LG Cookie

Komórki otaczają Nas z każdej strony, więc dlaczego nie być na bieżąco z nimi ?

LG Cookie

Postprzez cre[a]tive » 2009-08-02, 22:04:22

Zamierzam zakupić wyżej wymieniony model, czyli LG KP 500, zwany też LG Cookie. Ktoś może go posiada / posiadał, miał jakąś styczność i może mi powiedzieć coś na temat tego modelu?

--edit--

A może warto zainteresować się Samsungiem Avila? Który telefon lepszy Cookie czy Avila? Widzę, że cenowo to jest prawie to samo... A może jakieś inne dotykowe telefony są warte uwagi?
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: LG Cookie

Postprzez Zilog » 2009-08-02, 23:24:56

Ja posiadam od jakiegoś czasu LG KP501,także Cookie,od modelu KP500 różni się tylko obudową i tym że jest tylko w sieci orange. Więc tak,telefonik ogólnie fajny,wyświetlacz dotykowy znakomicie się sprawuje,bateria trzyma ok. 4 dni , nie zacina się,menu chodzi płynnie,można korzystać z rysika jak i sterować palcem,telefon podoba mi się,ma wbudowany czujnik ruchu,fajny gadżet heh :P Telefon jak najbardziej polecam!

A może warto zainteresować się Samsungiem Avila? Który telefon lepszy Cookie czy Avila


Ja się trzymam z daleka od samsungów dlatego w tej kwestii Ci nie podpowiem :boss:
Z innych dotykowców mogę Ci polecić LG Arena.
A tak wogóle to zastanów się czy naprawdę chcesz dotykowego,na fonach tego typu jest ciężko napisać smsa jeżeli chcesz go szybko napisać,to jest praktycznie jedyna ich wada.No ale wybór należy do Ciebie ;)
Avatar użytkownika
ZilogMale
Moderator
Moderator
 
Posty: 2797
Dołączył(a): 2007-06-01, 19:48:57
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy
Imię: Tomasz

Re: LG Cookie

Postprzez cre[a]tive » 2009-08-02, 23:42:45

Zilog napisał(a):A tak wogóle to zastanów się czy naprawdę chcesz dotykowego,na fonach tego typu jest ciężko napisać smsa jeżeli chcesz go szybko napisać,to jest praktycznie jedyna ich wada.No ale wybór należy do Ciebie ;)



Smsy piszę bardzo rzadko, głównie dzwonię, więc myślę, że to nie będzie problemem. Bardzo mi zależy właśnie na dotykowym ekranie. OK, dziękuję bardzo za opinię, bardzo przydatna, szczególnie, że jesteś użytkownikiem tego telefonu, więc informacje z pierwszej ręki ;)
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: LG Cookie

Postprzez Mrówa » 2009-08-19, 12:11:28

Bardzo dobry telefon, Ciasteczko sprzedaje się ok 13 sztuk na minutę, firma dzięki temu modelowi ma bardzo dobry sezon za sobą!
Avatar użytkownika
MrówaNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 326
Dołączył(a): 2009-01-09, 22:38:47
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: LG Cookie

Postprzez cre[a]tive » 2009-08-24, 02:54:19

Zdecydowałam się na kupno właśnie LG Cookie, posiadam telefon już 2 tygodnie i wypada wystawić opinię ;)

Jestem niesamowicie zadowolona, ekran dotykowy pierwsza klasa, czułość ustawiona jedynie na wartość 2 (dostępne jest 7 wartości czułości ekranu), a działa idealnie, wystarczy lekki dotyk, ekran skalibrowany idealnie, nigdy się nie zacina, nie muli, reaguje błyskawicznie. Ku mojemu zaskoczeniu jest mnóstwo gier na telefony dotykowe, w części z nich włącza się konsola, więc można grać jak na normalnych telefonach w gry wyścigowe, dartsy, kręgle i wszystkie inne typy gier. Ogromny ekran prezentuje się wspaniale, nie mogę również narzekać na pisanie smsów - dostępne są trzy metody: klawiatura numeryczna, klawiatura qwetry (obie wyświetlane na ekranie), oraz pisanie odręczne na ekranie przy pomocy rysika. Słyszałam opinie, że smsy na telefonach z ekranami dotykowymi pisze się wolno - stanowczo zaprzeczam :) Krótki okres czasu mam przyjemność korzystania z tego telefonu, a prędkość pisania smsów na nim zupełnie nie odbiega od tej, którą osiągałam na telefonach standardowych :) Słownik T9 zasługuje też na pochwałę, w moich poprzednich telefonach zasób słów był zawsze o wiele bardziej ubogi niż w LG. Oczywiście są też bajery, oglądanie filmów na telefonie sprawuje się dobrze, ogromny ekran, czujnik ruchu, podobnie ze zdjęciami, sama przyjemność. Panel rysowania to też całkiem ciekawa funkcja.

