Kara śmierci dla terrorysty ?

Jeżeli byłeś świadkiem oburzających scen w życiu codziennym lub jeżeli ktoś lub coś podniosło Ci ciśnienie - pisz, może adrenalina nieco opadnie...

Kara śmierci dla terrorysty ?

Postprzez blues » 2010-03-30, 20:15:45

Usłyszałem dzisiaj, że rosyjski sejm (czy co oni tam mają, dumę) wprowadzi karę śmierci dla terrorystów, bo dożywocie to jednak za mało. Najpierw kiwnąłem głową ze zrozumieniem, a potem zacząłem się śmiać. Dla tych terrorystów kara śmierci to przecież będzie to o co im chodzi. Poświęcą się w imię przekonań i staną się bohaterami w oczach ich kumpli. Sympatycy takich organizacji po kolejnych egzekucjach będą również chcieli zostać bohaterami. To będzie never ending story.

Co z nimi w takim razie robić?

Może uśmiercać lecz wcześniej długo (kilka miesięcy) torturować? Może zamykać w więzieniu o wymiarach metr na metr bez okna? Może zamykać ze znanymi gwałcicielami i niech się chłopcy zabawią? Może zmuszać do zmiany wiary? Może zamykać w psychiatryku? Może wysyłać w kawałkach do ich kumpli?

Cokolwiek nie wymyślę, co wydaje mi się "odpowiednie" to trafia to jednocześnie w poczucie człowieczeństwa. Bynajmniej nie ich człowieczeństwa, bo ludzi zabijających siebie i wielu niewinnych ludzi, ludźmi nazwać chyba nie można. Takie pomysły godzą w jakieś moje poczucie, że tym się różnimy między innymi od terrorystów iż ludzi chcemy traktować jak ludzie.

W zasadzie dochodzę do takiego wniosku, że nasz (europejski) system wartości nie ma szans w walce z terrorystami. Zabija nas nasza własna tolerancja. Przegrywamy bitwę za bitwą aż w końcu przegramy wojnę, bo jakiś [+++18+++] odpali w imię swojej idei kilka atomówek.

W wojnie z terrorystami nie zachowujemy się jak wojsko. Na wojnie liczy się ilu trzeba poświęcić żeby wygrać. Jeżeli te proporcje są wysokie to niestety, ale poświęca się ludzi po to by obronić innych ludzi. My się zastanawiamy, czy aby na pewno polski lub amerykański pocisk padł tam gdzie miał, a jak nie to wojskowi idą siedzieć. Czy takie zachowania są normalne?

Czy w dobie rozszerzającego się terroryzmu nie powinniśmy zmienić swoich przekonań i zrobić wyjątek dla tego typu przypadków? Wiem, że brzmi to bardzo niebezpiecznie. Takie "wyjątki" można później rozszerzać i jest tu miejsce do nadużyć, ale jakie mamy inne wyjście?

Wojna i terroryzm jest "tam gdzieś", daleko. Nie dotykają nas tak bezpośrednio, nie czujemy tej śmierci na plecach, nikt z naszych bliskich nie ucierpiał, ale czy miałbym takie wątpliwości gdyby ktoś z moich bliskich zginął przez terrorystę?

Kilim all :boss:

p.s. wulgaryzm świadomie użyty. nie wiem jak traktuje takie coś administracja. :oczami:
Najwięcej wydasz na kobietę która nie będzie chciała pieniędzy za seks.
Avatar użytkownika
bluesNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 236
Dołączył(a): 2010-03-15, 20:09:42
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2010-03-30, 20:25:27

blues - 2010-03-30, 20:15 napisał(a):Zabija nas nasza własna tolerancja

To prawda - w Warszawie stoi meczet i drugi się buduje. Niech ktoś u muzułmanów spróbuje postawić kościół katolicki - pozwolą? katolicy nie będą napiętnowani?

Jak najbardziej jestem za karą śmierci, a jak nie to ciężkich robót publicznych na rzecz społeczeństwa. Szkoda tyle kasy wydawanej na więźniów - niech albo jej nie tracą (kill them), albo niech odpracowywują!
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez cre[a]tive » 2010-03-30, 20:30:59

blues - 30 mar 2010 20:15 napisał(a):W zasadzie dochodzę do takiego wniosku, że nasz (europejski) system wartości nie ma szans w walce z terrorystami. Zabija nas nasza własna tolerancja.



