Legalizacja marihuany i narkotyków

Jeżeli byłeś świadkiem oburzających scen w życiu codziennym lub jeżeli ktoś lub coś podniosło Ci ciśnienie - pisz, może adrenalina nieco opadnie...

Postprzez KLON » 2010-03-25, 22:26:40

tak i Olechowski pstryknie palcami i wszystkie ugrupowania polityczne walną pokłon w jego kierunku po czym wprowadzą w życie ustawę o legalizacji wiesz jaka jest sytuacja w kraju ?? mieszkasz w PL?? jak tak to może oglądaj częściej wiadomości albo czytaj gazety....

faktycznie kolejne narzędzie autodestrukcji które w porównaniu z alko i tytoniem to wypada bardzo mizernie jako to "narzędzie"...

jak widać znów nie przytoczyłeś konkretnych argumentów....
http://www.trimek.pl

KLONNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 228
Dołączył(a): 2007-09-11, 13:09:00
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Codino » 2010-03-25, 22:49:29

El Limon - 2010-03-25, 19:05 napisał(a):Chcecie mieć legalizację waszej ukochanej Marysi to idźcie na wybory i zagłosujcie na Olechowskiego. A co do tego jeszcze. Skoro ludzie niszczą się już alkoholem i tytoniem to po co dawać im jescze kolejne "narzędzie" autodestrukcji?

Ja tam śmiem twierdzić, że suma sumarum, alkohol i papierosy bardziej pomagają, niż przeszkadzają. Nie wyobrażam sobie żeby po jakimś okresie ciężkiej pracy i dużego stresu nie pójść odreagować na jakąś imprezę.
A z Olechowskim jest ten problem, że po 1 nie ma i nie będzie miał żadnej władzy, a po 2 maryśka to nie wszystko, a w dużo ważniejszych kwestiach się z nim nie zgadzam.
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez bufaloxxx » 2010-03-26, 00:58:08

El Limon - 2010-03-25, 19:05 napisał(a):A co do tego jeszcze. Skoro ludzie niszczą się już alkoholem i tytoniem to po co dawać im jescze kolejne "narzędzie" autodestrukcji?



Jestem wolnym człowiekiem i będę się niszczył czym chcę, a nawet ośmielę się masturbować pomimo ryzyka wyrośnięcia kaktusa! Wszystko jest narzędziem autodestrukcji w rękach idioty. Jeśli będę jadł codziennie po parę kilogramów masła to długo nie pożyje. Rozumiesz ze nie ma logicznych argumentów przeciwko zakazaniu marihuany? I zanim znów coś palniesz to obejrzyj w końcu ten film..
"Moja muzyka będzie wieczna. Może mówię głupoty, ale kiedy coś wiemy możemy o tym mówić. Moja muzyka będzie wieczna."
//Bob Marley
Avatar użytkownika
bufaloxxxNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1409
Dołączył(a): 2004-09-13, 19:34:07
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Codino » 2010-03-26, 01:22:20

a ja tak z innej beczki, bo widzę, że rozmawiam z trochę innej pozycji niż pozostali.
Jeśli nie ma logicznych argumentów przeciwko zakazaniu marihuany... to jakie są logiczne argumenty przeciwko zakazaniu pozostałych narkotyków?
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez KLON » 2010-03-26, 01:29:41

może tak:
- o wiele większa siła destrukcyjna dla organizmu
- szybkie tworzenie się uzależnień podobnie jak tytoń ;)
- wysoka szkodliwość w stosunku np do marihuany
http://www.trimek.pl

KLONNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 228
Dołączył(a): 2007-09-11, 13:09:00
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez bufaloxxx » 2010-03-26, 09:28:05

Codino - 2010-03-26, 00:22 napisał(a):Jeśli nie ma logicznych argumentów przeciwko zakazaniu marihuany... to jakie są logiczne argumenty przeciwko zakazaniu pozostałych narkotyków?


