Przeznaczenie

Jeżeli byłeś świadkiem oburzających scen w życiu codziennym lub jeżeli ktoś lub coś podniosło Ci ciśnienie - pisz, może adrenalina nieco opadnie...

Re: Przeznaczenie

Postprzez Yenna » 2006-07-23, 19:54:42

Ale dużo zależy od nas...
Czasami na coś, co się wydarzyło składa się bardzo wiele czynników
Takie drobne szczegóły jak przesłuchanie jeszcze jednej piosenki czy napisanie jeszcze jednego posta przed wyjściem, lub pójście inną drogą może wiele zmienić...

Wiem z doświadczenia :mrgreen:
O jakże się w białości mojej bieli męczę-
chcę barwą być- a któż mnie rozbije na tęczę?

Maria Pawlikowska- Jasnorzewska "Barwy"
Avatar użytkownika
YennaNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1276
Dołączył(a): 2006-07-21, 23:32:01
Lokalizacja: z krańca świata
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Przeznaczenie

Postprzez Lemn » 2006-07-23, 21:03:07

Tak to jesr prawda.Ja naprzykład mialem moja przygode z diablo .Gdyby nasza nauczycielka od Polskiego zachorowala nie mielsmy ostatniej lekcji .Kumple gadali o diablo mi sie spodobało załatfilem sobie gierke .Gram gram spodobałą mi sie kupił orginała .Gram na batel necie .I poznalem kolesia z skierek .Gadalismy gadalismy .Postnowilmy sie spotkac w kafejce na miniu turnieju diablo.Do dzis jestesmu super kumplami .

Podsumowanie :Gdyby naczycielka była w szkole nie mialbym fajnego kolegi ;D
Avatar użytkownika
LemnNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 354
Dołączył(a): 2006-07-13, 19:43:05
Lokalizacja: Z nienacka
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Przeznaczenie

Postprzez Yenna » 2006-07-23, 21:27:55

A to że mieszkamy w miastach/wsiach w których mieszkamy to tez nie przypadek.
Denerwują mnie ludzie ktorzy mowią"Ech, jak ja bym chciał urodzić sie w Stanach Zjednoczonych" itp. Ja bym mimo wielu wad nie oddała mojego miasta za żadne inne na świecie. Dzięki temu miałam możliwość poznania niesamowitych ludzi i przeżycia z nimi wielu wspaniałych chwil!

Wiem że jakbym mieszkała gdzie indziej pewnie też bym tak mowila (choc niekoniecznie)
Ale kocham swoje zycie takie jakie jest!
O jakże się w białości mojej bieli męczę-
chcę barwą być- a któż mnie rozbije na tęczę?

Maria Pawlikowska- Jasnorzewska "Barwy"
Avatar użytkownika
YennaNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1276
Dołączył(a): 2006-07-21, 23:32:01
Lokalizacja: z krańca świata
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Przeznaczenie

Postprzez thalcave » 2006-07-24, 10:52:31

Nie wierze w przeznaczenie. Nie podoba mi się myśl, że nie decyduje o swoim losie.
To co się zdarza to tylko rezultat decyzji wielu osób.
"Złośliwość rzeczy martwych" to też nie przeznaczenie to poprostu wykorzystanie danego sprzętu i jego zepsucie. A to, że tv mi nawalił, pojechałem do sklepu i tv mi sprzedała moja przyszła żona (to tylko przykład) - to moja decyuzja by pojechać do tego sklepu, by zaprosić daną panią na kolacje...
"It's great to be here. It's great to be anywhere"
Keith Richards
Avatar użytkownika
thalcaveNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 4328
Dołączył(a): 2005-12-28, 20:02:55
Lokalizacja: odległa galaktyka
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Przeznaczenie

Postprzez okrushek » 2006-07-24, 12:52:14

a ja wierze... wierze w przeznaczenie chyba za kazdym razem gdy poznaje kogos nowego z kim nawiazuje blizsza znajomosc... w wiekszosci sa to ludzie nie z mojego miasta wiec... wierze... i chce w to wierzyc...
...soul of hip hop...
Avatar użytkownika
okrushekNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1265
Dołączył(a): 2005-05-15, 18:58:27
Lokalizacja: Lublin
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Przeznaczenie

Postprzez Codino » 2006-07-24, 14:05:23

Yenna napisał(a):Moim zdaniem są wydarzenia, któr po prostu musiały się wydarzyć, i po prostu musiało tak być.

