Prawo szariatu

Jeżeli byłeś świadkiem oburzających scen w życiu codziennym lub jeżeli ktoś lub coś podniosło Ci ciśnienie - pisz, może adrenalina nieco opadnie...

Prawo szariatu

Postprzez dkm1941bismarck » 2011-09-17, 00:42:48

Zanalzłwszy fajny filmik muszę się podzielić z Wami, ale ostrzegam - sceny mogą być trochę "nie tages", znaczy drastyczne:

I jak tu nie napisać że Islam to obora, a muzułmanie zwierzęta ??
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Zilog » 2011-09-17, 01:01:31

Napiszę krótko,nie wiem za co Ci ludzie znęcają się nad tymi kobietami,ale ogólnie gó**o mnie to obchodzi,takie traktowanie kobiet jest karygodne. Takie porąbane przedstawienia odbywają się w chorych państwach gdzie płeć męska jest górą,a biedne kobiety nie mają tam nic do gadania.. :( O zasadach tych chorych krajów długo by rozmawiać.Pewnie nic tych zasad nie zmieni,a te biedne kobiety,będąc mniejszością społeczną będą katowane za każdą głupotę.. (ale pewnie kara ta jest za zdradę,lecz mężczyznom wolno zdradzać żony,i gdzie tu sprawiedliwość ? )

Pozwólcie,że więcej nie napiszę bo ogólnie takie zasady poszczególnych krajów mnie strasznie bulwersują :looka:
Avatar użytkownika
ZilogMale
Moderator
Moderator
 
Posty: 2797
Dołączył(a): 2007-06-01, 19:48:57
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy
Imię: Tomasz

Re: Prawo szariatu

Postprzez dkm1941bismarck » 2011-09-17, 01:11:50

Przeca w tej arabskiej oborze kobieta od stuleci jest synonimem samego szatana, stąd też zakrywają im twarze chustkami i zakazuje nosić spodnie (które nosiła nieszczęsna Sudanka).
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez KenWatanabe » 2011-09-17, 02:19:55

Był już temat o traktowaniu kobiet w Islamie i ja od tamtej pory zdania nie zmieniłem. Jako europejczyka mnie to bulwersuje i nawet wydaje się być odrażające, bo to w moich oczach zwyczajna przemoc, w dodatku niepowetowana, a taka razi najbardziej.

Ale jednocześnie istnieje coś takiego jak relatywizm kulturowy i on każe mi tego zwyczajnie nie oceniać bo nie mam ku temu kompetencji kulturowych. Rozumiem, że to co dla mnie niemoralne w innej kulturze może być całkiem zwyczajne i nie ma co dywagować nad wyższością naszej kultury nad innymi, ani nie ma co ustawiać świata pod nasze dyktando.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re:

Postprzez dkm1941bismarck » 2011-09-17, 14:09:42

KenWatanabe napisał(a):Rozumiem, że to co dla mnie niemoralne w innej kulturze może być całkiem zwyczajne i nie ma co dywagować nad wyższością naszej kultury nad innymi, ani nie ma co ustawiać świata pod nasze dyktando.

Nienormalności i patologię trzeba krytykować i zmieniać - nie sądzę aby gdziekolwiek na świecie poza talibanami normalne było traktowanie kobiet podmiotowo - to nie czas Średniowiecza, gdzie palono ludzi na stosie, a jeśli już chcą tak bardzo to niech to robią, ale precz od kultur gdzie takie zachowania są nienormalne. Islamizacja Europy polega na "pokojowym" wchodzeniu w struktury danego Kraju - pokojowym, ale potem zaczyna się coś innego i tak np w UK talibany chcą prawa szariatu, dzięki łajdackim rządom Europejczyków rodzi się bardzo mało, a muzułmanów ??
W samej Francji współczynnik dzieci wynosi 8,1 przy 1,3, oczywiście na korzyść islamu, pytanie co będzie za 30 lat :orany:
Dzięki Bogu póki co w PL mamy 4 meczety i 1 w budowie w Warszawie, poza tym około 100 000 wyznawców tej "wiary", ale tutaj pojawia się coś niepokojącego - nikt na poważnie nie traktuje (jak w przypadku GMO) tego problemu bo islam w Europie to problem i to wielki.
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Prawo szariatu

Postprzez KenWatanabe » 2011-09-17, 20:16:44

dkm1941bismarck napisał(a): jeśli już chcą tak bardzo to niech to robią, ale precz od kultur gdzie takie zachowania są nienormalne. Islamizacja Europy polega na "pokojowym" wchodzeniu w struktury danego Kraju - pokojowym, ale potem zaczyna się coś innego i tak np w UK talibany chcą prawa szariatu,


Z tym się akurat zgadzam w 100%. Islamizacji europy trzeba się stanowczo przeciwstawiać, a jeśli już w ogóle zgodzić się na emigrację to tylko na zasadach pełnej asymilacji. Europa jest europejska i taka powinna zostać.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez kahuna » 2011-09-17, 22:28:59

