Studnia na kierunku: Logistyka i Transport.

Człowiek przez całe życie przecież się uczy !

Studnia na kierunku: Logistyka i Transport.

Postprzez elpolacco » 2008-04-23, 12:23:53

Mam zamiar po skończeniu LO iść na studnia zaoczne na kierunek Logistyka i Transport. Problem mój polega na tym, że nie wiem na jaką specjalność złożyć papiery. Dla przykładu podam kierunki Wyższej Szkoły Bankowości w Chorzowie.

http://www.chorzow.wsb.pl/wwwChorzow/2421760.xml

- Logistyka i Spedycja Międzynarodowa - NOWOŚĆ
- Logistyka w Organizacji
- Zarządzanie Usługami Logistycznymi

Czym się różnią te kierunki i który z nich wybrać? Po którym kierunku mogę się ubiegać o pracę np. jako spedytor? Który kierunek jest bardziej przyszłościowy?

Proszę również o wypowiedz na temat szkoły o której wspomniałem wyżej. Czy warto się wybrać na tą prywatną uczelnie czy też może np. na Politechnikę Krakowską.
Ramki tablic rejestracyjnych - CHROMOWE, NIERDZEWNE, SREBRNE
http://www.blueforum.eu/viewtopic.php?f=49&t=17699
Avatar użytkownika
elpolaccoNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 894
Dołączył(a): 2005-07-05, 01:37:31
Lokalizacja: Olkkusz
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Studnia na kierunku: Logistyka i Transport.

Postprzez hitman1986 » 2008-04-23, 14:05:03

Mogę Ci odpowiedzieć jako student kończący w tym roku logistykę :)

A więc
elpolacco napisał(a):Czym się różnią te kierunki i który z nich wybrać?

Zależy co chcesz robić. Logistyka i Spedycja Międzynarodowa to szersza specjalność moim zdaniem. Głównie pracę znajdziesz w przedsiębiorstwie międzynarodowym. Logistyka w Organizacji to podejżewam, że będziesz uczył się już pod konkretny rynek - różnego rodzaju organizacje, czy to międzynarodowe czy krajowe. Ostatni, Zarządzanie Usługami Logistycznymi, ja bym wybrał własnie to. Usługi logistyczne, czyli coś, z czego piszę pracę licencjacką :) Jak dla mnie bomba.
elpolacco napisał(a):Po którym kierunku mogę się ubiegać o pracę np. jako spedytor?

Najbardziej po tym pierwszym, wszak chociażby masz "spedycja" w nazwie. Ale prawda jest taka, że mając dyplom logistyka możesz być spedytorem praktycznie zawsze. Na takich studiach chcąc niechcąc uczysz się o spedycji, bo to jest ściśle związane jedno z drugim.
elpolacco napisał(a):Który kierunek jest bardziej przyszłościowy?

A bo ja wiem? Tak samo: które liczby w Lotto dają największą szansę na wygraną?
elpolacco napisał(a):Proszę również o wypowiedz na temat szkoły o której wspomniałem wyżej. Czy warto się wybrać na tą prywatną uczelnie czy też może np. na Politechnikę Krakowską

WSB to dobra uczlenia. Jedna z lepszych prywatnych w Polsce. Z tego co wiem, kształcenie mają wysokie. Co do Polibudy Krakowskiej - przygotuj się na dużą ilość matmy i fizy, bo to przecież Politechnika.

Duzo zależy od tego, jak mobilny jesteś - czy wolisz studiować gdzieś blisko domu, czy możesz pojechać na drugi koniec Polski. No i kasa. Kasa, kasa, kasa. Czy jesteś w stanie wybulić 2 kafle na semestr na studia ?
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Studnia na kierunku: Logistyka i Transport.

Postprzez elpolacco » 2008-04-23, 16:19:59

hitman1986, a ty gdzie studiujesz? Ile płacisz za semestr? Uczęszczasz na studia dzienne czy zaoczne?

