Najlepsze filmy 2004

Jeżeli byłeś świadkiem oburzających scen w życiu codziennym lub jeżeli ktoś lub coś podniosło Ci ciśnienie - pisz, może adrenalina nieco opadnie...

Najlepsze filmy 2004

Postprzez Lamaszta » 2004-12-26, 23:56:51

wp.pl napisał(a):
Rok 2004 ma się już ku końcowi, więc prezentacje wyników Waszych wyborów czas zacząć. Na początek Najlepsze Filmy 2004 roku w polskich kinach.

Jeden film wyprzedził zdecydowanie resztę. Czy już wiecie jaki? Wyniki rankingu przedstawimy w formie galerii.


OTO WYNIKI WASZEGO GÂŁOSOWANIA:
Zaczynamy od miejsca 10. - 'Oldboy'
Miejsce 9. - 'Troja'
Miejsce 8. - 'Pręgi'
Miejsce 7. - 'Pasja'...
Miejsce 6. to kontynuacja przygód pewnej niezbyt rozgarniętej Angielki..'Bridget Jones: W pogoni za rozumem'
Miejsce 5. - 'Ostatni samuraj'
Miejsce 4. - 'Harry Potter i więzień Azkabanu'
I już jesteśmy w pierwszej trójce: na 3. - 'Shrek 2'
Miejsce 2. - 'Kill Bill 2'
I wreszcie zwycięzca Waszego rankingu: 'Władca Pierscieni: Powrót Króla'





A poniżej nasze osobiste typy.

Wybiera Marta:

Przy wyborze MOICH najlepszych filmów starałam się unikać całkowitych oczywistości ? wiadomo bowiem, że wszyscy kochają Shreka i ?Shreka 2?, każdy zachwyca się ?Powrotem Króla? i każdego bardziej lub mniej poruszyła ?Pasja?. Dlatego nie będę ich umieszczała w moim katalogu, gdyż byłby to swoisty owczy pęd.

Z drugiej strony, miałam problem z wybraniem kryterium ? bo jak porównać świetną komedię sensacyjną, jaką z pewnością jest ?Vinci? z zabawnym i ważnym ?Fahrenheitem 9.11?? Dlatego przyjęłam kryterium najbardziej kontrowersyjne ? skrajny subiektywizm. Oto filmy, których z jakichś powodów nie zapomnę, które zmieniły mnie lub były i już wiem, że będą dla mnie ważne (kolejność oczywiście nieprzypadkowa):

10. Przed zachodem słońca ? za część pierwszą tej opowieści i za to, że druga nie jest gorsza i pięknie, cudownie, niejednoznacznie się kończy!


9. Monster ? za to, że to wcale nie o mordującą mężczyzn Charlize chodzi w tytule, za tak naprawdę piękną historię miłosną i za niezwykłe kreacje Theron i Ricci.


8. Upadek ? ponieważ zupełnie nie zgadzam z opinią, że opętany manią wielkości, bezwględny, niezważający na nic i pozbawiony skrupułów Hitler jest bardziej ?ludzki? bo ręce mu się trzęsą. Wręcz przeciwnie ? jego rola w tym szaleństwie jest przez to dla mnie jeszcze bardziej przerażająca.


7. Trio z Belleville ? przede wszystkim za psa, który jest najbardziej ludzką z postaci, za babcię, która ma cudowny wewnętrzny spokój i za genialne przedstawienie nam, czym jest szczęście.


6. Dziewczyna z perłą ? za wyrażenie wszystkich najważniejszych emocji między kobietą i mężczyzną zupełnie bez słów.


5. Mój Nikifor ? za Krystynę Feldman, za wiarę, że warto iść pod prąd i warto poświęcić się Sztuce, nawet, jeśli sami jej nie tworzymy.


4. Pręgi ? nie za zakończenie, które jest jakby trochę zbyt ?proste?, ale za niejednoznaczną postać ojca, za wiatraczek i za zauważenie że nie zawsze chodzi tylko o bicie.


