Lustrzanka dla poczatkujacego.

Nasza fotografia i problemy z nią związane.

Lustrzanka dla poczatkujacego.

Postprzez BaQStiC » 2012-08-07, 18:34:58

Witam. Jestem zainteresowany kupnem lustrzanki, i chcialbym sie was poradzic jaki model wybrac na poczatek. Robilem kiedys zdjecia lustrzanka, nie swoja i nie duzo. Mam swoj zwykly aparat, ale chcialbym sprobowac czegos nowego. Wszystcy w rodzini mi mowie ze mam talent, chodz ja uwazam inaczej.
Myslalem o CANON EOS 1100D + 18-55 II IS. Co o tym sadzicie?
Avatar użytkownika
BaQStiCNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 228
Dołączył(a): 2010-05-23, 19:10:18
Lokalizacja: Kielce/Wro
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Lustrzanka dla poczatkujacego.

Postprzez KenWatanabe » 2012-08-15, 02:59:37

Nie wiem czy EOS 1100D to dobry wybór, być może. Ale obiektyw o którym wspomniałeś to już niewątpliwie niesamowity szajs. Taki obiektyw spapra wszystko na większych ogniskowych i obraz będzie nieostry. Ponadto w specyfikacji twierdzą, że przy małych ogniskowych musimy liczyć się z beczkowym efektem, czyli jak byśmy nie ustawiali będziemy mieli problem. Do tego jest strasznie lekki i wykonany z przysłowiowego plastiku z paczek po tiktakach.

W tej kategorii polecam Nikona D70, przyzwoita amatorska lustrzanka i można do niej doczepić cały pakiet obiektywów Nikkor. Nawet podstawowy 17-70 jest bardzo przyzwoity. Body na pierwszy rzut oka również wygląda lepiej niż w Cannonie i z tego co da się wyczytać w sieci, to połączenie zyskuje lepsze efekty w testach.

Ale to tylko moje zdanie i radzę nie traktować go wiążąco bo moja przygoda z fotografią zaczęła się stosunkowo niedawno, a ostatnio trochę zamarła. Radzę też zważyć na to, że na amatorskim sprzęcie przy silnej fascynacji kunsztem, nie da się długo wytrzymać i przejście na półprofesjonalny sprzęt to tylko kwestia czasu. Ja też zaczynałem od Cannona, a teraz jestem szczęśliwym posiadaczem Nikona D300 z Tamronem 28-75mm i różnica jest kolosalna. Przypuszczalnie nie zamienię tego aparatu na nic aż do nastukania 100-150tys zdjęć :). Mówi się, że Cannon w sztandarowych produktach zaczął doganiać Nikona, a nawet go przewyższył ale na niższych półkach i starszych modelach przewaga Nikona jest wciąż oczywista.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Lustrzanka dla poczatkujacego.

Postprzez Franeczek987 » 2012-08-18, 17:56:52

wcale nie taki szajs, owszem do dobrych obiektywów nie należy, ale jak na amatorskie pstrykanie będzie ok, a w przyszłości zawsze można aparat rozbudować o nowe obiektywy
Canon to dobry wybór
korzyść pozycjonowanie Rzeszów to dobry wynik
Avatar użytkownika
Franeczek987None specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 7
Dołączył(a): 2012-08-18, 15:45:23
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez sweetie999 » 2012-11-09, 10:50:03

Canon Eos 1100 w zupełności Ci starczy na kilka ładnych lat zanim nie zdobędziesz doświadczenia w pstrykaniu zdjęć. Sam miałem taki aparat i służył mi 4 lata i służyłby dłużej gdyby mi nie spadł z półki :(
software salarizare
Avatar użytkownika
sweetie999None specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2012-11-09, 08:31:45
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Lustrzanka dla poczatkujacego.

Postprzez olha.5786. » 2012-12-18, 15:28:52

Dobrze, że trafiłam na ten wątek. Siostrze marzy się lustrzanka i planujemy z rodzinką złożyć się na jakąś. Tylko wszyscy w tym temacie są zieloni, nie chciałabym, żeby sprzedawca wcisnął mi jakiś szajs. A jeszcze powiedzcie gdzie najlepiej kupić taki sprzęt? Media markt, profesjonalne sklepy ze sprzętem fotograficznym czy może gdzieś w sieci?
Avatar użytkownika
olha.5786.
 

Postprzez elpolacco » 2013-06-04, 21:16:09

Podłączam się pod temat i zarazem odświeżam. Potrzebuję jakąś lustrzankę która będzie bezawaryjna, wytrzymał np. na drobny upadek i ziarenka piasku które popsuły mi już 2 aparaty :/ Aparat będzie wykorzystywany do robienia rodzinnych zdjęć na wakacjach bądź imprezach. Będę go wykorzystywał również do robienia zdjęć akcesoriów samochodowych do aukcji na allegro oraz samochodów osobowych.
Kwota jaką zamierzam przeznaczyć to ok. 2 tys.zł. Jak będzie się opłacało dołożyć kilkaset złotych do polepszenia jakości będzie to dla mnie zrozumiałe. Nie chciałbym jednak przekraczać 3 tys.zł.

Z góry dziękuję za pomoc i opinię.
Ramki tablic rejestracyjnych - CHROMOWE, NIERDZEWNE, SREBRNE
http://www.blueforum.eu/viewtopic.php?f=49&t=17699
Avatar użytkownika
elpolaccoNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 894
Dołączył(a): 2005-07-05, 01:37:31
Lokalizacja: Olkkusz
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Popperr » 2015-02-27, 11:30:34

Dla początkującego fotografa myślę, że coś z rodziny Pentaxa (koleżanka rozpoczynała z K-x i była bardzo zadowolona). Do tego dochodzą rozsądne ceny za jakie można je kupić, a pentaxy mogą się pochwalić jedną z najlepszych matryc w tym zakresie cenowym.
Mamy najlepsze pomysły na produkcję filmową w Krakowie
Avatar użytkownika
PopperrMale
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2015-02-27, 10:44:16
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2015-02-28, 01:28:40

A czy warto kupić używaną lustrzankę? Niektórzy znajomi twierdzą, że po 3-4 latach używania lustrzanki są już kiepskiej jakości, między innymi mają problem ze złapaniem ostrości. Celujesz gdzieś indziej, ostrość pada w kompletnie innym miejscu lub wcale. Moi znajomi dość często wymieniają lustrzanki i w związku z tym zastanawiam się, czy oni są przewrażliwieni na tym punkcie czy faktycznie nie ma sensu inwestować w używany sprzęt?
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez kitkat » 2015-07-24, 21:43:09

Ja sprzęt kupiłam tutaj ostatnio: http://fotopoker.pl/ :)
Avatar użytkownika
kitkatNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 103
Dołączył(a): 2015-01-18, 18:42:29
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez aleksander07 » 2016-07-07, 18:32:13

ale jaki sprzęt konkretnie ?
Pozycjonowanie i budowa stron internetowych http://www.beako.eu pozycjonowanie wizytówek google moja firma, adwords.
Avatar użytkownika
aleksander07None specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2016-07-07, 17:26:56
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Albert

Postprzez mia » 2017-08-19, 22:44:55

a co sądzicie o bezlusterkowcach? np olympusa? lustrzanka ma wiele zalet, niestety jej waga z porządynm obiektywem jest uciążliwa przy dłuższych sesjach. :/
Avatar użytkownika
miaNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 86
Dołączył(a): 2017-08-18, 23:37:22
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Monika


  • Inne

Powrót do Fotografia i grafika

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 191 gości

cron