Problematyka rozszerzającej się religii muzułmańskiej w Europie jest poważnym zjawiskiem. Nie mam zamiaru naskakiwać na żadną religię, kpić ani wyśmiewać żadnego wyznania.
Dlaczego nazwałem to problemem? Musicie zdać sobie sprawę z tego, że już za 50 lat ludność naszego kontynentu, jakim jest Europa, nie będzie taka sama. W ciągu pół wieku zmieni się bardzo dużo, nawet już dziś jesteśmy świadkami nieodwracalnych zmian. Mówię tu o napływie ludności wyznania muzułmańskiego. Jest ich coraz więcej, ponadto - cieszą się oni dużą swobodą i sporą liczbą praw obywatelskich. Takich praw nie mają chrześcijanie, a także ludzie nie będący Muzułmanami w krajach islamskich. Europejczycy zaczynają wyrzucać krzyże ze szkół, znak religii naszego kontynentu, tłumacząc się "tolerancją". Czy ta tolerancja nie przyczyni się do rozrostu Islamu w Europie. Pozwalając napływać im do nas w tak dużej ilości, powoli zmieniamy nasze całe społeczeństwo. Za przykład niech posłuży Francja. Kraj nazywany kolebką chrześcijaństwa w Europie, posiada dziś więcej meczetów niż kościołów (te drugie stoją dodatkowo puste, a ilość powołań duchownych jest strasznie niska). To nie znaczy, że chrześcijaństwo jest religią wyższą czy ważniejszą.


Inwazja Gwiazdy i półksiężyca - symbolu islamu jest rzeczywista.

Od lat na naszym kontynencie przybywa obywateli pochodzących z Azji lub Afryki. Ludzie ci często nie chcą się asymilować, odnoszą się wrogo do naszych wartości, chcą narzucić swoją wolę. Jakiś czas temu w Szwajcarii było referendum, gdzie obywatele mieli opowiedzieć się za pozwoleniem na budowę meczetów. Niestety, a może stety - w głosowaniu tym częściej padała odpowiedź "nie". Reakcją pewnego przywódcy Arabskiego było wzywanie do dżihadu przeciwko Szwajcarii. Pewna Niemka była bita przez swojego męża, Marokańczyka. Wniosła pozew do sądu, jednak ten odmówił jej rozwodu, tłumacząc, iż wg. prawa Koranicznego mężczyzna może bić kobietę. Składająca pozew skrzywdziła go przyjmując zachodni styl życia. Bijąc ją, bronił swego honoru. W Wielkiej Brytanii potajemnie został wprowadzony szariat, co oznacza równouprawnienie go z sądami i prawem brytyjskim. Prawo dotyczyć będzie jednak tylko muzułmanów, ale porusza to ważne kwestie w podziałach majątkowych - wg szariatu mężczyzna dostanie zawsze większą część. Nadal jednak jesteśmy w Wielkiej Brytanii, gdzie panuje równość WSZYSTKICH wobec prawa...
Inwazja Islamu w Europie jest faktem.

Oto mapka jej postępu

Obrazek

I jest to faktycznie problem. Bo jeśli dożyjemy tych 50 lat, to wtedy Islam będzie religią obowiązkową. Choć z drugiej strony. Większość tych co wyznają Islam w Europie, mówi iż potępia metody, które stosują ekstremiści, ale to jest też powód do niepokoju gdyż. Chyba rok temu, mówili o aresztowanym gościu z Ameryki, co zgłosił się do Al - Kaidy. Po prostu, Islam się rozprzestrzenia i możliwe, że za 50 lat, świat nie będzie taki sam jak teraz. Cały ten konflikt islamu z chrześcijaństwem jest taki, iż w średniowieczu chrześcijanie napadli na ziemie święte, co skłoniło wyznawców do obrony. A teraz inwazja następuje w sposób mało prowokacyjny ale niezwykle konsekwentny i do tego ilość dzieci w rodzinach islamskich jest zdecydowanie wyższa, z drugiej strony jakoś do pracy się nie garną ( bo przecież to niewierni powinni na nich pracować). Problem jest, i nie należy go ukrywać.
Prosperująca świadomość
Aktywuj swoją Prosperującą Świadomość
http://kahunacashflow.com/?page_id=29
Avatar użytkownika
kahunaNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 230
Dołączył(a): 2011-08-10, 20:03:19
Lokalizacja: Elbląg
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2011-09-17, 23:18:30

KenWatanabe - 17 wrz 2011 02:19 napisał(a):ale jednocześnie istnieje coś takiego jak relatywizm kulturowy i on każe mi tego zwyczajnie nie oceniać bo nie mam ku temu kompetencji kulturowych. Rozumiem, że to co dla mnie niemoralne w innej kulturze może być całkiem zwyczajne i nie ma co dywagować nad wyższością naszej kultury nad innymi, ani nie ma co ustawiać świata pod nasze dyktando.



Zawsze mnie dziwią i wręcz odrzucają takie opinie. Czyli traktowanie człowieka jak rzeczy jest wg Ciebie ok, bo to inna kultura, więc można? Posiadasz rozum, jesteś istotą rozumną, więc chyba zdajesz sobie sprawę, że krzywdzenie kogokolwiek ze względu na płeć, wyznanie czy poglądy jest złem. Tłumaczenie się relatywizmem kulturowym jest jedynie umywaniem rąk od niewygodnych tematów.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez KenWatanabe » 2011-09-18, 00:56:03

cre[a]tive napisał(a):Posiadasz rozum, jesteś istotą rozumną, więc chyba zdajesz sobie sprawę, że krzywdzenie kogokolwiek ze względu na płeć, wyznanie czy poglądy jest złem.


