Obowiązkowe wychowanie seksualne?

Człowiek przez całe życie przecież się uczy !

Re: Obowiązkowe wychowanie seksualne?

Postprzez El Limon » 2008-10-30, 19:02:13

Tak. Tylko jeżeli to miało by wyglądać na zasadzie albo WS albo nic większość była by za niczym. Na dodatek na większość nie tyle wstydzi się co OLEWA takie zajęcie, przeszkadza na nich. Może jest to sposób na ukrycie zażenowania tematem ale fakt faktem że przeszkadzają a tematy poruszane na tych zajęciach trudno nazwać łatwymi dla nauczyciela nawet z dużym stażem.
Może rodzice uświadomili ale ile osób bierze sobie to całkowicie do serca? Moim zdaniem nie wiele.
Moje zdanie jest takie.
Póki rodzice nie nauczą się rozmawiać o tym z dziećmi to tak samo ciężko będzie w szkole. A weźmy pod uwagę że nauczyciel musi wykładać taką lekcje dla przeciętnie 20 - 25 osób (Bo tyle zazwyczaj ma klasa), które są dla niego praktycznie OBCE, bo zna je jedynie ze szkoły i lekcji na których ich uczy. I nie wspomnę o zarobkach nauczycieli.
Wolność może być przerażająca, jeśli jej nigdy nie czułeś
Avatar użytkownika
El LimonNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 530
Dołączył(a): 2008-10-11, 11:24:56
Lokalizacja: www.greenisland.cba.pl
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Obowiązkowe wychowanie seksualne?

Postprzez Zupek » 2008-11-02, 09:34:41

Zalezy w jakich klasach sa takie lekcjie. W podstawowce dziewczynki i mialy osobne lekcje i chlopcy zeby bylo im "łatwiej". Bo ja wiem czy to ktos przezywa jakos nie wiadomo jak? Osobiscie nie spotkalem sie z przypadkiem ze ktos z moich rowiesnikow by jakos to przezywal... A moze przezywal ale nie pokazywal tego? Moze....
Jestem chory na dysortografię i zgóry przepraszam za błędy.
Avatar użytkownika
ZupekNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 318
Dołączył(a): 2007-01-03, 15:03:58
Lokalizacja: Bydzia / 4don
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Obowiązkowe wychowanie seksualne?

Postprzez El Limon » 2008-11-03, 20:53:27

Idąc w myśl że dziewczyny dojrzewają szybciej zazwyczaj są spokojniejsze na tych zajęciach. (Ba! I ja naiwny w to wierze). A chłopaki noo cóż tutaj zawsze rozpiera energia i nie mówcie że nie.
Poza tym nie każdy sobie zdaję sprawę jak dla nauczyciela uczącego jest ciężko opowiadać o tym. Bo to nie budowa cepa tylko ze stosunkiem wiążą się pewne... nie wiem czy dobry wyraz no ale... konsekwencje takie jak naprzykładowo dziecko.
A młodzież taką jak gimnazjalną ciężko jest okiełznać.
Reasumując młodzież (co najmniej w gimnazjum) nic się na tych zajęciach nie nauczy no chyba że klasa była by naprawdę, naprawdę spokojna.
Wolność może być przerażająca, jeśli jej nigdy nie czułeś
Avatar użytkownika
El LimonNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 530
Dołączył(a): 2008-10-11, 11:24:56
Lokalizacja: www.greenisland.cba.pl
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Obowiązkowe wychowanie seksualne?

Postprzez młoda » 2008-11-09, 09:53:14

W LO na te lekcje nie uczęszczałam. A zaraz powiem dlaczego.
Oczekiwałam jakiś lekcji na poziomie, dyskusji itp.
Na pierwszych zajęciach z tego co wiem, moja klasa usiadła w kółeczku i każdy zaczął o sobie opowiadać [jak na sesji aa :zdziwko: ]
Później babka puszczała im sterte filmów, jak to para się zaręczyłam, wzięła ślub.
No zero jakiś treści, które można na życie przełożyć.
Jeszcze by brakowało, aby kobita zaczęła zachwalać metodę kalendarzyka.
W podstawówce chyba miałam naprawdę najlepsze zajęcia z wdż. Może to zasługa nauczycielki- była młoda, sympatyczna. Wtedy naprawdę [jak na swój wiek] dowiedziałam się wielu rzeczy, które mnie nurtowały.
A w gimie, to miałam może 3takie zajęcie, bo moja nauczycielka wolała język polski Nam zrobić. Puściła Nam film o narkomanach, aids i koniec.

