Zadawanie prac domowych jest nielegalne??

Człowiek przez całe życie przecież się uczy !

Re: Zadawanie prac domowych jest nielegalne??

Postprzez Syderyt » 2007-12-25, 19:00:23

hitman1986 napisał(a):Czy na prawdę chcecie, by przyszłe pokolenie było tępe jak w Afryce ?
Znaczy się, że ludzie z Afryki są tępi? Nie wyszło Ci to porównanie :/

hitman1986 napisał(a):Wszędzie na świecie zadawane są zadania domowe.
Dzieci w Afryce też mają zadania domowe.

hitman1986 napisał(a):Czy znowu Polska ma być odosobnionym wyjątkiem od tego ?!
Polska nie będzie żadnym wyjątkiem. Pomysł by uznać zadania domowe nielegalnymi nie przejdzie.
Osaczyli mnie nienawistnymi słowami i bez przyczyny mnie napastowali.
Oskarżali mnie w zamian za miłość moją; a ja się modliłem.
Odpłacili mi złem za dobre i nienawiścią za moją miłość.
Avatar użytkownika
SyderytNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 266
Dołączył(a): 2007-12-25, 16:43:07
Lokalizacja: Poznań
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Zadawanie prac domowych jest nielegalne??

Postprzez Aspie » 2007-12-26, 00:01:19

Raczej konkluzja, tudzież wniosek...

Meritum - sedno sprawy. Wniosek i konkluzja to "podsumowanie" sedna sprawy. Czemu znowu się czepiasz :zdegustowany: ?

Z tymi Afrykańczykami wyszło ci żałośnie. Za chwilkę napiszę pw do admina, że głosisz poglądy rasistowskie, które w świetle polskiego prawa są nielegalne:

Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks karny (Dz. U. z 1997 r. Nr 88, poz. 553, z późn. zm.):
Art. 256.
Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
Art. 257.
Kto publicznie znieważa grupę ludności albo poszczególną osobę z powodu jej przynależności narodowościowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo z powodu jej bezwyznaniowości lub z takich powodów narusza nietykalność cielesną innej osoby, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.


A teraz powrót do tematu: nikt nie mówi, że nie powinno być zadań domowych. Trzeba się tylko zastanowić jak jest naprawdę: czy lektura na której przeczytanie przeciętnemu Kowalskiemu potrzeba ok. 6-10 godzin + wypracowanie (2h) + zadanie z fizyki, biologi, matemtyki, historii, chemi, WOSu czy innych przedmiotów to mało? Należy jasno i konkretnie to sprecyzować.

Takie prawo daje mu pralówka zwana szkołą... Ludzie! Czy na prawdę chcecie, by przyszłe pokolenie było tępe jak w Afryce ?


Placówka może. Akurat takiego prawa nie daje. Spełnienie obowiązku szkolnego to przyjście do szkoły. Finito! Jak kto chce się uczyć i co z tego dla jego przyszłości wyniknie - jego sprawa. Ewentualnie nauczyciel we własnym zakresie może go "uświadamiać".
Kornacky Web Log
Wejdź - Przeczytaj - Pozostań!

Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć.
Avatar użytkownika
AspieNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 202
Dołączył(a): 2007-11-11, 10:27:27
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Zadawanie prac domowych jest nielegalne??

Postprzez makoomba » 2007-12-26, 00:48:10

hitman1986 napisał(a):Czy na prawdę chcecie, by przyszłe pokolenie było tępe jak w Afryce ?


hitman1986, z tym to faktycznie przegiąłęś

Aspie napisał(a):Trzeba się tylko zastanowić jak jest naprawdę: czy lektura na której przeczytanie przeciętnemu Kowalskiemu potrzeba ok. 6-10 godzin + wypracowanie (2h) + zadanie z fizyki, biologi, matemtyki, historii, chemi, WOSu czy innych przedmiotów to mało? Należy jasno i konkretnie to sprecyzować.


A co chcesz tu precyzować ? Chcesz wprowadzenia ustawy: ' nauczyciel moze zadać uczniom zadanie domowe, jeśli całkowity czas przeznaczony na wykonanie zadań ze wszystkich przedmiotów nie przekroczy iluśtam godzin ' ? Albo po 15 minut z każdego przedmiotu ?