Mogę szczerze polecić ten telefon wszystkim.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: LG Cookie

Postprzez BlueMan » 2009-08-24, 09:15:21

kobieta mogła byś zrobić zdjęcie ekranu w czasie pisania SMSa - horyzontalnie i wertykalnie ;]
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: LG Cookie

Postprzez cre[a]tive » 2009-08-24, 18:45:03

BlueMan napisał(a):kobieta mogła byś zrobić zdjęcie ekranu w czasie pisania SMSa - horyzontalnie i wertykalnie ;]



Jakbym miała czym to bym chętnie zrobiła i zamieściła, no ale niestety ;]


Natomiast po części Twoją ciekawość odnośnie pisania smsów na tym telefonie i nie tylko tego może zaspokoić ten filmik - dwie metody są w nim zaprezentowane - klawiatura numeryczna i pisanie odręczne.

(jeśli nie chce Ci się oglądać całego, to od 1:50 zaczyna się część o Text Input. Facet prezentujący używa rysika, lecz nie jest to wcale konieczne, bo klawiatura numeryczna, która wyświetla się na ekranie jest na tyle spora, że pisząc nawet kciukiem spokojnie trafia się w tę literkę, w którą się chce trafić.)



Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: LG Cookie

Postprzez BlueMan » 2009-08-24, 22:22:20

A da się wyświetlić pełną QWERTY w poziomie i jest wygodne pisanie wtedy na takim dotykowcu?

Urzekły mnie klawiatury QWERTY w telefonach i następny telefon chciałbym, aby też miał taki wynalazek.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: LG Cookie

Postprzez cre[a]tive » 2009-08-24, 22:52:38

BlueMan wygląda to w ten sposób ->>
(zdjęcie znalezione w sieci)


Obrazek


Ja osobiście preferuję klawiaturę numeryczną ze względu na to, że wówczas wystarczy jedna ręka do napisania smsa ;) Zapewne co użytkownik to opinia, jak dla mnie na QWERTY piszę się wygodnie na ekranie dotykowym, niektórzy wiem, że używają rysika, lecz wystarczy dobrze skalibrować ekran i działa to sprawnie i bez rysika. Podejrzewam jednak, że gdybyś chciał pisać jakieś dłuższe notatki np. na bloga to wygodniej byłoby Ci na tradycyjnie wysuwanej QWERTY niż na takiej z ekranu dotykowego.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: LG Cookie

Postprzez BlueMan » 2009-08-24, 22:58:00

Sporo SMSów pisze i dlatego QWERTY mi się przydawała :P Na bloga raczej nie pisałem, a jak już to bardzo rzadko jakiś email ;P


Dziękuję bardzo za ten filmik i zdjęcia :]
Potwierdza się to co zawsze słyszę - dotykowa QWERTY jest ok, ale nie na dłuższą metę. Wtedy taka normalna wysuwana lepiej zdaje egzamin.

Choć raz widziałem jak dziewczyna w tramwaju zasuwała na iPhone z qwerty i całkiem zgrabnie jej to szło! Ale iPhone ma chyba większy ekran? A przynajmniej klawiatura wyglądała większa niż ta przedstawiona powyżej.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: LG Cookie

Postprzez Oyen » 2009-08-25, 00:48:07

chyba wiem skad sie wzielo pisanie na bloga na komie :) mam doswiadczenie i wiem ze najlepsze sa te z tradycyjna klawka. co jak co ale ekranowa narazie moze sie schowac - nie ma porownania w jakosci pisania. pisalem na G1 wlasnie na ekranowej, na iPhonie i na jakimś HTC bez klawy sprzetowej, najlepiej szlo o na g1 i iphone bo co ekran pojemnosciowy to inna bajka, a nie rozga po rezystancyjnym ;) ale jak ktos lubi to czemu nie.
http://kuudel.blogspot.com/
Avatar użytkownika
OyenNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 2740
Dołączył(a): 2006-04-02, 17:11:17
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: LG Cookie