Uderzając piłkę, musowo wytworzymy energię, która przeniesie się na piłkę, a ta z kolei poleci w odpowiednim kierunku. Tak na pewno się wydarzy, piłka ewentualnie może nie zmienić miejsca, jeśli jest czymś zablokowana,ale energia i tak znajdzie swoje "ujście".

Związek przyczynowo- skutkowy(nie żaden przypadek!), a w żadne bajki o przeznaczeniu nie wierzę.
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Przeznaczenie

Postprzez thalcave » 2006-07-24, 14:54:43

Zgadzam się z Codino - wszystko co się dzieje to skutki Naszych działań.
II Wojna ÂŚwiatowa to skutek działań polityków a nie przeznaczenie. :mrgreen:
"It's great to be here. It's great to be anywhere"
Keith Richards
Avatar użytkownika
thalcaveNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 4328
Dołączył(a): 2005-12-28, 20:02:55
Lokalizacja: odległa galaktyka
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Przeznaczenie

Postprzez Jade » 2006-07-24, 15:04:16

Ale czasem skutki dzialan roznych ludzi moga nieswiadomie (lub swiadomie) zblizyc do siebie dwie osoby :)
If you would only listen
You might just realize what you're missing
You're missing me
Avatar użytkownika
JadeNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 548
Dołączył(a): 2006-03-06, 16:13:00
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Przeznaczenie

Postprzez shz » 2006-07-25, 01:55:58

Ja wierzę w przeznaczenie, co ma być to będzie i tyle. :P Taka kolej rzeczy i już. W co tu nie wierzyć?
Przeznaczenie to: los, dola, fatum, fortuna; predestynacja; to co powiedziane, przepowiedziane, zrządzone przez bogów; nieodwołalna konieczność.

Człowiek, chcąc uzasadnić sobie różnorodność kolei ludzkich losów, swoją bezradność wobec sił natury mających na nie wpływ i zdjąć z siebie choć część odpowiedzialności za bieg wydarzeń wymyślił przeznaczenie. Jest to koncepcja, według której losy człowieka są z góry określone (zobacz: predeterminizm, kismet). Takie postawienie sprawy działało jednak deprymująco. Dlatego próbowano poznać przyszłość (zobacz: wróżby, astrologia, horoskop, jasnowidzenie, prorokowanie, I Ching), a następnie ją zmienić: poprzez uczynki podporządkowane regułom uznawanym za sposób polepszenia losu, lub za pomocą magii.


"Co ma być to będzie." "Faber est quisque fortunae suae" - Każdy jest kowalem własnego losu.
Pro PK
Avatar użytkownika
shzNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 936
Dołączył(a): 2006-05-19, 17:05:14
Lokalizacja: brać kasę?
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Przeznaczenie

Postprzez Codino » 2006-07-25, 02:18:59

sss napisał(a):Ja wierzę w przeznaczenie, co ma być to będzie i tyle. Taka kolej rzeczy i już. W co tu nie wierzyć?

Ja pytam, w co tu wierzyć? Co ma być to będzie? Zatem siedzisz na kanapie i nic nie robisz, czekając aż "co ma być" przyjdzie?

"Człowiek, chcąc uzasadnić sobie różnorodność kolei ludzkich losów, swoją bezradność wobec sił natury mających na nie wpływ i zdjąć z siebie choć część odpowiedzialności za bieg wydarzeń wymyślił przeznaczenie."
To frgm. cytatu, który podałeś. Radzę się wczytać.

sss napisał(a):"Co ma być to będzie." "Faber est quisque fortunae suae" - Każdy jest kowalem własnego losu.

No to mi zakołowałeś w głowie, bo zacytowałeś dwa przeciwstawne treściowo zdania i sam już nie wiem, co nam chciałeś przekazać:)
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Przeznaczenie

Postprzez dr Frasunek » 2006-07-25, 09:44:22

thalcave napisał(a):Zgadzam się z Codino - wszystko co się dzieje to skutki Naszych działań.


