Zadawanie prac domowych jest nielegalne??

Człowiek przez całe życie przecież się uczy !

Re: Zadawanie prac domowych jest nielegalne??

Postprzez kaśka » 2008-03-19, 13:34:25

Pewnie, najlepiej jeszcze, żeby chodzić do szkoły kiedy się chce, posiedzieć, pogadać i tyle
jak odrabia się zadanie matematyczne to przynajmniej, wie się o co chodzi, i nikt nie zaprzeczy że czasami można się więcej nauczyć w domu odrabiając pd niż w szkole, bo czasami nauczyciele mają szybkie tępo i wiem z doświadczenia, że posiedzenie nad zadaniem w domu dało mi jasność.
Jestem za pracami domowymi :hyhy:
"Przyszedlem aby ogien rzucic na ziemie, i czegoz pragne wiecej jak tego, aby juz zaplonal." (Lk. 12)
Avatar użytkownika
kaśkaNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 202
Dołączył(a): 2008-03-03, 11:27:46
Lokalizacja: z doliny
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Zadawanie prac domowych jest nielegalne??

Postprzez cre[a]tive » 2008-03-19, 13:42:04

Kotomir napisał(a):To jest tak. Codzień zaczynam od 7:30 do 15(coś). Przychodzę do domu odrabiam lekcje pisemne(ze dwie godziny(odrabiam poprawnie, a nie na szybko)). Potem pouczyć się teoriiteż trichę czsum mija. Potem troszkę domowych obowiązków... Ech... Do 20 się wyrabiam. Prace domowe... Powinny być zadawane tylko albumy, lecz nie zwykłe prace domowe.


każdy musi to przeżyć, a nikomu jeszcze nie wyszło na nie-zdrowie. chodziłam do liceum to nocami musiałam się uczyć, jak chciałam mieć dobre stopnie. ale kto mi kazał iść do najlepszego LO w mieście? sama chciałam, więc potem trzeba było zapieprzać, ale na złe mi to nie wyszło, tylko na dobre. Tobie też nie zaszkodzi, jak będziesz się dużo uczył i odrabiał prac domowych, uwierz mi ;]
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Zadawanie prac domowych jest nielegalne??

Postprzez Finito » 2008-03-20, 00:30:52

Porażka... Przecież to prace domowe najwiecej uczą tak naprawdę... i najwiecej można zapamiętać... Np z polskim, kiedy masz się nauczyć pisać dobrze wypracowania jak własnie nie przez prace domowe. Co oni znowu wymyślają...
,,Umrzeć przyjdzie, gdy się kochało Wielkie sprawy głupią miłością "
Avatar użytkownika
FinitoNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 169
Dołączył(a): 2008-03-07, 18:54:07
Lokalizacja: Lbn
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Zadawanie prac domowych jest nielegalne??

Postprzez zuyboy » 2008-03-20, 01:36:41

A ja uważam, że nieważne jak się ktoś uczył, ważne ile się nauczył.

Prace domowe nie powinny być oceniane, bo nauczyciel nie może skontrolować czy praca była samodzielna. Od egzekwowania odrabiania prac domowych to powinni być rodzice. Z drugiej strony może się zdarzyć, że rodzicom nie będzie zależało na edukacji dziecka, ale to już chyba się kwalifikuje pod odebranie praw rodzicielskich.

Júzek napisał(a):Końcowy efekt rzetelnego odrabiania prac domowych jako formy nauki i utrwalania wiedzy, będzie widoczny w chwili gdy owa wiedza okaże sie przydatna / niezbędna.

Szkoda tylko, że większość wiedzy z LO nigdy nie okaże się niezbędna czy przydatna.
Júzek napisał(a):Dlatego jestem za całkowitym odebraniem wszelkich przywilejów do uzyskiwania jakiejkolwiek pomocy materialnej czy finansowej wszystkim, którzy z własnej winy nie osiągnęli poziomu maturalnego.

No pewnie. W kraju brakuje absolwentów "zawodówek", więc najlepszym wyjściem jest stworzenie dodatkowej presji na robienie matury. Pewnie mamy jeszcze za mało studentów zarządzania.
...
Avatar użytkownika
zuyboyNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 516
Dołączył(a): 2007-10-28, 12:56:04
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Zadawanie prac domowych jest nielegalne??