Nie róbcie z siebie kozłów ofiarnych i nie mówcie jacy to jesteście biedni i jak Wam jest źle, bo macie o wiele większe możliwości jeśli chodzi o naukę w domu niż były dawniej. Internet, łatwiejszy dostęp do ksiązek itd.

Tak po prawdzie to wystarczy mieć dobrą organizację ina wszystko znajdzie się czas :)
Słaba płeć jest silniejsza od płci mocnej o siłę słabości płci mocnej do płci słabej xD
http://makoomba.posadzdrzewo.pl/
Avatar użytkownika
makoombaNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1436
Dołączył(a): 2007-08-19, 20:47:49
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Zadawanie prac domowych jest nielegalne??

Postprzez hitman1986 » 2007-12-26, 01:00:04

Aspie napisał(a):Z tymi Afrykańczykami wyszło ci żałośnie. Za chwilkę napiszę pw do admina, że głosisz poglądy rasistowskie, które w świetle polskiego prawa są nielegalne

:rotfl2: Ty to na poważnie ?! Sorry, ale nie mogłem się powstrzymać...
Aspie napisał(a):A teraz powrót do tematu: nikt nie mówi, że nie powinno być zadań domowych. Trzeba się tylko zastanowić jak jest naprawdę: czy lektura na której przeczytanie przeciętnemu Kowalskiemu potrzeba ok. 6-10 godzin + wypracowanie (2h) + zadanie z fizyki, biologi, matemtyki, historii, chemi, WOSu czy innych przedmiotów to mało? Należy jasno i konkretnie to sprecyzować

Dajże w końcu spokój... Każdy przechodził zadania domowe, i jakoś nikomu nie wyszło to na złe... Twoje ciągłe biadolenie o wielu godzinach spędzonych nad książkami... bullshit... Liceum ma cię przygotować do studiów, dać pożądnego kopa w du*sko, pokazać, co cię czeka za 3 lata, a nie głaskać i nadskakiwać...
makoomba napisał(a):hitman1986, z tym to faktycznie przegiąłęś

Dajcie już na luz, to była tylko przenośnia...
makoomba napisał(a):Nie róbcie z siebie kozłów ofiarnych i nie mówcie jacy to jesteście biedni i jak Wam jest źle, bo macie o wiele większe możliwości jeśli chodzi o naukę w domu niż były dawniej. Internet, łatwiejszy dostęp do ksiązek itd

To też prawda...

[ Dodano: 2007-12-26, 00:04 ]
Aspie napisał(a):Meritum - sedno sprawy

Dokładnie - w Twojej wypowiedzi po słowie "meritum" nie było bezpośredniego nawiązania do meritum. Meritum tematu jest kwestia zadań domowych, a nie ułomność, bądź nie, poslkiego systemu szkolnictwa.
Aspie napisał(a):polskie ustawodastwo jest ciągle ułomne

To jest wniosek, który wyciągnąłeś z tego, co napisałeś ze zdań wcześniejszych...


Ale to tak na marginesie...
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Zadawanie prac domowych jest nielegalne??

Postprzez Syderyt » 2007-12-26, 01:49:47

Aspie napisał(a):Trzeba się tylko zastanowić jak jest naprawdę: czy lektura na której przeczytanie przeciętnemu Kowalskiemu potrzeba ok. 6-10 godzin + wypracowanie (2h) + zadanie z fizyki, biologi, matemtyki, historii, chemi, WOSu czy innych przedmiotów to mało?
Tyle się uczysz dziennie, tygodniowo czy miesięcznie? Sprecyzuj to!

Aspie napisał(a):Spełnienie obowiązku szkolnego to przyjście do szkoły. Finito! Jak kto chce się uczyć i co z tego dla jego przyszłości wyniknie - jego sprawa.
Człowiek młody=człowiek głupi. Czy Ty myślisz, że uczeń podstawówki bądź gimnazjum wie co jest dla niego dobre?

hitman1986 napisał(a):Każdy przechodził zadania domowe, i jakoś nikomu nie wyszło to na złe...
Zadania domowe wszystkim wyszły na dobre.

hitman1986 napisał(a)::rotfl2: Ty to na poważnie ?! Sorry, ale nie mogłem się powstrzymać...
To się powstrzymuj. Bo moim zdaniem to nie jesteś śmieszny. Ta "przenośnia" jest chamska.

