Monitoring przez sieć GSM

Komórki otaczają Nas z każdej strony, więc dlaczego nie być na bieżąco z nimi ?

Monitoring przez sieć GSM

Postprzez LesBleus » 2010-07-28, 21:46:05

Witam.
Ja tak nie w temacie telefonów, ale bardziej sieci GSM, a dokładniej to monitoringu przez sieć GSM.
Trafiłem w necie na urządzenie, które można wykorzystać do monitorowania jakiegoś pomieszczenia lub osoby. Urządzenie to, to właściwie kamerka, która ma możliwość nagrywania obrazu i wysyłania go na nasz telefon komórkowy. eyelog, bo tak to się nazywa, jest wyposażony w czujnik ruchu i jak tylko coś się znajdzie w jego zasięgu, to on to nagrywa i wysyła na naszego fona w postaci mmsa :-) Dobra opcja żeby zabezpieczyć np. swój pokój, jeśli ktoś powiedzmy wynajmuje (mieszka na stancji). Będzie widział, czy ktoś mu się kręci po pokoju podczas jego nieobecności i czy nie grzebie mu w rzeczach :-)
Co o tym myślicie?
Avatar użytkownika
LesBleusNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 97
Dołączył(a): 2010-06-23, 12:03:30
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2010-07-29, 01:28:53

I po co takie coś? Nie lepiej obejrzeć zapis z kamery (pełny a nie mms), po powrocie do domu?
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez blues » 2010-07-29, 09:01:21

Jeśli to urządzenie miałoby służyć np. do pilnowania domku letniskowego to powinna być do tego ładowarka, żeby nie trzeba było jeździć co 10 dni i zmieniać baterię.

@ cre[a]tive, może się zdarzyć, że po powrocie do domu nie zastałabyś w domu ani złodzieja, ani swojej kamery.
Najwięcej wydasz na kobietę która nie będzie chciała pieniędzy za seks.
Avatar użytkownika
bluesNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 236
Dołączył(a): 2010-03-15, 20:09:42
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez LesBleus » 2010-07-29, 11:10:21

hehe właśnie, a tak przynajmniej będziesz mieć nagranie na telefonie komórkowym :D Wiesz to zawsze jakiś dowód dla policji. Będą mieć jakiś punkt zaczepienia i może zajmą się sprawą :D A w domu też może sobie obejrzeć zapis jeśli masz ochotę :-) Można go przecież tak ustawić, że będzie nakierowany np. na drzwi wejściowe i jak tylko ktoś wejdzie do mieszkania to dostaniesz info :P
Avatar użytkownika
LesBleusNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 97
Dołączył(a): 2010-06-23, 12:03:30
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Monitoring przez sieć GSM

Postprzez monika9 » 2010-07-30, 09:20:44

A mógłbyś mi wytłumaczyć czym ten eyelog różni się od zwykłej kamery przemysłowej, bo nie mogę tego zrozumieć. Jakieś szczegóły poproszę:) Ja jestem otwarta na różnego rodzaju nowości ale muszę wierzyć,że ich zastosowanie ma jakikolwiek sens.
Avatar użytkownika
monika9None specified
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2010-07-30, 09:07:34
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez LesBleus » 2010-07-30, 12:04:28

Heh.. no to się będę musiał produkować :D
Nie bardzo znam się na kamerach przemysłowych, ale myślę, że ten eyelog jest bardziej mobilny, mniejszy i chyba tańszy. Możesz go sobie spokojnie gdzieś ustawić w domu (nie wiem czy masz dzieci, ale mógłby on też posłużyć jako coś w rodzaju "elektronicznej opiekunki"? tzn. Jak masz małe dziecko to ustawiasz kamerkę tak żeby miała dzieciaka na "oku". A ty mogłabyś w tym czasie być w innym pokoju i zajmować się swoimi sprawami. W razie czego dostaniesz info na telefon :-) Nie wiem taki mi przykład przyszedł do głowy :D No i kamera przemysłowa chyba nie wyśle ci filmiku na telefon.
Avatar użytkownika
LesBleusNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 97
Dołączył(a): 2010-06-23, 12:03:30
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez imbapro » 2010-08-02, 12:32:56

Elektronicznej niani raczej :), chociaż jak zwał, tak zwał. Kamera przemysłowa przede wszystkim nagrywa bardzo słabej jakości filmy, oczywiście, że nie wyśle ci informacji na telefon. No i obraz z kamery przemysłowej ogląda się na bieżąco, tak mi się przynajmniej wydaje.
Co do eyeloga to ciekawe urządzenie, idealne np. do monitorowania jakiegoś składziku z cennym sprzętem ogrodowym albo garażu.
Avatar użytkownika
imbaproNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 23
Dołączył(a): 2010-07-29, 09:18:20
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Komórki / GSM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 60 gości