Niestety nie wierzę w biblię dlatego nie wydaję mi się by moje poznanie dobra i zła wzięło się stąd, że mój praprzodek zjadł jakieś jabłko. Natomiast wiem też, że nasi przodkowie w to uwierzyli, podobnie jak w całe przesłanie moralne tej książki.

Nie wydaje mi się, że przez sam fakt posiadania rozumu muszę sobie od razu zdawać sprawę z tych wszystkich wymienionych rzeczy. Instynkty każą mi bronić się, rozmnażać i zdobywać pożywienie reszta wynika z nabytych przeze mnie kompetencji kulturowych. To właśnie kultura europejska, polska nakazuje mi wstając rano ubrać krawat, koszulę wziąć teczkę i iść do pracy zamiast przepasać się w togę, założyć arafatkę wziąć bukłak z wodą i iść na targ handlować cynamonem. Z tych samych przyczyn staram się być też uprzejmy wobec kobiet, utrzymywać rodzinę, szanować innych jak też z tych samych powodów jest dla mnie odrażające poniżanie kogokolwiek.

Ale jednocześnie zdaję sobie sprawę, że kiedyś nie było internetu, a komunikacja pomiędzy poszczególnymi ludami była bardzo ograniczona o ile w ogóle istniała. A nawet jeśli to przeważnie polegała na wojnach i udowadnianiu sobie czyje jest na wierzchu.

cre[a]tive napisał(a): Czyli traktowanie człowieka jak rzeczy jest wg Ciebie ok, bo to inna kultura, więc można?
I właśnie nie, nie wydaje mi się to wcale OK ale widać wydaje się być OK muzułmanom skoro tak robią. To skrajnie odmienny wzór od naszego, dlatego nas tak razi, w dodatku dotyka bardzo wrażliwej sfery etycznej. Ale to nie jedyna różnica, oni także ubierają się inaczej, mają inny etos pracy, inne rytuały codziennego życia, inne poczucie estetyki, a także inny stopień sekularyzacji społecznej - dlatego tak trudno oderwać im się od tych wszystkich zachowań związanych z religią która także zresztą jest bardzo odmienna od naszej.

cre[a]tive napisał(a):Tłumaczenie się relatywizmem kulturowym jest jedynie umywaniem rąk od niewygodnych tematów.


Właśnie, pewnie i po trochu tak jest. Bo wydaję się, że ja skoro nawet te wszystkie teorie byłyby prawdziwe, (a nie są to nawet moje teorie bo opiera się na nich z grubsza nauka zwana antropologią) jako przedstawiciel swojej kultury, powinienem walczyć o coś co mi się aż tak nie podoba, a przynajmniej złożyć podpis pod jakąś petycją jeśli by mi przeszła przez biurko. Ale nie zrobiłbym tego tylko dlatego, że bardzo nie chciałbym aby zrobiono to mnie i nie chciałbym aby jakaś silniejsza, opanowująca powoli świat przez globalizację kultura starała się narzucać mi sposób w jaki mam się odnosić do spraw dobra i zła, tolerancji czy przyzwoitości.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re:

Postprzez unter » 2011-09-18, 11:35:15

Film jest przeznaczony dla przeciętnego europejczyka, którego wiedza o islamie bazuje na wiadomościach prasowych o terrorystach, kamieniowaniu niewiernych kobiet i rozwodzeniu się nad ich niską pozycją społeczną. Więcej szkodzi, niż pozwala na poznanie innej kultury, nota bene starszej od naszej o kilka tysięcy lat.


cre[a]tive napisał(a): Posiadasz rozum, jesteś istotą rozumną, więc chyba zdajesz sobie sprawę, że krzywdzenie kogokolwiek ze względu na płeć, wyznanie czy poglądy jest złem.

Masz racje, jest złem. Ale dopiero od jakiś 30, 40 lat. Do tego czasu nasza cywilizacja była na poziomie kultury Bliskiego Wschodu, gdzie życie ludzkie niewiele jest warte, a kobieta jest przedmiotem.
Pozdrawiam, unter
http://szkiceerotyczne.blog.onet.pl
Avatar użytkownika
unterNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 555
Dołączył(a): 2011-07-05, 09:41:39
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Re:

Postprzez dkm1941bismarck » 2011-09-18, 11:47:56

unter napisał(a):Film jest przeznaczony dla przeciętnego europejczyka, którego wiedza o islamie bazuje na wiadomościach prasowych o terrorystach, kamieniowaniu niewiernych kobiet i rozwodzeniu się nad ich niską pozycją społeczną. Więcej szkodzi, niż pozwala na poznanie innej kultury, nota bene starszej od naszej o kilka tysięcy lat.

Pewnie Francuzi wyszli z tego samego punktu co Ty - nie zmienia to faktu że w Polsce ostatni przypadek "ukamieniowania" kobiet miał miejsce za czasów Bolesława Śmiałego, który bardzo upokorzył kobiety, stąd płynie wniosek że My Polacy jesteśmy Narodem, jeśli chodzi o tolerancje innych (patrz Żydzi, gromieni w całej Europie przez stulecia) - najbardziej tolerancyjnym.

