Najgorsze Filmy 2004

Jeżeli byłeś świadkiem oburzających scen w życiu codziennym lub jeżeli ktoś lub coś podniosło Ci ciśnienie - pisz, może adrenalina nieco opadnie...

Najgorsze Filmy 2004

Postprzez Lamaszta » 2004-12-26, 23:33:54

wp.pl napisał(a):Po Najlepszych, czas także na mniej prestiżowe, czyli te Najgorsze Filmy mijającego roku. Wybrane Waszymi głosami.

OTO WYNIKI WASZEGO GÂŁOSOWANIA:
Miejsce 10. na tej mniej zaszczytnej liście to 'Gothika'...
Miejsce 9. to 'Osada', o którą najostrzej dopominaliście sie pośród Waszych Propozycji..
Miejsce 8. 'Resident Evil - Apokalipsa'
Miejsce 7. - 'Sky Kapitan i świat jutra'
Na 6. umieściliście 'Cube 2'
Miejsce 5. to 'Nigdy w życiu!'
Miejsce 4. czyli 'Dirty Dancing 2'
Pierwszą trójkę otwiera 'Kobieta-Kot'
Dwójeczka to 'RRRrrr!!!"
And the winner is... 'Obcy kontra Predator''



A poniżej nasze osobiste typy.

Wybiera Marta:
Przy moim osobistym wyborze najgorszych filmów ważne jest jedno ? wielu tych naprawdę słabych pewnie nie obejrzałam. Szkoda mi życia na ?Anakondy? czy ?Z podniesionym czołem?. Dlatego nie ma ich w moim zestawieniu ? nie mam bowiem prawa oceniać czegoś, czego świadomie unikałam. Inne filmy obejrzałam do połowy. Potem jednak uświadomiłam sobie, że jak nie byłam w stanie wytrwać do końca, to widocznie coś z tymi filmami było nie tak... Z którymi?

9. Pojutrze ? na mnie zamrożenie Nowego Jorku nie działa, a jak facet jedzie na nartach z Filadelfii do Nowego Jorku i na chwilę wskakuje do jakiejś dziwnej dziury, bo idzie minus 1000, to niestety zbyt głośno się śmieje, aby zauważyć napięcie...

8. Gothika ? bardzo szanuje Kassovitza, ale to mu nie wyszło. Wciąż wokół Halle Berry coś sapie i chucha, o co chodzi wiadomo w mniej więcej 20 minucie i coś, co ma straszyć, zupełnie nie działa

7. Ono ? dla mnie pretensjonalny potwornie film, o zbyt wielu rzeczach, w zbyt wielu stylach

6. Zapłata ? Ben Affleck to największy błąd Hollywood, nawet Pamela ma większe prawo (dzięki większym piersiom), by bawić się w kino

5. Catwoman ? o tym, że film będzie słaby wiadomo było od momentu pokazania nam kostiumu Halle Berry ? jak odkryli jej piersi, znaczy, że coś chcieli zakryć. Może brak fabuły?

4. Nigdy w życiu! ? absolutnie nieśmieszne, a przez swój brak szacunku dla realiów w Polsce, wręcz uwłaczające inteligencji widza. Oprócz Danuty Stenki, która nie tylko pięknie wygląda, ale i broni filmu jak może, na całą resztę trzeba spuścić zasłonę milczenia. Ani to optymistyczne, ani zabawne, ani mądre ? czyli niepotrzebne

3. Obcy kontra Predator ? coś strasznego! Alien ? jedna z najbardziej kultowych i ważnych postaci sci-fi nie zasłużyła sobie na coś takiego!

2. Spider-Man 2 ? nie mam pojęcia, skąd te zachwyty nad Spider-Manem. Kładę to na karb zdziecinnienia Amerykanów i manii przeciętności. Nie ma nic gorszego, niż film z facetem w czerwono-niebieskim rajtuzach, który próbuje uczyć nas życia! Banalne to potwornie, zupełnie niewciągające i do tego źle zagrane. Nie! Nie! Nie! Teraz dopiero widzę za co kocham Batmana Burtona!

