Koniec komórek na kartę.

Jeżeli byłeś świadkiem oburzających scen w życiu codziennym lub jeżeli ktoś lub coś podniosło Ci ciśnienie - pisz, może adrenalina nieco opadnie...

Koniec komórek na kartę.

Postprzez privace » 2012-07-10, 14:00:01

- Służby chcą, aby posłowie ograniczyli anonimową dostępność do telefonów prepaid w Polsce - czytamy na Polityka.pl. ABW i CBA chciałyby wprowadzenia przepisu, który zobowiązywałby sprzedawców do spisania na specjalnym formularzu danych osób kupujących prepaidy. Tzw. telefony na kartę stanowią jedną z największych przeszkód dla policji i służb w łapaniu przestępców. (...)Służby potrafią sobie poradzić z przestępcami korzystającymi z telefonów na kartę, ale jest to czasochłonne i wymaga zastosowania tzw. analizy krzyżowej, która psuje im statystyki.
źródło
No tak, bezczelni przestępcy psują statystyki!
Na całym świecie prepaidy funkcjonują i służby jakoś sobie radzą z namierzaniem i wyłapywaniem przestępców, a u nas takie coś paraliżuje pracę policji :pudlo:
Co wy na to? osobiście jestem PRZECIW. I nie dlatego, że prowadzę jakąś nielegalną działalność. Powód jest prozaiczny- mam święty spokój. Gdy miałam telefon na abonament, co kilka dni (a pod koniec umowy nawet kilka razy dziennie) dzwonili różni sprzedawcy( i to nie tylko z firmy z którą miałam umowę) z rewelacyjnymi ofertami lepiej, taniej itd.
Mam teraz na kartę i nikt mi nie próbuje wcisnąć żadnej rewelacyjnej okazji, bo nie ma mnie w systemie i nikt moimi danymi nie handluje.
No i do tego o wiele taniej mnie to kosztuje, co też nie jest wadą prepaid ;)
W moim obiektywie
Hobby lalkowe

privaceFemale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 7315
Dołączył(a): 2006-09-10, 19:11:58
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Koniec komórek na kartę.

Postprzez dkm1941bismarck » 2012-07-10, 18:36:23

privace napisał(a):Co wy na to? osobiście jestem PRZECIW.

Jeśli 2 500 000 Polaków powiedziało NIE, a rząd zrobił swoje, to odpowiedzmy sobie wprost - w Naszym Kraju WSZYSTKO przejdzie ;)
Co do telefonów - od 2-óch lat szukają dziewczyny, w swobodnej rozmowie telefonicznej pada żartobliwe określenie że jeden z nich skończy jak owa zaginiona dziewczyna - efektem było zatrzymanie przez policję i wcale nie na żarty przesłuchanie - po co Nam prepaid`y jeśli nie można zidentyfikować właściciela ?? Jesteśmy liderem w podsłuchach i nie mam złudzeń że to się zmieni ;)
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Koniec komórek na kartę.

Postprzez Palio » 2012-07-10, 19:01:05

privace napisał(a):Mam teraz na kartę i nikt mi nie próbuje wcisnąć żadnej rewelacyjnej okazji, bo nie ma mnie w systemie i nikt moimi danymi nie handluje.


Nie ma to znaczenia czy telefon jest zarejestrowany czy nie. Do mnie wielokrotnie już dzwoniono z informacją, że wg. ich statystyk telefon jest regularnie doładowywany, że od dłuższego czasu jestem ich stałym klientem i mają dla mnie specjalną ofertę dla stałych/dobrych klientów. Różnica jest tylko taka, że nie zwracają się do mnie z imienia i nazwiska (bo tych danych nie mają) a jako "Dzień dobry, czy rozmawiam z właścicielem telefonu"

Nie wiem jak jest w innych sieciach ale tak jest w Playu. Mam kilka numerów we freshu, całą rodzinę przeniosłem do fresha i faktycznie numery te są systematycznie zasilane.