Postprzez cre[a]tive » 2008-03-20, 03:04:34

zuyboy napisał(a):Prace domowe nie powinny być oceniane, bo nauczyciel nie może skontrolować czy praca była samodzielna.


fakt, zmora nauczycieli.
zuyboy napisał(a):Od egzekwowania odrabiania prac domowych to powinni być rodzice.


a masz pojęcie o tym, jak rodzice są głęboko zainteresowani edukacją dziecka? co który rodzic jest? gdyby wziąć pod uwagę pierwszą lepszą np. podstawówkę statystyki byłyby marne.


zuyboy napisał(a):Z drugiej strony może się zdarzyć, że rodzicom nie będzie zależało na edukacji dziecka, ale to już chyba się kwalifikuje pod odebranie praw rodzicielskich.

Czy Tobie się wydaje, że tak łatwo rodzicom odbierają prawa rodzicielskie? tylko dlatego, że nie zwracają uwagi na prace domowe dziecka? znam rodziny, gdzie na chleb nie ma i na ubrania dla dzieci, gdzie 12 dzieci, do tego dwóch rodziców, mieszka na 40-tu m kwadratowych, na balkonie w lato, owe "dzieci" sobie palą ognisko - ŻADEN sąd nie odebrał tym ludziom praw rodzicielskich, pomimo, że nawet 12-letnie ich dzieci mają kuratora, a wszystkie od 16 r. ż. siedzą w poprawczaku a starsze w więzieniu, a Ty mi tu piszesz o odbieraniu praw rodzicielskich z powodu prac domowych?

<z góry uprzedzam, iż odpiszę najwcześniej za tydzień, wyjeżdżam jutro na święta, w miejsce gdzie nie będę miała dostępu do Internetu, więc chętnie dyskusję będę kontynuować, po powrocie. >
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Zadawanie prac domowych jest nielegalne??

Postprzez Lary » 2008-03-21, 13:56:57

Od egzekwowania odrabiania prac domowych to powinni być rodzice. Z drugiej strony może się zdarzyć, że rodzicom nie będzie zależało na edukacji dziecka, ale to już chyba się kwalifikuje pod odebranie praw rodzicielskich.


Rotfl xD

Prawa rodzicielskie odebrano rodzicom już dawno... teraz jest szkoła, ministerstwo i sejm. Rodzice mają tylko obowiązek karmić i ubierać państwowe dziecko, decydować nie mogą... bo to już nie ich dziecko...

a masz pojęcie o tym, jak rodzice są głęboko zainteresowani edukacją dziecka? co który rodzic jest? gdyby wziąć pod uwagę pierwszą lepszą np. podstawówkę statystyki byłyby marne.


powtórzę... bo to już nie ich dziecko...
"A government big enough to give you everything you want, is strong enough to take everything you have." by Thomas Jefferson
Avatar użytkownika
LaryNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 713
Dołączył(a): 2006-12-20, 18:56:25
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Zadawanie prac domowych jest nielegalne??

Postprzez Syderyt » 2008-03-21, 14:30:27

Minęły już 3 miesiące i jakoś ucichło w mediach na temat nielegalności prac domowych :] Wielkie halo i nic :] Do przewidzenia.
Osaczyli mnie nienawistnymi słowami i bez przyczyny mnie napastowali.
Oskarżali mnie w zamian za miłość moją; a ja się modliłem.
Odpłacili mi złem za dobre i nienawiścią za moją miłość.
Avatar użytkownika
SyderytNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 266
Dołączył(a): 2007-12-25, 16:43:07
Lokalizacja: Poznań
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Zadawanie prac domowych jest nielegalne??

Postprzez zuyboy » 2008-03-21, 14:35:17

kobieta napisał(a):a Ty mi tu piszesz o odbieraniu praw rodzicielskich z powodu prac domowych?

Może doprecyzuję. Chodziło mi o zwiększenia odpowiedzialności rodziców za edukację dzieci, przy założeniu, że jak komuś nie zależy na edukacji jego dziecka to jest to patologia, a patologie należy rozpatrywać oddzielnie.
...
Avatar użytkownika
zuyboyNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 516
Dołączył(a): 2007-10-28, 12:56:04
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Zadawanie prac domowych jest nielegalne??

Postprzez hitman1986 » 2008-03-21, 15:51:50

zuyboy napisał(a):że jak komuś nie zależy na edukacji jego dziecka to jest to patologia

Wybacz, ale dla mnie patologia, to zachodzi wtdy, gdy dziecko jest bite, pali papierosy razem z rodzicami, pije z nimi wódkę, czy chociażby chodzi niedożywione lub brudne. To jest patologia. A to, o czym Ty piszesz, to po prostu niedopilnowanie obowiązku opiekuńczego. Nie ma nic wspólnego z patologią.
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Zadawanie prac domowych jest nielegalne??

