Poszukiwania Kitesurfera

Jeżeli byłeś świadkiem oburzających scen w życiu codziennym lub jeżeli ktoś lub coś podniosło Ci ciśnienie - pisz, może adrenalina nieco opadnie...

Poszukiwania Kitesurfera

Postprzez yamall » 2012-03-09, 18:13:50

Nie często daje się wciągnąć w tego typu gadki ale....
Co sądzicie o poszukiwania naszego kitesurfera który wymyślił sobie że przepłynie jakieś tam morze no a pozniej wiadomo, zaginął, szukaly go statki helikoptery itp...
Wg mnie, szczególnie jak facet wymyślił sobie, że będzie ustalał ten rekord bez żadnego zabezpieczenia (np łódź asekurująca) to teraz powinien z własnej kieszeni zapłacić za całą akcje.
Hasła pod tytułem, że od tego są takie służby jakoś mnie nie przekonuje.
Co wy na to ?
Avatar użytkownika
yamallNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 2606
Dołączył(a): 2006-06-29, 23:13:38
Lokalizacja: Niedaleko....
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Postprzez junior » 2012-03-09, 18:59:26

ja uważam, że powinien zapłacić gigantyczną grzywnę i zostać wybatożony za brak wizy do Arabii Saudyjskiej to by go czegoś nauczyło:)
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postprzez cre[a]tive » 2012-03-09, 20:46:17

Hm, yamall dobrze mówi, jak się bije rekord to należy się zabezpieczyć a nie palić głupa. Ale fakt, że facet już dostał za swoje, podobno drugiej nocy stoczył walkę o życie z rekinami. Ile w tym prawdy, tego się nie dowiemy.

Podobne przypadki bezmyślności to takie, gdzie w góry podczas złej pogody wychodzą niedoświadczeni ludzie, a potem również taka akcja ratunkowa to gigantyczne koszty. Ale czy oni ponoszą jakieś konsekwencje finansowe? Nie sądzę, zatem i w tym przypadku byłoby to niesprawiedliwe, by ów kitesurfer ponosił koszty akcji ratunkowej.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez yamall » 2012-03-09, 20:50:52

cre[a]tive dokładnie, ale wydaje mi sie, że na góry bym bardziej przymknął oko chociażby z powodu duużo niższych kosztów w porównaniu z kilkoma (kilkunastoma) statkami, helikopterami itd...
Avatar użytkownika
yamallNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 2606
Dołączył(a): 2006-06-29, 23:13:38
Lokalizacja: Niedaleko....
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Postprzez cre[a]tive » 2012-03-10, 01:07:41

Być może masz racje, mi osobiście koszty ciężko tutaj określić i a tym bardziej ciężko porównać. Za to wiele razy słyszałam w tv narzekanie ratowników gopru jakie to niepotrzebne ogromne koszty generują osoby nieodpowiedzialne, wypuszczające się w góry pomimo braku doświadczenia i komunikatów o złych warunkach.

Tak naprawdę te dwie sytuacje można by dalej podciągnąć pod inne przykłady, dajmy na to ludzi, którzy z głupoty psują swoje zdrowie a potem są leczeni przez długie lata na NFZ czyli z podatków nas wszystkich. Tak chyba działa państwo - za głupotę jednostek płacą wszyscy.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez yamall » 2012-03-10, 01:28:41

OK, właśnie to chciałem usłyszeć żeby potwierdzić moje zdanie (wg mnie słuszne), bo tak jak pisałem wcześniej, były też głosy że od tego te służby są (coś takiego zdaje się powiedział jeden ze znajomych pana Niedoszłego Rekordzisty)
A najfajniejsze były jego wypowiedzi na samym początku, że nie rozumie dlaczego akcja poszukiwawcza była prowadzona tak opieszale :mur: :mur: :mur:
Avatar użytkownika
yamallNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 2606
Dołączył(a): 2006-06-29, 23:13:38
Lokalizacja: Niedaleko....
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Postprzez cre[a]tive » 2012-03-17, 12:55:33

Bardzo fajny artykuł dotyczący Janka Lisewskiego, przez którego teraz z Polski śmieje się cały świat ;-) No może troszkę przesadzam, bo to jednak konkretnie jego osoba jest obiektem kpin, a nie cała Polska, co jednak muszę przyznać, że jest wielkim wstydem, że ta osoba jest polskiej narodowości.


Jan Lisewski, gdański kitesurfer, chciał pokonać Morze Czerwone. Nie udało się: przeszło 40 godzin dryfował na tratwie wzdłuż brzegu Arabii Saudyjskiej. Został jednak bohaterem portali internetowych. Choć nie takim, jak sobie pewnie wyobrażał. Dlaczego złośliwi internauci nazywają go "bezmyślnym kretynem?"



Jak się okazuje powodów jest całkiem sporo. Mnie przekonały do tego, że jednak ten człowiek z bystrością jest na bakier.

Jan Lisewski - pośmiewisko Internetu
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy


  • Inne

Powrót do Kontrowersje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 365 gości

cron