Obowiązek rejestracji? Mnie to osobiście nie przeszkadza.
Avatar użytkownika
PalioNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 426
Dołączył(a): 2008-01-20, 17:36:41
Lokalizacja: (LUBLINIEC)
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Codino » 2012-07-11, 11:27:20

W społeczeństwie niewolników wszystko przejdzie.
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2012-07-11, 11:32:00

privace - 2012-07-10, 14:00 napisał(a):Na całym świecie prepaidy funkcjonują i służby jakoś sobie radzą z namierzaniem i wyłapywaniem przestępców, a u nas takie coś paraliżuje pracę policji

Chyba w Niemczech, albo w jakimś innym cywilizowanym kraju w Europie jest wymóg rejestracji prepaid. Pani w kiosku ma obowiązek spisać delikwenta który kupuje kartę.

Palio - 2012-07-10, 19:01 napisał(a):Obowiązek rejestracji? Mnie to osobiście nie przeszkadza.

Dokładnie, mi też.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez cre[a]tive » 2012-07-11, 20:36:07

privace - 10 lip 2012 14:00 napisał(a):Na całym świecie prepaidy funkcjonują i służby jakoś sobie radzą z namierzaniem i wyłapywaniem przestępców, a u nas takie coś paraliżuje pracę policji



Funkcjonują, ale też nie da się kupić karty SIM anonimowo. Nie jestem w stanie powiedzieć, czy jest tak w całej UE, lecz już nie raz o tym czytałam w kontekście innych krajów. Jak ktoś jest bardzo zainteresowany to można na pewno znaleźć takie informacje również w sieci.


-
Cała sprawa mnie generalnie nie oburza, nawet jak miałam kiedyś telefon na kartę to i tak był zarejestrowany numer na moje imię i nazwisko. A jeśli konieczność rejestracji kart SIM pre-paid zwiększy skuteczność policji to jestem tym bardziej za.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez Codino » 2012-07-11, 21:21:57

Nie jest istotą rzeczy, czy taka sytuacja występuje w innych demokratycznych państwach(jak było podane - RFN), gdyż liczy się całokształt. Oczywiste jest, że można zbudować system autorytarny tylko na elementach występujących pojedynczo w różnych krajach demokratycznych, to tylko kwestia zachwiania proporcji.

W Polsce jakoś tak się dziwnie składa, że służby do zapewnienia bezpieczeństwa potrzebują znacznie więcej informacji o obywatelach niż u innych członków UE, zatem kolejny krok w kierunku zwiększania tych informacji jest podejrzany i dla rozsądnego człowieka niepożądany. Z tym że jak widzę, prawo do prywatności nie jest dla Polaków dużą wartością, jakby było trzeba protestować przeciwko uniemożliwieniu okradania artystów w Internecie - to by się chętni znaleźli.
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2012-07-12, 22:27:49

Codino - 11 lip 2012 21:21 napisał(a):W Polsce jakoś tak się dziwnie składa, że służby do zapewnienia bezpieczeństwa potrzebują znacznie więcej informacji o obywatelach niż u innych członków UE, zatem kolejny krok w kierunku zwiększania tych informacji jest podejrzany i dla rozsądnego człowieka niepożądany. Z tym że jak widzę, prawo do prywatności nie jest dla Polaków dużą wartością


Dla mnie to wpadanie w paranoję. Nie podam imienia i nazwiska, bo "oni" mnie obserwują i będą wiedzieć o mnie więcej. "Oni" mnie namierzą i będę w niebezpieczeństwie. Z pewnością śledzą każdy mój krok i podsłuchują dniem i nocą. - Taki sposób pojmowania świata ma swoją nazwę: schizofrenia i jest niebezpieczną chorobą, o nieznanej etymologii, na którą zapadają ludzie w różnym wieku, lecz przede wszystkim młodzi ;)