Nie tolerancja. Przegrywamy bo wśród nas nie ma fanatyków gotowych umrzeć w każdej chwili za religię. Tak było i jest, zawsze będziemy na straconej pozycji.

blues - 30 mar 2010 20:15 napisał(a):Sympatycy takich organizacji po kolejnych egzekucjach będą również chcieli zostać bohaterami. To będzie never ending story.

Ja w ogóle nie uznaję śmierci za wystarczającą karę. Cierpienie, paniczny strach, u części na pewno żal za wykonane krzywdy (nie mówię o terrorystach w tej chwili) trwa tylko pewien okres czasu, zanim nie zostanie wykonany wyrok. Uważam to za niedostateczną karę, dożywocie w pierdlu w ostrych, surowych warunkach, bez żadnych wygód, byłoby po stokroć gorszą karą.

blues - 30 mar 2010 20:15 napisał(a):Czy takie zachowania są normalne?

Nienormalne jest toczenie wojny, zabijanie ludzi takich samych jak my w imię większego terytorium własnego państwa. Ale ale, jestem kobietą, może nie rozumiem męskiego pędu do mordowania po to by móc narysować granicę na mapie trochę dalej. (celowe uogólnienie co do powodów toczenia wojen lub raczej spojrzenie wstecz. dzisiejsza wojna z terroryzmem dotyczy czegoś innego, jednak sens walki jest również mały z racji, że z takich wojen nie wychodzi się zwycięsko).

blues - 30 mar 2010 20:15 napisał(a):Czy w dobie rozszerzającego się terroryzmu nie powinniśmy zmienić swoich przekonań i zrobić wyjątek dla tego typu przypadków?


Czyli co proponujesz, wysyłajmy setki tysięcy ludzi na pewną śmierć w wojnie z terroryzmem, która i tak się pewnie nigdy nie skończy i której prawdopodobieństwo wygranej jest nikłe?
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez lagotek » 2010-03-30, 21:03:53

Wg mnie kara smierci to nie jest tak naprawde kara :) bo przeciez taki czlowiek jest juz uwalniany od wszelkich cierpien ktore dostal za swoje wystepki, tacy powinni zyc w jakis naprawde rygorystycznych wiezieniach, bo przeciez bedac sam na sam ze soba w czterech scianach mozna tylko myslec o tym co sie zrobilo, to wydaje mi sie najgorsza z mozliwych kar.
Gry MMO
konkursy
Avatar użytkownika
lagotekNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 111
Dołączył(a): 2010-03-05, 14:54:18
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2010-03-30, 21:10:40

lagotek masz rację - że przydałby się im porządny rachunek sumienia, ale czy to coś zmieni?
Ja takie osoby pretendujące do kary śmierci, a które odbyły tego typu rygorystyczny rachunek sumienia nie dopuściłbym i tak do życia w społeczeństwie.
Więc skoro ma to być rachunek tylko dla nich, to nie ma sensu - gra nie warta świeczki. Sztuka dla sztuki w tym wypadku mi się nie podoba.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez lagotek » 2010-03-30, 21:21:43

mam znajomego psychologa, kiedys rozmawialismy na ten temat i doszlismy do wniosku ze taki rachunek sumienia to naprawde lata wewnetrznych cierpien, w zaleznosci od tego co taka osoba zrobila, jesli ma naprawde ciezkie grzechy na sumieniu kazdy dzien spedzony z mysla co sie zrobilo jest gorszy od najrozniejszych i najbardziej kreatywnych tortur :)
Gry MMO
konkursy
Avatar użytkownika
lagotekNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 111
Dołączył(a): 2010-03-05, 14:54:18
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Kara śmierci dla terrorysty ?

