Pilnie potrzebna pomoc/porada :)

Komórki otaczają Nas z każdej strony, więc dlaczego nie być na bieżąco z nimi ?

Pilnie potrzebna pomoc/porada :)

Postprzez kropla » 2012-08-21, 15:32:29

Chcę zakupić smrtfona, ale nie mam pojęcia, który z nich wybrać. Widziałam takie nawet do 300zł, to ciekawa cena i przystępna dla mnie z czego chciałabym skorzystać, ale nie wiem na jakich właściwościach smrtfona powinnam się skupić, aby nie kupić jakiegoś bubla. Będę wdzięczna za wszelkie porady i sugestie, a w razie pytań piszcie :)
Avatar użytkownika
kroplaNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 596
Dołączył(a): 2010-08-02, 09:01:47
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Zilog » 2012-08-22, 19:14:08

Na początek się spytam ile chcesz przeznaczyć na smartfona? A może masz już jakieś modele na uwadze?

Owszem,są takie za 300zł,ale są to przede wszystkim zamulacze i zacinacze z których nie będziesz zadowolona.Wiadomo,że smartfon posiada system operacyjny,który żeby działać płynnie bez zacięć musi być wspierany przez dobre podzespoły.Więc musisz zwrócić uwagę na:
-procesor (minimum 800MHz,zalecane 1GHz,jednordzeniowy w zupełności wystarczy)
-pamięć RAM (minimum 256MB,zalecane raczej 512MB)
-moduł wifi (taki to raczej większość smartfonów posiada)
-system android (według mnie najlepszy i najbardziej intuicyjny,najlepiej Gingerbread lub Cream Ice Sandwich)

Ja ze swojej strony polecam Sony Ericsson Xperia Neo V. Ma go moja mama i jest w pełni zadowolona,ja również czasami w nim pogrzebię i nie widzą zastrzeżeń.Nówkę dostaniesz już od 700zł i jest to bardzo dobra cena jak na tego typu sprzęt.

Jeżeli uważasz że jest za drogi to w okolicach 500zł dostaniesz HTC Wildfire S,co prawda posiada troszkę słabsze podzespoły od podanych przeze mnie powyżej ale na ogół spisuje się dobrze,zdarzają się zacięcia i resety.Jednak według mnie największym minusem tego HTC jest wyświetlacz który jest za duży jak na taką rozdzielczość ekranu co powoduje że obraz jest nienaturalny i widać pikselozę.

Jeżeli jakieś modele Cię interesują to napisz :) Ja jednak bardzo polecam tą Xperię Neo V ;)
Avatar użytkownika
ZilogMale
Moderator
Moderator
 
Posty: 2797
Dołączył(a): 2007-06-01, 19:48:57
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy
Imię: Tomasz

Postprzez kropla » 2012-08-23, 13:06:48

A może tak Blackberry lub Alcatel? Ich cena nie przekracza 400zł, a tyle w obecnej chwili chciałam na ten zakup przeznaczyć :) A jak nie to może Smartfon SAMSUNG GT-S5300 Galaxy?
Avatar użytkownika
kroplaNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 596
Dołączył(a): 2010-08-02, 09:01:47
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Zilog » 2012-08-25, 16:08:23

kropla - 23 sie 2012, o 13:06 napisał(a):A może tak Blackberry lub Alcatel?

Konkretne modele?

kropla - 23 sie 2012, o 13:06 napisał(a):A jak nie to może Smartfon SAMSUNG GT-S5300 Galaxy?

Ogólnie nie jest zły,jeżeli nie masz zamiaru go zajeżdżać masą aplikacji to powinien działać poprawnie,jednak chwilowe zacinki będą się zdarzały.Obsługa androida (jak i innych systemów) na dotykowym wyświetlaczu 2,8 cala może być bardzo męcząca,ale jeżeli masz małe i precyzyjne palce to powinnaś sobie z tym poradzić.Rozdzielczość 240x320 również nie jest szałowe,kolory jak i obraz mogą być chwilami zamulone i nienaturalne. Ale jeżeli te rzeczy Ci nie przeszkadzają to śmiało możesz go nabyć :)
Avatar użytkownika
ZilogMale
Moderator
Moderator
 
Posty: 2797
Dołączył(a): 2007-06-01, 19:48:57
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy
Imię: Tomasz

Postprzez Zilog » 2012-09-29, 18:40:54

kropla Więc jaki smartfon kupiłaś ? :)
Avatar użytkownika
ZilogMale
Moderator
Moderator
 
Posty: 2797
Dołączył(a): 2007-06-01, 19:48:57
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy
Imię: Tomasz


  • Inne

Powrót do Komórki / GSM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 43 gości

cron