Skoro jako abonent sieci komórkowej muszę podać dane, imię, nazwisko, adres i serię dowodu osobistego, by podpisać umowę, to co w tym tak strasznego jeśli trzeba będzie podać te dane również mając telefon na kartę? Normalnemu człowiekowi, który nie ma nic do ukrycia to nie przeszkadza. Tak funkcjonuje świat: bierzesz coś na raty - podajesz dane, zakładasz konto w banku - podajesz dane, chcesz mieć w domu Internet i kablówkę - podajesz dane. I wszystko jest w porządku, przeciw temu nikt się nie burzy. A jak nagle trzeba będzie dodatkowo podać dane przy kupnie "telefonu na kartę" to podnoszą ludzie wielki raban, bo niby ktoś nagle najeżdża na ich prywatność. Gdzie tu logika? bo ja przepraszam, ale jej nie dostrzegam.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Koniec komórek na kartę.

Postprzez privace » 2012-07-12, 22:39:01

Wiesz logika w tym jest- kupując na raty, czy telefon w abonamencie (który jest za symboliczną złotówkę) dostajesz towar i co? musisz zapewnić że będziesz darmowy towar spłacać, samo słowo honoru nie wystarczy- więc logiczne jest podanie danych osobowych żeby było wiadomo, kogo do sądu podać i komornika wysłać, jeśli nie spłacasz rat za samochód, czy za wykonane połączenia z komórki nie zapłacisz ;)
A kupując kartę prepaid to jak kupić bochenek chleba- płacisz pełną kwotę z góry i korzystasz. Wyobrażasz sobie noszenie wszędzie ze sobą dowodu i podawanie nazwiska przy kupowaniu w budce loda w wafelku?
W moim obiektywie
Hobby lalkowe

privaceFemale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 7315
Dołączył(a): 2006-09-10, 19:11:58
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Koniec komórek na kartę.

Postprzez Codino » 2012-07-13, 12:50:07

Nie rozumiem. Wpadam w paranoję bo nie chcę by moje dane pojawiały się tam gdzie nie jest to konieczne?
Dla mnie to nie paranoja tylko system zabezpieczeń, polityka jest na tyle nieprzewidywalna, że nie wiadomo co się wydarzy za miesiąc i w jakich warunkach trzeba będzie sobie radzić. Stąd wszelkie zabezpieczenia prawne w państwach demokratycznych przed autorytaryzmem. Przecież taki Tusk nawet jakby miał narzędzia to nie miałby odwagi rządzić autorytarnie, ale to nie znaczy, że mamy takie możliwości mu udostępniać.
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Koniec komórek na kartę.

Postprzez KenWatanabe » 2012-07-13, 20:27:19

Chyba nie będzie zaskoczeniem, że stanę po tej samej stronie barykady co Codino. :)

I nie będzie raczej przesadą jeśli dodam, że jest to frakcja ludzi wolnych, szanujących indywidualność, oraz głoszących sprawiedliwość społeczną w opozycji do opcji, która ponad te wartości ceni sobie bezpieczeństwo i wolę mas jako rzekomo uniwersalne wskaźniki dobrobytu które mają być dla nas ekwiwalentem wspomnianej sprawiedliwości.

Pewnie padnie tu zarzut kategoryzacji i tego, że używam przesadnej retoryki gdy pod debatę poddana jest rzecz tak błaha jak rejestracja głupiego telefonu co i tak czynię, bo nie mam telefonu na kartę. Jednakże mimo tego nacisku ciągle obstaję przy zdaniu, że każdy akt podobnego zrzeczenia się własnej wolności na rzecz bezpieczeństwa jest aktem tchórzliwym, a poparcie dla takiego postulatu to domena tej części społeczeństwa która reprezentuje postawę zachowawczą i roszczeniową.

