Kwestia życia (i smierci) wedlug chrzescijan

Człowiek przez całe życie przecież się uczy !

Kwestia życia (i smierci) wedlug chrzescijan

Postprzez Jade » 2006-10-13, 19:08:55

Tresc polecenia:
"To co chrzescijanie mysla o zyciu jest ich sprawa. Nie powinni narzucac swojego zdania/zmuszac innych zeby przyjeli do wiadomosci/rozumieli/zaakceptowali je."
Czy zgadzasz sie z tym? Podaj przyczyny swojej odpowiedzi, i pokaz, ze wziales pod uwage wiecej niz jeden punkt widzenia. Odnos sie do chrzescijanstwa.

Chodzi tu o szacunek do zycia, gdyz jest ono swietym darem od Boga i tylko on moze je odebrac, ze wszyscy ludzie sa czescia "Planu Boskiego", ze zycie zaczyna sie przy poczeciu. Eutanazja jako zlo (bo tylko Bog moze odbierac zycia). Jest tu cos jeszcze o aborcji, ale byl juz taki temat, wiec znam Wasze opinie.

Prosze, powiedzcie co myslicie o powyzszych zagadnieniach, to dla mnie bardzo wazne.
If you would only listen
You might just realize what you're missing
You're missing me
Avatar użytkownika
JadeNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 548
Dołączył(a): 2006-03-06, 16:13:00
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Kwestia życia (i smierci) wedlug chrzescijan

Postprzez Paulinka » 2006-10-13, 19:55:05

Proponuje poczytać teksty źrodlowe. Pismo ÂŚw, KKK (zaraz Ahl-i-Batini napisze, że KKK to nie to samo co zasady chrześcijanskie)

As far as I'm concerned, zgadzam sie z tym co napisałaś, dla mnie życie jest święte i nienaruszalne, dlatego jestem absolutnie przeciwna karze śmierci, aborcji, eutanazji we wszelkich możliwych przypadkach.
Szczerze mowiąc nie widze bezpośredniego związku kwestii życia z poleceniem, ale jeśli chodzi o nie, to z reguły staram sie nie narzucac komuś własnego zdania, chociaż nie waham sie go wyrażać; staram sie byc wyrozumiała i tolerancyjna, bo wiem, że właściwie wszystko jest subiektywne i nigdy nie można w pełni zrozumieć sytuacji drugiego człowieka. Staram sie- nie wiem, czy mi sie udaje, chyba tak.
Chrześcijanin nie narzuca nikomu swoich poglądów, ale powinien przedstawić swoje zasady osobom o innych przekonaniach, próbować "nawracac" na dobrą drogę.

Nie wiem czy napisałam o tym co trzeba, możliwe że nie załapałam tematu ;)
Avatar użytkownika
PaulinkaNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 2990
Dołączył(a): 2004-11-08, 17:02:11
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Kwestia życia (i smierci) wedlug chrzescijan

Postprzez bonnie » 2006-10-13, 20:21:45

Worth reading (jeśli już piszemy po ang) -> http://www.czytelnia.chrzescijanin.pl/a ... mierci.htm

Traktuje on o karze śmierci, oczywiście w oczach chrześcijan :chytry:
Down to ride 'til the very end, it's me and my boyfriend.
Avatar użytkownika
bonnieNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 121
Dołączył(a): 2006-08-16, 08:05:04
Lokalizacja: z miasta
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Kwestia życia (i smierci) wedlug chrzescijan

Postprzez privace » 2006-10-13, 20:24:45

Jade, to tytul Twojego wypracowania z etyki?
W moim obiektywie
Hobby lalkowe

privaceFemale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 7315
Dołączył(a): 2006-09-10, 19:11:58
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Kwestia życia (i smierci) wedlug chrzescijan

Postprzez Ahl-I-Batini » 2006-10-13, 22:02:25

Paulinka napisał(a):zaraz Ahl-i-Batini napisze, że KKK to nie to samo co zasady chrześcijanskie

No jasne, ze nie. Co ma prawosłąwie do KKK? Bo do chrzescijanstwa na przyklad nalezy. :P

Teraz mi ktos napisze, ze tylko sie czepiam ;p A nie, chcialbym wiedziec czy temat ma dotyczyc tylko katolikow czy chrzescijan ogolem?
Jeśli człowiek pracuje, zawsze pracuje na kogoś, a wtedy nie jest człowiekiem tylko niewolnikiem, a ja wszędzie i zawsze chciałem sam, chciałem być sam, żeby mieć wszystkich gdzieś, razem z ich smutkiem i beznadziejnym żalem.
Strugaccy
Avatar użytkownika
Ahl-I-BatiniNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1255
Dołączył(a): 2006-03-31, 18:51:54
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Kwestia życia (i smierci) wedlug chrzescijan

Postprzez Jade » 2006-10-14, 16:12:13

privace napisał(a):Jade, to tytul Twojego wypracowania z etyki?
Z religii, mowimy teraz o aborcji i eutanazji. W materiale sa 3 wypracowania: 1 o swietosci zycia, drugi o aborcji i eutanazji, a trzecie to wlasnie ten. 2 pierwsze napisalam bez problemow, zwlaszacza, ze do polecen mam dolaczany booklet z wszystkimi potrzebnymi informacjami.
Ahl-I-Batini napisał(a):chcialbym wiedziec czy temat ma dotyczyc tylko katolikow czy chrzescijan ogolem?
Ogolnie chrzescijan.
Paulinka napisał(a):Nie wiem czy napisałam o tym co trzeba, możliwe że nie załapałam tematu
Dobrze zrozumialas, wyrazilas swoja opinie, za co ci dziekuje bardzo, bo o to wlasnie chodzilo. Tylko, ze potrzebuje jeszcze kilka innych punktow widzenia i zabiore sie do pisania :)
If you would only listen
You might just realize what you're missing
You're missing me
Avatar użytkownika
JadeNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 548
Dołączył(a): 2006-03-06, 16:13:00
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Szkoła, nauka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 213 gości

cron