Piszesz o "przeciętnym ewropejczyku" i źródle jego wiedzy...wystarczy trochę statystyk, faktów by pojąć o co chodzi.
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Re:

Postprzez unter » 2011-09-18, 13:01:34

dkm1941bismarck napisał(a):...stąd płynie wniosek że My Polacy jesteśmy Narodem, jeśli chodzi o tolerancje innych (patrz Żydzi, gromieni w całej Europie przez stulecia) - najbardziej tolerancyjnym.

Daj spokój stary...
Zanim zaczniesz mówić o tolerancji zobacz co tutaj pisze się o nieznanej nam kulturze.

Piszesz o "przeciętnym ewropejczyku" i źródle jego wiedzy...wystarczy trochę statystyk, faktów by pojąć o co chodzi.

Stanowczo za mało. W końcu nie rozmawiamy o samochodach, a o ludziach takich jak my, z tym, ze wychowanych w innej kulturze.
Podajesz przyklad ostatniego ukamienowania kobiety, a ja zapytam Ciebie, czy wiesz od kiedy w naszej kulturze kobieta przestała być przedmiotem, którym była prawie 2000 lat?
I od kiedy życie ludzkie stało się dobrem najwyższym?

Nic nie jesteśmy lepsi do arabów, posiadamy tylko skuteczniejsza bron, co w oczach wielu daje nam prawo do patrzenia z góry na innych...
Pozdrawiam, unter
http://szkiceerotyczne.blog.onet.pl
Avatar użytkownika
unterNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 555
Dołączył(a): 2011-07-05, 09:41:39
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Re:

Postprzez dkm1941bismarck » 2011-09-18, 13:50:15

unter napisał(a):zobacz co tutaj pisze się o nieznanej nam kulturze.

Wystarczy mi kilka cytatów aby zdecydowanie powiedzieć NIE:
"Istnieją znaki, że Allah udzieli wielkiego zwycięstwa islamowi w Europie. Bez mieczy, bez karabinów, bez podbojów. Niepotrzebni są nam terroryści, nie potrzebni samobójcy. 50 milionów muzułmanów [w Europie] przekształci ją w muzułmański kontynent w ciągu kilku dziesięcioleci"

M. Kaddafi w wywiadzie dla telewizji Al-Jazeera w 2006 roku.
Co to mi za "nieznana" "kultura" co żeruje na Europie - to w większości banda nierobów, brudasów traktująca Kraje podające im rękę w sposób protensjonalny, w Polsce są np lekarzami i póki co dają dobry przykład - na razie, ale wystarczy zobaczyć co się dzieje na Zachodzie - katolik nie wystawi choinki w BN bo od razu veto talibanów bo to ich obraża, znikają krzyże z katolickich krajów bo obrażają islam, notorycznie palą Biblię i to wszystko w okupowanych przez nich Krajach, tymczasem na swoim podwórku zakazane jest afiszowanie się z krzyżykiem na szyi - to nie kultura to barbarzyńska hołota ponownie najeżdżająca Europę.

unter napisał(a):Stanowczo za mało. W końcu nie rozmawiamy o samochodach, a o ludziach takich jak my, z tym, ze wychowanych w innej kulturze.
Podajesz przyklad ostatniego ukamienowania kobiety, a ja zapytam Ciebie, czy wiesz od kiedy w naszej kulturze kobieta przestała być przedmiotem, którym była prawie 2000 lat?

Od kiedy ??
W Naszej kulturze kobiety były natchnieniem a w Islamie - zdarzają się przypadki uśmiercania małych noworodków z powodu płci, śluby 50-cio latków z małymi dziewczynkami (Allah popiera pedofilię), obrzezywanie kobiet na "żywca" równające się w wielu przypadkach bolesną śmiercią, do tego ten fanatyzm i mordowanie w imię Boga...Moja Kultura - Polska, 500 lat opierała się najeźdźcom znad Bosforu, mam nadzieję że oprze się w XXI wieku.
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Prawo szariatu

Postprzez KenWatanabe » 2011-09-18, 19:57:49

dkm1941bismarck napisał(a):W Naszej kulturze kobiety były natchnieniem a w Islamie

Ja nie do końca zgodziłbym się, że to co mówisz obowiązywało zawsze, wystarczy spojrzeć co ci natchnieni bibliści, ojcowie KK o kobietach sądzili dawniej.

„Zarodek płci męskiej staje się człowiekiem po 40 dniach, zarodek żeński po 80. Dziewczynki powstają z uszkodzonego nasienia, lub w następstwie wilgotnych wiatrów”
– św. Tomasz z Akwinu

Kobieta jest istotą poślednią, która nie została stworzona na obraz i podobieństwo Boga. To naturalny porządek rzeczy, że kobieta ma służyć mężczyźnie
- św. Augustyn

Kobieta powinna zasłaniać oblicze, bowiem nie zostało ono stworzone na podobieństwo Boga
– św. Ambroży

Ten aż łudząco przypomina Islam.

Kobiety są błędem natury, z tym ich nadmiarem wilgoci, temperaturą ciała świadczącą o ich cielesnym i duchowym upośledzeniu, są rodzajem kalekiego, chybionego, nieudanego mężczyzny
- św. Tomasz z Akwinu

Niezbyt pochlebna opinia jak na obiekt westchnień. W dodatku pada z ust człowieka którego filozofia przetrwała ponad 500lat i do dziś znajduje odzwierciedlenie w nauczaniu KK. Z Tomizmu czerpali też znani reformatorzy kościoła z XIX wieku.