I tu jak przy każdym tego typu pomyśle dyskutowana jest ta sama kwestia, czyli w jaki sposób widzimy człowieka. Dla mnie jest on istotą wolną która ma prawo wyboru pomiędzy dobrem, a złem i każda tego typu idea która w jakikolwiek sposób narusza tę kruchą wolność ponad to co konieczne będzie zbrodnią przeciwko owej istocie człowieczeństwa.

cre[a]tive napisał(a):Tak funkcjonuje świat: bierzesz coś na raty - podajesz dane, zakładasz konto w banku - podajesz dane, chcesz mieć w domu Internet i kablówkę - podajesz dane. I wszystko jest w porządku, przeciw temu nikt się nie burzy. A jak nagle trzeba będzie dodatkowo podać dane przy kupnie "telefonu na kartę" to podnoszą ludzie wielki raban, bo niby ktoś nagle najeżdża na ich prywatność. Gdzie tu logika? bo ja przepraszam, ale jej nie dostrzegam.


We wszystkich podanych przypadkach, nie mam innego wyjścia jak podać dane. Gdzie będą przychodzić rachunki jeśli nie podam adresu? Jak znajdą mnie w razie gdy przestanę spłacać kredyt, jeśli nie podam im imienia i nazwiska? Jednak dając to wszystko do wglądu, żywię głęboką nadzieję, że usługodawca zachowa się godnie i sprawiedliwie i nie wykorzysta moich prywatnych danych ponad to co jest absolutnie i bezwzględnie konieczne, ba, nawet zaznaczam klauzulę prywatności przez którą podobna machinacja staje się nielegalna. W telefonie na kartę podobnego zagrożenia nie ma, jest to prepaid i pieniędzy żadnych winien im nie będę, więc moje dane są im zbędne. Dlatego oczekuję, że nikt nie będzie ich ode mnie wymagał.

cre[a]tive napisał(a):Normalnemu człowiekowi, który nie ma nic do ukrycia to nie przeszkadza.


Każdy ma coś do ukrycia. Prywatność to gwarancja wolności. Nie popełniam przestępstwa posiadając telefon i nie mam zamiaru go popełnić za jego pomocą, taki stan zakłada prawodawca, a nie stan odwrotny bo istnieje zasada domniemania niewinności.

W myśl zasady prawa rzymskiego "Cogitationis poenam nemo patitur", (nikogo nie można skazać za myślenie), oczekuję, że dopóki przestępstwa nie popełnię, władza nie podejmie wobec mnie żadnych środków zapobiegających.

W gruncie rzeczy sądzę, że wszystkie tego typu pomysły są nie tylko nieetyczna ale nawet więcej - zwyczajnie sprzeczne z konstytucją. Takich delikwentów z CBA, ABW i Policji którzy mają zapędy autorytarne, w prawdziwie wolnym i cywilizowanym kraju należałoby postawić przed trybunałem stanu. Bo zdaje się, że władza uderzyła im do głowy i zapomnieli, że nie są aparatem ucisku tylko obrońcą praw obywatela.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2012-07-13, 22:23:25

Z racji późnej pory i nawału pracy oraz ustaw, które mam dziś do przeczytania i najlepiej zapamiętania, walnę w wielkim skrócie, proszę o wybaczenie :>