Postprzez zuyboy » 2008-03-21, 16:11:21

hitman1986 napisał(a):Wybacz,

Wybaczam, bom miłosierny.
hitman1986 napisał(a):ale dla mnie patologia, to zachodzi wtdy,gdy dziecko jest bite, pali papierosy razem z rodzicami, pije z nimi wódkę, czy chociażby chodzi niedożywione lub brudne.

A jak rodzice mu codziennie mówią, że jest nic wartym śmieciem to też jest patologia? Pytam, bom ciekawy czym dla Ciebie jest patologia.
hitman1986 napisał(a):A to, o czym Ty piszesz, to po prostu niedopilnowanie obowiązku opiekuńczego.

"Niedopilnowaniem" jakiego obowiązku jest to, że rodzicowi nie zależy na edukacji potomstwa?
...
Avatar użytkownika
zuyboyNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 516
Dołączył(a): 2007-10-28, 12:56:04
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Zadawanie prac domowych jest nielegalne??

Postprzez hitman1986 » 2008-03-21, 16:21:21

zuyboy napisał(a):Wybaczam, bom miłosierny

Czy, aby ironia była wyczuwalna, zawsze muszę dać emotkę na końcu? :niepewny:
zuyboy napisał(a):A jak rodzice mu codziennie mówią, że jest nic wartym śmieciem to też jest patologia? Pytam, bom ciekawy czym dla Ciebie jest patologia.

Ciekawość to pierwszy stopień do piekła. Im mniej wiesz, tym dłużej żyjesz... A ja powtarzać się nie zamierzam...
zuyboy napisał(a):"Niedopilnowaniem" jakiego obowiązku jest to, że rodzicowi nie zależy na edukacji potomstwa?

Rodzic ma obowiązek wysyłania do szkoły swojego dziecka (podstawówka i gimnazjum). Fakt, jak wyśle, to teoretycznie może już mieć gdzieś jego wyniki w szkole, jego zachowanie, itp. Rodzice dziecka z normalnego domu będą się przejmowali jego edukacją. Rodzina patologiczna będzie miała takie dziecko, i jej/jego edukację, w głębokim poważaniu...
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Zadawanie prac domowych jest nielegalne??

Postprzez zuyboy » 2008-03-21, 16:47:52

hitman1986 napisał(a):Czy, aby ironia była wyczuwalna, zawsze muszę dać emotkę na końcu? :niepewny:

To dobre pytanie. Też chciałbym znać na nie odpowiedź.
hitman1986 napisał(a):Rodzice dziecka z normalnego domu będą się przejmowali jego edukacją. Rodzina patologiczna będzie miała takie dziecko, i jej/jego edukację, w głębokim poważaniu...

Właśnie ze mną zgodziłeś, więc łaskawie daruję Ci to, że nie odpowiedziałeś na moje pytanie.
...
Avatar użytkownika
zuyboyNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 516
Dołączył(a): 2007-10-28, 12:56:04
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Zadawanie prac domowych jest nielegalne??

Postprzez hitman1986 » 2008-03-21, 18:09:51

zuyboy napisał(a):To dobre pytanie. Też chciałbym znać na nie odpowiedź

Nie załamuj mnie już bardziej... To do pytania retorycznego co mam na koncu dodawać, byś zrozumiał, że jest ono retoryczne?
zuyboy napisał(a):Właśnie ze mną zgodziłeś

:pudlo:

Dobra, chodziło mi o to, że patologia patologii nierówna. Owszem, patologią jest fakt, że rodzicom na edukacji swojego podopiecznego nie zależy, ale nie jest to, wg mnie, powód do odbierania takim rodzicom praw do opieki. Co innego patologia w rodzinie, w której dziecko jest bite, maltretowane, głodzone, czy chodzi niezadbane...
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Zadawanie prac domowych jest nielegalne??

Postprzez zuyboy » 2008-03-21, 18:28:35

hitman1986 napisał(a):Nie załamuj mnie już bardziej...To do pytania retorycznego co mam na koncu dodawać, byś zrozumiał, że jest ono retoryczne?

A ja nadal nie znam odpowiedzi na pytanie:
Czy, aby ironia była wyczuwalna, zawsze muszę dać emotkę na końcu?
Ty to wiesz, a ja nie. Podziel się wiedzą. A może ja robię źle nie używając emotek? Może kogoś w ten sposób obrażam? Trudno jest się odnaleźć w jakiejś społeczności jeżeli się nie zna panujących w niej reguł.

hitman1986 napisał(a):Owszem, patologią jest fakt, że rodzicom na edukacji swojego podopiecznego

zuyboy napisał(a):jak komuś nie zależy na edukacji jego dziecka to jest to patologia,

hitman1986 napisał(a):A to, o czym Ty piszesz, to po prostu niedopilnowanie obowiązku opiekuńczego. Nie ma nic wspólnego z patologią.