Postprzez KenWatanabe » 2010-03-30, 22:10:25

blues napisał(a):W zasadzie dochodzę do takiego wniosku, że nasz (europejski) system wartości nie ma szans w walce z terrorystami. Zabija nas nasza własna tolerancja. Przegrywamy bitwę za bitwą aż w końcu przegramy wojnę, bo jakiś [+++18+++] odpali w imię swojej idei kilka atomówek.
kobieta napisał(a):Przegrywamy bo wśród nas nie ma fanatyków gotowych umrzeć w każdej chwili za religię. Tak było i jest, zawsze będziemy na straconej pozycji.
Myślę, że ujęliście w tym całe sedno sprawy.
Całe uzbrojenie jakie mamy to tylko środki, wojna toczy się na podłożu ideologicznym. Fanatyzm to na polu walki wielki atut, można nim nadrobić wszelkie braki. Drugim takim atutem jest okrucieństwo, zbrodniarzy wojennych można nienawidzić ale nikt nie chciałby trafić w ich ręce, a to z kolei tworzy strach. Trzecim i ostatnim już atutem jest jedność i tu właśnie sprawa tolerancji nasuwa się sama, społeczeństwo w którym nie ma różnic, które jest jednolite w poglądach i celach jest w czasie wojny silniejsze.

Naturalnie wiek wojen właśnie minął i powinniśmy się zmieniać w myśl nowych warunków. Ale na podłożach na których przetrwały stare układy musimy przegrywać bo nasz obecny system jest na nich niewydolny. Nie mamy ani Fanatyzmu, ani jedności, ani odrobiny męskości we krwi. Ale za to mamy inne cechy i być może powinniśmy się z nich cieszyć ;)

A wracając do tematu, uważam, że jest ściśle powiązany z powyższym. Mimo, że popieram karę śmierci to nie uważam by cokolwiek zmieniła. Ja przeprowadzałbym ją ze względów ekonomicznych. Jeśli będziemy tych ludzi torturować, palić, rozjeżdżać czołgami to nic nie zmieni, jak któryś przejdzie to uparcie nie zmieniając zdania to dopiero będzie bohaterem. Terrorysta który w rozdmuchanym procesie tortur wszystko przetrzyma i nadal po wszystkim przed śmiercią będzie krzyczał Allah Akbar zyska też mój szacunek na przykład bo taka niezłomna wiara nawet po przeciwnej stronie barykady jest dla mnie cechą cenioną. Żal możemy mieć tylko do siebie o własne słabości, bo jeśli przeciwnik ma jakieś to nic tylko się cieszyć ;)
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Ahl-I-Batini » 2010-03-31, 01:40:09

Zabawne, piszecie jakby terroryzm dotyczył tylko muzułmanów i innych "nie europejskich" ludów. A ETA, IRA i RAF to co?
Jeśli człowiek pracuje, zawsze pracuje na kogoś, a wtedy nie jest człowiekiem tylko niewolnikiem, a ja wszędzie i zawsze chciałem sam, chciałem być sam, żeby mieć wszystkich gdzieś, razem z ich smutkiem i beznadziejnym żalem.
Strugaccy
Avatar użytkownika
Ahl-I-BatiniNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1255
Dołączył(a): 2006-03-31, 18:51:54
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez blues » 2010-03-31, 11:19:40

kobieta - wczoraj, o 20:30 napisał(a):Czyli co proponujesz, wysyłajmy setki tysięcy ludzi na pewną śmierć w wojnie z terroryzmem, która i tak się pewnie nigdy nie skończy i której prawdopodobieństwo wygranej jest nikłe?

Nie. Wydaje mi się, że nie powinniśmy traktować terrorystów jak normalnych ludzi. Powinni być przymusowo leczeni w zamkniętych psychiatrykach i indoktrynowani. Efekty takiej indoktrynacji powinny być pokazywane publicznie. Odnośnie poniesionych strat powinniśmy poświęcić czasami wioskę niewinnych ludzi wśród których ukrywają się terroryści.

Ahl-I-Batini - dzisiaj, o 01:40 napisał(a):Zabawne, piszecie jakby terroryzm dotyczył tylko muzułmanów i innych "nie europejskich" ludów. A ETA, IRA i RAF to co?

Pisząc o terrorystach miałem na myśli terrorystów-samobójców. Nie interesowałem się nigdy specjalnie terroryzmem więc mogę się mylić, ale wydaje mi się, że współcześnie tylko muzułmanie są terrorystami-samobójcami.
Najwięcej wydasz na kobietę która nie będzie chciała pieniędzy za seks.
Avatar użytkownika
bluesNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 236
Dołączył(a): 2010-03-15, 20:09:42
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Kara śmierci dla terrorysty ?