1. skoro i tak podajecie dane wielu różnym organizacjom (służba zdrowia, banki, pracodawcy <a niektórzy często zmieniają pracę>, firma świadcząca dla Was usługi telewizyjne, firma, która dostarcza Wam Internet, parę sklepów, w których mieliście / macie coś na raty <każdy chyba brał kiedyś coś na raty>, i tak dalej i tak dalej) to naprawdę aż taki dramat, że będziecie musieli podać swoje dane w dodatkowo tylko jednej okoliczności?
2. rozumiem idee walki o prawo do prywatności, sama przez lata byłam zakręcona na tym punkcie, szczególnie jeśli chodzi o Internet i o udostępnianie informacji o sobie w obrębie sieci, jednakże w pewnych kwestiach, biorąc wszystkie za i przeciw, uważam, że nie ma o co się bić (patrz punkt pierwszy)
3. nie chcę tutaj wylatywać z tandetnymi przykładami, ale polećmy tą tandetą jednak. Gdyby ktoś mi porwał dziecko, dzwonił o okup, a policja powiedziałaby mi, że nie wie, kto porwał mojego syna / córkę, bo ten ktoś ma telefon na kartę, a zaraz po połączeniu z informacją o okupie, telefon wylogował się z sieci i nie mają pojęcia ani żadnych możliwości tej osoby znaleźć, to nie byłabym zbytnio szczęśliwa.
4. co z tego, że sieć komórkowa będzie miała Wasze imię i nazwisko? W tym kraju obowiązuje ochrona danych osobowych i to, że gdzieś w bazach sieci T-mobile jest zapisane iż numer telefonu 605 xxx xxx jest przyporządkowany do osoby: Krzysztof xxxx nie zostanie przekazane nikomu pod warunkiem, iż dana osoba nie będzie podejrzewana o jakieś konkretne przestępstwo i nie zostanie przeciwko tej osobie wydany nakaz sądowy o ujawnienie danych czy bilingów. Chyba że nie wierzycie w respektowanie tych praw, ale wówczas to i tak możecie dać sobie spokój, bo zarówno banki jak sieci kablowe oraz te dostarczające internet zapewne już dawno sprzedali wszystkie Wasze dane łącznie z podawanym wszędzie "telefonem kontaktowym" ;) bo kto go nie podaje, jeśli z reguły wszędzie jest to pole oznaczone gwiazdką jako konieczne?

Pozdrawiam i przepraszam za chaotyczność wypowiedzi.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Koniec komórek na kartę.

Postprzez privace » 2012-07-13, 23:26:04

cre[a]tive napisał(a):3. nie chcę tutaj wylatywać z tandetnymi przykładami, ale polećmy tą tandetą jednak. Gdyby ktoś mi porwał dziecko, dzwonił o okup, a policja powiedziałaby mi, że nie wie, kto porwał mojego syna / córkę, bo ten ktoś ma telefon na kartę, a zaraz po połączeniu z informacją o okupie, telefon wylogował się z sieci i nie mają pojęcia ani żadnych możliwości tej osoby znaleźć, to nie byłabym zbytnio szczęśliwa.

A naprawdę wierzysz, że przestępcy grzecznie podadzą dane kupując telefon komórkowy w celu zadzwonienia po okup? :oczami:
W moim obiektywie
Hobby lalkowe

privaceFemale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 7315
Dołączył(a): 2006-09-10, 19:11:58
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2012-07-25, 21:37:59

Tu nie trzeba grzecznie się na nic godzić, po prostu wystarczy wprowadzić prawo, by kupić kartę SIM należy okazać dowód osobisty, gdzie sprzedawca ma obowiązek zapisać imię, nazwisko i serię dowodu osobistego. Oczywiście, dowód można sfałszować i zrobią to na pewno zorganizowane grupy przestępcze. Jednak nie zwykły człowiek, a za większością porwań stoją właśnie w miarę zwykli ludzie, którzy nigdy nie będą mieli takich znajomości by wyrobić sobie sfałszowany dowód, by móc go pokazać przy zakupie karty Sim i ukryć swoją prawdziwą tożsamość. A skoro tak to wykrywalność sprawców porwań wzrasta nam o jakieś 70 % ? Nie warto? Wg mnie jak najbardziej.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Koniec komórek na kartę.