I kto tu kogo załamuje?
...
Avatar użytkownika
zuyboyNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 516
Dołączył(a): 2007-10-28, 12:56:04
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Zadawanie prac domowych jest nielegalne??

Postprzez hitman1986 » 2008-03-21, 20:22:05

zuyboy napisał(a):Ty to wiesz, a ja nie. Podziel się wiedzą
zuyboy napisał(a):Czy, aby ironia była wyczuwalna, zawsze muszę dać emotkę na końcu?

Nie, oczywiście, że nie trzeba, ale widzę, że dla Ciebie będę musiał robić wyjątki...
Nie ma się czym tak na prawdę dzielić... Z resztą, to, czy wyczujesz ironię, czy nie, nie zależy od tego, czy ja się podzielę z Tobą swoją wiedzą...
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Zadawanie prac domowych jest nielegalne??

Postprzez zuyboy » 2008-03-21, 21:03:09

hitman1986 napisał(a):że dla Ciebie będę musiał robić wyjątki...

Dzięki Ci, zawsze chciałem się poczuć wyjątkowy, a Ty mi to zapewnisz.
...
Avatar użytkownika
zuyboyNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 516
Dołączył(a): 2007-10-28, 12:56:04
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Zadawanie prac domowych jest nielegalne??

Postprzez Love » 2008-03-23, 17:46:07

powienno sie ograniczyc zadania domowe do conajmniej jednego
bo czesto mam zadania ktore zajmuja mi 3 godziny a potem zajecia dodatkowe i tak dalej
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
LoveNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 108
Dołączył(a): 2008-03-22, 20:41:54
Lokalizacja: BF
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Zadawanie prac domowych jest nielegalne??

Postprzez Syderyt » 2008-03-23, 21:02:16

Love napisał(a):powienno sie ograniczyc zadania domowe do conajmniej jednego
Najlepiej to żeby zadań domowych nie było xD
Love napisał(a):bo czesto mam zadania ktore zajmuja mi 3 godziny a potem zajecia dodatkowe i tak dalej
Jak się zadania domowe odrabia a nie nad nimi bezowocnie siedzi to może to zajmować 3 godziny :] Jak często zajmują Ci te 3 godziny? I jakie masz zajęcia domowe? I jakie "tak dalej"?
Osaczyli mnie nienawistnymi słowami i bez przyczyny mnie napastowali.
Oskarżali mnie w zamian za miłość moją; a ja się modliłem.
Odpłacili mi złem za dobre i nienawiścią za moją miłość.
Avatar użytkownika
SyderytNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 266
Dołączył(a): 2007-12-25, 16:43:07
Lokalizacja: Poznań
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Zadawanie prac domowych jest nielegalne??

Postprzez hitman1986 » 2008-03-23, 21:14:51

Love napisał(a):powienno sie ograniczyc zadania domowe do conajmniej jednego

Ale jeśli są już zadania domowe, to jest przynajmniej jedno przecież...
Syderyt napisał(a):Najlepiej to żeby zadań domowych nie było

Przecież on nie napisał, żeby ich nie było, tylko, żeby było conajmniej jedno...
Love napisał(a):bo czesto mam zadania ktore zajmuja mi 3 godziny

Wszystkie zadania zajmują Ci 3 godziny, czy tylko jedno zadanie zajmuje tyle czasu ?
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Zadawanie prac domowych jest nielegalne??

Postprzez Syderyt » 2008-03-23, 21:26:28

hitman1986 napisał(a):Przecież on nie napisał, żeby ich nie było, tylko, żeby było conajmniej jedno...
...co najmniej...
No przecież widzę co napisał. To ironia była. Jeśli jej nie zauważyłeś to już wiesz :)
hitman1986 napisał(a):Love napisał(a):bo czesto mam zadania ktore zajmuja mi 3 godziny
Wszystkie zadania zajmują Ci 3 godziny, czy tylko jedno zadanie zajmuje tyle czasu ?
No przecież napisał, że "zadania"
Osaczyli mnie nienawistnymi słowami i bez przyczyny mnie napastowali.
Oskarżali mnie w zamian za miłość moją; a ja się modliłem.
Odpłacili mi złem za dobre i nienawiścią za moją miłość.
Avatar użytkownika
SyderytNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 266
Dołączył(a): 2007-12-25, 16:43:07
Lokalizacja: Poznań
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Inne

Powrót do Szkoła, nauka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 183 gości

cron