U kobiety sama świadomość istnienia powinna wywoływać wstyd
– Klemens Aleksandryjski

"Dzięki Bogu", że nasza kultura zdołała się pozbyć tego typu doktryn i dziś już możemy poszczycić się sporymi osiągnięciami w dziedzinie praw człowieka. Choć pewnie 500 lat temu takie myślenie byłoby dla nas normalne, tak jak normalne jest teraz dla Islamistów.

unter napisał(a):Masz racje, jest złem. Ale dopiero od jakiś 30, 40 lat. Do tego czasu nasza cywilizacja była na poziomie kultury Bliskiego Wschodu, gdzie życie ludzkie niewiele jest warte, a kobieta jest przedmiotem.


To jednak mimo wszystko też nieco przesadzona opinia. Kobiety uzyskały pełnię praw po I wojnie światowej, a to nie 30 ani 40, a prawie 100lat. Poza tym już wcześniej nastąpiło odprzedmiotowienie kobiet. Wg mnie już w czasach Romantyzmu możemy zobaczyć prekursorów którzy zaczynali stawiać kobietę na należnym jej miejscu. Nasza kultura i ten jej element w którym wyrobił się nasz stosunek do kobiet ma znacznie więcej niż kilkadziesiąt lat.

dkm1941bismarck napisał(a):notorycznie palą Biblię i to wszystko w okupowanych przez nich Krajach, tymczasem na swoim podwórku zakazane jest afiszowanie się z krzyżykiem na szyi - to nie kultura to barbarzyńska hołota ponownie najeżdżająca Europę.

dkm1941bismarck napisał(a):do tego ten fanatyzm i mordowanie w imię Boga...Moja Kultura - Polska, 500 lat opierała się najeźdźcom znad Bosforu, mam nadzieję że oprze się w XXI wieku.


Chyba jednak przesadzasz i trochę zbyt daleko zapuściłeś się w swoim europocentryzmie. Nie powinno się tak z góry traktować kultury która ma bardzo długą tradycję i wiele wniosła do dzisiejszego świata. Pragnę Ci przypomnieć, że gdy Arabowie odpoczywali sobie w ogrodach Kordoby mając do dyspozycji kanalizację i systemy nawadniania, to Twoi przodkowie prawdopodobnie gnieździli się w lepiance w środku lasu i chodzili się wypróżniać do rzeki. Gdy oni znali coś takiego jak tolerancja, prowadzili handel z Indiami, czytali dzieła Arystotelesa i zgłębiali zasady nowoczesnej architektury oraz matematyki, to nasi najmędrsi przodkowie znali co najwyżej żywoty świętych i łamaną łacinę, a ich tolerancja objawiała się paleniem na stosach szatańskich ladacznic i nabijaniem niewiernych na pale.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Prawo szariatu

Postprzez dkm1941bismarck » 2011-09-18, 20:28:22

KenWatanabe napisał(a):– św. Tomasz z Akwinu
- św. Augustyn
– św. Ambroży
- św. Tomasz z Akwinu
– Klemens Aleksandryjski

Nie dziękuję - takie "autorytety" odrzucam.

KenWatanabe napisał(a):Kobiety uzyskały pełnię praw po I wojnie światowej, a to nie 30 ani 40, a prawie 100lat. Poza tym już wcześniej nastąpiło odprzedmiotowienie kobiet. Wg mnie już w czasach Romantyzmu możemy zobaczyć prekursorów którzy zaczynali stawiać kobietę na należnym jej miejscu. Nasza kultura i ten jej element w którym wyrobił się nasz stosunek do kobiet ma znacznie więcej niż kilkadziesiąt lat.

Porównując "czasy" gdzie kobiety były tylko abo matkami abo niewolnicami bo mężczyźni zajmowali się tylko wojaczką jest trochę infantylne.
W Polsce do XX wieku NIE BYŁO wyborów - czytaj uprzywilejowanego traktowania kobiet, a właśnie prawa wyborcze określają podmiot czy przedmiot - w Polsce od 1918 kobiety mają prawa wyborcze i zaprzestańmy na tym, bo jak Polki walczyły za Ojczyznę to Turki pytały przy ambasadorach Brytyjskich i Francuskich czy "przybył poseł z Lechistanu" ;)

KenWatanabe napisał(a):Chyba jednak przesadzasz i trochę zbyt daleko zapuściłeś się w swoim europocentryzmie.

Pisałem niejednokrotnie jestem NACJONALISTĄ i zupełnie gdzieś mam rasizm jakby się zdawać mogło, bo to zło - należy tolerować Polaków pochodzenia muzułmańskiego, ale za wszelką cenę należy powstrzymać teoretyczną inwazję islamu na Polskę - ten Kraj przetrwał zabory/niewole/okupacje dzięki sile i wierze, ale nie w Allaha.

KenWatanabe napisał(a):Nie powinno się tak z góry traktować kultury która ma bardzo długą tradycję i wiele wniosła do dzisiejszego świata.
Pragnę Ci przypomnieć, że gdy Arabowie odpoczywali sobie w ogrodach Kordoby mając do dyspozycji kanalizację i systemy nawadniania, to Twoi przodkowie prawdopodobnie gnieździli się w lepiance w środku lasu i chodzili się wypróżniać do rzeki. Gdy oni znali coś takiego jak tolerancja, prowadzili handel z Indiami, czytali dzieła Arystotelesa i zgłębiali zasady nowoczesnej architektury oraz matematyki, to nasi najmędrsi przodkowie znali co najwyżej żywoty świętych i łamaną łacinę, a ich tolerancja objawiała się paleniem na stosach szatańskich ladacznic i nabijaniem niewiernych na pale.

