Skanery całego ciała na lotniskach

Jeżeli byłeś świadkiem oburzających scen w życiu codziennym lub jeżeli ktoś lub coś podniosło Ci ciśnienie - pisz, może adrenalina nieco opadnie...

Skanery całego ciała na lotniskach

Postprzez blues » 2010-04-01, 13:36:25

Wiecie o co chodzi więc nie będę się specjalnie rozpisywał, a jak nie to zobaczcie. Przeczytałem gdzieś, że pracownica lotniska oskarżyła kolegę o molestowanie gdyż zrobił jej zdjęcie takim skanerem. Nie wiadomo teraz jak do tego podejdzie sąd, bo setki ludzi są może nie zmuszane, ale namawiane do przejścia przez skaner. Dlaczego zatem pracownica lotniska poczuła się rozbierana przez kolegę? Skoro ona poczuła się molestowana, to może każdy powinien?

Jakie jest Wasze zdanie. Wolelibyście przejść przez skaner, czy zostać rozebrani do majtek przez pracownika lotniska?
Najwięcej wydasz na kobietę która nie będzie chciała pieniędzy za seks.
Avatar użytkownika
bluesNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 236
Dołączył(a): 2010-03-15, 20:09:42
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2010-04-01, 14:18:55

Wolę skaner.
Jak ktoś skanerów nie lubi to niech podróżuj autobusem, statkiem, itp. I problem z głowy.

Bardzo dobrze, że zaostrzają kontrole na lotniskach.


BTW.
Na jakiej zasadzie działa taki skaner?
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez lagotek » 2010-04-01, 15:39:22

Ja tez wole skaner niz grube babsko zakladajace gumową rekawiczke xD
Gry MMO
konkursy
Avatar użytkownika
lagotekNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 111
Dołączył(a): 2010-03-05, 14:54:18
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Skubana » 2010-04-01, 15:45:20

Jakoś bym przeżyła zeskanowanie xD Przecież to tylko dla bezpieczeństwa, a nie wykorzystają tego do innych celów (chyba xD ).

Ważne, że lotniska są dobrze kontrolowane.
Jak ktoś skanerów nie lubi to niech podróżuj autobusem, statkiem, itp. I problem z głowy.

Dokładnie. :)
Avatar użytkownika
SkubanaNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 130
Dołączył(a): 2010-01-19, 13:57:59
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2010-04-01, 21:43:31

blues - 01 kwi 2010 13:36 napisał(a):Wolelibyście przejść przez skaner, czy zostać rozebrani do majtek przez pracownika lotniska?



Szczerze mówiąc - to ani jedno ani drugie. Oba naruszają godność osobistą i prywatność w znacznym stopniu. Nie neguję potrzeby istnienia takich środków bezpieczeństwa, jednak otwarcie przyznaję iż nie chciałabym poddać się kontroli tego typu. Dotychczas samolotem nigdy nie podróżowałam.

blues - 01 kwi 2010 13:36 napisał(a):pracownica lotniska oskarżyła kolegę o molestowanie gdyż zrobił jej zdjęcie takim skanerem

Z jednej strony doświadczyła po prostu tego samego, co tysiące ludzi każdego dnia na lotnisku, więc teoretycznie nie ma powodów do oburzenia. Jednak, jako że nie była ona osobą chcącą wsiąść na pokład samolotu, inny pracownik nie miał prawa kontrolować jej w ten sposób i wykonywać zdjęć jej ciała skanerem. Także tutaj z pewnością naruszył jej nietykalność i prywatność. Zastanawia mnie tylko kwestia techniczna tego zajścia, jak on wykonał zdjęcie skanerem bez jej zgody?
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez Gokax » 2010-04-02, 09:34:27

pracownica lotniska oskarżyła kolegę o molestowanie gdyż zrobił jej zdjęcie takim skanerem

To po co pchała się pod skaner? Po za tym, moze pracownik miał jakies podejrzenie czy coś. Po za tym jako pracownica lotniska nie powinna składać skarg na coś co pewnie sama robi czy skanowanie ludzi. Bezsens.

