszystko klasyczna nauka zawsze lepiej motywuje od tej w wersji 'e'.
Avatar użytkownika
Przemek11None specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2011-04-25, 02:16:56
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: E-Learning

Postprzez tar123 » 2011-07-13, 09:17:12

Człowiek odpowiednio zmotywowany nie będzie miał problemów z nauką e-.
Warto się przekonać, też przecież na początku patrzyłem z dużą nieufnością, ale fakt, że języka nie uczyłem się od podstaw. Jestem też przyzwyczajony do klasy i osób obok mnie. Ale to nie stanowi problemu. Jak ktoś ma pęd do wiedzy, to i jest odpowiednio zmotywowany. Choć fakt, że dla niektórych osób lepsze będą tradycyjne metody.
Avatar użytkownika
tar123None specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 264
Dołączył(a): 2010-12-15, 11:04:46
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez ajmblu » 2011-08-25, 12:42:50

E-studia? Hm... ja jestem za, ale jedynie wtedy, gdyby były poszerzeniem i uzupełnieniem wiedzy nabytej w tradycyjny sposób. Są dobre dla osób z dobrą samoorganizacją i samozaparciem, z dużą motywacją i chęciami.
E-kursy językowe? Również oceniam pozytywnie. Oczywiście wymagania takie same jak przy e-studiach, to może być dobre uzupełnienie dotychczasowej nauki, kontynuacja nauki, możliwość obycia z językiem. Kiedyś zapisałem się na darmową rozmowę testową przez skype do english-by-phone, podobało mi się, jednak nie zapisałem się, bo musiałem wyjechać na szkolenia.
Jaka przyszłość internetowej nauki? Myślę, że to się będzie dalej rozwijać i pójdzie raczej w kierunku uzupełnienia studiów w normalnym trybie rzeczywistym np. dodatkowe ćwiczenia, czy wykład do odsłuchania :ok:
Avatar użytkownika
ajmbluNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 10
Dołączył(a): 2011-08-23, 13:16:24
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: E-Learning

Postprzez abcde » 2011-10-10, 13:28:40

tez nie jestem za tym, żeby studia odbywały się tylko i wyłącznie za pomocą e-learningu, bo to wiadomo może rodzić nieuczciwość, znam takie przypadki pisania egzaminów online w domu, gdzie kursantce w zdaniu testu pomagały dwie koleżanki, także to nie do końca mi sie podoba, natomiast , uzupełnienie np pracy szkoły jak najbardziej, wiem, że teraz coraz więcej szkół wprowadza własnie taka platformę wirtualna szkoła, która jest wyposażona właśnie w platformę e-learningową, internetowy dziennik i duzo innych udogodnień zarówno dla dyrekcji szkoły jak i jej uczniów i to uważam, że jest fajne nowoczesne i idące z duchem czasu
Avatar użytkownika
abcdeNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 15
Dołączył(a): 2011-07-26, 10:57:33
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Gringa » 2011-12-10, 03:05:57

Mój były coś takiego praktykował i nie podołał bo zwyczajnie brakło mu motywacji. On nie jest typem człowieka, który sam siebie potrafi zmobilizować i pooblewał prawie wszystkie możliwe egzaminy.

Ja natomiast myślę, że dałabym sobie radę w ten sposób, tym bardziej na kierunku, który studiuję, ale nie wyobrażam sobie tego. Dla mnie najlepsza frajdą studiowania jest właśnie to, że wychodzę z domu, spotykam się z ludźmi, mam realnych profesorów, których poznaję a oni poznają mnie. Zresztą w grupie lepiej się uczy, co dwie głowy to nie jedna, zawsze można podpytać znajomych z grupy o coś, wspólnie wpaśc na jakieś nowe rozwiązania. Ja bardzo lubię studia, sprawia mi to mnóstwo frajdy i zamieniać to na samotne siedzenie w bibliotece bądź przed komputerem...? Jakoś nie bardzo mi się to widzi.

Jedynie jako opcja dla ludzi, którzy np. mają małe dzieci, opiekują się kimś starszym i muszą być w domu, ewentualnie są na coś chorzy i dojeżdżanie do budynku szkoły/uczelni mają utrudnione.
yo seré tu euforia y tú incondicional
Avatar użytkownika
GringaNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 47
Dołączył(a): 2011-12-02, 03:39:02
Lokalizacja: Poznań
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Babyblue » 2013-06-06, 11:52:38

Może znajdzie się ktoś, kto tak studiuje, czy ma jakieś pojęcie na ten temat?
Moja siostra zrobiła licencjat i chce iśc do pracy, ale chce też kontynuować naukę, rozważa zaoczne i e-learning, ale mało jeszcze uczelni go prowadzi.
"Jest już za późno
-nie jest za późno..."
Avatar użytkownika
BabyblueNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 263
Dołączył(a): 2011-11-23, 16:13:02
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: E-Learning

Postprzez RanyJ » 2013-06-13, 16:57:32

Babyblue- a w jakim mieście i co studiowała?

