Gdyby ktos chciał wiedziec...

Nasza fotografia i problemy z nią związane.

Gdyby ktos chciał wiedziec...

Postprzez kingula » 2007-12-12, 22:55:08

jak wyglada dobra fotografia kilka przykładów:

tutaj było zdjęcie

tutaj było zdjęcie

tutaj było zdjęcie

tutaj było zdjęcie

[ Dodano: 12 Gru 2007 22:03 ]
tutaj było zdjęcie

[ Dodano: 12 Gru 2007 22:05 ]
tutaj było zdjęcie
Ostatnio edytowano 2007-12-13, 10:11:20 przez kingula, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
kingulaNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 440
Dołączył(a): 2007-01-18, 01:18:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Gdyby ktos chciał wiedziec...

Postprzez cre[a]tive » 2007-12-12, 23:06:34

czyje to zdjęcia?
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Gdyby ktos chciał wiedziec...

Postprzez kingula » 2007-12-12, 23:09:59

Róznego autorstwa...jednka sa to przykłady dobrej fotografi, chciałam aby forumowicze mieli porównanie do innych fot. :) Jesli masz ochote na wiecej wejdz na forum...obiektywni.pl
Ostatnio edytowano 2007-12-12, 23:15:24 przez kingula, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
kingulaNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 440
Dołączył(a): 2007-01-18, 01:18:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Gdyby ktos chciał wiedziec...

Postprzez kris0181 » 2007-12-12, 23:15:20

O w dupciĘ.... Przepiękne foty... Jak ja bym chciał tak umieć...
Ostatnio edytowano 2007-12-12, 23:15:53 przez kris0181, łącznie edytowano 1 raz
...::NUDNY BYŁBY ŚWIAT BEZ IRONII::...
Obrazek
Avatar użytkownika
kris0181None specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 728
Dołączył(a): 2007-07-31, 14:09:46
Lokalizacja: Virtual City
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Gdyby ktos chciał wiedziec...

Postprzez hitman1986 » 2007-12-12, 23:22:37

Fotki ładne, jednak robione przez amatorów z dobrym sprzętem...

Obiektywni.pl to wortal podobny do digartu, czy plfoto :)
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Gdyby ktos chciał wiedziec...

Postprzez kingula » 2007-12-12, 23:27:34

Moment moment nikt z nas nie jest tu profesjonalnym fotografem a fotki sa robione przez DOBRYCH amatorów. Wiec to "jednak" jest tu nie na miejscu :| Niejeden z naszych forumowiczow chciałby byc tak dobry jak oni (ze nie wspomne ze ja takze)
Avatar użytkownika
kingulaNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 440
Dołączył(a): 2007-01-18, 01:18:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Gdyby ktos chciał wiedziec...

Postprzez hitman1986 » 2007-12-12, 23:39:35

kingula, o co takie obużenie? Czy ja napisałem coś złego o fotkach, albo o autorach ? Nie. Stwierdziłem jedynie, że ludzie, którzy te zdjęcia zrobili, to są amatorzy, a nie profesjonaliści...
kingula napisał(a):Niejeden z naszych forumowiczow chciałby byc tak dobry jak oni

Wcale nie zaprzeczam, fotki są świetne
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Gdyby ktos chciał wiedziec...

Postprzez kingula » 2007-12-13, 00:03:23

Ja sie wcale nie oburzam, a wrecz przeciwnie rozbawiłes mnie swoim postem, piszac ze fotki sa "ŁADNE" a dobrze znajac sie na fotografi wiesz ze sa doskonałe (teraz piszesz ze sa swietne) Poza tym wielu profesjonalistow wkleja swoje fotki na tego typu portale zeby sprawdzic co inni o nich sadza, wiec nie do konca wiemy czy to amatorzy. ale nie o tym miała byc mowa :] Niech inni patrza i sie ucza :)
Avatar użytkownika
kingulaNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 440
Dołączył(a): 2007-01-18, 01:18:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Gdyby ktos chciał wiedziec...

Postprzez hitman1986 » 2007-12-13, 00:19:52

kingula napisał(a):Niech inni patrza i sie ucza

Sama nauka nie wystarczy. Trzeba mieć jeszcze sprzęt odpowiedni (dobre szkła)
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Gdyby ktos chciał wiedziec...