Postprzez privace » 2012-07-26, 11:06:35

Jasne, uchwalenie prawa, że coś TRZEBA, a czegoś NIE WOLNO rozwiązuje całkowicie problem przestępczości. Więc może od razu w naszym kochanym kraju uchwalmy prawo, że każdy popełniający czyn zabroniony w trakcie przestępstwa musi mieć przypiętą plakietkę z nazwiskiem, imieniem, adresem i zgłosić się niezwłocznie na policję w celu aresztowania. Ty nie masz nic przeciwko? Ok, ale zdradzę ci "tajemnicę"- ten kto będzie chciał bank obrabować ma w du..żym poważaniu prawo- wparuje tam w kominiarce, zastrzeli strażnika, rozbije kamery. No dziwne, nie? Bo przecież takie prawo wszystko zmieni, każdy popełniający przestępstwo sam się zgłosi - "hej, to ja ukradłem staruszce torebkę, przepraszam, aresztujcie mnie". A jeśli akurat inny będzie zbyt zajęty,bo musi wskoczyć pod prysznic i obmyć się z krwi to na miejscu morderstwa zostawi swoją wizytówkę i pisemne przyznanie się do winy.
Może najpierw zastanów się dlaczego przestępcy nie używają telefonów na abonament? z powodu mody? Bo tańsze? Ups, czyżby dlatego wolą prepaid, że one są nierejestrowane i trudniej namierzyć? E, niemożliwe, żeby byli tacy cwani, prawda?
Skoro wiadomo, że ktoś, kto łamie prawo zrobi wszystko, żeby go nie złapano, to skąd twoje przekonanie, że zdobywanie wszelkich informacji o każdym UCZCIWYM obywatelu pomoże w złapaniu NIEUCZCIWYCH ? Gdy komórki na kartę zaczną być sprzedawane pod warunkiem podawania danych, to taki nieuczciwy znajdzie inny sposób na "nienamierzalność", zacznie puszczać sygnały dymne, albo skorzysta z gołębia pocztowego byle był to sposób gwarantujący mu anonimowość i pozostawanie poza karzącej ręki sprawiedliwości. Twój przykładowy porywacz wyśle list z literek wyciętych z gazet, a nie zadzwoni z zarejestrowanego na siebie telefonu.
Poza tym zamiast wyrabiać fałszywy dowód łatwiej jest "złapać" bezdomnego lub pijaczka, dać mu 5 tys i kazać kupić telefon(tak jak dziś kupuje się samochody i zakłada firmy "na słupa").
Naprawdę jesteś tak naiwna i wierzysz w kompletny brak inteligencji u tych "zwykłych ludzi", którzy porywają dzieci?
Wprowadzenie obowiązku rejestracji karty prepaid NICZEGO nie zmieni, przestępcy nadal pozostaną nieuchwytni, a dane twoje, moje będą gdzieś przechowywane. Po co?
W moim obiektywie
Hobby lalkowe

privaceFemale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 7315
Dołączył(a): 2006-09-10, 19:11:58
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2012-07-26, 18:30:47

Ten sarkazm z Twojej strony jest całkowicie niepotrzebny. Wybacz, ale na posty tego typu nie chce mi się odpowiadać, bo to zwyczajna strata czasu. Nie musisz też używać CAPSLOCKA, nikt na tym forum raczej nie ma problemu z czytaniem, no chyba, że bazując na własnym doświadczeniu myślisz, że tak łatwiej przyswaja się treści. Uwaga, zdradzę Ci "tajemnicę": NIE. Oczywiście wcześniejsze zdanie to taka mała próbka, byś zobaczyła jak śmieszne jest pisanie w takim tonie, w jakim to zrobiłaś. Pozdrawiam i proszę nie porwij mi dzieci z powodu, że mam inne zdanie na ten temat niż Ty.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Koniec komórek na kartę.

Postprzez privace » 2012-07-26, 19:23:26

Ty tak serio? :zdziwko:
Zapewniam, jeśli będę chciała porwać czyjeś dziecko jako "zwykły człowiek" założę gumowe rękawiczki, i wyślę list złożony z literek wyciętych z gazety znalezionej w śmietniku (na wszelki wypadek, żeby pani w kiosku mnie nie zapamiętała, że kupiłam gazetę). :oczami:
Dobrze, to skoro wolisz gołe fakty
cre[a]tive napisał(a): A skoro tak to wykrywalność sprawców porwań wzrasta nam o jakieś 70 % ? Nie warto? Wg mnie jak najbardziej.

