Legalizacja marihuany i narkotyków

Jeżeli byłeś świadkiem oburzających scen w życiu codziennym lub jeżeli ktoś lub coś podniosło Ci ciśnienie - pisz, może adrenalina nieco opadnie...

Legalizacja marihuany i narkotyków

Postprzez KLON » 2010-03-11, 19:12:23

El Limon - 11 mar 2010 17:48 napisał(a):Kobieta jak się nie mylę ty masz dziecko.
Więc wyobraź sobie że narkotyki stają się legalne i nie mówi mi że jak powiesz dziecku że nie wolno to ono tego nie spróbuje. I wyobraź sobie że twoje dziecko kończy jako ćpun na ulicy, zdychając gdzieś przy koszu na śmieci jako przykład co się dzieje z człowiekiem bo narkotykach. Myślę że nie chciałabyś takiego czegoś przeżywać.
Oczywiście, to jest przykład i nie życzę tobie, ani twoim dzieciom (jeżeli je masz) źle. Ba! Nikomu nie życzę źle nawet wrogom.


Bez przesady z takim podejściem to nigdy w tym kraju normalnie nie będzie...

El Limon - 11 mar 2010 17:48 napisał(a):Tylko postawcie się w sytuacji takiego rodzica, który patrzy na swoje umierające dziecko. Można by jeszcze trzymać dziecko pod kloszem i chodzić z Nim wszędzie za rączkę i prowadzić.


Dzieci nie mam (z tego co wiem :kamil888: ) i chwilowo nie planuje ale akcje tego typu że łebek jeden z drugim łapie sie za takie coś to nie wina legalizacji tego czy owego a rodziców jak by więcej poświęcali czasu dzieciakom to by to inaczej wyglądało...

El Limon - 11 mar 2010 17:48 napisał(a):Oczywiście można by było zalegalizować tylko marihuanę bo nie jest szkodliwa itd. Ale pomyślał ktoś że wzroście odsetek ludzi, którzy zaczną brać twardsze narkotyki. Bo zacznie się od spróbowania a skończy na nałogu.


To już jest wogóle herezja w czystym wydaniu, twierdzenie że zalegalizowanie marihuany spowoduje częstsze stosowanie innych narkotyków to czysta bzdura... trawę pali się dla spoko klimatu a nie jakieś posranej jazdy i spokojnie te 95% palaczy się zemną zgodzi że ma w du*** inne narkotyki... sam co jakiś czas sobie zapale nawet jak jestem solo tylko dla tego klimatu, dla tego stanu...

oczywiście są ludzie co nie znają granic ale jak to kiedyś powiedział Pan Janusz Ryszard Korwin-Mikke "a niech sie wytrują naturalna selekcja" i popieram prędzej czy późniejszy będzie legalne czy nie taki typ popadnie w ten stan więc poco on społeczeństwu naturalna selekcja i eliminacja... zaraz mi ktoś napisze że to mogło by być moje dziecko itd owszem zgadza sie i w brew oczekiwaniom nie napisze że trudno zdarza sie na pewno coś bym z tym chciał zrobić ale na pewno nie dążył bym do tego aby zdelegalizować coś czy utrudnić legalizacje bo jedna jednostka ma z tym problem a dokładniej nie z tym tylko z czymś o wiele twardszym...
http://www.trimek.pl

KLONNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 228
Dołączył(a): 2007-09-11, 13:09:00
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Dopal się

Postprzez KenWatanabe » 2010-03-11, 19:34:30

kobieta napisał(a):A w miejscach niedostępnych dla nieletnich są takie automaty ? :>
Właśnie nie wiem :D Wiem, że stoją na zachodzie i w Japonii np w każdym biurowcu. Oczywiście te z papierosami bo czy istnieją takie z alkoholem to nie wiem.
Napisałem to bo może gdzieś w Polsce też stoi (choć ja takiego nie widziałem) i ktoś by mi mógł zarzucić, że się nie znam :P
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez KLON » 2010-03-11, 19:38:46

w Czechach w barach są takie z papierosami ale nie wiem czy ktoś to kontroluje...
http://www.trimek.pl

KLONNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 228
Dołączył(a): 2007-09-11, 13:09:00
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez El Limon » 2010-03-11, 20:21:20

Klon mi rodzice poświęcali zajebiście dużo czasu a jednak po alkohol sięgnąłem przed 18. Sam nie potrafię powiedzieć dlaczemu. Po części wina kolegów, po części wina problemów w szkole itd. I co z tego że rodzice ze mną gadali starali się mi pomóc itd. Oczywiście nie było to upijanie się w sztok. Jedno, dwa piwa.
Tak samo jest z narkotykami. Jeżeli będą zalegalizowane to dziecko nawet z najlepszego domu może po nie sięgnąć z różnych powodów. Człowiek jest niestety głupi i nie zawszę wie co robi.
Naturalna selekcja powiadasz. Czyli nie przejąłbyś się tym że twoje dziecko zdycha gdzieś pod płotem? Czy twój najlepszy przyjaciel, który pozwolił sobie na chwile słabości?
Wolność może być przerażająca, jeśli jej nigdy nie czułeś
Avatar użytkownika
El LimonNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 530
Dołączył(a): 2008-10-11, 11:24:56
Lokalizacja: www.greenisland.cba.pl
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez KLON » 2010-03-11, 20:32:07

wiesz, piwo dwa czy blant czy dwa nikogo nie zabije a i w narkomanie czy alkoholizm nie wpędzi chyba że ktoś jest słaby psychicznie to jak pisałem czy to będzie legalne czy nie to i tak prędzej czy później w coś sie pogrąży...

widzisz rodzice tłumaczyli itd spróbowałeś ale jakimś menelem nie jesteś więc sam sobie wytłumaczyłeś i poparłeś tym moje stwierdzenie...

ciekawość rzecz ludzka i jak ktoś twierdzi że czegoś nie weźmie bo to złe to mi go szkoda bo nic o zyciu nie wie a zabiera głos w wielu tematach...

Człowiek nie jest głupi tylko ciekawski a czasami nie potrafi sie pohamować i takich trzeba eliminować albo izolować...

El Limon - 11 mar 2010 19:21 napisał(a):Naturalna selekcja powiadasz. Czyli nie przejąłbyś się tym że twoje dziecko zdycha gdzieś pod płotem? Czy twój najlepszy przyjaciel, który pozwolił sobie na chwile słabości?


Nie czytasz tego co pisze

KLON - 11 mar 2010 18:12 napisał(a):na pewno coś bym z tym chciał zrobić


czyli w jakiś sposób pomóc takiej osobie ale nie obwiniał bym tutaj systemu a jednostkę bo jest słaba...

a alkoholikiem czy narkomanem nie staje sie przez chwile słabości tylko przez regularne stosowanie czegoś a w wielu przypadkach nadużywanie...


ps
podoba m sie twój podpis

"Wolność może być przerażająca, jeśli jej nigdy nie czułeś" ;)
http://www.trimek.pl

KLONNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 228
Dołączył(a): 2007-09-11, 13:09:00
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Codino » 2010-03-11, 23:57:23

El Limon - 2010-03-11, 17:48 napisał(a):Więc wyobraź sobie że narkotyki stają się legalne i nie mówi mi że jak powiesz dziecku że nie wolno to ono tego nie spróbuje. I wyobraź sobie że twoje dziecko kończy jako ćpun na ulicy, zdychając gdzieś przy koszu na śmieci jako przykład co się dzieje z człowiekiem bo narkotykach. Myślę że nie chciałabyś takiego czegoś przeżywać.Oczywiście, to jest przykład i nie życzę tobie, ani twoim dzieciom (jeżeli je masz) źle. Ba! Nikomu nie życzę źle nawet wrogom.

