Kontrowersyjne spoty wyborcze

Jeżeli byłeś świadkiem oburzających scen w życiu codziennym lub jeżeli ktoś lub coś podniosło Ci ciśnienie - pisz, może adrenalina nieco opadnie...

Postprzez cre[a]tive » 2011-10-07, 19:14:32

Akurat ten spot wg mnie nie jest taki zły. Metaforycznie zachęca do śledzenia kandydata na stronie www, przeczytania programu i postulatów.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re:

Postprzez mrumru » 2011-10-07, 20:28:04

cre[a]tive napisał(a):Akurat ten spot wg mnie nie jest taki zły. Metaforycznie zachęca do śledzenia kandydata na stronie www, przeczytania programu i postulatów.

Chciałabyś dostać śledziem w twarz?Przyjmiesz to z uśmiechem?
http://mrumrando.blox.pl/html/1310721,3 ... lakobieta2
Avatar użytkownika
mrumruNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 835
Dołączył(a): 2009-09-24, 17:53:38
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2011-10-07, 20:44:37

mrumru - 07 paź 2011 20:28 napisał(a):Chciałabyś dostać śledziem w twarz?Przyjmiesz to z uśmiechem?


Nie chciałabym też, by mi się podczas jazdy autem otworzyła przednia maska zasłaniając znienacka widok. Co nie znaczy jednak, iż oglądając to w filmie bym się z tego nie śmiała.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez mrumru » 2011-10-07, 20:51:17

A mnie nie rozbawił ten spot-patrzyłam za pierwszym razem i ...oczekiwałam czegoś innego.Lubię abstrakcyjny humor,czarny humor i angielski-ale to mnie zniesmaczyło...nie lubię śledzi :dobani:
http://mrumrando.blox.pl/html/1310721,3 ... lakobieta2
Avatar użytkownika
mrumruNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 835
Dołączył(a): 2009-09-24, 17:53:38
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2011-10-08, 02:35:52

Jako, iż zaczęła się cisza wyborcza, temat zamykam. Będzie otwarty ponownie w niedzielę po godzinie 21.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez Margaret » 2011-10-11, 19:10:18

BlueMan - 2011-10-06, 13:57:53 napisał(a):Czyżby PiS na tej płaszczyźnie się nie kompromitowało?


Grunt to wysnuć właściwe wnioski.

Osoby, które kreują sobie takie reklamy, tudzież zgadzają się na idiotyczne pomysły swoich równie niemądrych doradców, w 30 sekund potrafią pokazać na ile ich stać, o czym myślą dążąc do władzy i za kogo mają swoich wyborców. Spoty, z których my się śmiejemy, dla innych są ciekawe, chwytają, co w konsekwencji prowadzi do tego, że mamy taką Polskę, jaką mamy - (nie) dla idiotów. (Pragnę zauważyć, że odsetek ludzi, którzy ulegają manipulacji mass-mediów, głupkowatym spotom i równie głupkowatym hasłom wcale nie jest mały.)
Odnoszę wrażenie, że zamiast wybierać polityków wybieramy modeli, piłkarzy, hostessy. Cóż, "nasz" wybór.
"(...)Uśmiechnięci, wpółobjęci, spróbujemy szukać zgody, choć różnimy się od siebie, jak dwie krople czystej wody.'' - W. Szymborska
Avatar użytkownika
MargaretNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 44
Dołączył(a): 2011-09-19, 16:51:51
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez tequila » 2011-10-12, 14:32:42

Spoty jakie były.... kazdy widzi.....
Jak widać częśc z nich skutek przyniosła....
Avatar użytkownika
tequilaNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 115
Dołączył(a): 2010-11-27, 22:33:35
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2011-10-12, 16:18:28

A właśnie Ken, jak tam Twoje obserwacje związane z teorią: nie ważne jak mówią:dobrze czy źle, byleby mówili?
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Kontrowersyjne spoty wyborcze

Postprzez KenWatanabe » 2011-10-12, 21:22:12

Otóż, Leszek Jastrzębski, ten od ładnej merytorycznej ulotki dostał się do sejmu i zdobył 3075 głosów. Wynik słabiutki jak na byłego posła, a w dodatku najsłabszy w kraju u osób które zdobyły mandat.

Dariusz Dolczewski vel "Super Dolczewski" mandatu nie zdobył, mimo nawet, że jeszcze przed wyborami wydał nowy hit w postaci gry, platformówki :). Nie jestem pewien ile zdobył głosów ale na swojej stronie ogłosił, że był blisko.

Ogólnie jasnych wniosków wyciągnąć się nie da, bo jednak "dobra ulotka" wygrała ale biorąc pod uwagę miejsce na liście, prestiż w środowisku politycznym i masę innych czynników które dawały przewagę temu pierwszemu, to sądzę, że można jednak to twierdzenie podtrzymać. Szum zrobił swoje. Pod koniec kampanii jeszcze ktoś nazwał w TVNie Dolczewskiego męskim szowinistą i paradoksalnie to też mu mogło trochę pomóc :)
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez El Limon » 2011-10-19, 11:56:02

Wprawdzie już po wyborach i tak dalej ale pozwolę wtrącić swoje trzy grosze.
Wielu ludzi powie że takowe spoty godzą w Nich bo są "proste" i przez to adresowane do ludzi głupich. Może i taka prawda jest ale jakoś mnie to lata koło... Jeżeli ktoś robi ze mnie debila to po prostu olewam go i nie oddaje swojego głosu na Niego.
Jak dla mnie wygląda to tak że Ci ludzie nic nie osiągnęli w swojej karierze politycznej więc by odwrócić Naszą uwagę od tego atakują Nas takimi durnymi spotami.
Wolność może być przerażająca, jeśli jej nigdy nie czułeś
Avatar użytkownika
El LimonNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 530
Dołączył(a): 2008-10-11, 11:24:56
Lokalizacja: www.greenisland.cba.pl
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Poprzednia strona

  • Inne

Powrót do Kontrowersje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 465 gości

cron