"Lider": dokument czy ściema?

Jeżeli byłeś świadkiem oburzających scen w życiu codziennym lub jeżeli ktoś lub coś podniosło Ci ciśnienie - pisz, może adrenalina nieco opadnie...

"Lider": dokument czy ściema?

Postprzez dylan » 2011-09-27, 14:35:09

Zastanawiam się nad filmem o Kaczyńskim, bo teraz się tak glośno o nim zrobiło. Myślicie że to tylko podpucha i ominięcie zasad finansowania kampanii czy naprawde dokument?
Avatar użytkownika
dylanNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 41
Dołączył(a): 2010-02-12, 14:52:11
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2011-09-27, 14:56:02

dylan - 2011-09-27, 14:35 napisał(a):Myślicie że to tylko podpucha i ominięcie zasad finansowania kampanii czy naprawde dokument?

Dokładnie - bardzo sprytny chwyt marketingowy. Akurat przed wyborami taka książka i film? No nie chce mi się wierzyć, że to zbieg okoliczności :D
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez night_rider » 2011-09-27, 15:39:46

Ja go obejrzałem i nic z dokumentu tam nie było bo wypowiadają się tylko ludzie związani z Kaczyńskim, nie ma tam nikogo niezależnego. Przecież żadna tv by tego nie puściła jako dokumentu, ani Discovery, ani History, no może TVP Historia, ale to jak Wildstein zostałby prezesem chyba ;)jest to typowy zabieg na promocję polityczną bez potrzeby uwzględniania wydatków w kosztach
Avatar użytkownika
night_riderNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 25
Dołączył(a): 2010-12-22, 15:18:40
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2011-10-02, 18:25:09

Poprawiłam tytuł wątku.
-
Co do wspomnianego filmu, nawet nie obiło mi się o uszy, iż taki film został nakręcony. A to Kaczyńskiemu nie wystarczy książka? Za filmy też się zabrał? Widzę, iż próbuje się dopchać do władzy wszelkimi możliwymi sposobami. Na szczęście o filmie nie jest chyba zbyt głośno i zapewne nie obejrzy go nikt poza jego zaślepionymi fanami, dla którego jest mistrzem i mężem stanu.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez hitman1986 » 2011-10-03, 01:09:06

BlueMan - 2011-09-27, 14:56 napisał(a):Akurat przed wyborami taka książka i film? No nie chce mi się wierzyć, że to zbieg okoliczności

Zarówno książka, jak i film, zostały wymyślone nie przez samego Kaczyńskiego, a przez jego sztab wyborczy ok. rok temu. Te dwa twory miały służyć do ominięcia ograniczenia związanego z zakazami spotów wyborczych w TV i billboardów. Ale nie było takiej potrzeby, bo nasi wspaniali posłowie sami zaskarżyli do TK ustalenia, które wcześniej sami poparli. TK skargę przyjął, więc zabieg z książką i filmem był zbędny.

Co do samego filmu: widziałem go z ciekawości, bo jest do zobaczenia na YT. Poza tym, że jest bardzo profesjonalnie nakręcony, to jest to typowe użalanie się Jarka na temat tego, jak to mu jest źle bez brata. Wypowiadają się ludzie pokroju Sztaniskis, więc to mówi samo za siebie...
Film nie jest długi, nie mniej, jeśli ktoś ma ciekawsze rzeczy do roboty, to niech się nimi zajmie, zamiast oglądać to barachło.
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez KenWatanabe » 2011-10-03, 03:57:01

Film jest całkiem, całkiem aczkolwiek faktycznie wiele z prawdziwego dokumentu w nim nie ma, bo jest to typowo wyborczy zabieg. Ogólnie traktować go należy jako typową propagandę, bo podobne filmy o Hitlerze kręciła Leni Riefenstahl, czyli niezłe pod względem reżyserki ale jeśli chodzi o obiektywizm pozostawiające wiele do życzenia.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez tequila » 2011-10-05, 15:40:25

Ostatnio widzę coraz wiecej tych podobieństw pomiedzy Hitlerem i Kaczyńskim. Zaczyna mnie to troche przerażać.... Bo hitker doszedł do władzy w bardzo podobnych okolicznośćiach. Tzn. był kryzys i wykorzystał fale niezadowolenia, na której wypłynął. Zawsze jak jest bieda to rodzi sie agresja, skrajne zachowania i nacjonalizm....
Avatar użytkownika
tequilaNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 115
Dołączył(a): 2010-11-27, 22:33:35
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2011-10-05, 15:48:25

Co do tej agresji to ciekawą strunę poruszyłaś. Znam wielu fanów partii PiS. Co najciekawsze każdy ale to każdy jest straszliwie agresywny. Wyzywa, pluje się i wiecznie skrajnie bulwersuje. Nigdy nie potrafi uszanować odmiennych poglądów politycznych, zawsze muszą padać inwektywy w dyskusjach z takimi osobami.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy


  • Inne

Powrót do Kontrowersje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 276 gości

cron