Goebbels mógłby się od Ciebie uczyć.
Nie wiem, ale jakoś nie znam matki, która by mówiła "nie rób tak, bo w ustawie jest napisane, że za to idzie się do więzienia", choć z Twojej wypowiedzi wnioskuję, że takiego właśnie oportunizmu uczyłbyś swoje dziecko. Narkotyki są złe nie dlatego, że są nielegalne, tylko dlatego, że uzależniają i szkodzą. Po legalizacji przestałyby szkodzić i uzależniać?
El Limon - 2010-03-11, 19:21 napisał(a):Klon mi rodzice poświęcali zajebiście dużo czasu a jednak po alkohol sięgnąłem przed 18. Sam nie potrafię powiedzieć dlaczemu. Po części wina kolegów, po części wina problemów w szkole itd. I co z tego że rodzice ze mną gadali starali się mi pomóc itd. Oczywiście nie było to upijanie się w sztok. Jedno, dwa piwa.

No, to rzeczywiście niezłe z Ciebie ziółko było.
El Limon - 2010-03-11, 19:21 napisał(a):Tak samo jest z narkotykami. Jeżeli będą zalegalizowane to dziecko nawet z najlepszego domu może po nie sięgnąć z różnych powodów. Człowiek jest niestety głupi i nie zawszę wie co robi.

Niech sięgnie i się nauczy jak się z tym obchodzić i co to jest. Każdy jest ciekawy, ale nie każdy jest głupi. A im mniej głupich tym dla społeczeństwa lepiej.
El Limon - 2010-03-11, 19:21 napisał(a):Naturalna selekcja powiadasz. Czyli nie przejąłbyś się tym że twoje dziecko zdycha gdzieś pod płotem? Czy twój najlepszy przyjaciel, który pozwolił sobie na chwile słabości?

Jak Twojego kumpla rzuciła dziewczyna, to nie może liczyć na Twoją pomoc, czy radę, bo wszystko się potoczyło w granicach prawa?
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2010-03-12, 09:52:02

Gorzej, jak automat nie wyda produktu, bądź wetnie kasę :D A to nie małe sumy są przecież!

Widać, że producent nie boi się prawa. Wie, że jest bezradne względem jego produktów i dlatego idzie krok dalej inwestują w taki sprzęt.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez El Limon » 2010-03-12, 14:34:59

Źle mnie zrozumieliśta.
Narkotyki owszem są złe bo szkodzą itd. i dlatego nie są legalne. I tu sam dajesz mi argument. Otóż matka powie Ci

- Narkotyki są złe bo uzależniają i szkodzą.
- Ok, ale dlaczego w takim razie coś co szkodzi jest dozwolone?.
- Po to byś mógł patrzeć jak na twoich oczach umierają ludzie, którzy przedawkowali. Uroczy widok, nieprawdaż?

Owszem może byście chcieli mu pomóc ale z tego co się orientuje to żeby komuś pomóc ta osoba musi tego chcieć. Pierwszym krokiem (najtrudniejszym) jest przyznanie się do tego że jest się uzależnionym.
Wolność może być przerażająca, jeśli jej nigdy nie czułeś
Avatar użytkownika
El LimonNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 530
Dołączył(a): 2008-10-11, 11:24:56
Lokalizacja: www.greenisland.cba.pl
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2010-03-12, 14:46:31

El Limon - 12 mar 2010 13:34 napisał(a):Narkotyki owszem są złe bo szkodzą itd. i dlatego nie są legalne.



El Limon - 12 mar 2010 13:34 napisał(a):- Narkotyki są złe bo uzależniają i szkodzą.
- Ok, ale dlaczego w takim razie coś co szkodzi jest dozwolone?.



