Poczta zmienia kod pocztowy

Jeżeli byłeś świadkiem oburzających scen w życiu codziennym lub jeżeli ktoś lub coś podniosło Ci ciśnienie - pisz, może adrenalina nieco opadnie...

Poczta zmienia kod pocztowy

Postprzez junior » 2012-08-04, 22:31:39

Dziś wyczytałem, że jakiś baran w kretyn z Poczty Polskiej wymyślił sobie zmianę kodów pocztowych http://lodz.naszemiasto.pl/artykul/gale ... f5d2,1,3,5
zastanawiam się komu mam teraz wysłać żądanie zwrotu pokrycia wymiany dokumentów, zmiany umów itp... jak można takie numery robić, czemu kody pocztowe nadawane 20 lat temu są nagle zmieniane
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postprzez kropla » 2012-08-06, 08:52:40

nie no bez przesady, szukają wszystkiego na czym da się zarobić.... jakaś porażka, mam nadzieję, że okaże się to typowym niewypałem i pozostanie tylko niedoścignionym przedsięwzięciem.
Avatar użytkownika
kroplaNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 596
Dołączył(a): 2010-08-02, 09:01:47
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Zilog » 2012-08-08, 14:51:47

Stary kod od nowego się nawet niewiele różni :P Zastanawia mnie powód tej zmiany..
Avatar użytkownika
ZilogMale
Moderator
Moderator
 
Posty: 2797
Dołączył(a): 2007-06-01, 19:48:57
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy
Imię: Tomasz

Postprzez junior » 2012-08-08, 17:14:37

chciałbym też znać powód, niestety poczta nie odpisała:(
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postprzez KenWatanabe » 2012-08-15, 02:17:38

Pewnie coś im się zdublowało. Jakiś pijany pracownik pomylił się przy wstukiwaniu kodów w nowy system komputerowy i zamiast naprawić błąd zmienili kody. Albo postawili nowe budynki i coś im się pokiełbasiło na mapach, potem spisali kody z innego źródła (tylko w jednym przypadku drugi kod jest wartością mniejszy od pierwszego).

Nic innego mi do głowy nie przychodzi, ale nawet jeśli to powód musi być równie idiotyczny...
Urzędnicza głupota na kółkach :/
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez junior » 2012-08-15, 10:33:09

dostałem ciekawy list od poczty w którym twierdzą, że nowy kod figuruje w PNA(Pocztowe Numery Adresowe) z 2007, szkoda że po tej dacie miałem wystawiane dokumenty ze starym kodem... ciekawe ... swoją drogą stary kod mam w papierowej książce pocztowej z 2010 ech... ale podesłali też ciekawą interpretację... " wg stanowiska Ministerstwa Spraw Wewnętrznych obywatel nie ma obowiązku śledzenia zmian kodu pocztowego, a co za tym idzie nie może być zobowiązany do wymiany dowodu osobistego."
rozbawiło mnie: "


Z informacji uzyskanych z jednostki Regionu Sieci w Łódź informujemy iż
1. W Poczcie Polskiej panuje zasada, by nie zmieniać kodów pocztowych.

2. Uzasadnione przypadki zmian w spisie kodów pocztowych występują sporadycznie i dotyczą numerów ulic:
- niezamieszkałych, co nie skutkuje wymianą żadnych dokumentów,
- zamieszkałych przez nielicznych adresatów, którzy wyrazili zgodę i nie wnieśli zastrzeżeń do zmiany kodu.

3. W przypadku dokonywanych zmian informowane są: Urząd Marszałkowski, Sejmik Samorządowy, Urząd Miasta - Delegatury."
" nie przypominam sobie bym kiedykolwiek wyrażał zgodę na zmianę kodu i nie uważam żeby trzy jedenastopiętrowe bloki bo 8 klatek to nieliczna grupa adresatów, ale widać poczta ma inne podejście, widać jak nie mieszkasz w falowcu twój kod może zostać zmieniony:P
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postprzez junior » 2012-08-17, 16:58:53

kolejna ciekawa odpowiedź:
"Region Sieci w Łodzi pragnie przeprosić za problem jaki wynikł z przypisania kodu (PNA) 92 - 542 do ul. Gorkiego Maksyma 26, wpisanie prawidłowego PNA dla wskazanego adresu nastąpiło z chwilą, gdy powstała elektroniczna baza adresowa, która wychwyciła brak parzystych numerów kodów (PNA) na ul. Maksyma Gorkiego .
Do chwili, gdy prowadzone były ręczne bazy adresowe, z których następnie były drukowane tz. Spisy Pocztowych Numerów Adresowych, dla ul. Gorkiego przypisane były tylko numery PNA dla strony nie parzystej. Oczywiste jest, że Klienci korzystający z ww. książek nie widzieli powodu, aby zgłaszać nieprawidłowość i przyjmowali, że w zakresie numerów adresowych np. 21- 43 podawanych w spisach znajdują się również numery od 22 do 42.
Na chwilę obecną Region Sieci w Łodzi nie jest w stanie ustalić, z jakiej przyczyny nastąpiło przeoczenie numeracji parzystej PNA, ponieważ dokumentacja prowadzenia była ręcznie a okres archiwizacji jej upłynął.
W związku z powyższym jeszcze raz przepraszamy za wynikający problem, ale nasze działania nie miały w żaden sposób spowodować utrudnień dla Klientów Poczty Polskiej S.A. tylko prowadziły do uporządkowania spisów PNA na całym obszarze działania Regionu Sieci w Łodzi.
Proponujemy, aby jak we wcześniejszej odpowiedzi do Klienta poinformować jeszcze raz o ewentualnej zmianie PNA w dokumencie tożsamości z chwilą wymiany Dowodu Osobistego po upływie jego ważności".

Czyli dalsze dochodzenie kto wprowadził zamęt będzie porównywalne do co było pierwsze jajko czy kura....
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy


  • Inne

Powrót do Kontrowersje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 339 gości

cron