Prawo szariatu

Jeżeli byłeś świadkiem oburzających scen w życiu codziennym lub jeżeli ktoś lub coś podniosło Ci ciśnienie - pisz, może adrenalina nieco opadnie...

Re: Prawo szariatu

Postprzez dkm1941bismarck » 2011-09-29, 09:44:42

junior napisał(a):dkm1941bismarck ciekawi mnie to, że jak ja generalizuje w sprawie band kibiców to jesteś bardzo przeciwny, a sam generalizujesz i to dużo bardziej np w przypadku islamu, nie widzisz w tym niekonsekwencji?

Problem w tym że Ty wtrącasz WSZYSTKICH kibiców do jednego wora i wychodzisz z założenia że wszyscy kibice tworzą "bandy" i że to zło - powtarzam Ci że powinniśmy wzorem myślenia rządu zakazać ruchu w powietrzu, zakazać też używania słów nieparlamentarnych w społeczeństwie - bo dopóki stadiony będą miejscami publicznymi dopóty wulgaryzmy tam będą z jednego powodu - są miejscami publicznymi, a z tego co mi wiadomo wulgaryzmów używa każdy i wszędzie - wprowadźmy więc cenzurę i kontrolę umysłu, aby nikt nie odważył się użyć słów na k, ch i p.
Kibice pielęgnują Narodowe tradycje, działają w akcjach charytatywnych, opiekują się zapomnianymi przez Nas grobami bohaterów stąd porównanie ich do islamu, jest infantylne - islam dla krzewienia wartości Narodowych w PL nie zrobił nic, kibice dużo - wiesz ile osób nie kiboli uczciło pamięć bohaterów Powstania Wlkp ?? ZERO - kibole ZAWSZE pamiętają o Polsce i to ich różni od zwykłych zjadaczy chleba że są Patriotami z krwi i kości.


junior napisał(a):Mówisz, że muzułmanie nas najeżdżali a co robią kibole? prawie każdy budynek jest pomazany skrótami klubów, nazwami fanklubów i innymi kibicowskimi bzdurami, każde przejście podziemne jest pomazane, można dostać kopa i zostać oplutym na stadionie bo założyło się strój nie w tym kolorze

W kwestii kultury to prywatne sprawa każdego z Nas, jeśli z domu ktoś jej nie wyniesie - trudno oczekiwać aby był kulturalny, poza tym Ty wrzucasz znowu wszystkich do jednego wora - masz pecha że mieszkasz gdzie mieszkasz, lecz nie pisz że 99% kibiców jest taka sama.

junior napisał(a): mimo wszystko uważam że ruch kibicowski i kibolowski to dużo poważniejszy w Polsce problem niż islam! Ja przeciwko islamowi w Polsce nic nie mam pod warunkiem, że będą chcieli się asymilować, a wracając do praw szariatu to jest niebezpieczny jak każde inne prawo którego się nadużywa.

Dużo wniosłeś do tematu - ja np nie mam nic przeciwko GMO, ogólnie nikt z Nas nie ma prawa mieć - przecież to Nas nie dotyczy, faktem jest że to zło, które można tolerować albo zwalczać.
To że ktoś ma klapki na oczach i nie widzi niebezpieczeństwa to jego sprawa - ludziom można wmówić wszystko i tak uwierzą w największe kłamstwo np w to że Nam potrzeba emigrantów np muzułmańskich do pracy i że musimy ich traktować lepiej niż samych siebie - zamiast pracę dawać swoim trzeba dawać innym, tak działały prawidła Europy przez ostatnie 30 lat, konsekwencje są tragiczne - ostatnio przeglądałem w necie jak katolicyzm na świecie upada, począwszy od laicyzacji w Starym Świecie do tradycyjnej w religii Ameryce Łacińskiej - "biali" ludzie wyparli się wiary, do tego sprowadzając muzułmanów na dobrych warunkach pozwolono by Ci integrowali się na każdej płaszczyźnie, efektem jest choćby Francja czy Holandia - dodajmy muzułmanie nie stanowią klasy średniej w tych krajach, nie stanowią nawet klasy pracującej - stanowią klasę socjalną, sprzyjającą wyżowi demograficznemu, taka kasta sama w sobie nie jest groźna - groźne są ich żądania takie jak np "prawo szariatu" z czym boryka się np Kanada.
Islam według faktów to religia ludzi biednych i ubogich taki wniosek można wysnuć na podstawie krajów gdzie wynosi ponad 80% i to jest groźne, bo te kraje np Somalia, Czad, Niger są siedliskami wszelakiej maści zła - ponoć Allah nie każe zabijać, ale siać terror już tak.
Tymczasem co rusz pojawiają się newsy o umieraniu w Rogu Afryki i komentarze dlaczego Watykan nie interweniuje - dla mnie z moralnego punktu widzenia powinno się ratować KAŻDE życie, ale jeśli usuniemy moralność to pytanie czemu Watykan a nie Mekka, odpowiedź jest jedna i ta sama - bo islam, to religia biedoty, mnożącej się jak "grzyby po deszczu".
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Prawo szariatu