Według Komendy Głównej Policji w Polsce w latach 1999-2010 (do września) doszło do 192 porwań dla okupu.(...)
Eksperci zgadzają się, że liczba porwań w Polsce po rosnącej fali w pierwszej połowie minionej dekady (do ok. 30 rocznie) spada. W ostatnich latach oscyluje od siedmiu do kilkunastu rocznie. Ale widzą też nowe zagrożenia.
(..)W raporcie sejmowej komisji czytamy, że wykryto 70 proc. sprawców tych porwań.



Więcej... http://wyborcza.pl/1,76842,9602124,Jak_ ... z21kU2eatO



Czyli dla łatwiejszego rachunku przyjmijmy w zaokrągleniu ilość porwań 20 rocznie. Wykrywane i wyłapani są sprawcy 70 % to 13 sztuk. Wiec nasza kochana policja ( W kraju ok. 100 tys.funkcjonariuszy, w stolicy służy ok. 10 tys. mundurowych.), żeby wykryć kolejne 70 % porywających w Polsce w ciągu roku (czyli 70 % z brakujących i nie złapanych 7 osób = 5) potrzebuje zgromadzenia danych osobowych wszystkich kupujących telefony (W Polsce kupujemy rocznie ponad 9 mln telefonów komórkowych źródło)
Czy tylko ja tu widzę paranoję? Łamać prawo do kupna anonimowo legalnego towaru wszystkich obywateli? Ale dlaczego tylko telefonów? Rejestrujmy w kioskach kupujących prezerwatywy (bo niektórzy gwałciciele używają gumek i trudno ich złapać, a tak będą w bazie osób, które uprawiają bezpieczny seks i nie pozostawiają w kobiecie śladów), zapisujmy nazwiska i adresy kupujących zapałki i zapalniczki (przecież ktoś z nich na pewno jest piromanem, niech będzie w bazie danych, żeby łatwiej go dorwać) i koniecznie sprzedawajmy gumowe rękawiczki tylko osobom legitymującym się dowodem osobistym i przy obecności 2 świadków (99% przestępców używa rękawiczek gumowych, przez co trudno ich złapać i psuje to statystyki).
W moim obiektywie
Hobby lalkowe

privaceFemale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 7315
Dołączył(a): 2006-09-10, 19:11:58
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Koniec komórek na kartę.

Postprzez KenWatanabe » 2012-08-03, 02:25:18

cre[a]tive napisał(a):Tu nie trzeba grzecznie się na nic godzić, po prostu wystarczy wprowadzić prawo, by kupić kartę SIM należy okazać dowód osobisty,

Żeby wprowadzić takie prawo trzeba by złamać Konstytucję;
Konstytucja RP napisał(a):(art. 47.)
Każdy ma prawo do ochrony życia prywatnego, rodzinnego, czci i dobrego imienia oraz do decydowania o swoim życiu osobistym.
(art. 51. pkt 2)
Władze publiczne nie mogą pozyskiwać, gromadzić i udostępniać innych informacji o obywatelach niż niezbędne w demokratycznym państwie prawnym.


Nie twierdzę, że to niemożliwe. W naszym kraju bezprawia już nie takie przegięcia uchodziły płazem, a sam akt podstawowy łamano dla mniej szczytnych ideałów niż ochrona dobra pewnej grupy ludzi.

cre[a]tive napisał(a):A skoro tak to wykrywalność sprawców porwań wzrasta nam o jakieś 70 % ? Nie warto? Wg mnie jak najbardziej.


Właśnie czekałem na takie pytanie. :oczami:

Otóż, rzuca się nam zarówno w prawie (ustawa o ochronie danych osobowych, chociażby), jak i w etyce pojęcie dobra publicznego. Już starożytni mawiali Pro publico bono, i w myśl tej zasady uchwalane były prawa, określane obowiązki obywateli, funkcje etc. Słusznie wydaje się więc, że dobro publiczne to kwestia ogólna, dotycząca całej społeczności. I jak to się ma do tej potencjalnej zmiany?