A co jest przyczyną naszych działań? Inne nasze działania.

A co z przyczyną pierwszego zadziałania? Jak dla mnie to zgodnie, Twoją teorią (że wszystko to skutki naszych działań) pierwsze zadziałanie, ustawiło całą historię, więc jak możesz mówic, że przeznaczenia nie ma?
Znudziło mi się to konto. Od dziś (19.X.2006r) używam tylko konta z nickiem miki.
Avatar użytkownika
dr FrasunekNone specified
Banned
Banned
 
Posty: 422
Dołączył(a): 2006-07-08, 13:25:31
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Przeznaczenie

Postprzez thalcave » 2006-07-25, 11:16:18

dr Frasunek, przeznaczenie to przyszłość - a Ty mówisz o przeszłości. Zgadza się wszystko jest budowane na związku przyczynowo-skutkowym, a pierwsza przyczyna to chyba temat na inną rozmowe. Pierwsze zadziałanie nie ustanowiło historii. Bo ty dokonujesz wyborów Może gdyby pierwsza przyczyna była inna niż była Twoja decyzja byłaby inna. Ale to i tak Ty decydujesz i nie da się przewidzieć jakie będą Twoje decyzje i ich skutki, a dodając do tego zachowanie innych osób, zwierząt etc. tym bardziej Twoje, moje decyzje są nie do przewidzenia.


Codino napisał(a):"Człowiek, chcąc uzasadnić sobie różnorodność kolei ludzkich losów, swoją bezradność wobec sił natury mających na nie wpływ i zdjąć z siebie choć część odpowiedzialności za bieg wydarzeń wymyślił przeznaczenie."
To frgm. cytatu, który podałeś. Radzę się wczytać.


Jak dla mnie znaczy to tyle, że przeznaczenie zostało wymyślone dlatego, żeby wytłumaczyć swoją głupote, niewidze.
"It's great to be here. It's great to be anywhere"
Keith Richards
Avatar użytkownika
thalcaveNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 4328
Dołączył(a): 2005-12-28, 20:02:55
Lokalizacja: odległa galaktyka
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Przeznaczenie

Postprzez shz » 2006-07-25, 13:11:55

Codino napisał(a):No to mi zakołowałeś w głowie, bo zacytowałeś dwa przeciwstawne treściowo zdania i sam już nie wiem, co nam chciałeś przekazać:)
Tia, chyba trochę zamieszałem. :pudlo: No to może popatrzmy na to z innej strony. Każdy jest kowalem swojego losu czyli, że to co zrobi to będzie miało swój skutek, ale i tak właśnie to miało się wydarzyć, czyli co ma być to będzie. :P Teraz chyba napisałem ok. :P Chociaż wcześniej nad tymi fragmentami się zbytnio nie zastanawiałem. :P

Codino napisał(a):Ja pytam, w co tu wierzyć? Co ma być to będzie? Zatem siedzisz na kanapie i nic nie robisz, czekając aż "co ma być" przyjdzie?

Oczywiście, że nie, a jeśli nie, to to widocznie to nie jest moim przeznaczeniem.:P

Codino napisał(a):"Człowiek, chcąc uzasadnić sobie różnorodność kolei ludzkich losów, swoją bezradność wobec sił natury mających na nie wpływ i zdjąć z siebie choć część odpowiedzialności za bieg wydarzeń wymyślił przeznaczenie."
To frgm. cytatu, który podałeś. Radzę się wczytać.


No to chyba tutaj chodziło o to, że "to co ma być to będzie" nazwał przeznaczeniem. :P
Pro PK
Avatar użytkownika
shzNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 936
Dołączył(a): 2006-05-19, 17:05:14
Lokalizacja: brać kasę?
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Przeznaczenie

Postprzez thalcave » 2006-07-25, 13:28:45

sss napisał(a):Każdy jest kowalem swojego losu czyli, że to co zrobi to będzie miało swój skutek, ale i tak właśnie to miało się wydarzyć, czyli co ma być to będzie. Teraz chyba napisałem ok.