Postprzez unter » 2011-09-29, 12:37:15

KenWatanabe napisał(a):... uważam, że potępiać należy "Islamski imperializm", a nie samą religię. Ocenie podlegać powinny idee...

Pod tym można się tylko podpisać.
Pozdrawiam, unter
http://szkiceerotyczne.blog.onet.pl
Avatar użytkownika
unterNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 555
Dołączył(a): 2011-07-05, 09:41:39
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Prawo szariatu

Postprzez KenWatanabe » 2011-09-29, 20:00:59

dkm1941bismarck napisał(a):W kwestii kultury to prywatne sprawa każdego z Nas, jeśli z domu ktoś jej nie wyniesie - trudno oczekiwać aby był kulturalny, poza tym Ty wrzucasz znowu wszystkich do jednego wora - masz pecha że mieszkasz gdzie mieszkasz, lecz nie pisz że 99% kibiców jest taka sama.

Teraz wzorem polityków będziemy rzucać sobie w twarz miana hipokrytów i ludzi generalizujących fakty. :) Ja tam dyskusji o kibolach ostatnio nie przeglądałem ale nawet jeśli ktoś wrzucił kogoś do jednego worka to jeśli się uważa to za niewłaściwe, nie powinno się odpowiadać tym samym. Wciąż nie rozumiem jakie zło wyrządziłbym swojej Ojczyźnie gdybym nagle przeszedł na Islam...

dkm1941bismarck napisał(a):wiesz ile osób nie kiboli uczciło pamięć bohaterów Powstania Wlkp ?? ZERO - kibole ZAWSZE pamiętają o Polsce i to ich różni od zwykłych zjadaczy chleba że są Patriotami z krwi i kości.

Nie wiem czy zrozumiałem dobrze ale jeśli odmawiasz patriotyzmu wszystkim grupom poza kibolami to to jest dopiero infantylne. Ja nie jestem ani kobolem, ani nie uważam religii muzułmańskiej za źródło wszelkiego zła, a mimo to uważam się za patriotę i myślę, że takich ludzi są setki. Od lat staram się wspierać wszelkie akcje mające na celu uczczenie pamięci polaków walczących za granice ojczyzny, może nie jest to pomoc aktywna poparta udziałem w akcjach ale np od lat wybieram przy akcji 1% podatku na cele charytatywne organizacje wspierające te cele. I nawet w którymś tam roku pamiętam, że było to Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego. Tu także nie widzę powiązania pomiędzy kibicowaniem drużynie piłkarskiej, a patriotyzmem. Co najwyżej można powiedzieć, że jest silna korelacja ale jedno na pewno nie wynika z drugiego.

dkm1941bismarck napisał(a):bo islam, to religia biedoty, mnożącej się jak "grzyby po deszczu".

Z tym bym się nie zgodził, to nie religia warunkuje to czy ludzie są bogaci czy nie. Ja sądzę, że to położenie geograficzne i na obronę tego faktu mogę wysunąć, że baardzo liczni katolicy czarnej afryki to też w przeważającej części ludzie skrajnie biedni, których roczny dochód nie przekracza 300 dolarów. Poza tym zapominasz, że Katar (najbogatsze państwo świata jeśli chodzi o PKB na osobę), Arabia Saudyjska i inne państwa półwyspu arabskiego to też państwa Islamskie, a ludzie tam mieszkający należą do jednych z najbogatszych na świecie. Poza tym Islam bardzo ceni pomoc biedniejszym, jest to jedna z cnot w tej religii.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Prawo szariatu