Aspie napisał(a):Meritum - sedno sprawy. Wniosek i konkluzja to "podsumowanie" sedna sprawy.
A już myślałem, że nie rozróżniasz tych pojęć.
Ostatnio edytowano 2007-12-26, 01:52:02 przez Syderyt, łącznie edytowano 3 razy
Avatar użytkownika
SyderytNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 266
Dołączył(a): 2007-12-25, 16:43:07
Lokalizacja: Poznań
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Zadawanie prac domowych jest nielegalne??

Postprzez daria33 » 2007-12-31, 17:02:40

Czy ta dyskusja nie jest trochę off topic?

Zadania domowe powinny się pojawiać, bo dobrowolnie mało który uczeń sięgnie po dodatkowa wiedzę. Porównywanie do krajów afrykańskich o których sie nie ma pojęcia jest jeszcze głupszym pomysłem od likwidowania pracy domowej.

Myśle że rzecznik powinien raczej zajać sie dostępem do książek w bibliotekach i zwiększeniem zajęć pozalekcyjnych, żeby dzieci miały co robić i możliwość rozwijania swoich zainteresowań.
zapraszam na moją stronę dotpay i kilka ciekawych mojego kuzynka tibia poradniki
matura 2008
Avatar użytkownika
daria33None specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 13
Dołączył(a): 2007-10-30, 23:23:33
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Zadawanie prac domowych jest nielegalne??

Postprzez WiseWoman » 2008-01-01, 15:44:28

daria33 napisał(a):Zadania domowe powinny się pojawiać, bo dobrowolnie mało który uczeń sięgnie po dodatkowa wiedzę.


Z tego co wiem, chodzi tutaj o zwykłe zadania domowe- obowiązkowe, nie nad poziom. ;)

daria33 napisał(a):Myśle że rzecznik powinien raczej zajać sie dostępem do książek w bibliotekach i zwiększeniem zajęć pozalekcyjnych, żeby dzieci miały co robić i możliwość rozwijania swoich zainteresowań.


Dokładnie. Chociaż wydaję mi sie, że jest z tym coraz mniejszy problem z roku na rok. To ważne, żeby dać możliwość uczniom zdolnym wykazać się nad poziom, tym bardziej jeśli oni sami chcą to robić.
Kiedy czegoś gorąco pragniesz,
to cały wszechświat działa potajemnie,
aby udało Ci się to osiągnąć.
*Paulo Coelho*
Avatar użytkownika
WiseWomanNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 629
Dołączył(a): 2007-11-03, 20:23:49
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Zadawanie prac domowych jest nielegalne??

Postprzez cre[a]tive » 2008-01-01, 18:40:13

daria33 napisał(a):Myśle że rzecznik powinien raczej zajać sie dostępem do książek w bibliotekach i zwiększeniem zajęć pozalekcyjnych


ażeby tylko rząd przypadkiem znów nie zapomniał, żeby nie tylko zająć się zwiększeniem ilości zajęć pozalekcyjnych ale też znaleźć pieniądze by nauczyciele nie musi prowadzić tych zajęć za darmo.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Zadawanie prac domowych jest nielegalne??

Postprzez KLON » 2008-01-03, 12:55:08

Júzek napisał(a):Dlatego jestem za całkowitym odebraniem wszelkich przywilejów do uzyskiwania jakiejkolwiek pomocy materialnej czy finansowej wszystkim, którzy z własnej winy nie osiągnęli poziomu maturalnego. Niestety jest mało prawdopodobne, że coś takiego wejdzie w życie.


