Sprawiedliwosc

Jeżeli byłeś świadkiem oburzających scen w życiu codziennym lub jeżeli ktoś lub coś podniosło Ci ciśnienie - pisz, może adrenalina nieco opadnie...

Sprawiedliwosc

Postprzez dkm1941bismarck » 2012-02-03, 12:49:46

Przeglądając dzisiejsze "newsy" natknąłem się na ciekawy artykuł, powtarzany przez kilka portali internetowych: "Kara dożywocia dla "Towarzysza Ducha", a że rzecz dzieje się w krainie którą bardzo pragnę odwiedzić - Kambodży, postanowiłem napisać na ten temat kilka słów.

Kaing Guek Eava był komunistycznym towarzyszem odpowiedzialnym za eksterminacją w obozie Tuol Sleng (S 21), owa "eksterminacja" polegała na zabiciu kilkuset, jednakże co do liczby dokładnej nikt nie ma żadnych informacji, może się za kilka lat okazać że poza fotografiami i insynuacjami świat nie ma nic przeciwko owemu człowiekowi - ale skoro był Czerwonym Khmerem, należy mu się pokazowy proces - wczoraj dostał 35 lat równoznaczne z dożywociem (ma 69 lat), i nie chodzi aby tego delikwenta bronić, bo faktycznie dowody są porażające, chodzi o sprawiedliwość i "sprawiedliwość".

Pierwsi na świecie piewcy "sprawiedliwości" wymyślili np "waterboarding", powodujący zaburzenia psychiczne, za te m.in. tortury sąd w Kambodży skazuje na więzienie, u Wielkiego Brata zastępca prezydenta publicznie oświadcza nie wierzy że "maczanie w wodzie to tortura". Pol Pot zamienił małe w sumie państwo w obóz koncentracyjny, zginęło 2 miliony ludzi - Wielki Brat obalił kilkadziesiąt rządów, zamordował kilkuset przywódców państw i organizacji, zbombardował wiele milionów cywilów. Weźmy np takich nacjonalistów Serbskich, "biedni" Chorwaci zaczęli wyrzynać Serbów, a że nadeszła riposta to oczywiście Wielki Brat zaoferował "pomoc", a w sumie broniący swojego Narodu przywódcy Serbscy zostali nazwani ludobójcami. Swoją drogą piękne i wielkie słowo, u maluczkich znaczące przekleństwo, u wielkich metodę na likwidację problemu.

Sprawiedliwosc za to dotyka najbardziej tych najmniejszych, ci za kradziez przyslowiowej pietruszki moga trafic na 48, tutaj nie ma logiki, bo "sprawiedliwi" kieruja sprawiedliwoscia. Podoba mi sie bardzo farsa w Norymberdze, ten caly "proces" powinien pokazac ludziom ze sprawiedliwy wyrok w dzisiejszych czasach to kpina z ludzi.
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez privace » 2012-02-03, 13:31:03

Dkm, w równość wobec prawa i sprawiedliwość to ja już od dawna nie wierzę. Świat kręci się od wieków wokół mamony- masz kasę to się wykręcisz od wszystkiego; jesteś biedny, to zawsze kij się na ciebie znajdzie.
W moim obiektywie
Hobby lalkowe

privaceFemale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 7315
Dołączył(a): 2006-09-10, 19:11:58
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Sprawiedliwosc

Postprzez KenWatanabe » 2012-02-03, 23:57:42

Świetny temat dkm. :ok:

Z tym, że właściwie nie mam nic do dodania, bo wszystko powiedziałeś i zgadzam się z Tobą w 100%.

Mogę tylko pomnożyć przykłady żeby nikt sobie nie pomyślał, że to odosobnione przypadki :),
Otóż Irak, Panama, Wietnam, Korea, Afganistan, Czad, Kolumbia, Argentyna, to między innymi karaje w których przywracano "porządek" wyłącznie dla własnych korzyści, przy czym odbierano ludziom wolność i dokonywano krwawych zamachów których bilans ofiar przekroczył już chyba ofiary stalinizmu. A to wszystko pod płaszczykiem wolności i demokracji.

Żeby tego było mało i nikt nie miał wątpliwości, w takich krajach jak Rwanda, Kambodża czy Korea faktycznie łamano prawa człowieka i nie stosowano się do najbardziej elementarnych form demokracji. Nie dokonano tam żadnych, najmniejszych nawet interwencji w politykę i ku przerwaniu zbrodni.

Tyle...
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Kontrowersje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 137 gości

cron