Postprzez kingula » 2007-12-13, 00:22:42

tutaj było zdjęcie

tutaj było zdjęcie

tutaj było zdjęcie

[ Dodano: 12 Gru 2007 23:25 ]
hitman1986 napisał(a):
kingula napisał(a):Niech inni patrza i sie ucza

Sama nauka nie wystarczy. Trzeba mieć jeszcze sprzęt odpowiedni (dobre szkła)


Owszem przyznam ci racje, ale dobry sprzet to nie wszystko...liczy sie pomysł, a i fotki ze zykłej cyfrowki mozna "ładnie obrobic" :) Dodaj do tego odpowiednie oswietlenie, gre cieni,odpowiednia głębie, ostrosc a z pewnoscia da sie z tego cos zrobic. :)
Ostatnio edytowano 2007-12-13, 10:10:39 przez kingula, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
kingulaNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 440
Dołączył(a): 2007-01-18, 01:18:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Gdyby ktos chciał wiedziec...

Postprzez hitman1986 » 2007-12-13, 00:29:03

kingula napisał(a):Dodaj do tego odpowiednie oswietlenie, gre cieni,odpowiednia głębie, ostrosc a z pewnoscia da sie z tego cos zrobic

Aby zrobić zdjęcia, takie jak ty pokazujesz, musisz mieć szkła o jasności max. 1,4... Inaczej takiej idealnej głębi nie uzyskasz...

Drzewo jest zajebiste, larwa widać, że "dorobiona w PSie (tzn. głębia ostrości podrasowana, normalnie trzeba by pewnie użyć F/1, co jest baaaaardzo drogie), 3 ładna, ale widziałem masę lepszych :)
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Gdyby ktos chciał wiedziec...

Postprzez kingula » 2007-12-13, 00:37:08

Pojecie "lepszych" oznacza technike pomysł czy Twoja ocene? Prosze bardzo czekam na propozycje :)
Avatar użytkownika
kingulaNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 440
Dołączył(a): 2007-01-18, 01:18:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Gdyby ktos chciał wiedziec...

Postprzez Artsf » 2007-12-13, 04:23:34

kingula napisał(a):jak wyglada dobra fotografia kilka przykładów:

Ja bym nie nazwał tego fotografią.Może wcześniej były ale umieszczone są przerobione aż do "bólu" programem graficznym i wyglądają jak obrazki.W miarę dobry "grafik" wykonał by to bez aparatu fotgraficznego.Dlatego w większości ukryto Exif.
Tylko w w dwóch jest pokazany
1
Obrazek
2
Obrazek
3
Obrazek
Tylko nr1 jest fotką zpeawdziwego zdarzenia a nr 2 i 3 "wycukierkowane" programem grficznym co zresztą pokazuje exif a do tego wklejono efekt świetlny (w gimpie nazywa się to efek supernowej) raczej w kiepskim stytu.
Trzeba mieć jeszcze sprzęt odpowiedni (dobre szkła)

Rembrandt nie miał sprzętu fotograficznego tylko farby i pędzle...i namalował m.in.
"Wymarsz strzelców"
Obrazek
Nie jeden fotograf chciałby robić takie zjęcia jak ten obraz.
kingula napisał/a
Róznego autorstwa...jednka sa to przykłady dobrej fotografi, chciałam aby forumowicze mieli porównanie do innych fot. :) Jesli masz ochote na wiecej wejdz na forum...obiektywni.pl

Może byś pokazała swojego autorstwa ? ;)
O ile się nie mylę to umieszając zdięcia z innego forum chyba należy pod każdym z nich podać autora , a o kopiowaniu postów z innych for coś chyba jest napisane w regulaminie ?

Hitman , masz własny wypracowany oraz rozpoznawalny styl...i tak trzymaj.
Ostatnio edytowano 2007-12-13, 05:01:47 przez Artsf, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
ArtsfNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1344
Dołączył(a): 2006-01-08, 19:36:40
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Gdyby ktos chciał wiedziec...

Postprzez hitman1986 » 2007-12-13, 10:09:36

kingula napisał(a):Pojecie "lepszych" oznacza technike pomysł czy Twoja ocene? Prosze bardzo czekam na propozycje

Wierz mi, naoglądałem się tysiące zdjęć w moim życiu, i potrafię wskazać ładniejsze od tego zdjęcia z piersiami, niż to, które pokazałaś Ty.
Artsf napisał(a):Ja bym nie nazwał tego fotografią

Jednak jest to jeszcze fotografia.
Artsf napisał(a):Dlatego w większości ukryto Exif

Też to zauważyłem. Ja żadko ukrywam Exif...
Artsf napisał(a):Może byś pokazała swojego autorstwa ?

Przyłączam się do prośby. Każdy mógłby wpisać w przeglądarce plfoto.com lub digart.pl i wybrać te najładniejsze zdjęcia do pokazania. Sztuka to umieć takie zrobić.
Artsf napisał(a):O ile się nie mylę to umieszając zdięcia z innego forum chyba należy pod każdym z nich podać autora , a o kopiowaniu postów z innych for coś chyba jest napisane w regulaminie ?