Júzek, powiedz mi w jaki sposób byś odróżnił czy ktoś z własnej czy nie własnej winy osiągnął "poziom maturalny" jak to raczyłeś określić.....

i taka moja mała uwaga jeśli oceniasz ludzi po wykształceniu jakie mają to uważaj żebyś sie nie przejechał... pracowałem na stanowisku kierowniczym w dużej firmie zajmowałem się miedzy innymi zatrudnianiem ludzi i co sie okazuje ludzie z wykształceniem podstawowym i zawodowym (którzy z różnych przyczyn nie osiągnęli "poziomu maturalnego") są rzetelniejsi i na nich można bardziej liczyć nawet na stanowiskach kierowniczych lub im pokrewnych.... kolejna sprawa na co komu matura jak nie planuje iść na studia?? i co taka osoba tez ma według ciebie mieć odebrane pewne przywileje?? żałosne stwierdzenie....

w obecnej chwili pracuje nad otwarciem swojej działalności gospodarczej i na pewno nie będę zawracał uwagi na świadectwo ani na wykształcenie a skupie sie na ocenie człowieka bo to jest najważniejsze.... tyle do ciebie....

a co do prac domowych to muszą być bo w innym wypadku lekcje trwały by o wiele dłużej jedynie co to nauczyciele czasem sie powinni zastanowić czy dane zadanie nie jest przesadzone i czy faktycznie jest potrzebne bo czasem jest tak jak już ktoś pisał profesorowie/nauczyciele (tytułują sie profesorami a co poniektórzy z ledwością magistra uzyskali ale to już inna bajka) zadają absurdalne i wręcz złośliwe zadania....
Ostatnio edytowano 2008-01-03, 13:02:13 przez KLON, łącznie edytowano 2 razy
http://www.trimek.pl

KLONNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 228
Dołączył(a): 2007-09-11, 13:09:00
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Zadawanie prac domowych jest nielegalne??

Postprzez vażka » 2008-01-08, 14:59:48

to ja sie wtrącę i powiem tak : gdyby nie zadania domowe to co drugi z nas byłby ostatnim łosiem. osobiście najwięcej uczę się w domu i jest w tym pewien udział zadań domowych. nie wyobrażam sobie życia bez nich, co nie znaczy że jakoś je specjalnie uwielbiam.
i nie może być czegoś takiego, że ktoś kto chce robi zadania a ktoś kot nie chce nie robi, bez przesady. pewien rygor i reguły być muszą. ze szkoły mamy wyjść jako ludzie z większą wiedzą. to jaka to jest wiedza zależy od nas samych, ja nie mam nauczyciela, który robiąc mi na złość rzuca zadaniami domowymi.
wszystko czemuś służy, zadania domowe także. a to, że czasami nie mam za dużo czasu dla siebie to juz inna bajka. wolę teraz pocierpieć, niż później żałować że kiedy miałam okazję to się do nauki nie przykładałam.
Avatar użytkownika
vażkaNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 22
Dołączył(a): 2008-01-07, 22:55:54
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Zadawanie prac domowych jest nielegalne??

Postprzez KLON » 2008-01-08, 15:06:28

wiesz zadania domowe to coś co musi być ale są pewne granice...
http://www.trimek.pl

KLONNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 228
Dołączył(a): 2007-09-11, 13:09:00
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Zadawanie prac domowych jest nielegalne??

Postprzez vażka » 2008-01-08, 15:41:03

no jasne, a czy ja mówię że nie?
szkoła bez zadań to nie szkoła i tyle. myślisz, że ja chcę mieć nie wiadomo ile zadań domowych w domu? ale nie bądźmy śmieszni i ludzie którzy stwierdzają że zadania domowe są nielegalne, stanowczo przesadzają. ja mam normalnych nauczycieli, a i tak bawię się szczególnie w te przedmioty, które zdaję na maturze.
są nauczyciele którym troszeczkę odbija, ale to wszystko da się załatwić. jak się umie.
Avatar użytkownika
vażkaNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 22
Dołączył(a): 2008-01-07, 22:55:54
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Zadawanie prac domowych jest nielegalne??