Co do skanerów, to wole dać się przeskanować, niz jakby mi jakiś terorysta miał zrobić coś głupiego w tym samolocie. Choć mimo kontroli to i tak wymyślą coś dzięki czemu znowu coś zniszczą. Mimo to dobrze, że zaostrzają kontrolę.
Digital Painting, rysowanie klasyczne, kolorowanie i rysowanie mangi
Sprawdz mnie na deviantarcie
Avatar użytkownika
GokaxNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 34
Dołączył(a): 2007-12-05, 21:00:05
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez blues » 2010-04-02, 09:50:40

Skanery niestety można dosyć łatwo oszukać. Pod tym względem dobra macanka jest pewniejsza.
Poniżej demonstracja niemieckiego dziennikarza: Jak oszukać full body scanner.
Najwięcej wydasz na kobietę która nie będzie chciała pieniędzy za seks.
Avatar użytkownika
bluesNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 236
Dołączył(a): 2010-03-15, 20:09:42
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Puto » 2010-04-02, 12:39:30

Mi na lotnisku w Wroclawiu zabrali klucze od mieszkania bo uznali ze jest to zagrozenie xd 2 tyg. sie martwilem zeby mi chaty nie obrobili ;p i miej tutaj wakacje..
Carpe Diem ale Memento Mori ...
Avatar użytkownika
PutoNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 27
Dołączył(a): 2010-04-01, 23:00:33
Lokalizacja: Jelenia Góra
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2010-04-03, 01:25:36

Gokax - 02 kwi 2010 09:34 napisał(a):Po za tym, moze pracownik miał jakies podejrzenie czy coś.

Współpracownik, który jest na równi z nią pod względem hierarchii to sobie może wsadzić swoje podejrzenia ;] Nie ma prawa jej kontrolować, poza tym ona nie miała zamiaru wsiadać na pokład samolotu, więc wytłumacz mi z jakiego powodu miała zostać sprawdzona skanerem?
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez Codino » 2010-04-09, 12:47:40

W imię walki z terroryzmem faszyzm nadciąga:) Żałosne jak łatwo ludzie się na to godzą.
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez KenWatanabe » 2010-04-11, 03:10:17

Wg mnie taki skaner nie powinien działać tak jak działa. Ludzie są tylko ludźmi, a idiotów nie brakuje. Mają nakaz niszczenia tych fot ze skanera ale kto wie czy zawsze będą się do tego stosować. Dopóki nie zrobią tego na zasadzie, że sam komputer skanuje ciało i wykrywa zagrożenie i tylko w wypadku zagrożenia zdjęcie weryfikuje pracownik, to będę przeciwny takim urządzeniom.

blues napisał(a):Jakie jest Wasze zdanie. Wolelibyście przejść przez skaner, czy zostać rozebrani do majtek przez pracownika lotniska?
To oczywiście żart co nie? Rozbieranie na lotnisku, lepiej uznam to za żart...
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez blues » 2010-04-12, 08:08:32

petreus007 - wczoraj, o 03:10 napisał(a):To oczywiście żart co nie? Rozbieranie na lotnisku, lepiej uznam to za żart...

To niestety nie jest żart. Miałem wątpliwą przyjemność być tak rozebranym na lotnisku. Każą zdejmować buty, górną część ubrania i opuścić spodnie. Stoisz jak taka pipa z opuszczonymi spodniami, a koleś z FBI, czy co oni tam mają, pyta z akcentem, który trudno zrozumieć, czy nie jesteś terrorystą. Zadają też pytania, których (uwierz) z dobrą znajomością angielskiego nie jest łatwo zrozumieć, a tym bardziej poprawnie odpowiedzieć. Źle odpowiesz = nie lecisz. Poleciałem :dance:
Najwięcej wydasz na kobietę która nie będzie chciała pieniędzy za seks.
Avatar użytkownika
bluesNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 236
Dołączył(a): 2010-03-15, 20:09:42
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez krasnal_ogrodowy » 2010-07-21, 14:13:51

nie wiem na ile taki skaner pomaga, ale czesto zdarzaja sie na lotnisku przemytnicy narkotykow, ktorzy sa na tyle odwazni ,ze pomylkaja cale torebki tabletek, tak by nikt ich nei nakryl, poznie juz sie mozecie domyslac..
Avatar użytkownika
krasnal_ogrodowyNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2010-07-21, 13:42:39
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Kontrowersje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 300 gości

cron