I co z tego ?? Upadały kolejne cywilizacje a Europa dalej trwała - porównaj Chińskie imperium, które (uważam że ) dało więcej od islamu - co Ci wyjdzie ??
Porównaj cywilizacje Azteków, Majów, Tolteków, Inków, Sumerów i innych "wymarłych" - co Ci wyjdzie ??
Islam przy nich to śmiechu warta sekta w sumie gorsza o wiele rzeczy.
Wracając do Polski - mnie nie interesuje co światu dał Islam, możemy dywagować do oporu - "jestem Polakiem, więc obowiązki mam Polskie", czyli Bóg (jeden, nie Allah), Honor, Ojczyzna i tyle w temacie :dance:
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Prawo szariatu

Postprzez KenWatanabe » 2011-09-18, 22:19:34

dkm1941bismarck napisał(a):I co z tego ?? Upadały kolejne cywilizacje a Europa dalej trwała - porównaj Chińskie imperium, które (uważam że ) dało więcej od islamu - co Ci wyjdzie ??

Śmiem twierdzić, że Europa też upadła w 324r (niektórzy twierdzą, że w 476), a dopiero potem odrodziła się na nowo, więc poglądy o jej ciągłym trwaniu włożyłbym raczej między bajki. Natomiast nie wiem co to ma wspólnego z Islamem, przecież on wcale nie upadł i nawet mam inną śmiałą teorię, że jeśli chodzi o siłę i potencjał przetrwania kolejnych lat to ma znacznie większe szanse niż to co nazywamy Europą w sensie kulturowym. Zresztą sam to musiałeś zauważyć skoro mówisz o zagrożeniu, którego zresztą wraz z Tobą się obawiam i uważam, że powinno się mu przeciwdziałać.

Podobnie zresztą Chiny :) - większy potencjał gospodarczy i zdecydowanie lepsze rokowania na najbliższe stulecie niż ma zachodnia cywilizacja.

dkm1941bismarck napisał(a):Porównaj cywilizacje Azteków, Majów, Tolteków, Inków, Sumerów i innych "wymarłych" - co Ci wyjdzie ??
Islam przy nich to śmiechu warta sekta w sumie gorsza o wiele rzeczy.

Islam do dla Ciebie śmiechu warta sekta przy Aztekach? :zdziwko:
Z całym szacunkiem ale dla mnie jako europejczyka już lepiej prezentuje się poniżanie kogoś niż złożenie z niego ofiary przez wyrwanie bijącego serca tępym narzędziem.

Poza tym takie porównania zakrawają o ignorancję, bo Arabom zawdzięczamy bardzo liczne wynalazki, teorie matematyczne, wiedzę z dziedziny architektury, podwaliny pod nowoczesną chemię itd. Pijesz dzięki nim kawę, myjesz się mydłem, czy choćby jeździsz samochodem bo wymyślili oni coś co zwie się wałem korbowym. Jeśli natomiast wymienisz mi choć jeden wynalazek Azteków to będę pod wrażeniem.

dkm1941bismarck napisał(a):Wracając do Polski - mnie nie interesuje co światu dał Islam, możemy dywagować do oporu - "jestem Polakiem, więc obowiązki mam Polskie", czyli Bóg (jeden, nie Allah), Honor, Ojczyzna i tyle w temacie :dance:


Przysięgam Panu Bogu Jedynemu być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej, chorągwi wojskowych nigdy nie odstąpić, stać na straży Konstytucji i honoru żołnierza polskiego, prawu i Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej być uległym, rozkazy dowódców i przełożonych wiernie wykonywać, tajemnic wojskowych strzec, za sprawę Ojczyzny mej walczyć do ostatniego tchu w piersiach i w ogóle tak postępować, abym mógł żyć i umierać jak prawy żołnierz polski. Bereetjum Mine Allachivy Veresulini illeclezine a hetdeteum minel masiurkine BilWałłagi, Tałłagi, Amin.


To przysięga wprowadzona specjalnie dla muzułmanów walczących w armii polskiej w 1924r. Tatarzy w polskich siłach zbrojnych walczyli przeciwko krzyżakom w dwóch wojnach, w wojnie polsko-rosyjskiej w latach 30tych XVII wieku, niektórzy stawali przeciwko swoim braciom w wierze w czasie powstania Chmielnickiego mając swój wkład w Polskich chorągwiach, w 1768 roku walczyli po stronie Konfederacji Barskiej, a w 1919 i 20tym z bolszewikami. I w moim odczuciu odrywając pojęcie Bóg od Allacha, plujesz tym wszystkim żołnierzom w twarz po prostu. Rzeczpospolita zawsze miała wiele tolerancji religijnej i myślę, że jest w tym coś z czego można być dumnym. Można się przeciwstawiać polityce krajów muzułmańskich i ich emigracji na nasze ziemie ale generalizowanie i wkładanie całego Islamu do jednego worka jest już dla mnie naprawdę grubym przegięciem.

