Szczęście

Jeżeli byłeś świadkiem oburzających scen w życiu codziennym lub jeżeli ktoś lub coś podniosło Ci ciśnienie - pisz, może adrenalina nieco opadnie...

Re: Szczęście

Postprzez shz » 2006-07-30, 12:14:16

Paulinka napisał(a):powiedzialabym raczej że żeby być optymistą trzeba być szczęśliwym
Czyli według ciebie to czy jesteś realistą, pesymistą czy optymistą zależy od tego w jakiej sytuacji się znajdujesz. :P
Optymista wie, że z każdego, nawet najbardziej bolesnego doświadczenia można wydobyć jakieś dobro. Do nas bowiem należy wybór, jak interpretować to, co nas w życiu spotyka. Człowiek nastawiony optymistycznie wie, że nigdy nie jest za późno, aby zacząć życie od nowa. ÂŚwiat nie jest ani czarno-biały, ani szary - świat jest kolorowy
A jednak nie miałaś racji.
Pro PK
Avatar użytkownika
shzNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 936
Dołączył(a): 2006-05-19, 17:05:14
Lokalizacja: brać kasę?
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Szczęście

Postprzez Paulinka » 2006-07-30, 12:31:50

sss napisał(a):Czyli według ciebie to czy jesteś realistą, pesymistą czy optymistą zależy od tego w jakiej sytuacji się znajdujesz

tak, dokładnie. Jak sie komus wali swiat, nie sposob sie usmiechac i mówic ze to chwilowy kryzys i wszystko bedzie dobrze. Jesli jestem szczesliwa, drobniejsze i mniej wazne sprawy moge zbyc usmiechem. Ale jak brak mi czegos najważniejszego i najcenniejszego, nic mi nie daja drobiazgi typu znalezienie 10 zł na ulicy.
Avatar użytkownika
PaulinkaNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 2990
Dołączył(a): 2004-11-08, 17:02:11
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Szczęście

Postprzez Daddy » 2006-07-30, 16:21:36

I think I am dumb / Or maybe just happy [tekst piosenki ktorej wam nie zdradze]

Myśle że prawdziwego szczęścia nikt z nas nie doświadczył. Ostatnim razem byłem szczęśliwy jak huśtałem się z tatą na bujaczkach kilkanascie lat temu, i jak bawilem sie w piaskownicy bez zmartwien.

DaddyNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 18
Dołączył(a): 2006-07-28, 14:53:05
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Szczęście

Postprzez Paulinka » 2006-07-30, 20:12:22

a to jest nirvana przypadkiem? :P
Avatar użytkownika
PaulinkaNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 2990
Dołączył(a): 2004-11-08, 17:02:11
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Szczęście

Postprzez Yenna » 2006-07-30, 20:53:32

ja z reguły jestem optymistką, więc wierzę że coś dobrego musi mnie jeszcze spotkac. albo umrę ;)
wierzę że każde doświadczenie ma jakis sens.ale nie potrafię cieszyć się, gdy spotka mnie coś przykrego,ale staram się nie załamywać.Choc ostatnio ciężko mi sie wiedzie....... :(
O jakże się w białości mojej bieli męczę-
chcę barwą być- a któż mnie rozbije na tęczę?

Maria Pawlikowska- Jasnorzewska "Barwy"
Avatar użytkownika
YennaNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1276
Dołączył(a): 2006-07-21, 23:32:01
Lokalizacja: z krańca świata
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Szczęście

Postprzez shz » 2006-07-30, 22:13:42

Yenna napisał(a):nie potrafię cieszyć się, gdy spotka mnie coś przykrego
No tego to największy optymista nie potrafi. ;)
Yenna napisał(a):ostatnio ciężko mi sie wiedzie
Będzie lepiej. ;)
Pro PK
Avatar użytkownika
shzNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 936
Dołączył(a): 2006-05-19, 17:05:14
Lokalizacja: brać kasę?
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Szczęście

Postprzez Ahl-I-Batini » 2006-07-31, 18:16:52

Oyen napisał(a):Polskie realia, jak można być szczęśliwym skoro w rządzie są jacyś niekompetentni ludzie. Wszyscy liczą aby strczyło im do końca miesiąca. Ja tu nie widzę szczęścia.

