Chce iść na informatyka

Człowiek przez całe życie przecież się uczy !

Chce iść na informatyka

Postprzez radek199 » 2008-07-28, 14:06:07

Czesc, mam mały problem. Niedawno złożyłem papiery do szkoły zawodowej, tak sobie myślałem dzisiaj rano że fajnie by było jak by mnie nie przyjęli do zawodówki , i myślałem o tym żeby pójść na informatyka. Niedawno przyjechała moja mama i mówi ze nie ma moich papierów że musze jeszcze raz złozyć. To chyba jakaś szansa. Podjęcie decyzji gdzie ide, mam 16 lat i skończyłem gimnazjum ze średnimi ocenami. Od tego zalezy moja przyszłość. Więć proszę was o pomoc w tym ciężkim wyborze. Wiem juz ze musze skonczyc szkole srednia i pozniej isc na studia. Ile trwaja studia informatyczne, jak to bedzie z praca , ile sie naucze i wogole? Poprostu chce wiedziec wszystko. Jak ciezko w szkole sredniej. No poprostu wszystko . Bardzo prosze o pomoc i czekam na odpowiedzi.
Avatar użytkownika
radek199None specified
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2008-07-28, 13:49:57
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Chce iść na informatyka

Postprzez BlueMan » 2008-07-28, 15:45:25

Ja jestem po szkole średniej na profilu Mat-fiz-inf
skończyłem w tym roku studia licencjackie na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach na kierunku Informatyka
Teraz idę do Krakowa na Politechnikę Krakowską na Informatykę Stosowaną.

A jak tak naprawdę jest...
ja siebie nie wyobrażam w innym zawodzie. Robię to co uwielbiam robić - jestem programistą.
A tak to, na studiach nie nauczysz się tego co będziesz robić. To sam musisz się nauczyć! Studia tylko przybliżą Tobie wiedzę na ten temat - budowania wydajnych algorytmów, na co zwracać uwagę, bazy danych, itp. Tego sam się nie nauczysz, bo jest to zbędne, ale w gruncie rzeczy bardzo często się przydaje.


pamiętaj, że informatyk, informatykowi nie równy - programista, grafik, sprzętowiec, administrator serwera. Musisz sam się sprecyzować kim chcesz być, co robić :)
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Chce iść na informatyka

Postprzez radek199 » 2008-07-28, 16:41:22

ja też właśnie lubie komputery i chciał bym na nich zarabiać .
A powiedz mi jak oceniasz poziom trudnosci z informatyki i na studiach , jako poczatkujacy . Nie teraz gdy juz sie duzo nauczyles .
Avatar użytkownika
radek199None specified
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2008-07-28, 13:49:57
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Chce iść na informatyka

Postprzez thalcave » 2008-07-28, 18:08:06

radek199 napisał(a):ja też właśnie lubie komputery i chciał bym na nich zarabiać .

czyli zielonego pojęcia nie masz kim chcesz być. Pouczyć się języków programowania, podstaw administracji by wybrać to co chcesz robić.

Na Politechnikach problemem nie jest informatyka a - matematyka i fizyka.
Co do poziomu zależy to od uczelni, kierunku (informatyk jest sporo) i... wykładowcy.
Na 2 roku studiów np. miałem algorytmy i struktury danych. 80% roku miała z tym problemy, rok później inny wykładowca uczył tego przedmiotu i już było dużo prościej.
"It's great to be here. It's great to be anywhere"
Keith Richards
Avatar użytkownika
thalcaveNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 4328
Dołączył(a): 2005-12-28, 20:02:55
Lokalizacja: odległa galaktyka
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Chce iść na informatyka

Postprzez junior » 2008-07-28, 18:14:18

Aisd takk u mnie wiele osób miało z tym problemy, ale to tylko dlatego, że jest tam dużo abstrakcyjnych pojęć... Choć ja uważam ten przedmiot za w miarę lajtowy :)
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Chce iść na informatyka

Postprzez Kaya » 2008-08-10, 21:48:23

Ech, jakie to głupie. Idzie się na informatykę, bo się lubi komputery.
Ale to przecież jeszcze nie wszystko. Szkoda, że w Polsce trzeba byc kims kto lubi kompuery, kto lubi programowanie, to tamto i jeszcze coś innego, a nie po prostu - lubie programowanie i tylko tego się uczę.

Ale to jeszcze trochę minie zanim Polska przekona się, że lepiej miec specjalistę od jednej rzeczy, niż 'specjalistę' od wszystkiego.
Co innego poziom nauczania - wysoki jest, nie można powiedziec, ale jak ktoś chce się uczyc, to wszędzie się nauczy.
Avatar użytkownika
KayaNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 13
Dołączył(a): 2008-08-10, 16:37:22
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Chce iść na informatyka

Postprzez junior » 2008-08-10, 23:15:08

cóż kiedyś było tak, że jak ktoś był inżynierem to potrafił naprawić wszystko w tej chwili nawet informatyków jest N rodzajów, bo świat idzie do przodu i ludzi kształci się jako specjalistów w wąskim zakresie. Jak ktoś idzie na informatykę komputery musi lubić i rozumieć inaczej w życiu się tego nie nauczy.
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Chce iść na informatyka

Postprzez Ahl-I-Batini » 2008-08-16, 20:03:55

Kaya napisał(a):Ale to jeszcze trochę minie zanim Polska przekona się, że lepiej miec specjalistę od jednej rzeczy, niż 'specjalistę' od wszystkiego.