Oczywiście, czyli każdy jest kowalem swojego losu ale i tak nie ma wpływu na to co go spotka bo o tym decyduje przeznaczenie nie jego czyny, tak?
"It's great to be here. It's great to be anywhere"
Keith Richards
Avatar użytkownika
thalcaveNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 4328
Dołączył(a): 2005-12-28, 20:02:55
Lokalizacja: odległa galaktyka
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Przeznaczenie

Postprzez shz » 2006-07-25, 13:31:41

No tak, co ma być to będzie. :mrgreen: No i to co zrobił, to i tak miał to zrobić. :P
Pro PK
Avatar użytkownika
shzNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 936
Dołączył(a): 2006-05-19, 17:05:14
Lokalizacja: brać kasę?
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Przeznaczenie

Postprzez thalcave » 2006-07-25, 13:34:13

sss napisał(a):No tak, co ma być to będzie. No i to co zrobił, to i tak miał to zrobić.

Ale w takim razie chyba człowiek nie jest do końca wolnym - nie on decyduje o sobie, tylko ktoś zadecydował za niego i człowiek idzie wyznaczoną ścieżką. Gdzie tu wolność wyboru?
"It's great to be here. It's great to be anywhere"
Keith Richards
Avatar użytkownika
thalcaveNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 4328
Dołączył(a): 2005-12-28, 20:02:55
Lokalizacja: odległa galaktyka
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Przeznaczenie

Postprzez shz » 2006-07-25, 13:52:37

thalcave napisał(a):Ale w takim razie chyba człowiek nie jest do końca wolnym - nie on decyduje o sobie, tylko ktoś zadecydował za niego i człowiek idzie wyznaczoną ścieżką.
No to chyba tak mniej więcej. Tak jak są, np. roboty i na to mają zareagować tak, na to tak, uczą się, to ty tak samo masz geny swoich rodziców, to oni cię wychowują i jak postąpisz to zależy właśnie od tych czynników, od środowiska w którym żyjesz... Ale praktycznie i tak robisz co chcesz, co nie? Tylko, że bez tych różnych genów, byś nic nie robił, bo co by tobą kierowało. :niepewny:
Pro PK
Avatar użytkownika
shzNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 936
Dołączył(a): 2006-05-19, 17:05:14
Lokalizacja: brać kasę?
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Przeznaczenie

Postprzez BlueMan » 2006-07-25, 14:01:33

sss napisał(a):bo co by tobą kierowało.
intuicja i chęć przetrwania w społeczeństwie/dźungli miasta/itp

Dalej myslę, że nic mną nie kieruje i jestem "wolny" :D
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Przeznaczenie

Postprzez thalcave » 2006-07-25, 14:04:32

sss napisał(a):co by tobą kierowało.

Mną najbardziej kieruje to co przeżyłem, doświadczenie.

sss napisał(a):thalcave napisał/a:
Ale w takim razie chyba człowiek nie jest do końca wolnym - nie on decyduje o sobie, tylko ktoś zadecydował za niego i człowiek idzie wyznaczoną ścieżką.
No to chyba tak mniej więcej.

A to nie jest wbew temu co twierdzi Kościół - Człowiek ma być wolnym
"It's great to be here. It's great to be anywhere"
Keith Richards
Avatar użytkownika
thalcaveNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 4328
Dołączył(a): 2005-12-28, 20:02:55
Lokalizacja: odległa galaktyka
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Przeznaczenie

Postprzez shz » 2006-07-25, 14:24:29

Kościoła w to nie mieszajmy. Bo jak pomieszamy, to w temacie "Sens życia", będzie jednak, że człowiek to nie zwierzę, bo Bóg to wyraźnie oddzielił. :P

thalcave napisał(a):sss napisał/a:
co by tobą kierowało.

Mną najbardziej kieruje to co przeżyłem, doświadczenie.
No ale jak masz inne geny niż ja, to też na to inaczej zareagujesz.
Pro PK
Avatar użytkownika
shzNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 936
Dołączył(a): 2006-05-19, 17:05:14
Lokalizacja: brać kasę?
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Inne

Powrót do Kontrowersje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 175 gości

cron