Osobiście mam zamiar studiować zaocznie, a w miedzy czasie pracować i zarabiać m.in na studia.
Ramki tablic rejestracyjnych - CHROMOWE, NIERDZEWNE, SREBRNE
http://www.blueforum.eu/viewtopic.php?f=49&t=17699
Avatar użytkownika
elpolaccoNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 894
Dołączył(a): 2005-07-05, 01:37:31
Lokalizacja: Olkkusz
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Studnia na kierunku: Logistyka i Transport.

Postprzez Finito » 2008-04-23, 21:57:45

ooo bardzo dobry Post. Sam myślałem o Transporcie i Logistyce... Ale bardziej Transport. Jest w Lbn ten kierunek, ale tak się zastanawiam bo
hitman1986 napisał(a):Co do Polibudy Krakowskiej - przygotuj się na dużą ilość matmy i fizy,
czy wszędzie na tym kierunku jest dużo ścisłych?, bo ja odpadam przy tym, Matma i fiza to dla mnie kosmos niedoprzebycia.... Mógłbyś Hitmanie napisać jakie mniej więcej przedmioty ma się na tym i czy cięzkie są zaliczenia?. Byłbym wdzięczny.
,,Umrzeć przyjdzie, gdy się kochało Wielkie sprawy głupią miłością "
Avatar użytkownika
FinitoNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 169
Dołączył(a): 2008-03-07, 18:54:07
Lokalizacja: Lbn
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Studnia na kierunku: Logistyka i Transport.

Postprzez hitman1986 » 2008-04-23, 22:40:47

elpolacco napisał(a):hitman1986, a ty gdzie studiujesz?

Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy (http://www.wsg.byd.pl)
elpolacco napisał(a):Ile płacisz za semestr?

Na wszystkich Uczelniach w Polsce stawki są podobne. Ja płacę ok. 2000zł/sem, w zależności od semestru... Raz mniej niż 2000zł (np. 1950zł), a raz więcej (np. 2150zł)
elpolacco napisał(a):Uczęszczasz na studia dzienne czy zaoczne?

Dzienne
elpolacco napisał(a):Osobiście mam zamiar studiować zaocznie, a w miedzy czasie pracować i zarabiać m.in na studia

Osobiście życzę Ci powodzenia, bo wbrew pozorom jest to strasznie trudne, szczególnie w czasie sesji.
Finito napisał(a):czy wszędzie na tym kierunku jest dużo ścisłych?, bo ja odpadam przy tym, Matma i fiza to dla mnie kosmos niedoprzebycia....

Hm. Powiem tak. Logistyka sama z siebie jest ściśle powiązana z ekonomią. Bardzo ściśle. Na 100% będziecie mieli takie przedmioty jak mikro- i makroekonomia, statystyka, ekonomia matematyczna czy też zajebiście trudna ekonometria. Do tego dochodzi kilka przedmiotów gospodarczych. Fizyki ja nie miałem, z racji ekonomicznego "zaplecza" mojej uczelni, natomiast na Polibudzie jest więcej fizyki, mechaniki, itp.
Finito napisał(a):czy cięzkie są zaliczenia?

Nie można generalizować. Jedne są łatwe, inne trudne... Dużo też zależy od wykładowców i ćwiczeniowców.

Aha, Finito, wiedz, że ja orłem z matmy to nie byłem. Na maturalnym mam 2, a z matmą poradziłem sobie bardzo dobrze na studiach. Fajt, wiele zależało od tego, że miałem zajebiście dobrze tłumaczącego ćwiczeniowca. No i na studiach polubiłem matmę :) a w LO jej nie znosiłem...
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Studnia na kierunku: Logistyka i Transport.

Postprzez Finito » 2008-04-23, 23:08:12

hitman1986 napisał(a):Hm. Powiem tak. Logistyka sama z siebie jest ściśle powiązana z ekonomią. Bardzo ściśle. Na 100% będziecie mieli takie przedmioty jak mikro- i makroekonomia, statystyka, ekonomia matematyczna czy też zajefajnie trudna ekonometria. Do tego dochodzi kilka przedmiotów gospodarczych.
Hehe to mi się podoba:) bo Ekonomiczne Technikum kończe, także do ekonomi że tak powiem trzeba się na początku przyzwyczaić bo język jaki tam panuje jest zupełnie inny. Także jeżeli Ekonomia to spoko cieszę się