Postprzez dkm1941bismarck » 2011-09-29, 21:20:04

KenWatanabe napisał(a):
Nie wiem czy zrozumiałem dobrze ale jeśli odmawiasz patriotyzmu wszystkim grupom poza kibolami to to jest dopiero infantylne. Ja nie jestem ani kobolem, ani nie uważam religii muzułmańskiej za źródło wszelkiego zła, a mimo to uważam się za patriotę i myślę, że takich ludzi są setki. Od lat staram się wspierać wszelkie akcje mające na celu uczczenie pamięci polaków walczących za granice ojczyzny, może nie jest to pomoc aktywna poparta udziałem w akcjach ale np od lat wybieram przy akcji 1% podatku na cele charytatywne organizacje wspierające te cele. I nawet w którymś tam roku pamiętam, że było to Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego. Tu także nie widzę powiązania pomiędzy kibicowaniem drużynie piłkarskiej, a patriotyzmem. Co najwyżej można powiedzieć, że jest silna korelacja ale jedno na pewno nie wynika z drugiego.

Nie odmawiam - stwierdzam fakty, a są one takie że wpychając do jednego wora kibiców i margines bandyctwa na stadionach wychodzi nam kibol z krwi i kości obdarty z moralności - co serwują nam mózgotrzepne media, a to Polscy Patrioci czczący pamięć oprawami i różnymi akcjami - znawca nie napisze "kibol", bo to populistyczny twór rządu, a używając takiego zdania człowiek wykazuje ignorancję wobec normalnych ludzi co więcej obraża normalnego człowieka, bo teoretycznie każdy kto choć raz był na stadionie jest narażony na szykany ze strony pana tuska - to jest dziecinne i tyle.

Wracając do tematu.

KenWatanabe napisał(a):
Z tym bym się nie zgodził, to nie religia warunkuje to czy ludzie są bogaci czy nie. Ja sądzę, że to położenie geograficzne i na obronę tego faktu mogę wysunąć, że baardzo liczni katolicy czarnej afryki to też w przeważającej części ludzie skrajnie biedni, których roczny dochód nie przekracza 300 dolarów. Poza tym zapominasz, że Katar (najbogatsze państwo świata jeśli chodzi o PKB na osobę), Arabia Saudyjska i inne państwa półwyspu arabskiego to też państwa Islamskie, a ludzie tam mieszkający należą do jednych z najbogatszych na świecie. Poza tym Islam bardzo ceni pomoc biedniejszym, jest to jedna z cnot w tej religii.

Masz 100% rację że się nie zgadzasz - Twoje prawo, fakty są takie że islam infekuje organizmy państwowe i je po prostu przejmuje rękoma ekstremistów i nie piszcie że islam to nie ekstremiści bo w Afryce nie ma kraju gdzie by ta grupa nie naciskała na rządy i przejmowała władzę, a inne religie po prostu eksterminowała bo w islamie tolerują np obrządek rzymsko-katolicki (Chrystus był prorokiem), ale kara śmierci dla tego kto zechce opowiadać (czytaj nawracać) o tejże wierze jaki wniosek z tego płynie ?? Teoretycznie mogą zainfekować każdy kraj na ziemi, zdobyć większość w populacji, potem w rządzie i wprowadzić ustrój republiki islamskiej i wyciąć w pień mniejszości religijne - owszem np w Arabii Saudyjskiej są wyznawcy Watykanu, ale to zazwyczaj pracownicy sezonowi stąd w republikach islamskich islam ma 98 % wyznawców.
Islam to zło ze swoimi "przepisami" i nie zmienię zdania choćbyście nie wiem co napisali.
Co do pomocy - nie słyszałem o darach żywności, pewnie dlatego że nigdy nie śledziłem tego, albo pewnie dlatego że w necie brak informacji na ten temat, prędzej znajdziesz informacje o zakupie broni, albo wymianach żołnierzy, brak natomiast info o oddawaniu jedzenia.