Postprzez lagotek » 2010-03-31, 11:55:19

petreus007 napisał(a):A wracając do tematu, uważam, że jest ściśle powiązany z powyższym. Mimo, że popieram karę śmierci to nie uważam by cokolwiek zmieniła. Ja przeprowadzałbym ją ze względów ekonomicznych. Jeśli będziemy tych ludzi torturować, palić, rozjeżdżać czołgami to nic nie zmieni, jak któryś przejdzie to uparcie nie zmieniając zdania to dopiero będzie bohaterem. Terrorysta który w rozdmuchanym procesie tortur wszystko przetrzyma i nadal po wszystkim przed śmiercią będzie krzyczał Allah Akbar zyska też mój szacunek na przykład bo taka niezłomna wiara nawet po przeciwnej stronie barykady jest dla mnie cechą cenioną. Żal możemy mieć tylko do siebie o własne słabości, bo jeśli przeciwnik ma jakieś to nic tylko się cieszyć ;)


Dokladnie, cielesne formy ukarania nic nie zmienia :) trzeba ich torturowac, ale psychicznie :)
Gry MMO
konkursy
Avatar użytkownika
lagotekNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 111
Dołączył(a): 2010-03-05, 14:54:18
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Kara śmierci dla terrorysty ?

Postprzez KenWatanabe » 2010-03-31, 18:42:05

Ahl-I-Batini napisał(a):Zabawne, piszecie jakby terroryzm dotyczył tylko muzułmanów i innych "nie europejskich" ludów. A ETA, IRA i RAF to co?
To już nie te czasy, terroryzm lewacki to nie jest już problem zachodniego świata, a taki na tle wyzwoleńczym to zupełnie inna kategoria, przynajmniej dla mnie. Polacy sami długo byli pod "okupacją" i myślę, że raczej przychylili by się do ich postulatów. Głównym zagrożeniem jest obecnie terroryzm na tle religijnym, a ten dotyczy głównie islamu.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez lagotek » 2010-04-01, 15:38:13

petrus007 podoba mi sie Twoj podpis xD
Gry MMO
konkursy
Avatar użytkownika
lagotekNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 111
Dołączył(a): 2010-03-05, 14:54:18
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez PRX » 2010-04-02, 00:08:23

Zawsze uważałem że kara śmierci to "pikuś" - żadna kara. Co innego USA i ich kary z początku ubiegłego stulecia: kamieniołomy praca przy budowie kolei i dróg. Dlaczego mamy te aspołeczne jednostki utrzymywać z naszej "krwawicy" ? Ale w tym temacie chodzi o terrorystów, czyli fanatyków religijnych, kulturowych, działowych, osób dla których najważniejsza jest myśl, przekonanie, pogląd, a z tego się nie da zwalczyć, nie można pokonać karą "cielesną".
The universe is hostile
So impersonal
Devour to survive
So it is, so it's always been ...
Avatar użytkownika
PRXNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 488
Dołączył(a): 2009-05-11, 21:22:48
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Puto » 2010-04-02, 04:23:35

Tzn. nie dokonca moge sie zgodzic z wypowiedzia bluemana na temat meczetow w warszawie. Otorz mniejszosc ale istnieja wierni Islamowi ktory nie sa Samobujcami etc. Gdzies kiedys czytalem na ten temat i zamiamietalem z tego tyle:
"Kto wejdzie do bram Allaha juz nigdy ich nie opusci" tak ze te osoby moga byc calkiem przypadkowo w tejze wieze bo od urodzenia sa juz do niej zapisane za to pozniej nie da sie z niej wypisac tak prosto jak z naszej katolickiej religii. Co tam przeciez to tylko kawalek papierka. Tam jak nie wiezysz w allaha to masz wpierdziel gwarantowany 24 na dobe :P az wkoncu cie ukatrupia.

Ale jezeli chodzi o tych terrorystow. Wygrac no moze i nie wygramy ale mozemy ograniczyc ich dostep do broni. Jedna z mozliwosci jest ta ktora juz powstala i ciekawe czy to wypali. Otorz o ile dobrze pamietam Rosja i chyba Anglia maja usuwac co jakis czas glowice jadrowe. Ten pomysl mi sie bardzo podobal ale o tym moze sie kiedys indziej rozpisze.