dkm1941bismarck napisał(a):W Polsce do XX wieku NIE BYŁO wyborów - czytaj uprzywilejowanego traktowania kobiet, a właśnie prawa wyborcze określają podmiot czy przedmiot - w Polsce od 1918 kobiety mają prawa wyborcze i zaprzestańmy na tym,

Umnh, i na prawdę sądzisz, że gdyby od czasów romantyzmu nie zaczęto wprowadzać kobiet do życia publicznego i traktować coraz bardziej na równi z mężczyzną to w 1918 roku nagle pozwolono by na emancypację? Bo mnie się wydaje, że jakby te kobiety zrobiły to co zrobiły w czasie I wojny światowej w średniowieczu to spalono by je na stosie. Na historii uczyliśmy się, że każde wydarzenie w historii jeśli chodzi o przemiany, to nie pojedyncza data tylko cały proces. Także sądzę, że zaprzestanie na jednej dacie byłoby delikatnym faux pas wobec merytorycznej dyskusji.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Prawo szariatu

Postprzez unter » 2011-09-19, 21:25:32

dkm1941bismarck napisał(a):
KenWatanabe napisał(a):– św. Tomasz z Akwinu
- św. Augustyn
– św. Ambroży
- św. Tomasz z Akwinu
– Klemens Aleksandryjski

Nie dziękuję - takie "autorytety" odrzucam.

Wielu z nas odrzuca, ale i tez wielu nie zdaje sobie sprawy jak głęboko w naszej świadomości są zapisane nauki tychże autorytetów. W tym miejscu daruje sobie cytat mówiący o kobiecie jako kupie gnoju. Zamiast tego dokładniej wyjaśnię co miałem na myśli pisząc:
Ale dopiero od jakiś 30, 40 lat. Do tego czasu nasza cywilizacja była na poziomie kultury Bliskiego Wschodu, gdzie życie ludzkie niewiele jest warte, a kobieta jest przedmiotem.

Nie miałem na myśli świeckiego prawa. Dzisiaj jest takie, jutro może być zupełnie inne i za 10 lat nikt nie będzie pamiętał o nim. Mówiłem o podstawie naszego życia, o 10-ciu przykazaniach, które trwają nie zmienione od 2000 lat. a przynajmniej było tak do ok.1970. Wtedy to poprawiono 10-te przykazanie traktujące żonę jako przedmiot na równi z osłem, wolem, domem itp.
Nie będziesz pożądał domu bliźniego twego, nie będziesz pożądał żony bliźniego twego ani jego sługi, ani jego służebnicy, ani wołu, ani osła, ani żadnej rzeczy, która należy do twego bliźniego.

W naszej kulturze niezauważalnie nastąpił zwrot, i kobieta stalą się człowiekiem. Choć tez nie do końca - nowe prawo traktuje ją per noga odbierając prawo do decydowania o urodzeniu lub nie, dziecka.

Gwoli ścisłości dodam, ze zmiana była wynikiem ewolucji. My natomiast, oceniając inna kulturę, żądamy/oczekujemy rewolucyjnego przyjęcia naszych jedynie słusznych zasad. Chore to!
Pozdrawiam, unter
http://szkiceerotyczne.blog.onet.pl
Avatar użytkownika
unterNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 555
Dołączył(a): 2011-07-05, 09:41:39
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Prawo szariatu

Postprzez dkm1941bismarck » 2011-09-28, 02:18:42

KenWatanabe napisał(a):Przysięgam Panu Bogu Jedynemu być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej, chorągwi wojskowych nigdy nie odstąpić, stać na straży Konstytucji i honoru żołnierza polskiego, prawu i Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej być uległym, rozkazy dowódców i przełożonych wiernie wykonywać, tajemnic wojskowych strzec, za sprawę Ojczyzny mej walczyć do ostatniego tchu w piersiach i w ogóle tak postępować, abym mógł żyć i umierać jak prawy żołnierz polski. Bereetjum Mine Allachivy Veresulini illeclezine a hetdeteum minel masiurkine BilWałłagi, Tałłagi, Amin.

To przysięga wprowadzona specjalnie dla muzułmanów walczących w armii polskiej w 1924r. Tatarzy w polskich siłach zbrojnych walczyli przeciwko krzyżakom w dwóch wojnach, w wojnie polsko-rosyjskiej w latach 30tych XVII wieku, niektórzy stawali przeciwko swoim braciom w wierze w czasie powstania Chmielnickiego mając swój wkład w Polskich chorągwiach, w 1768 roku walczyli po stronie Konfederacji Barskiej, a w 1919 i 20tym z bolszewikami. I w moim odczuciu odrywając pojęcie Bóg od Allacha, plujesz tym wszystkim żołnierzom w twarz po prostu. Rzeczpospolita zawsze miała wiele tolerancji religijnej i myślę, że jest w tym coś z czego można być dumnym. Można się przeciwstawiać polityce krajów muzułmańskich i ich emigracji na nasze ziemie ale generalizowanie i wkładanie całego Islamu do jednego worka jest już dla mnie naprawdę grubym przegięciem.