Co do AS - dodałbym np Z.E.A. tylko że te kraje to enklawy arabskie gdzie piekielnie ciężko się dostać, a krajami tymi rządzą kasty z książętami na czele, bądź królem który/którzy trzymają władzę "mocną ręką" (patrz Bahrajn) i te kraje "pływające" w ropie mają się dobrze, są to jednak przykłady które policzyć można na palcach jednej ręki - w całej reszcie panuje raczej anarchia ;)
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Prawo szariatu

Postprzez KenWatanabe » 2011-09-30, 01:24:09

dkm1941bismarck napisał(a):Co do pomocy - nie słyszałem o darach żywności, pewnie dlatego że nigdy nie śledziłem tego, albo pewnie dlatego że w necie brak informacji na ten temat, prędzej znajdziesz informacje o zakupie broni, albo wymianach żołnierzy, brak natomiast info o oddawaniu jedzenia.

To akurat problem mediów, a właściwie ludzi. Bo prawda jest taka, że nikogo nie obchodzi głodująca afryka, a informacje o pomocy się po prostu nie sprzedają, lepiej puścić kolejne newsy o wojnach i handlu bronią, bo to jest po prostu coś, co ludzie chcą widzieć, a zwłaszcza nasz świat, tzw Zachodni. Bo naoglądamy się tych wszystkich programów o przemocy, jak to brudasy i terroryści wyżynają tysiące ludzi, a potem możemy sobie spokojnie usiąść do obiadu z przekonaniem jacy to my jesteśmy dobrzy i jacy oni są źli. Na koniec weźmiemy gazetę i przeczytamy w niej o Ameryce bombardującej kolejne spokojne kraje i osadzającej na ich czele dyktatorów i lżej nam będzie na sercu bo wreszcie zagwarantujemy ludziom pełnię wolności niesionej na bagnetach. Tymczasem organizacje takie jak Czerwony Krzyż, a także Czerwony Półksiężyc na prawdę niosą ludziom pomoc humanitarną.


dkm1941bismarck napisał(a):są to jednak przykłady które policzyć można na palcach jednej ręki - w całej reszcie panuje raczej anarchia ;)

To zabawne bo katolickie kraje w których nie ma biedy też można policzyć na palcach jednej ręki, przeważająca większość zaś to kraje Ameryki południowej i czarnej afryki w której lekko mówiąc też wcale się nie przelewa.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez tequila » 2011-10-05, 15:54:20

Islam poza granicami "ich kraju" jest zupełnie inny. Oni sie jednak troche asymilują. Nie do pomyślenia były np. samosąd, bo do kacji wkroczyłaby policja. Kobiety nie są juz tak tradycyjnie ubrane, ci ludzie sa bardziej światli. Po mino wszystko.

A co do kibiców.... Zgadazm się z toba junior. To jest wielki problem u nas. Szczególnie teraz jak Kempa poreczyła z aStarucha. Mam wrażenie, że ci bandyci zyskali na pewnosci siebie i stąd ta ostatnia fala agresji i rozrób.
Avatar użytkownika
tequilaNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 115
Dołączył(a): 2010-11-27, 22:33:35
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re:

Postprzez dkm1941bismarck » 2011-10-05, 17:00:55

tequila napisał(a):Szczególnie teraz jak Kempa poreczyła z aStarucha. Mam wrażenie, że ci bandyci zyskali na pewnosci siebie i stąd ta ostatnia fala agresji i rozrób.

Rozumiem że znasz osobiście Tego człowieka, rozumiem że piszesz w ten sposób bo wyrządził On krzywdę Twojej osobie, rozumiem że Twoja opinia podyktowana jest obiektywizmem.
Zastanawia mnie łatwość z jaką ludzie wyrzucają z siebie opinie na podstawie...no właśnie czego - tego że zobaczą to w TV ??

Jeśli kamery z Bydgoszczy nie pokazały Tego Człowieka poza ogrodzeniem, to czemu oskarża się Go o ten czyn, jeśli Tenże człowiek po wydarzeniach z Bydgoszczy zgłasza się dobrowolnie na policję ze swoim adwokatem, by przed wejściem zostać powalony na ziemię i pokazany jest w mediach jak oto groźny bandzior i przywódca kiboli został schwytany - to jakiż jest powyższy obiektywizm ??
Jeśli na meczu z Ruchem Chorzów w 2009 roku tenże Człowiek zostaje siłą usunięty ze stadionu bo zaintonował "jeszcze jeden" - to jak nazwać tego Człowieka - bandzior i kibol, nawołujący do fali agresji i rozrób będący maskotką PiS-u ??

Ludzie na Boga - trochę powagi...
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Poprzednia strona

  • Inne

Powrót do Kontrowersje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 126 gości

cron