hitman1986 napisał(a):Aha, Finito, wiedz, że ja orłem z matmy to nie byłem. Na maturalnym mam 2, a z matmą poradziłem sobie bardzo dobrze na studiach.
No ja nie chwaląc się, też mam 2 :hyhy: . Wiesz. masz rację podjeście wykładowcy, nauczyciela to jest już 50% sukcesu. Ja np. W Techniaczu miałem gościa który uczył nas na pamięć, i strasznie ogólnikowo. Matma jest ogólna, ale on tego że tak powiem nie starał się sprowadzać do ,,uproszczenia". Chodzi mi o jakieś ciekawsze wytłumaczenie.

hitman1986 napisał(a):Osobiście życzę Ci powodzenia, bo wbrew pozorom jest to strasznie trudne, szczególnie w czasie sesji.
Racja. Cieżko jest pogodzić dwie rzeczy zwłaszcza naraz. Znam takie osoby, i sesja jest dla nich zabójstwem. Zmęczenie pracą, nie sprzyja nauce, Ale, dziś młodzi każdy przecież stara się jak najwcześniej zaczac żyć na własną ręke, i studia zaoczne są dla nich najlepszym rozwiązaniem. Ja również wybieram się na zaoczne :)
,,Umrzeć przyjdzie, gdy się kochało Wielkie sprawy głupią miłością "
Avatar użytkownika
FinitoNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 169
Dołączył(a): 2008-03-07, 18:54:07
Lokalizacja: Lbn
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Studnia na kierunku: Logistyka i Transport.

Postprzez zuyboy » 2008-04-24, 18:38:09

elpolacco napisał(a):Po którym kierunku mogę się ubiegać o pracę np. jako spedytor?

Po każdym z tych. Do tej pracy nie są potrzebne specjalne studia.
hitman1986 napisał(a):WSB to dobra uczlenia. Jedna z lepszych prywatnych w Polsce. Z tego co wiem, kształcenie mają wysokie. Co do Polibudy Krakowskiej - przygotuj się na dużą ilość matmy i fizy, bo to przecież Politechnika.

Jeżeli ma być inżynierem(a tak jest napisane w linku) to matematyka i fizyka będą zawsze.
Finito napisał(a):Ale, dziś młodzi każdy przecież stara się jak najwcześniej zaczac żyć na własną ręke, i studia zaoczne są dla nich najlepszym rozwiązaniem.

Studia zaoczne, gdzie jest 60% materiału który jest na dziennych. Studia zaoczne są dla tych, którzy muszą się zacząć utrzymywać.
...
Avatar użytkownika
zuyboyNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 516
Dołączył(a): 2007-10-28, 12:56:04
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Studnia na kierunku: Logistyka i Transport.

Postprzez hitman1986 » 2008-04-24, 20:30:08

zuyboy napisał(a):Do tej pracy nie są potrzebne specjalne studia

Tak samo jak do bycia managerem nie potrzeba skończyć kierunku managerskiego. Albo nie potrzeby kończyć informatyki, by być dobrym informatykiem.
zuyboy napisał(a):Studia zaoczne są dla tych, którzy muszą się zacząć utrzymywać

Dokładnie. Ale młodzi wolą gonić za karierą pracując w Multikinie, czy McDonaldzie, niż iść na dzienne...
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Studnia na kierunku: Logistyka i Transport.

Postprzez zuyboy » 2008-05-04, 12:19:27

Z ciekawostek to widziałem niedawno ulotkę na której było napisane "rozpocznij karierę w logistyce", a która werbowała kogokolwiek do pracy w magazynach.

hitman1986 napisał(a):Tak samo jak do bycia managerem nie potrzeba skończyć kierunku managerskiego. Albo nie potrzeby kończyć informatyki, by być dobrym informatykiem.

W przypadku informatyki nie tak samo, bo można być dobrym informatykiem bez studiów jeżeli informatyka i matematyka jest czyjaś pasją przez ileś tam lat, w przypadku spedycji ciężko o czymś takim mówić.
...
Avatar użytkownika
zuyboyNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 516
Dołączył(a): 2007-10-28, 12:56:04
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Szkoła, nauka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 247 gości

cron