3. Wesele ? za przerażająco prawdziwą wizję Polski, za genialne aktorstwo, genialny montaż i wyrazisty światopogląd.


2. Między słowami ? za precyzję, piękną, wręcz przepiękną, a niby tak banalną historię, za delikatny dotyk, niepatrzenie sobie w oczy i genialne wręcz zakończenie.


1. Old Boy ? tutaj kilka słów nie wystarczy. A na więcej nie ma miejsca. Dlatego powiem tylko tyle ? to zdecydowanie jeden z najlepszych filmów, jakie w życiu widziałam. Idealnie wielopłaszczyznowy, głęboki, precyzyjny. Dla pesymistów ? obraz Siły Wyższej, która wciąż się nami ?bawi?, bo Jej ?się nie udaliśmy?, a ze zawsze każdy z nas robi coś, za co można go ukarać, tylko Jej te zabawy ułatwiamy. Dla optymistów ? opowieść o pogodzeniu się ze sobą i łatwości, z jaką każdy z nas potrafi sobie wszystko wytłumaczyć. Dla miłośników zwykłej sensacyjnej wręcz intrygi ? genialna ?przekrętka?, dla kinomaniaków ? świeży, nowy pomysł. Słowem ? wszystko w jednym.





Wybiera Jacek:


10. Pręgi i Mój Nikifor - 'Pręgom' za znakomity i wyrazisty debiut w polskim kinie oraz co najmniej trzy świetnie role: przede wszystkim Krystyny Feldman w 'Nikiforze', ale także Michała Żebrowskiego i Jana Frycza w 'Pregach'.


9. Wesele - za naprawdę dobry scenariusz (co w polskim kinie nie jest normą) i pomysł na opowiedzenie tej historii, także za przemyślną strukturę narracyjną i zdjęcia, bardzo dobry montaż i grę aktorską, dla mnie to najlepszy polski film 2004.


8. Monster przede wszystkim za Charlize Theron, ale także za niebanalną i okrutną historię miłosną.

7. 21 gramów - za ciekawy scenariusz, świetną grę aktorską i zdjęcia, wyśmienitą reżyserię, twórca 'Amores Perros' spokojniejszy i poważniejszy, ale ciągle z klasą.


6. Między słowami - wyśmienite kino na luzie, historia niby o niczym, niby nic się tam nie dzieje, a jednak oglada się ją z przyjemnością, dodatkowy plus za fajną muzykę i super plus za uratowanie takiego świetnego aktora jak Murray od zapomnienia!


5. Oldboy - Wejście Smoka czyli mocne azjatyckie uderzenie! Gdyby troszkę poprawić drobne niedociągnięcia scenariusza (sorry! może przesadzam, ale nie wszystko w 100% mi grało), a zdjęcia i montaż bardziej zgrać z rytmem opowieści byłoby arcydzieło!


4. Shrek 2 za sequel, który bawi równie znakomicie, co pierwowzór.


3. Miasto Boga - wciągająca i niezwykle dynamiczna historia znakomicie sfilmowana, wyreżyserowana i zagrana przez aktorów w większości nieprofesjonalnych. Dlaczego u nas nie może powstać taki film?


2. Powrót - film nie dla każdego, ale na mnie zrobił piorunujące wrażenie. Kameralna opowieść, perfekcyjna w każdym elemencie filmowego warsztatu. Historia niby opowiedziana już tysiące razy, a jednak ten film zaskakuje. Historia niby prosta, a jednak ważna, znacząca, pełna emocji i mądrych treści (czytaj - z inteligentnym przesłaniem).


1. Władca pierścieni: Powrót Króla - co tu dużo gadać? Kamień milowy w dziejach kina. Jedno z najważniejszych dzieł literatury (niektórzy mogą mówić, że tylko popularnej, ale to nieprawda) doczekało się znakomitej ekranizacji. Peter Jackson pokazał, że wielkim reżyserem jest i wielkich sobie dobrał współpracowników. Mieć wielki budżet i stworzyć wielki film to też jest wielka sztuka.


