Co zrobić ze starym, niepotrzebnym telefonem?

Komórki otaczają Nas z każdej strony, więc dlaczego nie być na bieżąco z nimi ?

Co zrobić ze starym, niepotrzebnym telefonem?

Postprzez joker66 » 2012-03-20, 00:29:46

Odjechane macie te telefony! Ja zastanawiam się nad Samsungiem S II słyszałem dużo dobrego! :cool:

Słuchajcie, a co robicie ze swoimi starymi telefonami? Ja chciałem sprzedać w komisie ale mi powiedzieli, że ze względu, że wyświetlacz jest rozwalony to mi go nie przyjmą ;( .... a tak to bateria super rewelacja. Można gdzieś go na jakieś części handlować?
Avatar użytkownika
joker66None specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 15
Dołączył(a): 2012-03-12, 13:44:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Zilog » 2012-03-20, 01:15:58

joker66 - 19 mar 2012 23:29 napisał(a):Ja chciałem sprzedać w komisie ale mi powiedzieli, że ze względu, że wyświetlacz jest rozwalony to mi go nie przyjmą

Jest to normalne,że rozwalonych nie przyjmują,biorą w pełni sprawne by je sprzedać następnemu klientowi za wyższą cenę.Bywa tak,że niektórych nie biorą wcale bo z góry zaznaczają że im go nikt nie kupi (bardzo niskie lub bardzo wysokie modele).
joker66 - 19 mar 2012 23:29 napisał(a):Można gdzieś go na jakieś części handlować?

Allegro?
joker66 - 19 mar 2012 23:29 napisał(a):Ja zastanawiam się nad Samsungiem S II słyszałem dużo dobrego!

Nie ma się co zastanawiać,jeżeli masz kaskę na niego to bierz!Ja go mam i nie chcę już innego :)
Avatar użytkownika
ZilogMale
Moderator
Moderator
 
Posty: 2797
Dołączył(a): 2007-06-01, 19:48:57
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy
Imię: Tomasz

Re:

Postprzez joker66 » 2012-03-26, 21:21:23

Zilog napisał(a):
joker66 - 19 mar 2012 23:29 napisał(a):Allegro?


Myślałem o allegro ale tam też kiepski odzew.

Sorry, że tak wchodzę w dyskusje ... ale już tu zacząłem pisać i nie chcę gdzie indziej zaczynać tej dyskusji.
Słyszeliście kiedyś o czymś takim jak starytelefon? To jest podobno serwis, gdzie można sprzedawać każdy model telefonu, nawet takiego który już nie jest popularny.
Jeśli chodzi o komórki, które są na tobie to Ok, ale po co im telefony, których już nie ma na rynku, co oni z nimi później robią? :zdziwko:
Avatar użytkownika
joker66None specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 15
Dołączył(a): 2012-03-12, 13:44:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Zilog » 2012-03-26, 23:38:56

joker66 - 26 mar 2012 20:21 napisał(a):Słyszeliście kiedyś o czymś takim jak starytelefon? To jest podobno serwis, gdzie można sprzedawać każdy model telefonu, nawet takiego który już nie jest popularny.

Nie słyszałem,nie korzystałem z tego,ale jeżeli takie coś jest to warto spróbować ;)
joker66 - 26 mar 2012 20:21 napisał(a):ale po co im telefony, których już nie ma na rynku, co oni z nimi później robią?

Idą na odzysk,recykling.Są wydzielane z nich materiały np. na plastik,guma,metal itp. i są przetapiane i przerabiane na nowe części :)

joker66 - 26 mar 2012 20:21 napisał(a):Sorry, że tak wchodzę w dyskusje ... ale już tu zacząłem pisać i nie chcę gdzie indziej zaczynać tej dyskusji.

A ja byłbym za tym byś lepiej założył nowy wątek niż tutaj tworzył off-top,więc jeśli możesz zastosuj się do tego ;)
Avatar użytkownika
ZilogMale
Moderator
Moderator
 
Posty: 2797
Dołączył(a): 2007-06-01, 19:48:57
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy
Imię: Tomasz

Postprzez joker66 » 2012-03-28, 19:42:19

Dzięki za informację. Temat wydaje mi się ciekawy, w sensie jak dalej wygląda życie telefonu, więc zastosuję się do Twojej prośby i założę nowy wątek.

Oczywiście mam nadzieję, że znajdę chętnych, którzy zabiorą udział w dyskusji :dance:
Avatar użytkownika
joker66None specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 15
Dołączył(a): 2012-03-12, 13:44:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re:

Postprzez Mrówa » 2012-04-05, 20:56:06

Zilog napisał(a):
joker66 - 26 mar 2012 20:21 napisał(a):Słyszeliście kiedyś o czymś takim jak starytelefon? To jest podobno serwis, gdzie można sprzedawać każdy model telefonu, nawet takiego który już nie jest popularny.