Postprzez cre[a]tive » 2009-08-25, 00:57:56

Jak to mówią Oyen coś kosztem czegoś ;) Chcesz mieć bajer w postaci cienkiego dotykowego telefonu, to pisanie nie jest pierwsza klasa szczególnie jeśli długie notatki bierzemy pod uwagę, chcesz lub potrzebujesz pisać długie texty na telefonie - wybierasz model z wysuwaną klawiaturą QWERTY, który jednak traci wówczas na aspektach wizualnych - jest ciężki i gruby. Każdy wybiera w zależności od osobistych preferencji i potrzeb - Ty byś nie wybrał ekranu dotykowego, ja bym nie wybrała telefonu z klawiaturą QWERTY :)

Co do IPhone, ekran faktycznie trochę większy niż w LG Cookie, ale bez przesady, poza tym IPhone, który nie posiada tak ważnej funkcji i podstawowej już w dzisiejszych czasach jak MMS, jest dla mnie telefonem dziwnym. Brak javy to też spory minus, podobnie jak radia, oczywiście ponownie - w zależności kto i jak telefon użytkuje, ja osobiście nie wyobrażam sobie zakupu telefonu bez javy i usługi mms.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: LG Cookie

Postprzez BlueMan » 2009-08-25, 01:39:14

iPhone 3GS ma już wszystkie w/w braki jakie wymieniłaś :P pojechali po bandzie w poprzednich wersjach to prawda :D
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: LG Cookie

Postprzez Oyen » 2009-08-25, 09:00:23

wszystkie iPhony juz maja mms, razem z nowa wersja OS'a 3.0 ;)
http://kuudel.blogspot.com/
Avatar użytkownika
OyenNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 2740
Dołączył(a): 2006-04-02, 17:11:17
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: LG Cookie

Postprzez Mrówa » 2009-08-27, 12:52:50

A ja słyszałam że hitem tej jesieni ma być LG BL40 http://www.blogbox.com.pl/blog/komorkom ... dnie-miec/ podobno ma to być bardzo modny telefon, którego nie wypada nie posiadać!
Avatar użytkownika
MrówaNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 326
Dołączył(a): 2009-01-09, 22:38:47
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: LG Cookie

Postprzez BlueMan » 2009-08-27, 12:55:54

Mrówa napisał(a):podobno ma to być bardzo modny telefon, którego nie wypada nie posiadać!

LOL xD nie przemawia za mną ten argument :P

Jak będzie tani to go kupię, jak nie to nie :D i tak pewni inni także pomyśla... mało kto patrzy na "mode" w komórkach :D
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: LG Cookie

Postprzez KenWatanabe » 2009-08-27, 16:41:29

Fajny ale nic nadzwyczajnego. :kwasny:
Niczym specjalnym się nie wyróżnia spośród innych telefonów w tej klasie. Niedługo kupuje nowy phon i raczej na 99% nie będzie to LG cookie.

Mrówa napisał(a):podobno ma to być bardzo modny telefon, którego nie wypada nie posiadać!
I tak nic nie przebije Noki 3310 :pudlo:
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: LG Cookie

Postprzez cre[a]tive » 2009-08-28, 00:03:45

petreus007 napisał(a):Niedługo kupuje nowy phon i raczej na 99% nie będzie to LG cookie.


Ale wcale nikt Ciebie nie namawia żebyś kupował LG Cookie :zdziwko:


Opinię swoją na temat telefonu napisałam, bo jakby ktoś był zainteresowany tym modelem, to nie będzie musiał zakładać nowego tematu i pytać jak telefon się sprawuje, tylko ma to już podane na tacy ;]
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: LG Cookie

Postprzez Mrówa » 2009-09-15, 08:40:10

Mimo wszystko to koreański producent - LG zawładnął rynkiem północnoamerykańskim http://www.telepolis.pl/news.php?id=15654
Avatar użytkownika
MrówaNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 326
Dołączył(a): 2009-01-09, 22:38:47
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: LG Cookie

Postprzez SoSiker » 2009-09-17, 14:41:11

Witam,

Mam ten właśnie telefon. Na początku wydawał mi się strasznie gówniany, ale z czasem było lepiej. Szczególnie kiedy nauczyłem się ustawiać czułość ekranu (wrodzona awersja do instrukcji obsługi). Teraz mam z nim inny problem, mianowicie nie dostaje smsów dłuższych niż 170 znaków czy coś takiego (z iPhona, bo z innych źródeł np. bramki internetowej jest wszystko ok).

Mieliście tego typu problemy z tym telefonem? Da się jakoś to obejść?

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
SoSikerNone specified
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2009-09-17, 14:04:22
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Następna strona

  • Inne

Powrót do Komórki / GSM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 78 gości

cron