A w wypadku takiego rankingu co macie do powiedzenia?
NORWEGIA zawsze w czołówce ! ! ! - www.skijumping.no
Forum jedynego słusznego radia - ANTYRADIA
Cała Polska słucha Rocka i Metalu - min. 5 h dziennie codziennie
METALLICA zespołem wszechczasów
Avatar użytkownika
LamasztaNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3051
Dołączył(a): 2004-07-31, 17:25:48
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Najlepsze filmy 2004

Postprzez Q3lo » 2004-12-27, 14:19:14

A z tych w/w filmow podoba mi sie tylko pozycja 4 i 9 ,reszta filmow jest na raz i zbytnio mi sie nie podobaly.

[ Dodano: 2004-12-27, 13:20 ]
A jesli ten film "Pregi" t ten sam film co "ZNaki", to tez moze byc.
"Jedzcie gówna! Miliony much nie mogą się mylić!!!"
Avatar użytkownika
Q3loNone specified
Banned
Banned
 
Posty: 6560
Dołączył(a): 2004-09-26, 22:44:02
Lokalizacja: Lublin
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Najlepsze filmy 2004

Postprzez Carol » 2004-12-27, 17:16:20

Mi sie bardzo podobala "Troja", "Harry...", "Shrek" był genialny, "Dziewczyna z perla" mogla byc..Tylko chcialam powiedziec, ze Bridget wcale nie jest nierozgarnieta, ja odbieram to jako jej nieporadnosc, no i w sumie na tym polega jej urok, czyz nie?

"If you want my body, And you think I'm sexy,
Come on sugar let me know.
If you really need me, just reach out and touch me,
Come on honey tell me so..."




Avatar użytkownika
CarolNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1585
Dołączył(a): 2004-11-21, 23:04:37
Lokalizacja: Lublin
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Najlepsze filmy 2004

Postprzez Codino » 2004-12-28, 16:49:43

Ranking portalu wp.pl to jakaś kpina. Pasja? Shrek 2? Bridget Jones, Harry Potter? To wszystko durne hollywodzkie produkcje nastawione, nie na jakość, a na zysk. Zgodzilbym się, gdyby ktoś nazwał tą listę, zbiorem najgłośniejszych filmów 2004 roku. Najlepsze na pewno nie są.

Mnie najbardziej z tegorocznych produkci podobaly się:

Upadek - wreszcie ktoś pomyślał, aby ukazać Hitlera z innej perpektywy niż dotychczas.

The Butterfly Effect(Efekt Motyla)- Ostatnio coraz popularniejsze są tego typu filmu, cieszę się z tego, bo uwielbiam w ten sposób ukazaną akcje

Good Bye Lenin- Ciekawa fabuła i ukazanie upadku muru berlińskiego z perpektywy mieszkańca stolicy NRD.

W Polsce wlasciwie nic ciekawego się nie działo, choć nie widziałem jeszcze wymienianego juz Wesela, a chetnie zobacze, tylko sciagne z eDonkey ;) .

Natomiast juz teraz moge wymienic kilka filmow, ktore w przyszlym roku bedą nalezec do najpopularniejszych. Na pewno beda to kolejne czesci Shreka, Matrixa, Władcy Pierścieni, Spidermana i ch... wie czego jeszcze. Filmy skazane na "sukces", sukces komercyjny bo zapewne nie jakościowy.
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Najlepsze filmy 2004

Postprzez Lamaszta » 2004-12-28, 18:52:12

Filmy, które najbardziej mi się podobały w 2004 roku to:

"Good Bye Lenin" - pokazanie realiów NRD w "krzywym zwierciadle" - godny następca "Słonecznej Alei" z 1999 roku

"Pręgi" i "Mój Nikifor" - nieliczne przykłady naprawdę dobrych filmów - ciekawa fabuła, dobra gra, brak tandety

"Władca Pierscieni: Powrót Króla" - może to dlatego, że jestem "uzależniona od Tolkiena" ;), ale adaptacja Petera Jacksona podoba mi się, mimo kilku "ale", które mam do wszystkich trzech części. Uważam, że "Powrót Króla" jest z nich najlepszy.