Tak ze nie ograniczac samych terrorystow co dostep do broni bo co ci zrobi terrorysta bez bomby czy karabinu poskacze ci nago w kabarecie z nozem? Pfff.. zadna nowosc :P
Carpe Diem ale Memento Mori ...
Avatar użytkownika
PutoNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 27
Dołączył(a): 2010-04-01, 23:00:33
Lokalizacja: Jelenia Góra
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez blues » 2010-04-02, 08:15:30

U nich też są niewierzący lub wierzący słabo. Nie mogą się z tym tylko afiszować. Znam dobrze jednego afgańczyka. Koleś jest spoko luz. Nie wierzy podobnie jak ja. O terrorystach mówi "[+++18+++]". Generalnie opowiadał, że w większości oni tam chcą po prostu spokojnie żyć, ale są niestety silne frakcje skrajne. Terroryści nie biorą się znikąd. Ktoś ich szkoli, daje na to duże pieniądze. To już jest polityka, a nie tylko święta wojna kilku maniaków.

Spodobało mi się to co chce przeprowadzić Belgia: zakaz noszenia burek. Wreszcie ktoś uznał, że jak oni są u nas to muszą się do nas dopasować, a jak nie to granica jest otwarta i niech spadają na drzewo. :boss:
Najwięcej wydasz na kobietę która nie będzie chciała pieniędzy za seks.
Avatar użytkownika
bluesNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 236
Dołączył(a): 2010-03-15, 20:09:42
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Puto » 2010-04-02, 12:13:02

Blues dokladnie o to mi chodzilo ze tam ludzie chca zyc normalnie. W pelni popieram wypowiedz up/\
Carpe Diem ale Memento Mori ...
Avatar użytkownika
PutoNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 27
Dołączył(a): 2010-04-01, 23:00:33
Lokalizacja: Jelenia Góra
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Codino » 2010-04-09, 12:55:07

petreus007 - 2010-03-31, 18:42 napisał(a):To już nie te czasy, terroryzm lewacki to nie jest już problem zachodniego świata, a taki na tle wyzwoleńczym

A jaki jest/było w Irlandii Płn. czy Baskonii?

To nie jest kwestia religii tylko postawy życiowej. Jak dla mnie kara śmierci dla terrorystów, jak dla każdego mordercy mogłaby zostać wprowadzona. Ale wtedy trzeba byłoby wystąpić z UE...
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Kara śmierci dla terrorysty ?

Postprzez KenWatanabe » 2010-04-11, 03:40:55

Codino napisał(a):A jaki jest/było w Irlandii Płn. czy Baskonii?
Bardziej było. Ostatnie większe zamachy miały miejsce pod koniec zeszłego tysiąclecia. Oczywiście, że oni wciąż są niezadowoleni i może nawet uzbrojeni ale ni jak nie da się tego porównać do organizacji religijnych.

lagotek napisał(a):Dokladnie, cielesne formy ukarania nic nie zmienia :) trzeba ich torturowac, ale psychicznie :)
A co to za różnica? Mamy ich rozebrać i zawołać grupkę dzieci by się z nich śmiały? Nawet jeśli uda nam się złapać i złamać jednostki to i tak będzie ich więcej.

Zaczynam sądzić, że cały ten pomysł kary śmierci i tortur wypłynął z jakiejś chęci odwetu. A to już trochę chore, bo tamci ludzie bronią pewnych własnych dóbr duchowych, w ich własnym mniemaniu postępują właściwie, tak jak my w naszym robimy z siebie ofiary terroryzmu. Jeśli chcemy potwierdzić swoją rację to powinniśmy przede wszystkim skutecznie zapobiegać bo wszelkie zabarwienie ideowe zrobi z nas okupantów.

Codino napisał(a):To nie jest kwestia religii tylko postawy życiowej. Jak dla mnie kara śmierci dla terrorystów, jak dla każdego mordercy mogłaby zostać wprowadzona. Ale wtedy trzeba byłoby wystąpić z UE...
To prawda. W gruncie rzeczy to to samo, bo działają te same mechanizmy tylko na innych płaszczyznach. Dlatego warto by się zastanowić czemu popieramy pretensje wyzwoleńcze, a już mniej wolność wyznawania religii. Można by się spierać, że wyznawanie jej w taki ekspansywny sposób godzi w interes innych ludzi ale wyzwolenie też jest zawsze kosztem okupanta. Dlatego musimy zacząć bronić się skupiając na efektach, a nie oceniać i karać.

lagotek napisał(a):petrus007 podoba mi sie Twoj podpis xD
Noo, pasuje do tematu :D
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Kontrowersje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 387 gości

cron