Wprowadzamy to prawo, zmieniamy Konstytucję, czyli słowem rezygnujemy z pewnej części naszej prywatności aby chronić inne dobro. Zmiana ta i obowiązek rejestracji nie jest nam niezbędny, bo jakoś społeczeństwo funkcjonowało do tej pory normalnie. Ale jesteśmy dumni z siebie bo udało nam się uchronić przed porwaniem jakąś niewielką liczbę dzieci. Tymczasem wspomnianą prywatność, tracą wszyscy, bez wyjątku obywatele.

Ja nie widzę dobra publicznego w łamaniu Konstytucji, w tym także 2000 lat tradycji kształtującej kierunek myśli prawniczej, rozwoju człowieka do wolności, powszechnych dóbr obywatelskich, zmienianiu ustaw i w końcu ograniczeniu naszej wolności i prywatności które potencjalnie może postępować dalej. W końcu zostaje tak prozaiczny powód jak koszt, bo przecież jest to kolejna baza danych którą trzeba zabezpieczyć, czego koszta zostaną przerzucone na użytkowników sieci.

I ta ochrona, którą tak zażarcie chcielibyśmy bronić, także byłaby jedynie pobożnym życzeniem, jak zauważyła privace. A to wszystko tylko dlatego, że przysłowiowy porucznik Żoliborz mógłby się pochwalić, że złapał kompletnie nieudolnego pajaca, który najpierw zarejestrował numer w kiosku, a potem przez skarpetkę na mikrofonie namawiał bezbronnych rodziców do zostawienia okupu w koszu na śmieci. Śmiem twierdzić, że to tak na prawdę nawet zaszkodziłoby ludziom i samym tym rodzinom porwanych, gdyż rzeczony Żoliborz, świadom, że złapał już kilkunastu takich idiotów i pod słupkiem "porwania" w statystykach śledczych ma już całkiem przyzwoity wynik, nie będzie już chciał łapać poważnych porywaczy którzy i tak obejdą głupią procedurę z rejestracją kupując sobie prepaid w kiosku kilometr za granicą Polski. W końcu to wszystko dlatego, że jak wspomniano w pierwszym poście, organom ścigania nie chce się przeprowadzać skomplikowanych analiz które i tak umożliwiają wykrycie takiego przestępcy, tylko chcą mieć wszystko na tacy.

Podsumowując, przepis funduje nam mniej wolności dla wszystkich, rozleniwioną nieudolną Policję i paradoksalnie więcej udanych porwań, bo nie złapiemy tej części półinteligentów którzy niewiedzą, że telefon na kartę też da się namierzyć. To wszystko na rzecz kilku schwytanych ćwierćinteligentów którzy nie wiedzą, że jak podadzą dane w kiosku i użyją telefonu do aktu porwania to zostaną złapani.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re:

Postprzez Tadeusz85 » 2012-09-12, 11:53:48

Codino napisał(a):W społeczeństwie niewolników wszystko przejdzie.
Otóż to. Krótka piłka.
http://taxxo.pl/biuro-rachunkowe-wroclaw
księgowość online
Avatar użytkownika
Tadeusz85None specified
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2012-09-12, 11:42:14
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Koniec komórek na kartę.

Postprzez manganesesulfate » 2012-09-17, 10:47:08

Zapewniam, jeśli będę chciała porwać czyjeś dziecko jako "zwykły człowiek" założę gumowe rękawiczki, i wyślę list złożony z literek wyciętych z gazety znalezionej w śmietniku
manganese sulfate http://www.rqsulfates.com
Avatar użytkownika
manganesesulfateNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 21
Dołączył(a): 2011-11-02, 05:00:47
Lokalizacja: Changsha,China
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Następna strona

  • Inne

Powrót do Kontrowersje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 370 gości

cron