Wolisz kompetentnego dyktatora i problem 'do pierwszego' rozwiazac poprzez wyzysk? Nie marudz, tylko dzialaj.
Jeśli człowiek pracuje, zawsze pracuje na kogoś, a wtedy nie jest człowiekiem tylko niewolnikiem, a ja wszędzie i zawsze chciałem sam, chciałem być sam, żeby mieć wszystkich gdzieś, razem z ich smutkiem i beznadziejnym żalem.
Strugaccy
Avatar użytkownika
Ahl-I-BatiniNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1255
Dołączył(a): 2006-03-31, 18:51:54
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Szczęście

Postprzez Yenna » 2006-08-03, 23:32:37

Ahl-I-Batini napisał(a):Oyen napisał/a:
Polskie realia, jak można być szczęśliwym skoro w rządzie są jacyś niekompetentni ludzie. Wszyscy liczą aby strczyło im do końca miesiąca. Ja tu nie widzę szczęścia.


W Polsce nie jest tak źle jak się nie którym wydaje. Oczywiście mogłoby byc lepiej, ale mogłoby być duuużo gorzej i chyba dobrze o tym wiesz Oyen.mysle ze nie musze wymieniac przykładów
O jakże się w białości mojej bieli męczę-
chcę barwą być- a któż mnie rozbije na tęczę?

Maria Pawlikowska- Jasnorzewska "Barwy"
Avatar użytkownika
YennaNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1276
Dołączył(a): 2006-07-21, 23:32:01
Lokalizacja: z krańca świata
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Szczęście

Postprzez Anton » 2006-08-15, 14:58:43

"Szczęściem nie jest samo szczęście, lecz jego osiągnięcie"

"W życiu jest nam dobrze i źle. Kiedy jest nam tylko dobrze - to niedobrze"

Dużo zależy od nastawienia- niektórzy zawsze znajdą sobie powód do narzekań. Ja nie uważam siebie ani za optymistkę ani za pesymistkę. Cieszę sie tym co mam, a kiedy spotyka mnie coś przykrego myślę sobie że zawsze mogło być gorzej. :hyhy:

"Nie myśl o szcześciu Jeżeli przyjdzie zrobi Ci niespodziankę Jeśli nie przyjdzie nie zrobi Ci zawodu..."
Futuristic Caramel Cow
Avatar użytkownika
AntonNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 50
Dołączył(a): 2006-08-12, 19:19:12
Lokalizacja: zza drzewa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Szczęście

Postprzez Maximilienne » 2006-08-16, 15:03:08

Mi się wydaję, że szczęście można odnaleźć w swojej pasji. Kiedy możesz robić, to co lubisz i wiesz, że za chwilę już będziesz to robił, wtedy... wypełnia cię szczęście. To znaczy, ja tak mam :P No i jeszcze kiedy wokół siebie masz ludzi, którzy wierzą w ciebie :)
zwinięty w dostojny księżyc
paznokciami przywarłeś do gwiazd
szarpiesz złote futra uśmiechniętych
*
a może chcesz być białym niedźwiedziem?
Avatar użytkownika
MaximilienneNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 7
Dołączył(a): 2006-08-16, 02:11:26
Lokalizacja: spod choinki
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Szczęście

Postprzez mawena » 2006-08-16, 17:09:52

"Szczęście człowieka na ziemi zaczyna się dlań wtedy, gdy zapominając o sobie , zacznie żyć dla bliźnich " / Mikołaj Gogol

Czyż to nie jest prawda? :D Czy nie byliście nigdy szczęśliwi i radośni widząc uśmiech na twarzy drugiego człowieka wywołany właśnie przez was??? Na pewno tak :) Zamiast zamartwiać i rozczulać się nad sobą, nad swoim życiem warto rozglądnąć się wokół siebie i zauważyć innych, którzy czasami mają gorzej, a nie użalają się tak jak my...którzy potrzebują naszej pomocy, albo tylko dobrego słowa czy gestu....dla nas to nie dużo, a dla nich może tak wiele znaczyć.

Nie warto rozpaczać nad pechowym życiem, lepiej zacząć myśleć jak można je uczynić lepszym. Zgodzę się z tym, że nie ma tak, iż zawsze jest dobrze..niestety, ale nie można z tego powodu się załamywać...nieraz tak robiłam, wiem już że nie warto...kiedy nie jest wesoło, przypominam sobie, że nie jestem sama - mam bliskich, którzy bardzo mnie kochają...a czy to nie jest szczęście???? :D
Avatar użytkownika
mawenaNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 106
Dołączył(a): 2006-07-14, 12:54:30
Lokalizacja: podkarpacie
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Poprzednia strona

  • Inne

Powrót do Kontrowersje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 196 gości

cron