Postprzez Zilog » 2008-01-08, 16:07:35

Takie se oto powiedzenie:

"Nie chcesz mieć prac domowych to nie chodź do szkoły" I TYLE !! :cisza:
Avatar użytkownika
ZilogMale
Moderator
Moderator
 
Posty: 2797
Dołączył(a): 2007-06-01, 19:48:57
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy
Imię: Tomasz

Re: Zadawanie prac domowych jest nielegalne??

Postprzez paimka » 2008-01-09, 15:32:40

Zilog napisał(a):"Nie chcesz mieć prac domowych to nie chodź do szkoły"


Czyli jesteś za zniesieniem obwiązku edukacji? tak?


KLON napisał(a):są pewne granice...

granice są tylko i wyłącznie po to by je przekraczać i pwiększać, one nie mogą być stłe b by nie było rozwoju!
Ale uważam że można robić to w taki sposób by nikomu nie szkodzić. każdy rozwija sie inaczej. Spsob nauczania i wymagania od poszczegolnych uczniów jest zły, zbyt ogolny. Dlatego mimo duzej pracy uczniów niektórzy sie nie rozwiajaj i mecza.
Ostatnio edytowano 2008-01-09, 15:48:50 przez paimka, łącznie edytowano 1 raz
(...)my walczymy jeszcze gdzie indziej. każdego dnia staczamy wyniszczające pojedynki, których nikt nie widzi ani nie rozumie, ani nawet nie ma pojęcia o ich istnieniu. pojedynki z samym sobą, z własnymi emocjami.
Avatar użytkownika
paimkaNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1439
Dołączył(a): 2007-05-28, 15:38:21
Lokalizacja: Wawa/Czewa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Zadawanie prac domowych jest nielegalne??

Postprzez Zilog » 2008-01-09, 20:36:33

paimka napisał(a):Czyli jesteś za zniesieniem obwiązku edukacji? tak?



Tego oczywiście nie napisałem. Powiedzenie rozwinąłem myśląc o tym że jak komuś nie chce się uczyć lub jak ktoś uważa że nie powinno się zadawać prac domowych,to niech taki ktoś się wogóle nie uczy.Po to się chodzi do szkoły by się kształcić a w tym celu zadania domowe są tu bardzo ważną sprawą.W domu człowiek się o wiele więcej nauczy,niż stojąc w stresie przed tablicą :)
Avatar użytkownika
ZilogMale
Moderator
Moderator
 
Posty: 2797
Dołączył(a): 2007-06-01, 19:48:57
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy
Imię: Tomasz

Re: Zadawanie prac domowych jest nielegalne??

Postprzez hitman1986 » 2008-01-09, 20:46:50

Zilog napisał(a):jak komuś nie chce się uczyć lub jak ktoś uważa że nie powinno się zadawać prac domowych,to niech taki ktoś się wogóle nie uczy

Z Konstytucją jeszcze nikt nie wygrał ;)
Zilog napisał(a):W domu człowiek się o wiele więcej nauczy,niż stojąc w stresie przed tablicą

To akurat reguła nie jest ;)
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Zadawanie prac domowych jest nielegalne??

Postprzez cre[a]tive » 2008-01-10, 00:46:52

abstrakcja. ludzie, którzy całkowicie są za tym nie wiedzą o czym mówią. nie wyobrażam sobie efektywnego nauczenia kogokolwiek języka obcego bez zadawania żadnych prac domowych.
Ostatnio edytowano 2008-01-10, 00:47:14 przez cre[a]tive, łącznie edytowano 1 raz
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Zadawanie prac domowych jest nielegalne??

Postprzez KLON » 2008-01-10, 11:03:50

kobieta, ma racje języka obcego praktycznie uczy sie cały czas a nie na zajęciach... bo co mogą nauczyć przez te 2h lekcyjne....

ten system nauczania który jest w PL jest ściśle powiązany z zadaniami domowymi... więc nie da się tego zmienić... można jedynie dopracować aby efektywność takich prac była lepsza....
http://www.trimek.pl

KLONNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 228
Dołączył(a): 2007-09-11, 13:09:00
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Zadawanie prac domowych jest nielegalne??

Postprzez Lary » 2008-01-10, 15:39:30

A później opłacaj zasiłek dla bezrobotnych takiej bandzie analfabetów...


A jeszcze czego! Wara z zasiłkami.