Tak w skrócie, to e-learning, to studia zaoczne, tyle ze część materiału poznaje się w domu. Czyli wtedy kiedy ma się akurat czas, bo nie wszyscy go akurat mają w "sztywnych godzinach" jak to jest na tradycyjnych studiach.
Avatar użytkownika
RanyJNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 150
Dołączył(a): 2012-01-12, 20:12:27
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: E-Learning

Postprzez Babyblue » 2013-06-17, 10:03:28

Studiowała pedagogikę w Olsztynie, jeśli tryb na odległośc to nie ma specjalnie znaczenia gdzie, te kilka razy jest skłonna dojechać ;)
"Jest już za późno
-nie jest za późno..."
Avatar użytkownika
BabyblueNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 263
Dołączył(a): 2011-11-23, 16:13:02
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: E-Learning

Postprzez RanyJ » 2013-06-28, 10:47:04

Baby blue - tak ci się wydaje. :P Moja siostra nie wspomina za dobrze, dojeżdżania 4 godziny w jedną stronę, jak robiła podyplomówke w co drugi weekend. :)
Jak masz studia na odległość, to jest mniej tych zjazdów, ale możecie spróbować na Uczelni Korczaka, bo na pewno mają wydział szkoły w Olsztynie.
Avatar użytkownika
RanyJNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 150
Dołączył(a): 2012-01-12, 20:12:27
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Dekont » 2013-07-12, 15:05:59

Raczej nie zdecydowałbym się na taką formę nauki języka. Nie chodzi tutaj nawet o samą skuteczność, tylko o fakt, iż w internecie jest całe mnóstwo darmowych materiałów, które z powodzeniem mogą być alternatywą dla e-learning'u.
Avatar użytkownika
DekontNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 23
Dołączył(a): 2013-07-10, 19:59:06
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez pomocny87 » 2013-09-20, 15:34:15

Co do tego e-learningu, to można sobie go przeprowadzić również na tablecie? Też myślę o czymś takim, ale często jestem w rozjazdach i nie zawsze mam możliwość brania laptopa, a tablet mam praktycznie zawsze gdzieś pod ręką.
No love, no glory...
Avatar użytkownika
pomocny87None specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 66
Dołączył(a): 2012-05-16, 11:15:47
Lokalizacja: Kostrzyn n. Odrą
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Kadzi558 » 2013-09-22, 22:51:39

W mojej szkole również chcieli wprowadzić e-learning ale prawie nikt nie wyraził na to zgody, pisali petycje do dyrektorów i udało się! Nie wyobrażam sobie nauki w internecie, to nie to samo co prawdziwe spotkanie z wykładowcą, z ludźmi... Moim zdaniem do D..
Avatar użytkownika
Kadzi558None specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 22
Dołączył(a): 2013-09-16, 23:58:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez RanyJ » 2013-09-25, 13:45:25

Kadzi558 - świat się zmienia i to co było niewyobrażalne staje się codziennością. :) np. ostatnio słuchałem, że dzieciaki w Norwegii w pierwszych klasach mało siedzą w szkole i potrafią mieć matematykę z angielskim na dworze, grając w gry zespołowe, zamiast się garbić przy biurkach. :)

Dla jednych e-learning, to wygoda, a dla innych konieczność, bo np. chcą się uczyć, ale nie mają czasu na zjazdy co drugi weekend, a już np. mogą wygospodarować sobie czas w domu, ale w innych dniach.
Dekont- języka to spoko, ale już bez dyplomu w takim razie, a na studia idzie się często po to, żeby zdobyć dyplom i uzyskać dostęp do zawodu.
Avatar użytkownika
RanyJNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 150
Dołączył(a): 2012-01-12, 20:12:27
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re:

Postprzez Babyblue » 2013-09-30, 13:26:52

RanyJ napisał(a):Dla jednych e-learning, to wygoda, a dla innych konieczność, bo np. chcą się uczyć, ale nie mają czasu na zjazdy co drugi weekend, a już np. mogą wygospodarować sobie czas w domu, ale w innych dniach.
Dekont- języka to spoko, ale już bez dyplomu w takim razie, a na studia idzie się często po to, żeby zdobyć dyplom i uzyskać dostęp do zawodu.

Głownie o to chodzi, choć niektórzy traktują to jako okazję do poimprezowania - stawiają na studenckie życie ;) To na pewno nie dla nich nauka na odległość.
Ta siostra o której pisałam, na pierwszym roku licencjata też tak trochę robiłam ale się wyszumiala i teraz skupia się na tym, co ważne i chce zdobyć wykształcenie. Fajnie, ze takie uczelnie jak Korczak są nowowczesne i to umożliwiają.
"Jest już za późno
-nie jest za późno..."
Avatar użytkownika
BabyblueNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 263
Dołączył(a): 2011-11-23, 16:13:02
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: E-Learning

Postprzez RanyJ » 2013-10-30, 14:04:59

Babyblue - jak już szukać nowocześności w tej szkole, to raczej ważniejsze są metody pracy ze studentami - mentoring, tutoring itd. To jest coś nowego w naszym szkolnictwie i podejrzewam, że trochę potrwa, zanim do się przebije do państwowych uniwerków. ;)
Avatar użytkownika
RanyJNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 150
Dołączył(a): 2012-01-12, 20:12:27
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez niana » 2013-11-15, 16:04:01

Dokładnie trzeba zwracać uwagę na to czy uczelni ułatwia nam studiowanie. Moja przyjaciółka studiuje na Uczelni Korczaka i udostępnili studentom aplikację mobilną, która można pobrać na smartfona. Wydaje mi się, że Uczelnie będą szły w tym kierunku to bardzo ułatwia studiowania, nie trzeba taszczyć ze sobą sterty notatek, książek. Dla mnie zawsze to był koszmar jak się jechało do domu z takimi stosami.
Avatar użytkownika
nianaNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 44
Dołączył(a): 2013-01-13, 00:31:41
Lokalizacja: Lublin
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: E-Learning

Postprzez RanyJ » 2013-11-22, 15:07:29

W ogóle pod tym względem jest lepiej. Teraz np. prof. może przesłać studentom swoją prezentację na maila, albo ludzie robią...zdjęcia na wykładzie, zamiast przepisywać, czy przerysowywać jakieś schematy. :)
Avatar użytkownika
RanyJNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 150
Dołączył(a): 2012-01-12, 20:12:27
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Poprzednia strona

  • Inne

Powrót do Szkoła, nauka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 242 gości

cron