Zastanawiam się jak to widzi tak naprawdę oświata, tzn. jak oni chcą, aby te lekcje wyglądały, skoro wprowadzili ten przedmiot. Bo przez cały czas mojej edukacji wygląda to fatalnie w moich oczach -.-'

A tak nawiasem to najlpesze skarbnicą wiedzy są rodzice. Tylko, że niektórzy nie potrafią z dziećmi o tym rozmawiać, albo się wstydzą. A pewne rzeczy trzeba młodzieży uświadomić. Stąd wydaje mi się, że dla wielu dorosłych taka edukacja to coś na + , bo nie muszą sami brać sprawy w swoje ręce i tłumaczyć dziecku kwestii np. antykoncepcji.
A tak nawiasem: na tych zajęciach [u mnie ofc] nikt nie wspomniał nawet słowem o antykoncepcji :]

dla mnie te zajęcia są bez sensu, chyba, że faktycznie z biegiem czasu zmieni się ich poziom...
Avatar użytkownika
młodaNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 178
Dołączył(a): 2007-06-24, 11:17:17
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Obowiązkowe wychowanie seksualne?

Postprzez Zupek » 2008-11-10, 15:11:05

Ostatnio (w ostatni wtorek) czyli niecaly tydzien temu dostałem kartke z pytaniami na ktore musialem odpowiedziec i oto one:
1.Fizjologia układu płciowego uwarunkowana jest wydzielaniem hormonów i rozgrywa się na osi:
a) u kobiety .......
b) u mężczyzny ......
2.Co to są hormony i jaką pełnią funkcję?............
3.Najważniejszy męski hormon płciowy to ...... , który wytwarzany jest w ....
4.Wymień żeńskie hormony jajnikowe ...... , .......
5.Jak nazywamy żeńskie, a jak męskie komórki rozrodcze? .......
6.Jaka jest różnica pomiędzy płodnościa mężczyzny a płodnościa kobiety?......
7.Wspólna, małżeńska płodność trwa ....
8.Jakie warunki muszą być spełnione, aby doszło do poczęcia dziecka?......
9.Gdzie dochodzi do poczęcia dziecka?......
10.Jakie okresy można wyodrębnić w cyklu miesiączkowym kobiety?.....
11.Co to jest cykl miesiączkowy?....
12.Kiedy zaczyna się i kończy cykl miesiączkowy?.....
13.Jakie zmiany zachodzą w jajniku w cyklu miesiączkowym?.....
14.Ile dni przed miesiączką odbywa się zwykle jajeczkowanie?......
15.Czym jest miesiączka?....
16.Jakie znasz wskaźniki płodności?....

Jest to 16 pytan na ktore musialem odpowiedzec. Teraz moze sprawdzmy wasza wiedze dotyczaca znajomosci teori :D Prosze o szczere odpowiedzi i nie interesuja mnie odpowiedzi z wikipedi! Opiszcie wlasnymi slowami a jak czegos nie wiecie to mozecie sie przyznac wkoncu to nie zaden wstyd! Napewno rownierz kiedys ja wam przedstawie moje odpowiedzi lecz czekam narazie na wasze. I prosze bez oszukiwania! Kazdy sam robi drogie "dzieci" i nie sciagamy z roznych stron!


Ps. Nawet pisalem pytania z znakami interpunkcyjnymi!
Jestem chory na dysortografię i zgóry przepraszam za błędy.
Avatar użytkownika
ZupekNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 318
Dołączył(a): 2007-01-03, 15:03:58
Lokalizacja: Bydzia / 4don
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Obowiązkowe wychowanie seksualne?

Postprzez młoda » 2008-11-11, 10:22:16

1.
a)jajniki,
b)jądra
2. Są to związki chemiczne, które regulują gospodarkę chemiczną organizmu.
3.testosteron-> w jądrach
4. progesteron i estrogen
5.komórka jajowa and plemnik
6.hmm.. facet nabywa płodność od urodzenia, a kobieta zdobywa ją wraz z wiekiem.
i wiadomo facet jest zawsze płodny, a kobiet tylko w te kilka dni cyklu
7. mam podać ile dni? o_O 3dni?
8. musi być pan i pani. nie no bez wygłupów- kobieta musi mieć dni płodne.
9.w jajowodzie [?]
10.a tego to nie wiem. ja mam spięcie przed okresem, po okresie, w czasie.. :D
nie wiem o jakie okresy chodzi, chyba mnie nie douczyli w szkole (:
może pierwszy jest wtedy kiedy jest miesiączka, a ten drugi w pozostałe dni, ale nie wiem jak to się nazywa..
11.trwa 28 dni.. okres od dnia pierwszego krwawienia do nastepnego takiego dnia.
są to zmiany, które powtarzają sie regularnie w organizmie kobiety
12.to napisalam wyzej..
13.komórka jajowa osadza sie tam, i jesli nie dojdzie do zapłodnienia to zostaje wydalona. a jesli dojdzie do zapłodnienia to wyląduje w macicy.
14.z 14
15.jest to złuszczanie i wydalanie błony macicy. [w sumie takie oczywiste pytanie, a trudno to ująć w słowa].
16. o_O zapewne temperatura pochwy, obserwowanie śluzu, jeden z hormonów wzrasta [ale to raczej ciężko zaobserwować]


to tyle co z biologi kojarzę.
dostanę ocenę :hyhy:
i wydaje mi się, że jeśli dałabym to moim rodzicom to by chyba spasowali...
Avatar użytkownika
młodaNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 178
Dołączył(a): 2007-06-24, 11:17:17
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Obowiązkowe wychowanie seksualne?