"Shrek 2" - nie tak dobry, jak pierwsza część, ale dubbing Jerzego Stuhra sprawił, że w kinie byłam kilka razy :)

"Złe wychowanie ' Almodovara - naprawdę bardzo poruszający film, jak każdy film tego reżysera

"Fahrenheit 9.11" - bo ogląda się go z zapartym tchem od pierwszej do ostatniej minuty, bo pomysł fajny oraz, bo przyjemnie jest czasem popatrzeć na, to, że nie wszyscy nadskakują Bushowi
NORWEGIA zawsze w czołówce ! ! ! - www.skijumping.no
Forum jedynego słusznego radia - ANTYRADIA
Cała Polska słucha Rocka i Metalu - min. 5 h dziennie codziennie
METALLICA zespołem wszechczasów
Avatar użytkownika
LamasztaNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3051
Dołączył(a): 2004-07-31, 17:25:48
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Najlepsze filmy 2004

Postprzez Carol » 2004-12-28, 22:13:01

ch faktycznie, zapomnialam o Fahrenheit'cie, zajefajny film, zainteresował wielu moich przyjaciol i mnie tez

"If you want my body, And you think I'm sexy,
Come on sugar let me know.
If you really need me, just reach out and touch me,
Come on honey tell me so..."




Avatar użytkownika
CarolNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1585
Dołączył(a): 2004-11-21, 23:04:37
Lokalizacja: Lublin
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Najlepsze filmy 2004

Postprzez Codino » 2004-12-28, 23:58:59

Ja oglądałem Farenhaita, ale niczym szczególnym mnie nie zainteresował. Naprawde w niewielu momentach reżyser umiejętnie "dokopał" Bushowi. Zresztą ja nie lubie propagandy, zdecydowanie bardziej cenilbym film, ktory obiektywnie by przedstawil Busha.
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Najlepsze filmy 2004

Postprzez Q3lo » 2004-12-29, 10:57:12

W ogole to co ja zauwazylem to Ciebie Codino ciezko czyms zainteresowac.
"Jedzcie gówna! Miliony much nie mogą się mylić!!!"
Avatar użytkownika
Q3loNone specified
Banned
Banned
 
Posty: 6560
Dołączył(a): 2004-09-26, 22:44:02
Lokalizacja: Lublin
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Najlepsze filmy 2004

Postprzez Meth » 2004-12-29, 11:04:27

Mnie też Fahrenheit nie zainteresował. Szykowałem się na ostry i ciekawy film, a skończyło się na nudzie. Nic ciekawego.
Meth.
Avatar użytkownika
MethNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 824
Dołączył(a): 2004-10-31, 13:22:13
Lokalizacja: z Daleka
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Najlepsze filmy 2004

Postprzez traphezz » 2004-12-29, 12:36:16

Ja mialem tego farenheita na kompie ale jak go przegladalem to mnie nie zaciekawil. Maly OT sie robi :P a najlepszych filmow nie wymienie bo rzadko ogladam ;)

traphezzNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 5249
Dołączył(a): 2004-11-08, 17:49:22
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Adam

Re: Najlepsze filmy 2004

Postprzez Paulinka » 2004-12-29, 13:30:31

Ja nienawidzę propagandy, za to lubię Busha bardzo i dlatego mi sie rzygać chce na tego całego Moora i jego paskudnie tendencyjny film. Fuj!
Avatar użytkownika
PaulinkaNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 2990
Dołączył(a): 2004-11-08, 17:02:11
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Najlepsze filmy 2004

