Ptasie mleczko? Tylko od Wedla!

Jeżeli byłeś świadkiem oburzających scen w życiu codziennym lub jeżeli ktoś lub coś podniosło Ci ciśnienie - pisz, może adrenalina nieco opadnie...

Ptasie mleczko? Tylko od Wedla!

Postprzez privace » 2012-02-10, 20:50:33

Ha, mamy przedsmak tego, co się będzie działo po ACTA. Na blogu Lege Artis możemy sobie poczytać, jak to bogu ducha winna blogerka nieopatrznie użyła słów "ptasie mleczko".
Iwusia nie wzięła jednego pod uwagę: ptasie mleczko to nie jest byle ptasie mleczko, to jest PTASIE MLECZKO® -- znak towarowy zastrzeżony w OHIM na rzecz Lotte Wedel sp. z o.o.

I cóż, że Wedel się kaja i przeprasza...
- To niefortunny przypadek - wyjaśnia sytuację Marta Pokutycka-Madrala, rzeczniczka prasowa firmy E.Wedel, przepraszając niezadowolonych interautów i przyznając się do błędu, jaki popełniła firma. Dodaje, że blogerzy nie muszą się niczego obawiać. - Nasza Kancelaria wysyłała prośby związane z ochroną marki Ptasie Mleczko do podmiotów prowadzących platformy. W żadnym wypadku nie było naszą intencją ograniczanie blogerów - wyjaśnia. Rzeczniczka podkreśla, że przesłanie takich próśb jest jedynie elementem od dawna trwającego procesu dotyczącego praw firmy Wedel do nazwy produktu Ptasie Mleczko.

Zastraszona bloggerka została pozbawiona prawa do własnego zdania, a jej blog usunięty.
W moim obiektywie
Hobby lalkowe

privaceFemale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 7315
Dołączył(a): 2006-09-10, 19:11:58
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez dkm1941bismarck » 2012-02-10, 21:25:16

Znalazłem fajnego demota: Obrazek - ciekawe czy ACTA "skasuje" flagi kopiarskich państw xD

Co do tematu - kompletna paranoja, z tym Wedlem jest coś nie tak odkąd PepsiCo kupiło tą firmę.
Zastanawia mnie podobna (jak w przypadku ptasiego mleczka, o znak towarowy) sprawa "Tiger`a" napoju energetyzującego, Tiger to Tygrys (tak łopatologicznie) ale sądząc po wyroku Gdańskiego sądu jest to nazwa zastrzeżona (w PL) dla Dariusza Michalczewskiego, nikt inny nie ma prawa nazwać czegokolwiek Tiger...
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2012-02-10, 22:11:49

privace - 10 lut 2012 19:50 napisał(a):Zastraszona bloggerka została pozbawiona prawa do własnego zdania, a jej blog usunięty.



Mała nieścisłość, blog usunęła sama autorka, wystraszona formalnym listem od prawnika firmy Wedel.

dkm1941bismarck - 10 lut 2012 20:25 napisał(a):Co do tematu - kompletna paranoja, z tym Wedlem jest coś nie tak odkąd PepsiCo kupiło tą firmę.
Zastanawia mnie podobna (jak w przypadku ptasiego mleczka, o znak towarowy) sprawa "Tiger`a" napoju energetyzującego, Tiger to Tygrys (tak łopatologicznie) ale sądząc po wyroku Gdańskiego sądu jest to nazwa zastrzeżona (w PL) dla Dariusza Michalczewskiego, nikt inny nie ma prawa nazwać czegokolwiek Tiger...


Hahaha. Niedługo nam zastrzegą większość wyrazów w języku polskim i znów wrócimy do pisma obrazkowego;)
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Ptasie mleczko? Tylko od Wedla!

Postprzez KenWatanabe » 2012-02-11, 02:29:06

Zgadza się, to jest skandaliczne! Najlepiej widać w jaki sposób prawo przybiera kuriozalne kształty i ginie wolność na takich właśnie przykładach. Uważam, że wszystkie tego typu sprawy powinno się bardzo nagłaśniać. Wiele spisków i zbrodni, nawet holocaust, przeszło dlatego, że nie były odpowiednio nagłośnione, a kiedy stawały się faktem było już za późno. Szyderstwo natomiast jest bardzo skuteczną bronią. Jeśli prawo jest złe to powinno się je przede wszystkim ośmieszać publicznie, taka jest moja opinia.

dkm1941bismarck napisał(a):Tiger to Tygrys (tak łopatologicznie) ale sądząc po wyroku Gdańskiego sądu jest to nazwa zastrzeżona (w PL) dla Dariusza Michalczewskiego, nikt inny nie ma prawa nazwać czegokolwiek Tiger...