Postprzez Zupek » 2008-11-11, 10:43:00

Ciekawe jak wypadna inni a szczegole mezczyzni :PP Ale młoda, dobrze Ci to nawet poszlo ;]
Jestem chory na dysortografię i zgóry przepraszam za błędy.
Avatar użytkownika
ZupekNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 318
Dołączył(a): 2007-01-03, 15:03:58
Lokalizacja: Bydzia / 4don
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Obowiązkowe wychowanie seksualne?

Postprzez kreator » 2008-11-15, 22:06:14

1.
a-jajniki
b-jądra
2. Są to wydzieliny gruczołów dokrewnych, które stymulują poszczególne procesy
3. męski - testosteron, wytwarzany w jądrach
4. Estrogen (estragon ? - sam nie wie, zapomniałem jak się pisze :zawstydzony: ) progesteron
5. żeńskie - jaja :mrgreen: męskie - plemniki
6. hmmm jak to się wysłowić, chodzi o to że kobieta jest płodna w przeciągu tam kilku dni, a mężczyzna gotowy jest w każdej chwili :hyhy:
7. nie wiem co powiedzieć
8. no to kobieta musi mieć dni płodne, a mężczyzna... nie wiem co napisać - musi mieć dobre plemniki :mur:
9. poczęcie jest chyba równoznaczne z zapłodnieniem, więc zachodzi w jajowodzie
10. ...
11. to są te zmiany zachodzące w obrębie żeńskiego układu rozrodczego w określonym czasie
12. hmmm nie kojarzę, muszę się doedukować
13. z pęcherzyka graffa wydostaje się jajeczko ?
14. kilka dni ? około 3-4 ?
15. no to krwawienie macicy i złuszczanie się tych warstw czegoś tam ze ścian macicy, która nie przyjęła zapłodnionego jajeczka
16. śluz ? wzmożony "popęd" kobiety, zwyższona temperatura

Tyle zapamiętałem z biologi, a tego co nie wiem to zaraz się douczę z książeczki, bo w zasadzie warto takie rzeczy wiedzieć :hyhy:
Czy jestem nienormalny ? - NIE ! jestem indywidualny !
Avatar użytkownika
kreatorNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 11
Dołączył(a): 2008-11-15, 20:22:59
Lokalizacja: O-c
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Obowiązkowe wychowanie seksualne?

Postprzez Minia » 2008-11-26, 16:42:22

Ja miałam takie zajęcia. Ale okazjonalne. Przyszła jakaś para i opowiadała nam o tym czym jest małżeństwo, miłość i planowanie rodziny. Wszystko spoko oprócz tego, że facet w kółko mówił o równości a jak jego żona chciała coś powiedzieć to ją odsuwał na bok i sam mówił. Ani razu nie dopuścił jej do głosu. A cały czas mówił o tym jak się kochają i jakie to wspaniałe!
Avatar użytkownika
MiniaNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 20
Dołączył(a): 2008-11-12, 18:37:55
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Obowiązkowe wychowanie seksualne?

Postprzez Zupek » 2008-11-30, 18:42:48

Ogladałem sobie kabarety na youtube i był skecz o nazwie "wychowanie seksualne" wiec postanowilem zobaczyc ten skecz. Co zobaczyłem? Moja lekcje wychowania do zycia w rodzinie oto link:
http://www.youtube.com/watch?v=yDSy-_U8 ... re=related
Jestem chory na dysortografię i zgóry przepraszam za błędy.
Avatar użytkownika
ZupekNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 318
Dołączył(a): 2007-01-03, 15:03:58
Lokalizacja: Bydzia / 4don
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Obowiązkowe wychowanie seksualne?

Postprzez bombom » 2008-12-18, 21:49:14

to, że się zdarzają różni kiepscy wykładowcy, to nie zmienia faktu, że nasze społeczeństwo pod względem wychowania seksualnego jest bardzo zacofane. jeśli młode dziewczyny nadal wierzą, że w ciąże nie można zajść tracąc dziewictwo i kiedy ma się owulację, to dla mnie takie lekcje uświadamiające są koniecznością. coś trzeba robić jeśli rodzice się nie interesują.
Pieczenie na żywo
Avatar użytkownika
bombomNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 89
Dołączył(a): 2007-07-18, 12:50:28
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Poprzednia strona

  • Inne

Powrót do Szkoła, nauka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 76 gości

cron