Specjalisci od jednej rzeczy najczesciej siedza w domu i marudza, ze nie ma dla nich pracy ;]

Moze uda Ci sie w zyciu i zobaczysz jak na zachodzie traktuje sie specjaliste a jak czlowieka wyksztalconego w wielu pokrewnych dziedzinach. Ten pierwszy to zwykle wyrobnik, kiedy drugiemu nie jest wcale daleko do artysty.
Jeśli człowiek pracuje, zawsze pracuje na kogoś, a wtedy nie jest człowiekiem tylko niewolnikiem, a ja wszędzie i zawsze chciałem sam, chciałem być sam, żeby mieć wszystkich gdzieś, razem z ich smutkiem i beznadziejnym żalem.
Strugaccy
Avatar użytkownika
Ahl-I-BatiniNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1255
Dołączył(a): 2006-03-31, 18:51:54
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez marvin_71 » 2013-02-22, 19:01:10

Ja nie dość, że wybrałem informatykę na studiach, to jeszcze zapisałem się na kurs programowania, bo człowiek musi się rozwijać. Inaczej to nie ma szans, żeby znaleźć jakąś dobrą pracę. Tym bardziej, że jeśli chodzi o komputery to wszystko idzie szybko do przodu i trzeba być na bieżąco.
Avatar użytkownika
marvin_71None specified
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2013-02-22, 18:58:05
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez junior » 2013-02-22, 21:37:51

a w jakim języku to programowanie? coś nowoczesnego czy piszesz w pascalu?
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postprzez YagodowyYogurt » 2013-03-03, 02:27:50

Mój kierunek poniekąd jest związany z informatyką, myślę nad specjalizacją informatyka medyczna i myślę, że informatyka mimo wszystko to jakaś przyszłość. Świat staje się z dnia na dzień coraz bardziej skomputeryzowany. Potrzebni są inżynierowie. Ale wiadomo, że jak ukończy się studia to nie daje nam pewnej pracy. Kursy, kursy i jeszcze raz kursy...
Avatar użytkownika
YagodowyYogurtNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2013-03-03, 02:20:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Odp: Chce iść na informatyka

Postprzez yamall » 2013-03-03, 10:13:39

Wczoraj chyba w wiadomisciach czy jakims innym programie, miwili ze w obecnych czasach zawod na ktory zawsze bedzie zapotrzebowanie to programista. Czyli tak jak mowisz, bo pewnie programista to juz specjalizacja do wyboru na informatyce, czy sie myle ? Czy to juz konkretny kierunek studiow

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk
Avatar użytkownika
yamallNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 2606
Dołączył(a): 2006-06-29, 23:13:38
Lokalizacja: Niedaleko....
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Postprzez junior » 2013-03-03, 11:20:13

programista to raczej specjalizacja:p choć z drugiej strony ja na dyplomie mam specjalizacje :specjalista baz danych: , a w życiu zawodowym jestem programistą php i javascript:D
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postprzez micha.lina » 2013-04-18, 10:19:40

a co myślicie o mechatronice? bo ja właśnie się zastanawiam, czy studiować informatykę czy mechatronikę. czytałam takie fajny artykuł o mechatronice http://www.uczelnie.pl/kierunki-studiow ... ,6412.html i z niego wynika, że po niej też można mieć fajną pracę. Co byście mi bardziej polecili? I może ktoś z Was uczy się bądź uczył na PW?
Avatar użytkownika
micha.linaNone specified
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2013-04-18, 10:05:19
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez junior » 2013-04-18, 21:27:41

ja skończyłem informatykę i byłem rok na mechatronice, to generalnie czułem się jak na lekcjach pokazowych dla licealistów, inna sprawa, że w międzyczasie zmieniła się podstawa programowa. Jedyne co miałem bardziej rozbudowane niż na informatyce to inżynierie materiałową
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postprzez Dekont » 2013-07-12, 15:10:06

Programista, to konkretna specjalność obierana, przynajmniej w moim przypadku, na czwartym semestrze. Wcześniej uczysz się ogólnych informacji związanych z informatyką. Co do samej specjalności, to programista jest dobrym wyborem, a zwłaszcza wtedy, gdy specjalizujemy się w JAVA'ie, bo z tego co wiem, to tam są największe zarobki.
Avatar użytkownika
DekontNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 23
Dołączył(a): 2013-07-10, 19:59:06
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez gloska » 2013-10-25, 23:51:52

No i jaka decyzja? :)
Avatar użytkownika
gloskaNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2013-10-25, 23:45:03
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez junior » 2013-10-26, 12:15:26

ja jestem specjalistą baz danych choć na co dzień programuje w php (tak wiem, że to brzmi jak najkrótszy dowcip = "Programista PHP")
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postprzez samurajjka » 2015-02-11, 12:00:10

Jeśli lubisz komputery idz w tym kierunku. Nie musisz od razu programowac. W każdym razie praca która lubisz sprawi że Twoje życie nie będzie zanudzone
Avatar użytkownika
samurajjkaNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2015-02-10, 11:33:21
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Szkoła, nauka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 466 gości

cron