Na Digarcie jest zapis w Regulaminie, że zdjęcia, bez zgody właścicieli nie można umieszczać na innych portalach niż Digart. Na Obiektywnych zapewne też tak jest. Ludzie nie zdają sobie sprawy czym jest własność intelektualna i tylko właściciel fotki może umieszczać i pokazywać daną pracę. Naruszenie tego jest naruszeniem dóbr osobistych, podlega karze w prawa o prawach autorskich. Dlatego usunę Twoje linki do zdjęć kingula i proszę o niewstawianie więcej zdjęć. Jeśli chcesz podam adresy, gdzie można zobaczyć ładne zdjęcia. Ale to wieczorem, bo teraz się spieszę troszkę.
Artsf napisał(a):Hitman , masz własny wypracowany oraz rozpoznawalny styl...i tak trzymaj

Dzięki
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Gdyby ktos chciał wiedziec...

Postprzez kingula » 2007-12-13, 13:27:05

hitman1986 napisał(a):
kingula napisał(a):Pojecie "lepszych" oznacza technike pomysł czy Twoja ocene? Prosze bardzo czekam na propozycje

Wierz mi, naoglądałem się tysiące zdjęć w moim życiu, i potrafię wskazać ładniejsze od tego zdjęcia z piersiami, niż to, które pokazałaś Ty.


Co nie oznacza ze jest złe lub gorsze, a to tylko przykład miliona jakie ja widziałam.

[ Dodano: 13 Gru 2007 12:28 ]
Artsf, wiec zaj przykład dobrych zdjec ktore nie przeszły zadnej obróbki...teraz obrobka to standard w kazdej fotografi,nikogo ona nie dziwi wiec dziwie sie tobie ;)

[ Dodano: 13 Gru 2007 12:29 ]
i dlaczego foty zostały usuniete? zazdrosc?kompleksy?
Avatar użytkownika
kingulaNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 440
Dołączył(a): 2007-01-18, 01:18:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Gdyby ktos chciał wiedziec...

Postprzez hitman1986 » 2007-12-13, 13:44:26

kingula napisał(a):i dlaczego foty zostały usuniete? zazdrosc?kompleksy?

Ani jedno, ani drugie. Podstawowe pytanie: czy otrzymałaś zgodę od autorów tamtych zdjęć na ich upublicznienie poza wortalem Obiektywni.pl ? Jeśli dostanę udokumentowaną odpowiedź twierdzącą, to obiecuję, że umieszczę je z powrotem.

[ Dodano: 2007-12-13, 12:47 ]
kingula napisał(a):Co nie oznacza ze jest złe lub gorsze

A czy ktoś napisał, że to zdjęcie jest gorsze od jakiegoś innego? Czytaj ze zrozumieniem, napisałem, że widziałem setki lepszych, a nie, że np. "Beznadziejne zdjęcie, gorsze od jakiegokolwiek innego".
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Gdyby ktos chciał wiedziec...

Postprzez kingula » 2007-12-13, 13:50:39

Artsf, moze wskazałbys konkretnie ktore zdjecie jest obrobione? Najlepsi z najlepszych obrabiaja foty. (choc juz pewnie za pozno boszanowna władza zdołala juz je usunąć )
Kieyds dałam tu kilka moich fot...ale tematyke mam jako matka jedna a to sie forumowiczom nie podoba wiec po co....dwa nie jestem dobrym fotografem amatorem i za niego nidy sie nie nie uwazałam (w porównaniu z innymi) Wystarczy ze w domu jest jeden dobry fotograf nie potrzeba mi dwóch. :)

[ Dodano: 13 Gru 2007 12:53 ]
hitman1986, jesli cos jest lepsze to oznaczaze tamto jest gorsze.chyba logiczne

A co do fot...umieszczajac foty w necie ma sie swiadomosc ze mogazostac uzyte w roznych cleach i nie ma takiego prawa nakazujacego zgode autora.
Poza tym dlaczego te foty? Dlaczego nie usuniecie innych? Jakas sprawiedliwosc musi byc.
Avatar użytkownika
kingulaNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 440
Dołączył(a): 2007-01-18, 01:18:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Gdyby ktos chciał wiedziec...

Postprzez hitman1986 » 2007-12-13, 13:55:34

kingula napisał(a):Najlepsi z najlepszych obrabiaja foty

A czy ktoś to neguje?
kingula napisał(a):boszanowna władza

Daruj sobie tą ironię...
kingula napisał(a):ale tematyke mam jako matka jedna a to sie forumowiczom nie podoba wiec po co....