Powiedzmy tak że marihuana działa podobnie jak antydepresanty, może być użyta w produkcji papieru, a jest mało szkodliwa, nie uzależnia bardziej niż papierosy. A inne narkotyki nie mają za bardzo plusów, a mają minusy takie jak wypisał KLON. Jedynie extazy poprawia popęd płciowy.
"Moja muzyka będzie wieczna. Może mówię głupoty, ale kiedy coś wiemy możemy o tym mówić. Moja muzyka będzie wieczna."
//Bob Marley
Avatar użytkownika
bufaloxxxNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1409
Dołączył(a): 2004-09-13, 19:34:07
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Codino » 2010-03-26, 13:02:04

No tak, ale prosiłem o logiczne argumenty:) Szkodliwość to kwestia względna, zależna od wielu czynników, jednemu bardziej szkodzi co innego, niż drugiemu, itd. Co do produkcji papieru, to LSD np. może być stosowane w leczeniu depresji, amfetamina ma powszechne zastosowanie w medycynie, itd. ale jakie to ma znaczenie, skoro mówimy, że tak się wyrażę o celach spożywczych?
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez bufaloxxx » 2010-03-26, 15:11:51

Codino - 2010-03-26, 12:02 napisał(a):No tak, ale prosiłem o logiczne argumenty:) Szkodliwość to kwestia względna, zależna od wielu czynników, jednemu bardziej szkodzi co innego, niż drugiemu, itd. Co do produkcji papieru, to LSD np. może być stosowane w leczeniu depresji, amfetamina ma powszechne zastosowanie w medycynie, itd. ale jakie to ma znaczenie, skoro mówimy, że tak się wyrażę o celach spożywczych?


W sumie racja po twej stronie. Ale marihuana w przeciwieństwie do innych narkotyków nie uzależnia i można w każdej chwili odstawić. Co ciekawe ostatnio słyszałem ze Holendrzy wyhodowali taką odmianę, gdzie zawartość THC jest znikoma i palenie jej nic nie da, a jednak żadne kraje nie chcą je wprowadzić.
"Moja muzyka będzie wieczna. Może mówię głupoty, ale kiedy coś wiemy możemy o tym mówić. Moja muzyka będzie wieczna."
//Bob Marley
Avatar użytkownika
bufaloxxxNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1409
Dołączył(a): 2004-09-13, 19:34:07
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Codino » 2010-03-27, 16:55:22

Jak nie uzależnia, jak uzależnia:) Może chodziło Ci o to, że fizycznie nie uzależnia, w przeciwieństwie do alkoholu, czy heroiny. LSD też nie jest silnie uzależniające, a co do trawki to znam ludzi, którzy palą codziennie i mimo że przy tym normalnie funkcjonują, to otwarcie przyznają, że są uzależnieni.
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez bufaloxxx » 2010-03-27, 17:51:42

Codino - 2010-03-27, 15:55 napisał(a):że fizycznie nie uzależnia


Dokładnie chodziło mi że nie powoduje "efektu odstawienia".
"Moja muzyka będzie wieczna. Może mówię głupoty, ale kiedy coś wiemy możemy o tym mówić. Moja muzyka będzie wieczna."
//Bob Marley
Avatar użytkownika
bufaloxxxNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1409
Dołączył(a): 2004-09-13, 19:34:07
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez kosmowski.be » 2010-03-27, 18:00:04

dla mnie minus marychy jest taki ze dzieciaki ktore z tym zaczna i zobacza "o, nic mi nie jest. narkotyki sa okej a starsi glupoty gadaja ze sa zle" moga siegnac po inne narkotyki. te bardziej niebezpieczne. jednak kazdy swoj rozum ma i to juz moze byc sprawa indywidualna kto po co siega. nie mniej jednak moze mydlic oczy
Obrazek
Szukasz CB Radia? Odezwij się, a wybiorę coś dla Ciebie i załatwię rabat!
Avatar użytkownika
kosmowski.beNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 4415
Dołączył(a): 2007-03-17, 10:33:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Legalizacja marihuany i narkotyków

Postprzez Ahl-I-Batini » 2010-03-29, 19:16:22

Podsumujmy fakty. Narkotyki i inne zle rzeczy sa dla myslacych. O tych nie-myslacych sie nie martwimy. Marihuane i tak mozna kupic.