Postprzez Lamaszta » 2004-12-29, 13:56:32

Mnie Bush jako osoba nie interesuje wcale, natomiast jestem przeciwna jego polityce. Toteż podoba mi się, gdy jest ktoś, kto nie próbuje mu się podlizać, jak robi to np. nasz prezydent niestety :(.
NORWEGIA zawsze w czołówce ! ! ! - www.skijumping.no
Forum jedynego słusznego radia - ANTYRADIA
Cała Polska słucha Rocka i Metalu - min. 5 h dziennie codziennie
METALLICA zespołem wszechczasów
Avatar użytkownika
LamasztaNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3051
Dołączył(a): 2004-07-31, 17:25:48
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Najlepsze filmy 2004

Postprzez Codino » 2004-12-29, 16:31:14

Q3lo napisał(a):W ogole to co ja zauwazylem to Ciebie Codino ciezko czyms zainteresowac.

Masz racje, nie zainteresuje mnie żaden film, który nie jest naprawdę dobry, bo wiem że tandetą poprostu nie ma się co przejmować, można spojrzeć na nią jako na zjawisko, które dziwnym trafem zyskuje popularność wśród mas społecznych(reality show, telenowele, etc.). Farenheit jest filmem przez Moora przegranym, bo z ciekawego pomysłu, aby przed samą kampanią prezydencką ukazać nieudolność, głupotę rządów i decyzji podejmowanych przez gościa, który bardziej się nadaje do dojenia krów w Teksasie niż zasiadania na tak ważnym stanowisku, zrobiono zwykłą propagandę, taką samą jaką uprawiali w przeszłości dowódcy państw totalitarnych, taką samą jak dziś często stosują środki masowego przekazu.
Ale przyznaję Ci rację, bo rzeczywiście rzadko znajdę coś dla siebie w tv, kinie. Nie lubię po prostu kultury niskiej, M jak Miłość, Plebanii, MTV i Baru.
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Najlepsze filmy 2004

Postprzez Lamaszta » 2004-12-29, 19:27:16

Codino napisał(a):Ale przyznaję Ci rację, bo rzeczywiście rzadko znajdę coś dla siebie w tv, kinie. Nie lubię po prostu kultury niskiej, M jak Miłość, Plebanii, MTV i Baru.


Mnie również nie pociągają reality show ani telenowele pod żadną postacią. MTV rzadko kiedy oglądam. Jeśli już, to VIVÊ Rock. Ale uważam, że jesli ktoś to lubi, to proszę bardzo - nie mam nic przeciwko temu, żeby sobie oglądał.
NORWEGIA zawsze w czołówce ! ! ! - www.skijumping.no
Forum jedynego słusznego radia - ANTYRADIA
Cała Polska słucha Rocka i Metalu - min. 5 h dziennie codziennie
METALLICA zespołem wszechczasów
Avatar użytkownika
LamasztaNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3051
Dołączył(a): 2004-07-31, 17:25:48
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Najlepsze filmy 2004

Postprzez Codino » 2004-12-30, 15:39:31

Ja również nie mam nic przeciwko, stwierdzilem tylko fakt, ze jest to niska kultura.
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Najlepsze filmy 2004

Postprzez Lamaszta » 2004-12-30, 15:43:12

Bynajmniej niczego ci nie zarzuciłam. Stwierdziłam jedynie fakt, że mnie nie ptrzezkadza, jeśli ktoś ogląda.
NORWEGIA zawsze w czołówce ! ! ! - www.skijumping.no
Forum jedynego słusznego radia - ANTYRADIA
Cała Polska słucha Rocka i Metalu - min. 5 h dziennie codziennie
METALLICA zespołem wszechczasów
Avatar użytkownika
LamasztaNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3051
Dołączył(a): 2004-07-31, 17:25:48
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Kontrowersje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 524 gości

cron