Nikt z GTW nie zabrania Ci dodawania fotek... Masz pole do popisu :)
kingula napisał(a):nie jestem dobrym fotografem amatorem i za niego nidy sie nie nie uwazałam (w porównaniu z innymi)

Wyczówam pewną aluzję w stronę mojej osoby. Otórz ja uważam tak: nie sądzę, żebym był jakimś szarakiem. I nie kryję tego, że czegoś się tam nauczyłem, że umiem coś więcej, niż wielu innych ludzi:) Ale nie piszę wszędzie, że jaki to ja nie jestem "oh i ah". Ale trzeba znać swoją wartość :)
kingula napisał(a):Wystarczy ze w domu jest jeden dobry fotograf nie potrzeba mi dwóch

Chwała Ci za to...

[ Dodano: 2007-12-13, 12:58 ]
kingula napisał(a):A co do fot...umieszczajac foty w necie ma sie swiadomosc ze mogazostac uzyte w roznych cleach i nie ma takiego prawa nakazujacego zgode autora

Haha, rozśmieszyłaś mnie tym. Widać, że nie znasz Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych :) No i nie przeczytałaś Regulaminu Obiektywni.pl :)
No i analogiczna sytuacja: czy to, że w internecie można ściągnąć program warty nawet 10000zł za darmo, oznacza, że jest to legalne?

kingula napisał(a):Poza tym dlaczego te foty? Dlaczego nie usuniecie innych? Jakas sprawiedliwosc musi byc

Innych, tzn. jakich ? Nikt prócz Ciebie nie łamie prawa i nie umieszcza zdjęć w celu jakiegoś... nawet nie wiem jako to nazwać... lansu.

[ Dodano: 2007-12-13, 13:00 ]
A jeśli te inne fotki, które masz namyśli, to moje, to bądź pewna, że zgadzam się na upublicznianie ich na TYM forum :)
Ostatnio edytowano 2007-12-13, 14:11:31 przez hitman1986, łącznie edytowano 2 razy
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Gdyby ktos chciał wiedziec...

Postprzez kingula » 2007-12-13, 14:10:03

hitman kolego, piszę z konta żony bo nie posiadam swojego.

wszystkie zdjęcia umieszczone na tym forum nie wymagają żadnej zgody autora. Pragniesz udowodnić kobiecie że jesteś od niej mądrzejszy i przez to stajesz sie nadgorliwym facetem zresztą nie różniącym sie niczym od każdego nadgorliwego administratora dzieciaka.

Jesteś za stary na dziecinadę, wymagam od ciebie znacznie wiecej.

Kiedy dostaliście laseczkę w stroju mikołaja to nie domagaliście sie praw autorskich, tym bardziej od zdjęc przedstawiających samochody i mógłbym śmiało stwierdzić że jesli wymagana jest zgoda autora to najpierw w przypadku zdjęć przedstawiających produkty handlowe.

Ponadto kazdy kto umieści zdjęcia pod ocenę do internetu zrzeka sie praw autorskich, w innym wypadku twoi szefowie zobligowaliby cię do pobierania podpisanych oświadczeń od kazdego kto zrobił zdjęcie. Ponadto ciężko jest dysponować, handlować i ingerować w cudze zdjęcia ponieważ w razie w razie wątpliwości zawsze autor posiada zdjęcie w pełnej rozdzielczości wiec udowodnienie winy nie ma sensu.

Jeśli miałbyś jeszcze jakieś wątpliwości to zapraszam Cie do mojej kancelarii adwokackiej.

Natomiast wszelkie próby dławienia i ograniczania wolności na tym forum mogą nie forum, a TOBIE przynieść poważne konsekwencje prawne. Nie wspomne dłużej o stronniczości i zwracaniu uwagi nie tym osobom którym trzeba i najlepszym przykładem tutaj jest obraza uczuć religijnych połączona z wulgaryzmem. Zdaje się ze ktoś tam brzydko sie zachowywał prawda? umkneło ci to?

pilnuj sie i nie pozwól sobie na na stronniczość a wszystkich traktuj tak samo, to jedyne czego od ciebie wymagają ludzie.

ps. moja zona slusznie uzyła słowa "hipokryta". Dostaje ostrzeżenia ale zadbać o odczucia religijne połączone z tak chamskimi odzywkami to zadbac nie potrafisz, to wlasnie JEST hipokryzja i ona ci ją udowodniła i dbaj o to aby nie udowadniał ci prokurator.
Ostatnio edytowano 2007-12-13, 14:14:26 przez kingula, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
kingulaNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 440
Dołączył(a): 2007-01-18, 01:18:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Gdyby ktos chciał wiedziec...