Słaby ten Twój przykład.
Alkohol i papierosy też "są złe bo uzależniają i szkodzą" a są legalne.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez El Limon » 2010-03-12, 21:22:00

Pewnie jeżeli jest problem to zalegalizujmy go i będzie po.
Może gwałt i napaść też zalegalizujemy? Naturalna selekcja w pełni. Słabe jednostki zginą, mocni zostaną przy życiu.
Wolność może być przerażająca, jeśli jej nigdy nie czułeś
Avatar użytkownika
El LimonNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 530
Dołączył(a): 2008-10-11, 11:24:56
Lokalizacja: www.greenisland.cba.pl
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2010-03-12, 21:30:33

Ty nadal nie rozumiesz.
Ja nie napisałam nigdzie, by zalegalizować narkotyki. Pokazuję Ci tylko, że Twój przykład jest słaby i nie ma racji bytu, i to dziecko z Twojego przykładu, by takie argumenty wysuwane przez rodzica natychmiast obaliło w ten sposób, w jaki ja to zrobiłam, czyli zapytałoby dlaczego inne szkodliwe środki są legalne.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez KLON » 2010-03-12, 21:31:30

ale ty wszystko wyolbrzymiasz ;/

przez takich ludzi jak ty ten kraj nigdy nie będzie normalny za jakiś czas będzie to jedyny kraj w europie który jest w dupie ze wszystkim i na niczym nie zarabia i na nic go nie stać... taka jest prawda...

jakoś inne kraje z takiej legalizacji potrafią mega pieniądze wyciągnąć a to na podatku a to na licencjach itd itd... ale oczywiście u nas sie nie da bo ciule z rządu są uwstecznione i żyją czasami króla świeczka... paranoja nie kraj... a na czele tego burdelu stoi typek co wali pokłony przed jakimś popieprzonym księżulkiem który stworzył imperium pod tytułem "radio M." odpowiada ci takie coś?? to gratuluje!! a wolności z pewności nie zaznałeś...
http://www.trimek.pl

KLONNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 228
Dołączył(a): 2007-09-11, 13:09:00
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez El Limon » 2010-03-12, 22:03:11

Czy ja mówię że jestem czcicielem imperium pod tytułem "Radio M."?
Poza tym zalegalizowane zostały lekkie (tez mi różnica) narkotyki takie jak Marihuana. I pewnie uważasz ze normalny świat to taki w którym wszystko wolno i żądzą prawa naturalnej selekcji. To więc zalegalizujmy gwałt, rabunek, pobicia, wymuszenia itd. dopełnijmy naturalnej selekcji. Jakiż wspaniały byłby wtedy ten świat.
A co do wolności wracamy do lat '80? Hipisi i te sprawy? Zajebiście. Już zapuszczam długie włosy, szykuje wianki i ściągam wdzianko. Może jeszcze wyjdę nago na ulice toż to wolność?
Wolność może być przerażająca, jeśli jej nigdy nie czułeś
Avatar użytkownika
El LimonNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 530
Dołączył(a): 2008-10-11, 11:24:56
Lokalizacja: www.greenisland.cba.pl
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez KLON » 2010-03-12, 22:33:27

wszystko na to wskazuje że popierasz to co jest i nie idziesz do przodu...

i gdzie ty widzisz jakieś zalegalizowanie?? chyba nie jesteś w temacie, takie teraz odniosłem wrażenie...

normalny świat to taki gdzie ludzie mogą więcej a skoro fajki są dozwolone i alkohol też to taka marihuana tym bardziej powinna być dopuszczona do obiegu bo jak by na to nie patrzeć to marihuaną nie zaćpasz sie na śmierć a alkoholem spokojnie możesz sie zabić a stoi na półka a pod blokami stoją dzieci z owocowym w ręce...

co do tego ma gwałt wymuszenia czy inne tego typu przestępstwa??!! wyskoczyłeś z tym jak filip z konopi...

No widzisz tobie wolność kojarzy się tylko z latami hipi i z niczym więcej...

Ja i zapewne wiele innych osób obecną definicje wolności zupełnie inaczej rozumie...

