Telefon na kartę - w której sieci?

Komórki otaczają Nas z każdej strony, więc dlaczego nie być na bieżąco z nimi ?

Telefon na kartę - w której sieci?

Postprzez Harfana » 2012-11-30, 10:30:38

Pytanko do Was jak w temacie - w której sieci najlepiej zmotać sobie telefon na kartę? Zamierzam zrezygnować z abonamentu, bo jednak nie potrafię się powstrzymać przed dzwonieniem, a potem rachunki są przerażające :D I w ogóle co z tą nową siecią? - http://virginmobile.pl/ - godna polecenia, czy lepiej ze starych dobrych operatorów korzystać? Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki.
"To człowiek człowiekowi najbardziej potrzebny jest do szczęścia".
Avatar użytkownika
HarfanaNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 7
Dołączył(a): 2012-11-28, 12:36:10
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2012-11-30, 11:06:08

Virgin ma fajne to, że do każdego doładowania dokładają 50% wartości.
Więc mimo, że chwalą się, że 19gr/min, to ostatecznie jest to przecież koszt 12gr/min :)

Ogólnie - bierz takiego operatora w którym masz najwięcej znajomych.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez privace » 2012-12-01, 15:13:48

Ja od dłuższego czasu mam play. Chwalę sobie, bo dzwonię rzadko, raczej to do mnie się dzwoni- a doładowanie 5 złotych ma ważność 365 dni, a nie jak w większości sieci kilka dni, czy miesiąc.
Do tego większość rodziny i znajomych również ma play, ci co dzwonią więcej przerzucają część doładowania na darmowe rozmowy czy sms.
W moim obiektywie
Hobby lalkowe

privaceFemale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 7315
Dołączył(a): 2006-09-10, 19:11:58
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Telefon na kartę - w której sieci?

Postprzez Harfana » 2012-12-03, 10:25:11

No właśnie sęk w tym, że moi znajomi i rodzina mają telefony w różnych sieciach, więc tym tropem nie pójdę ;)

Dzięki w każdym razie za podpowiedzi!
"To człowiek człowiekowi najbardziej potrzebny jest do szczęścia".
Avatar użytkownika
HarfanaNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 7
Dołączył(a): 2012-11-28, 12:36:10
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez telchina.pl » 2012-12-19, 19:47:07

Zawsze można kupić dualsima i mieć dwie dieci lub darmowy internet od aero2 na drugiej sim
Avatar użytkownika
telchina.plNone specified
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2012-12-19, 19:15:14
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Synoise » 2013-01-03, 01:20:54

telefon z dual sim - wygodna rzecz
Obrazek
Avatar użytkownika
SynoiseFemale
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 305
Dołączył(a): 2010-02-02, 16:19:22
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Telefon na kartę - w której sieci?

Postprzez ridz » 2013-01-03, 01:47:30

Bardzo wygodna ale bardzo trudno wybrać dobry model...
imagination
Avatar użytkownika
ridzNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 461
Dołączył(a): 2007-12-27, 16:08:11
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Telefon na kartę - w której sieci?

Postprzez puszka » 2013-05-13, 22:49:52

pociągnę wątek, zastanawiam się nad zmianą sieci właśnie i to na telefon na kartę... czy ktos ostatnio robił mini-przegląd ofert na kartę / nju mobile, redbull / ? ;-)
Avatar użytkownika
puszkaNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 2006-04-21, 16:28:25
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Telefon na kartę - w której sieci?

Postprzez BlueMan » 2013-05-14, 10:49:41

Zależy ile dzwonisz.

Ja mam w Heyah, bo dzwonię mało.
A SMSy wysyłam w 98% tylko do żony i ona tez jest w Heyah. SMSy są darmowe, więc tym bardziej mało wydajemy na komórkę.

Heyah co prawda ma "Rok ważności konta za 3 zł/miesiąc", ale da się to obejść - wystarczy aktywować promocje (koszt 5 zł), wykonać połączenie (które przedłuża ważność konta) i potem wyłączyć promocję ;] Tym samym raz w roku można się doładowywać, a ważność konta się nie zmienia.

Dodatkowo Heyah ma bardzo tani internet - 2 gr za 100KB, a 9 zł za pakiet 100MB. Przy tanich rozmowach i SMSach taniej internetu nie znajdziesz :]


nju.mobile - (denerwuje mnie ta nazwa. Połączenie angielskiej i polskiej wymowy... :/) jest ciekawą ofertą i gdyby nie to że nie ma konta ważnego rok to pewnie bym przeszedł ;)
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Telefon na kartę - w której sieci?

Postprzez cre[a]tive » 2013-05-14, 21:53:23

Jestem "abonamentowcem" lecz temat telefonii komórkowej mnie interesuje i aktualnie najciekawszą i najbardziej korzystną opcją jest według mnie Nju mobile. Nie ma żadnych umów, także po miesiącu możesz się rozmyślić i przejść gdzieś indziej. Co najciekawsze płacisz tylko tyle za ile wydzwonisz, ale nie więcej niż... Reasumując możesz dzwonić bez limitów do wszystkich sieci za bodajże 29 zł. Generalnie stawka zależy od tego, co Cię interesuje: rozmowy, smsy czy Internet (tudzież wszystko na raz). Tak jak wspomniałam za rozmowy bez limitów zapłacisz 29 zł miesięcznie maksymalnie. Jeśli będziesz rozmawiać mniej - tylko tyle ile wydzwonisz. Sprawdź na ich stronie, oferta jest aktualnie najlepszą w PL na kartę. Inne sieci dopiero szykują odpowiedź na rewelacyjną propozycję Nju Mobile ;]
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Telefon na kartę - w której sieci?

Postprzez zuyboy » 2013-05-15, 07:36:57

cre[a]tive napisał(a):Jestem "abonamentowcem" lecz temat telefonii komórkowej mnie interesuje i aktualnie najciekawszą i najbardziej korzystną opcją jest według mnie Nju mobile. Nie ma żadnych umów, także po miesiącu możesz się rozmyślić i przejść gdzieś indziej. Co najciekawsze płacisz tylko tyle za ile wydzwonisz, ale nie więcej niż... Reasumując możesz dzwonić bez limitów do wszystkich sieci za bodajże 29 zł. Generalnie stawka zależy od tego, co Cię interesuje: rozmowy, smsy czy Internet (tudzież wszystko na raz). Tak jak wspomniałam za rozmowy bez limitów zapłacisz 29 zł miesięcznie maksymalnie. Jeśli będziesz rozmawiać mniej - tylko tyle ile wydzwonisz. Sprawdź na ich stronie, oferta jest aktualnie najlepszą w PL na kartę. Inne sieci dopiero szykują odpowiedź na rewelacyjną propozycję Nju Mobile ;]


Zajrzałem na stronę Nju Mobile i moje pierwsze wrażenie jest takie, że wzięłaś dwie różne opcje "z rachunkiem" oraz "na kartę" i zrobiłaś z nich mix, który Ci się wydaje rewelacyjny.

Nie więcej niż 29 złotych miesięcznie za rozmowy to opcja "z rachunkiem", ale w tym przypadku nie ma "zapłacisz tylko za to co wydzwonisz", bo minimalny rachunek to 9 zł.

Jeżeli weźmiesz opcję "na kartę" i będziesz dzwonić w opór to nie zapłacisz więcej niż 16 zł na tydzień, bo trzeba płacić 2 zł/tydzień, aby koszty nie przekraczały 2zł/dzień.
...
Avatar użytkownika
zuyboyNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 516
Dołączył(a): 2007-10-28, 12:56:04
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Komórki / GSM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 202 gości

cron