Nalezy jednak zwrócić uwagę, że wykształcenie nie jest konieczne do zarabiania i utrzymywania się.

Niech albo wszyscy odrabiają zadania, albo nikt.


Albo niech sami decydują czy chcą uczęszczać do szkół które zadają prace, czy do tych co nie.

niedługo nielegalne będzie chodzenie do szkoły.


W świetle państwowych przepisów oczywiście będzie legalne. Nie zmienia to jednak faktu istnienia zamordystycznego przymusu szkolnego.

Uważam, że są potrzebne. Niech się wysilą, niech sami trochę w domu pomyślą. Uważam, że bez pracy domowych, to byłoby za łatwo i za beztrosko


Nikt przecież nie uważa, ze są szkodliwe, łatwe i przyjemne. Kwestią jest przymus/nakaz.

Może wogóle zrezygnujmy z chodzenia do szkoły, bo to też ogranicza wolność ucznia?


Nie do końca.

Zrezygnujmy z PRZYMUSU chodzenia do szkoły, bo to ogranicza wolność tego człowieka (ew. w wypadku kiedy zwracamy uwagę na brak możliwości podejmowania decyzji przez dzieci) czy rodzica dziecka.

Dochowamy się pokolenia analfabetów, już nie dyslektyków, dysgrafików, czy dysortografików, ale typowych analfabetów intelektualno-społecznych…


Eee.... "my" się dochowamy? Nie mam zamiaru się z Tobą czy panią Mariolką z warzywniaka niczego dochowywać. Zadbaj o swoje dzieci - zrobisz najlepiej.

ale zawsze tak było i uczniowie musieli te zadania robić czy im sie to podobało czy nie. Wyrosły w tym systemie całe pokolenia i większość z nich potwierdziłoby, że odrabianie prac domowych w młodości wyszło im na dobre. Dało niezbędną wiedzę i nauczyło systematyczności.


Zawsze to składało się krwawe ofiary z ludzi w świątyniach, albo inne głupie rzeczy przez te tysiące lat historii ludzkości. To co było "zawsze" i "kiedyś" naprawdę mało mnie obchodzi.

Człowiek młody=człowiek głupi. Czy Ty myślisz, że uczeń podstawówki bądź gimnazjum wie co jest dla niego dobre?


Sprecyzuj co to znaczy młody? ;p Młody... i dlatego ma rodzinę i rodziców. Jak już jest stary to może decydować. A kto wie co dla niego dobre? Może Ty wiesz? Może Ty jesteś osobą która powinna mówić ile ma się uczyć?
Zadania domowe wszystkim wyszły na dobre.


Ale kolejny raz... jakie to ma znaczenie dla danej sprawy? Kwestią nie jest co jest dobre czy złe tylko fakt przymusu, a przymus jest zły.

to ja sie wtrącę i powiem tak : gdyby nie zadania domowe to co drugi z nas byłby ostatnim łosiem.


Siebie liczysz za tego potencjalnego łosia czy nie? Jakby co to mnie proszę zaliczyć do tych, którym bycie łosiem nie groziło i martw się przede wszystkim tym, zeby samemu tym łosiem nie zostać.
"A government big enough to give you everything you want, is strong enough to take everything you have." by Thomas Jefferson
Avatar użytkownika
LaryNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 713
Dołączył(a): 2006-12-20, 18:56:25
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Zadawanie prac domowych jest nielegalne??

Postprzez Kotomir » 2008-03-19, 11:12:50

To jest tak. Codzień zaczynam od 7:30 do 15(coś). Przychodzę do domu odrabiam lekcje pisemne(ze dwie godziny(odrabiam poprawnie, a nie na szybko)). Potem pouczyć się teoriiteż trichę czsum mija. Potem troszkę domowych obowiązków... Ech... Do 20 się wyrabiam. Prace domowe... Powinny być zadawane tylko albumy, lecz nie zwykłe prace domowe.
"Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną."
Avatar użytkownika
KotomirNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 70
Dołączył(a): 2008-02-19, 14:50:51
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Inne

Powrót do Szkoła, nauka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 45 gości

cron