Co co tej wolności to czemu w rządzie kupuje się wódę na ciężarówki za nasze pieniądze a nie można mieć i palić zwykłego blanta za swoje pieniądze?? to jest brak wolności...
http://www.trimek.pl

KLONNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 228
Dołączył(a): 2007-09-11, 13:09:00
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez winet » 2010-03-12, 22:57:15

El Limon - 12 mar 2010 21:03 napisał(a):Poza tym zalegalizowane zostały lekkie (tez mi różnica) narkotyki takie jak Marihuana.


Sugerujesz, że marihuana niczym nie różni się od tzw. twardych narkotyków? Zorientuj się w temacie i wtedy wróć do dyskusji.
My Dream...My Love...My Life...
Manchester United
Avatar użytkownika
winetNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1100
Dołączył(a): 2007-03-08, 21:49:31
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez KLON » 2010-03-12, 23:00:49

wogóle gdzie coś zostało zalegalizowane... to co jest do kupienia nawet koło marihuany nie stało... ktoś sprytny wprowadził w obieg coś co nie jest zabronione a jak nie jest zabronione to jest dozwolone... i niema tu żądnej legalizacji...
http://www.trimek.pl

KLONNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 228
Dołączył(a): 2007-09-11, 13:09:00
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Codino » 2010-03-13, 12:26:17

El Limon - 2010-03-12, 13:34 napisał(a):- Narkotyki są złe bo uzależniają i szkodzą. - Ok, ale dlaczego w takim razie coś co szkodzi jest dozwolone?. - Po to byś mógł patrzeć jak na twoich oczach umierają ludzie, którzy przedawkowali. Uroczy widok, nieprawdaż?

Rozumiem, że nie dostrzegasz alkoholików na ulicach miast?

El Limon - 2010-03-12, 20:22 napisał(a):Pewnie jeżeli jest problem to zalegalizujmy go i będzie po.Może gwałt i napaść też zalegalizujemy? Naturalna selekcja w pełni. Słabe jednostki zginą, mocni zostaną przy życiu.

Nie rozumiesz, że gwałcąc naruszasz czyjeś prawa? A biorąc narkotyki, czyje prawa naruszasz? Chcącemu nie dzieje się krzywda - prawo rzymskie. To jest podstawowa różnica między tymi przykładami, zastanów się trochę...

El Limon - 2010-03-12, 21:03 napisał(a):Poza tym zalegalizowane zostały lekkie (tez mi różnica) narkotyki takie jak Marihuana.

Nie próbowałeś ani jednego, ani drugiego więc nie wypowiadaj się na temat różnic, bo to brzmi śmiesznie.
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez El Limon » 2010-03-13, 18:44:02

Skąd wiesz co próbowałem a co nie? Pewnie większość znawców na forum próbowała i jest nią zachwycona
A co do legalności papierosów. Są legalne tylko z jednego powodu. Państwo czerpie na nich grubą kasę (dokładnie za akcyzę). W Polsce paczka kosztuje ok. 10 zł (L&M Niebieskie 9,95) i mają jeszcze zdrożeć. Sytuacja ma się podobnie do alkoholi tyle że one są tańsze. Chociaż już słyszałem w tv że posłowie chcą podnieść ceny na wysoko procentowe alkohole
A co Marihuany może nie uzależnia fizycznie ale psychicznie.
Wolność może być przerażająca, jeśli jej nigdy nie czułeś
Avatar użytkownika
El LimonNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 530
Dołączył(a): 2008-10-11, 11:24:56
Lokalizacja: www.greenisland.cba.pl
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2010-03-13, 18:47:20

To by dopiero niezła kasę państwo robili na Dopalaczach jakby nałożyli akcyzę na nie ;]
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez winet » 2010-03-13, 19:27:18

El Limon - 13 mar 2010 17:44 napisał(a):W Polsce paczka kosztuje ok. 10 zł (L&M Niebieskie 9,95) i mają jeszcze zdrożeć.


Kilka lat temu 4-5 zł.
My Dream...My Love...My Life...
Manchester United
Avatar użytkownika
winetNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1100
Dołączył(a): 2007-03-08, 21:49:31
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Następna strona

  • Inne

Powrót do Kontrowersje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 298 gości

cron