1. ÂŁaweczka ? no to już jest dla mnie ?kuriozum? zupełne. Ja nie wiem, co to ma być za historia?? I co tak dobrzy skądinąd aktorzy, jak Żmijewski i Fraszyńska robią w czymś takim. Wygląda to na jakiś spisek prezesów firm spożywczych, którzy koniecznie chcieli zainwestować w film, w którym najważniejszą postacią będzie Coca-Cola. Tylko nie zauważyli, że jedna z postaci po niej wymiotuje...


Wybiera Jacek:

10. Teksańska masakra piłą mechaniczną - film w myśl zasady: najpierw gonimy z piłą pana A, pan A krzyczy i ucieka, my go chlast! Potem to samo z panią B, panem C i tak dalej przez ponad 90 minut. Strasznie to może, ale wieje nudą.

9. Obcy kontra Predator - ktoś tym filmem zrobił straszną krzywdę dwóm kultowym postaciom kinowego science-fiction. A w dodatku ta współpraca Predatora z kobietą... Kto to wymyślił?

8. Symetria - beznadziejnie zagrany (z wyjątkiem Borysa Szyca, dla którego szacuneczek!), nudny i powolny, bez dramaturgii, główny bohater gra, i przechodzi papierową przemianę, jak postać z jasełek, największa siła tego filmu, to kilka wartych zapamiętania tekstów z żargonu więziennego.

7. Garfield z fajnego, wrednego Kocura, zrobili jakiegoś nudnego i wcale-nie-śmiesznego futrzaka, polskiej wersji nie pomógł nawet głos Marka Kondrata.

6. Nigdy w życiu! - polska komedia romantyczna. A humor jak z 'Na dobre i na złe', a romantyzm jak z Harlequina. Wygląda to jak przeniesienie 2 odcinków typowej polskiej telenoweli na duży ekran. Mojej mamie i babci by się pewnie podobało.

5. ÂŁaweczka - dobry przykład, jak można popsuć znakomity materiał wyjściowy. Pierwowzór był świetny, wyszło bardzo nijako. Do wersji z Gajosem i Żółkowską, daleko jak stąd do LA.

4. Sky Kapitan i świat jutra - piramidalna bzdura wyglądająca jak sfilmowanie, niemal obrazek po obrazku, jakiegoś przedwojennego komiksu dla (maksymalnie!) 10-latków. Szkoda tej obsady i naszego czasu.

3. Cube 2 - miał być 'Cube' do sześcianu, albo co najmniej do kwadratu. Wyszło dokładnie to samo, co w 'jedynce', ale dziesięć razy nudniej, bo już to raz przerabialiśmy. Po co?

2. Kobieta-Kot - co to miało być? Dosłownie: śmiech na sali! A tą Halle Berry to na Stadionie Dziesięciolecia lepiej by ubrali.

1. Anakondy: Polowanie na krwawą orchideę - kolejna pozycja z cyklu: śmiech na sali. Tej dramaturgii, warsztatu i dialogów nie powstydziłby się żaden C- lub D-klasowiec, jakie możemy sobie czasem pooglądać, przy kotlecie, w niedzielne popołudnie, na antenie telewizji co najwyżej trzeciego sortu.


A jak ten ranking powinien wyglądać według was drodzy forumowicze?
NORWEGIA zawsze w czołówce ! ! ! - www.skijumping.no
Forum jedynego słusznego radia - ANTYRADIA
Cała Polska słucha Rocka i Metalu - min. 5 h dziennie codziennie
METALLICA zespołem wszechczasów
Avatar użytkownika
LamasztaNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3051
Dołączył(a): 2004-07-31, 17:25:48
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Najgorsze Filmy 2004

Postprzez Q3lo » 2004-12-27, 14:16:10

Wedlug mnie "Aliens vs predator" i "Residend Evil 2" są swietne, (przypominam dla mnie!) Poprostu ja lubie takie filmy.
Horrory Cube 1 i 2 tez są fajne. Garfield podobal mi sie srednio. Symetria poprostu cool. Spider-Man 2 to juz byl calkiem do kitu... Mozna by tu sie wypowiadac godzinami odzielnie na kazdy film, jednemu moze podobac sie film a drugiem ten sam moze wydawac sie do kitu, ale kazdy ma przeciez wlasny gust.
"Jedzcie gówna! Miliony much nie mogą się mylić!!!"
Avatar użytkownika
Q3loNone specified
Banned
Banned
 