Tygrysy w Zoo właściwie siedzą już w więzieniu więc raczej nie mają się czym przejmować :)

Z tego co pamiętam wcześniej jednak firma Henschel zrobiła czołg o nazwie Tiger, uważam więc, że Michalczewski nie jest tak do końca bez winy. Powinien siedzieć... w tym zoo :D
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez dkm1941bismarck » 2012-02-11, 09:33:15

Nie należy pisać o wolności w żadnym aspekcie, bo jej po prostu w obecnym świecie brak i o ile można to zrozumieć tak coraz większej paranoi sądów np już nie.
Przykładowo ktoś z kaską zastrzeże sobie nazwę "forum" (swego czasu był taki znany hotel np) - i co ?? 1500 100 900 for internetowych pójdzie w pis** bo łamią prawa autorskie ??

W przypadku Wedla to mało prawdopodobne aby ktokolwiek wygrał z armią adwokatów PepsiCo abo Cadbury - jedyne co Nam zostało to pogodzenie się z tym że takie "kwiatki" będą coraz częściej wychodzić ;)
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Ptasie mleczko? Tylko od Wedla!

Postprzez KenWatanabe » 2012-02-11, 16:19:04

dkm1941bismarck napisał(a): mało prawdopodobne aby ktokolwiek wygrał z armią adwokatów PepsiCo

Nie prawda! Ja bym na miejscu CocaColi zastrzegł sobie nazwę "Cola" i oskarżył Pepsi o kradzież własności. Ale by była wojna xD .
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Ptasie mleczko? Tylko od Wedla!

Postprzez dkm1941bismarck » 2012-02-11, 19:35:27

KenWatanabe napisał(a):
dkm1941bismarck napisał(a): mało prawdopodobne aby ktokolwiek wygrał z armią adwokatów PepsiCo

Nie prawda! Ja bym na miejscu CocaColi zastrzegł sobie nazwę "Cola" i oskarżył Pepsi o kradzież własności. Ale by była wojna xD .

Jeśli PepsiCo powstało na skradzionej recepturze Coca-Coli i nikt nie mógł nic zrobić, to myślisz że teraz się uda ?? xD
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Ptasie mleczko? Tylko od Wedla!

Postprzez KenWatanabe » 2012-02-12, 04:00:24

Jasne, teraz dopiero jest szansa. Dziś za nic wszyscy mają zasadę, że prawo nie działa wstecz, tak samo jak wiele innych zasad. Więc jeśli w ogóle pozbyć się konkurencji to teraz najlepszy okres :).
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2012-02-12, 14:29:34

To jest paranoja, aby takie coś ścigać :/

Właściwie pisząc "napiłbym się Pepsi" łamiemy prawo, bo powinniśmy napisać "napiłbym się Pepsi®". Paranoja!

Jedna sprawa, że na takim blogu piszemy różne rzeczy, ale bezpośrednio nie czerpiemy z tego korzyści materialnych. Osoba czytająca "ptasie mleczko" też za wiele z tego nie ma (co innego jakby zamieścić odsłuch pliku mp3).


To jest Polska :pudlo: będąc następnym razem w sklepie zwrócę uwagę jak ptasie mleczka innych firm są tytułowane ;)
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez dkm1941bismarck » 2012-02-12, 14:36:07

Blue - zmień szybko nazwę forum z "®" na końcu, bo może być krucho xD
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez privace » 2012-02-12, 14:49:24

CO sprytniejsi zmieniają nazwę i po kłopocie: Milka ma "Alpejskie mleczko",Mieszko produkuje "Rajską rozkosz", Danmis "Kozie mleczko", Goplana "Rajskie mleczko"
Ale tak na szybko poszperałam i ptasiego mleczka pełno wszędzie:
Dromader "ptasie mleczko" w każdym smaku do wyboru,
w Biedronce jest "Ptasie mleczko" z Otmuchowa,
Hawo "Ptasie mleczko"
Delicpol "Ptasie mleczko"
Majami "ptasie mleczko"
- ci w końcu zabulą xD
W moim obiektywie
Hobby lalkowe

privaceFemale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 7315
Dołączył(a): 2006-09-10, 19:11:58
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2012-02-12, 14:52:14

privace - 2012-02-12, 13:49 napisał(a):- ci w końcu zabulą xD

wydaję mi się, że jak Wedel dobiera się do blogerów, to sprawa w sądzie z takimi producentami już dawno trwa :P
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez dkm1941bismarck » 2012-02-13, 16:22:39

Fajny demot się dzisiaj pojawił a`propos Wedlowskiej paranoi:
http://mainhg.demotywatory.pl/uploads/2 ... ry_500.jpg xD
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2012-02-14, 19:34:08

privace - 12 lut 2012 13:49 napisał(a):Majami "ptasie mleczko"



"Majami" xD Stan Miami też powinien ich podać do sądu! ;)
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez dkm1941bismarck » 2012-02-14, 23:07:33

Będąc w sklepie dzisiaj, zwróciłem uwagę na kontrowersyjny produkt od Wedla i faktycznie przy "mleczku" jest literka R w kółeczku...
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Kontrowersje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 446 gości

cron