Nie słyszałem,nie korzystałem z tego,ale jeżeli takie coś jest to warto spróbować ;)
joker66 - 26 mar 2012 20:21 napisał(a):ale po co im telefony, których już nie ma na rynku, co oni z nimi później robią?


tak naprawdę polskie prawo narzuca na nas obowiązek utylizacji sprzętu elektronicznego, dokładnie jest to "Ustawa o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym", tak więc należy zdecydować się na jedną z firm która przyjmie od nas stare, zużyte telefony, których nie można wyrzucać do kosza, jesli telefon nie jest z epoki kamienia łupanego to mogą neewt zaproponowćj jakąś gotówkę, w zamian za przyjęcie sprzętu, nie weim czy to jest zasada we wszystkich firmach utylizujących telefony, ale na pewno portal starytelefon.pl wycenia, telefony które są do nich wysyłane, zachęcając dodatkowo wszystkich proekologicznych do przesyłania nawet starych modlei nadajacyh się jedynie do utylizacji na ich własny koszt, więc zamiast przetrzymywać je w szafach, prześlijcie je tam gdzie ich mejsce.
Avatar użytkownika
MrówaNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 326
Dołączył(a): 2009-01-09, 22:38:47
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2012-04-06, 01:21:54

Bez sensu. Po co odsyłać stare ale niejednokrotnie wciąż wyjątkowo dobrze działające telefony jakiejś firmie po pierwsze za darmo, po drugie ponosząc koszty wysyłki.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re:

Postprzez Estraderm » 2012-04-10, 21:24:52

cre[a]tive napisał(a): ponosząc koszty wysyłki.


Właśnie też nad tym się zastanawiałem. Wydawało mi się to bez sensu przedsięwzięciem, ale dziś w radiu zet słyszałem audycję na temat starych telefonów, ludzie pisali co z nimi robią, a prowadzący czytał. I pojawiło się kilka informacji o starytelefon.pl i faktycznie taki serwis istnieje i lidzie korzystają z jego usług. Co jest najśmieszniejsze, że nie płaci sie za przesyłkę. Serwis sam wysyła kopertę, do której trzeba włożyć telefon i wysłać i gotowe. Także w sumie jest to ciekawa alternatywa, bo nie trzeba czekać na kupca. Skupują od razu, każdy telefon.
Avatar użytkownika
EstradermNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 11
Dołączył(a): 2008-11-13, 23:38:07
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re:

Postprzez Mrówa » 2012-04-16, 12:13:57

cre[a]tive napisał(a):Bez sensu. Po co odsyłać stare ale niejednokrotnie wciąż wyjątkowo dobrze działające telefony jakiejś firmie po pierwsze za darmo, po drugie ponosząc koszty wysyłki.

cre[a]tive - czytaj ze zrozumieniem, przecież napisałam że koszty przesyłki telefonu leżą po stronie firmy, która skupuje telefony, wysyłający nie płaci za przesyłkę! poza tym nie jest to przymus, a dobra wola, jeśli chcesz się pozbyć starych i niepotrzebnych modeli to możesz je zutylizować, jeśli nie to nikt Cię do tego nie przymusi! NA rynku pojawia się ty;le fajnych telefonów, z że coraz częściej je zmieniamy i czasami może pojawić się kłopot, co zrobić ze starymi telefonami.
Avatar użytkownika
MrówaNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 326
Dołączył(a): 2009-01-09, 22:38:47
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Re:

Postprzez cre[a]tive » 2012-04-21, 13:18:47

Mrówa napisał(a):
cre[a]tive napisał(a):Bez sensu. Po co odsyłać stare ale niejednokrotnie wciąż wyjątkowo dobrze działające telefony jakiejś firmie po pierwsze za darmo, po drugie ponosząc koszty wysyłki.

cre[a]tive - czytaj ze zrozumieniem, przecież napisałam że koszty przesyłki telefonu leżą po stronie firmy, która skupuje telefony, wysyłający nie płaci za przesyłkę! poza tym nie jest to przymus, a dobra wola, jeśli chcesz się pozbyć starych i niepotrzebnych modeli to możesz je zutylizować, jeśli nie to nikt Cię do tego nie przymusi! NA rynku pojawia się ty;le fajnych telefonów, z że coraz częściej je zmieniamy i czasami może pojawić się kłopot, co zrobić ze starymi telefonami.


Wybacz, że nie czytam ze zrozumieniem postów, których jedynym celem jest kryptoreklama na forum. Widzisz, tak się składa, że szanuje swój czas.
Po drugie, stary ale wciąż działający telefon można sprzedać w komisie albo na Allegro i zarobić na nim chociażby drobne grosze, zamiast odsyłać komuś za darmo. A że to jest "dobra wola a nie przymus" to komentować nie będę, bo chyba o tym, że trawa jest zielona nie warto dyskutować.

P.S. posty na temat wyżej wspomnianego portalu wydzielam.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re:

Postprzez patrykl » 2012-10-21, 11:02:03

Zilog napisał(a):Jest to normalne,że rozwalonych nie przyjmują,biorą w pełni sprawne by je sprzedać następnemu klientowi za wyższą cenę.Bywa tak,że niektórych nie biorą wcale bo z góry zaznaczają że im go nikt nie kupi (bardzo niskie lub bardzo wysokie modele).


E tam, po co od klienta. Mam sporo wspólnego z firmą recyklingową. Komisy takie komórki kupują na kilogramy. Nie pamiętam - 100 kg za 30 tysięcy złotych, czy jakoś tak...

A co do starej komórki - stary telefon itp to serwisy, w których ceny są śmieszne. Lepiej Allegro, ewentualnie inne serwisy. A może po prostu oddać za darmo - na gratach z chaty zgłosi się wiele osób i jeszcze za paczkę zapłacą. :-)
http://pozabankowiec.pl
http://jak-biegac.pl
Avatar użytkownika
patryklNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 10
Dołączył(a): 2012-10-19, 23:39:01
Lokalizacja: Leszno
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Komórki / GSM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 185 gości

cron