Ośmielę się zauważyć że o ile faktycznie Tatarzy sporo "włożyli" w wysiłki Narodowo-wyzwoleńcze Najjaśniejszej, to przeszłość na terenie RP mają naprawdę nieciekawą - polecam lekturę jakże to ci "oświeceni" muzułmanie znaleźli się na Jej terenie - kilkaset lat Nas najeżdżali i co, nagle stwierdzili że zamieszkają na terenie "innowierców" ??
Tatarzy na terenie RP kilka razy pokazali "twarz" człowieka a najbardziej chwalebne było poparcie Jana Kazimierza podczas "potopu", potem bardziej ze strachu przed innymi "chowali" się na terenie RP, a że Polska przegarniała wszelakiej maści inności tak to mamy Tatarów w RP, podobnie jak Żydów.

Dla mnie islam w Polsce to idiotyzm w najczystszej postaci, zło wcielone - wolę mieć jedną religię i ją tolerować bo to religia moich przodków i gdyby każdy z Nas w podobny sposób do tego podszedł byłoby pięknie.

Póki co:
Oświadczenie w sprawie aktów agresji wobec społeczności muzułmańskiej w Polsce

Z wielką przykrością dowiedzieliśmy się o podpaleniu Centrum Muzułmańskiego w Białymstoku oraz podpaleniu drzwi mieszkania jednej z tamtejszych rodzin muzułmańskich. Dzięki Bogu, że nie doszło do tragedii, której skutki miałyby niewątpliwie negatywne odbicie w całym społeczeństwie.

Wydarzenie te nie są, niestety, odosobnione. W ostatnich latach mieliśmy w Białymstoku kilkakrotne próby podpalenia budowy szkoły koranicznej, wybijanie szyb, ataki słowne na muzułmanów. Dodać do tego można podobne przypadki w innych miastach Polski, m.in. w Lublinie i Gdańsku. Niechęć do muzułmanów prezentowana jest w mediach, bez przeszkód funkcjonują internetowe portale, jawnie głoszące nienawiść wobec islamu i jego wyznawców.

W imieniu polskiej społeczności muzułmańskiej wyrażam zaniepokojenie eskalacją wrogości wobec ludzi i religii, która jest obecna na polskiej ziemi od kilkuset lat. Szczególnie przykre, że dochodzi do tego na Podlasiu, tak dumnym przecież z wielowiekowego zgodnego współistnienia wielu kultur i religii. Nie pozwólmy, aby jacyś ludzie, pełni nienawiści i agresji, poróżnili polskie społeczeństwo, którego częścią są muzułmanie.

Oczekujemy szybkiego i skutecznego wyjaśnienia spraw, a nade wszystko ustalenia i ukarania sprawców tych odrażających czynów. Do tej pory bowiem działania władz we wszystkich przypadkach były bezskuteczne. Polscy muzułmanie stoją po stronie prawa, co przez stulecia potwierdzali swoim postępowaniem. Niezależnie od wyznawanej religii, wszyscy odpowiadamy za jego przestrzeganie.

Tomasz Miśkiewicz
Mufti Rzeczypospolitej Polskiej
Przewodniczący Najwyższego Kolegium
Muzułmańskiego Związku Religijnego w RP
:ok:
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Prawo szariatu

Postprzez KenWatanabe » 2011-09-29, 02:10:09

dkm1941bismarck napisał(a):Ośmielę się zauważyć że o ile faktycznie Tatarzy sporo "włożyli" w wysiłki Narodowo-wyzwoleńcze Najjaśniejszej, to przeszłość na terenie RP mają naprawdę nieciekawą - polecam lekturę jakże to ci "oświeceni" muzułmanie znaleźli się na Jej terenie - kilkaset lat Nas najeżdżali i co, nagle stwierdzili że zamieszkają na terenie "innowierców" ??


Ja sobie zdaje sprawę, że podałem wyjątki ale zapominanie o nich to czysta generalizacja. Katolicy też czasem zdradzali swoją wiarę i Ojczyznę i wcale nie były to pojedyncze przypadki. Całe konfederacje oświeconych ludzi zwracały się często przeciwko wspólnemu dobru dla własnych interesów. Dlatego to nie zależy od wyznania i dlatego uważam, że potępiać należy "Islamski imperializm", a nie samą religię. Ocenie podlegać powinny idee, a nie ludzie, bo tych sądzić jeśli już to trzeba z osobna razem z ich pojęciem religii co jest sprawą osobistą.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez junior » 2011-09-29, 08:33:02

dkm1941bismarck ciekawi mnie to, że jak ja generalizuje w sprawie band kibiców to jesteś bardzo przeciwny, a sam generalizujesz i to dużo bardziej np w przypadku islamu, nie widzisz w tym niekonsekwencji? Mówisz, że muzułmanie nas najeżdżali a co robią kibole? prawie każdy budynek jest pomazany skrótami klubów, nazwami fanklubów i innymi kibicowskimi bzdurami, każde przejście podziemne jest pomazane, można dostać kopa i zostać oplutym na stadionie bo założyło się strój nie w tym kolorze, mimo wszystko uważam że ruch kibicowski i kibolowski to dużo poważniejszy w Polsce problem niż islam! Ja przeciwko islamowi w Polsce nic nie mam pod warunkiem, że będą chcieli się asymilować, a wracając do praw szariatu to jest niebezpieczny jak każde inne prawo którego się nadużywa.
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Następna strona

  • Inne

Powrót do Kontrowersje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 158 gości

cron