Postprzez hitman1986 » 2007-12-13, 14:22:27

kingula napisał(a):hitman kolego, piszę z konta żony bo nie posiadam swojego

Serdecznie witam Męża:)
kingula napisał(a):Jesteś za stary na dziecinadę, wymagam od ciebie znacznie wiecej

Widzę, że poszło już na poważnie, więc i ja stanę się jak najbardziej poważny.
kingula napisał(a):Ponadto kazdy kto umieści zdjęcia pod ocenę do internetu zrzeka sie praw autorskich, w innym wypadku twoi szefowie zobligowaliby cię do pobierania podpisanych oświadczeń od kazdego kto zrobił zdjęcie. Ponadto ciężko jest dysponować, handlować i ingerować w cudze zdjęcia ponieważ w razie w razie wątpliwości zawsze autor posiada zdjęcie w pełnej rozdzielczości wiec udowodnienie winy nie ma sensu.

Jeśli miałbyś jeszcze jakieś wątpliwości to zapraszam Cie do mojej kancelarii adwokackiej.

Dziękuję, ale nie skorzytam. Na pewno znalazłbym inną Kancelarię, która potrafiłaby mi udowodnić moją winę (o ile taka jest).

Jeśli jesteś już prawnikiem, to dziwię się, że nie znasz prawa:
ściganie przestępstwa z art. 115 Ustawy o prawie autorskim
Art. 115. 1. Kto przywłaszcza sobie autorstwo albo wprowadza w błąd co do autorstwa całości lub części cudzego utworu albo artystycznego wykonania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3.
2. Tej samej karze podlega, kto rozpowszechnia bez podania nazwiska lub pseudonimu twórcy cudzy utwór w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, artystyczne wykonanie albo publicznie zniekształca taki utwór, artystyczne wykonanie, fonogram, wideogram lub nadanie.
3. Kto w celu osiągnięcia korzyści majątkowej w inny sposób niż określony w ust. 1 lub 2 narusza cudze prawa autorskie lub prawa pokrewne określone w Art. 16, Art. 17, Art. 18, Art. 19 ust. 1 lub 2, Art. 20 ust. 1 i 2, Art. 40 ust. 1 lub 2, Art. 86, Art. 94 ust. 2 i Art. 97,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku

Zdjęcia, które pokazała Twoja małżonka, to oczywiście poniejszone do rozmiarów internetowych wersje oryginalne.

kingula napisał(a):Natomiast wszelkie próby dławienia i ograniczania wolności na tym forum mogą nie forum, a TOBIE przynieść poważne konsekwencje prawne. Nie wspomne dłużej o stronniczości i zwracaniu uwagi nie tym osobom którym trzeba i najlepszym przykładem tutaj jest obraza uczuć religijnych połączona z wulgaryzmem

Dzięki za radę, ale jakoś nie skorzystam. Nie wyczuwam, abym był jakkolwiek stronniczy, czy ograniczał komuś wolność słowa czy wypowiedzi. To po pierwsze. Po drugie: nie wiem, czy piłeś do mnie, czy nie, ale jeśli tak to chciałbym Cię prosić, abyś podał (Ty, lub Twoja żona) moment, w którym obraziłem czyjeś uczucia religijne. To raczej Kinga, w temacie o Bogu i wierze, najeżdżała na Kamila, i nie tylko...

kingula napisał(a):pilnuj sie

Mam to traktować jako "dobrądarę" czy już groźbę ?
kingula napisał(a):a wszystkich traktuj tak samo, to jedyne czego od ciebie wymagają ludzie

Zapewniam, że jeśli ktokolwiek, w świetle Regulaminu, złamie prawo, dostanie odpowiednią karę (ostrzeżenie bądź upowmnienie publiczne lub prywatne).

[ Dodano: 2007-12-13, 13:28 ]
Aha, tak na marginesie: skontaktuję się z autorami tamtych prac, które umieściła tutaj Twoja żona i przedstawię im zajście. Ciekawe, jak oni zareagują na to, że Twoja żona, bez ich zgody, umieszcza ich własność w innych, publicznych miejscach...

[ Dodano: 2007-12-13, 13:30 ]
I jeszcze na koniec:
http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-242639.php link do pracy, którą Kinga umieściła u nas na forum
I dopisek autora:
Fotografia stanowi własność autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie fotografii bez jego zgody jest zabronione
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Następna strona

  • Inne

Powrót do Fotografia i grafika

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 39 gości