Posty: 6560
Dołączył(a): 2004-09-26, 22:44:02
Lokalizacja: Lublin
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Najgorsze Filmy 2004

Postprzez Lamaszta » 2004-12-27, 17:54:38

I właśnie o tych waszych gustach chciałabym porozmawiać. Jakie filmy wy uważacie za najgorsze filmy 2004 roku? I nie musicie sugerować się w/w filmami.
NORWEGIA zawsze w czołówce ! ! ! - www.skijumping.no
Forum jedynego słusznego radia - ANTYRADIA
Cała Polska słucha Rocka i Metalu - min. 5 h dziennie codziennie
METALLICA zespołem wszechczasów
Avatar użytkownika
LamasztaNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3051
Dołączył(a): 2004-07-31, 17:25:48
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Najgorsze Filmy 2004

Postprzez Codino » 2004-12-28, 17:04:53

Raczej rzadko ogladam filmy, ktore mają zle recenzje, bo nie chce mi sie na nie, ani wydawac kasy, ani tracic tranferu, aby sciagnac.
Z wszystkich wyzej wymienionych widzialem jedynie Pojutrze i nie byl taki tragiczny. Owszem, smierdzi tandetą, ale wydaje mi się, że jest pełno gorszych produkcji, jak np. polskie Zróbmy Sobie Wnuka.
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Najgorsze Filmy 2004

Postprzez Lamaszta » 2004-12-28, 18:30:51

A oto moje zdanie na temat najgorszych w 2004 roku filmów:

Ja jestem generalnie sceptycznie nastawiona do polskich produkcji wszelkiego typu. I 99% polskich filmów, jakie oglądam potwierdza ten sceptycyzm. Że pozwolę sobie przywołać chociażby okrytego złą sławą (słusznie z resztą) Wiedźmina... ÂŁaweczka potwierdza moje zdanie. Z naprawdę fajnej rzeczy (wcześniej widziałam adaptację w teatrze) zrobili straszliwe wodolejstwo z "dyżurnym amantem polskiego kina" - Arturem Żmijewskim - na czele :/.

"Nigdy w życiu" - kiepska próba wykreowania polskie "Bridget Jones"

"Osada" nawet do pięt nie dorasta swemu poprzednikowi - "Znakom". W zasadzie tylko zakończenie warte jest obejrzenia.

"Rrrr!!!" - kilka fajnych tekstów, ale kompletny brak pomysłu na fabułę.

"Dirty Dancing 2" - chociaż film "Dirty Dancing" nie bardzo mi się podobał, to jest o wiele lepszy od drugiej części.

"Bridget Jones: W pogoni za rozumem" - podbnie jak pierwsza część - książka o "Bridget Jones" stanowi świetny materiał na zrobienie naprawdę zabawnej komedii, niestety, ponownie książkowy potencjał nie został wykorzystany w filmie. Wciąż gagi książkowe bawią mnie bardziej niż filmowe. Nie mówiąc już o klimacie, jaki nadaje książce forma pamiętnika, którego film nie jest w stanie przekazać.

"Harry Potter i więzień Azkabanu" - kolejny przykład niewykorzystania możliwości, jakie daje filmowcom książka. Chociaż seria Harry Potter nie jest moją ulubionąi, to jednak czyta się ją przyjemniej niż ogląda adaptacje filmowe kolejnych części, które po prostu przynudzają.

"Troja" - kilka fajnych efektów, ale poza nimi i "śmietanką" gwiazd film niczego więcej w sobie nie ma. Historia wojny trojańskiej została przedstawiona w sposób nudny i tendencyjny.


To tyle, jeśli chodzi o filmy, które widziałam i na których temat mogę wyrażać własne zdanie.
NORWEGIA zawsze w czołówce ! ! ! - www.skijumping.no
Forum jedynego słusznego radia - ANTYRADIA
Cała Polska słucha Rocka i Metalu - min. 5 h dziennie codziennie
METALLICA zespołem wszechczasów
Avatar użytkownika
LamasztaNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3051
Dołączył(a): 2004-07-31, 17:25:48
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Kontrowersje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 389 gości

cron