No to ja nie wiem po co cokolwiek zmieniac? Kupic mozna? Mozna. Jestes glupi by dac sie zlapac policji albo kupic kiepski towar - Twoj problem.
Jeśli człowiek pracuje, zawsze pracuje na kogoś, a wtedy nie jest człowiekiem tylko niewolnikiem, a ja wszędzie i zawsze chciałem sam, chciałem być sam, żeby mieć wszystkich gdzieś, razem z ich smutkiem i beznadziejnym żalem.
Strugaccy
Avatar użytkownika
Ahl-I-BatiniNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1255
Dołączył(a): 2006-03-31, 18:51:54
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Codino » 2010-03-30, 00:56:06

Ahl-I-Batini - 2010-03-29, 19:16 napisał(a):No to ja nie wiem po co cokolwiek zmieniac? Kupic mozna? Mozna. Jestes glupi by dac sie zlapac policji albo kupic kiepski towar - Twoj problem.

Ale pozostaje problem szarej strefy, mafii narkotykowych i środków publicznych wydawanych na walkę z czymś, czego się można łatwo pozbyć. A także samej idei prawa, jako czynnika zabezpieczającego jednostkę przed nieuprawnionymi działaniami innych jednostek, nie przed sobą samym.
Dla mnie to naprawdę nie jest taka sprawa, że chcę sobie na legalu zapalić:)
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez winet » 2010-03-30, 01:57:32

KLON - 26 mar 2010 01:29 napisał(a):- szybkie tworzenie się uzależnień podobnie jak tytoń ;)


Palę fajki od dwóch lat i jakoś nie czuję uzależnienia :oczami:

Ahl-I-Batini - 29 mar 2010 19:16 napisał(a):Jestes glupi by dac sie zlapac policji albo kupic kiepski towar - Twoj problem.


Oczywiście zawsze z głupoty ludzie dają się złapać? To akurat byłoby zbyt piękne.
My Dream...My Love...My Life...
Manchester United
Avatar użytkownika
winetNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1100
Dołączył(a): 2007-03-08, 21:49:31
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Ahl-I-Batini » 2010-03-30, 17:18:04

Codino - 30 mar 2010 00:56 napisał(a):Ale pozostaje problem szarej strefy, mafii narkotykowych i środków publicznych wydawanych na walkę z czymś, czego się można łatwo pozbyć.

Wiec musimy zalegalizowac narkotyki, zapewnic niskie oplaty dodatkowe i jeszcze zmienic prawo by nie musiec finansowac w pelnym stopniu odwykow i poradni. Nierealne.
Szara strefa bedzie - w wypadku alkoholu i papierosow tez jest. Problem mafii narkotykowej Polski jako odbiorcy nie dotyczy. Zreszta w wypadku marihuany ciezko mowic o mafii narkotykowej.
Srodki publiczne wydajemy, ale bedziemy musieli wydawac jeszcze wiecej po legalizacji. Choc wiem, ze masz na mysli kompletne "odkomuszenie" i zsylanie na niebyt juz alkoholikow.

Codino - 30 mar 2010 00:56 napisał(a):A także samej idei prawa, jako czynnika zabezpieczającego jednostkę przed nieuprawnionymi działaniami innych jednostek, nie przed sobą samym.

Ale tu nie chodzi o to, ze ktos sobie pluca popsuje tylko do jakich interakcji w spoleczenstwie moze prowadzic taka powszechna dostepnosc narkotykow. Moze w wypadku marihuany ciezko mowic o fali morderstw, ale pewne nastepstwa sa nieuniknione i trzeba sie na nie przygotowac.

Dlatego legalizacja kosztuje. Zmiany prawne dookola tego kosztuja, utrzymanie status quo kosztuje, zwalczanie skutkow kosztuje. Nigdzie na swiecie nie zalegalizowano narkotyku i pozostawiono ludzi samych sobie z tym. W kazdym razie w zadnym stabilnym kraju.

winet - 30 mar 2010 01:57 napisał(a):Oczywiście zawsze z głupoty ludzie dają się złapać? To akurat byłoby zbyt piękne.

A z jakiego innego powodu? Nie wyobrazam sobie takiego, a mialem troche "wpadek" apropo innych uzywek.
Jeśli człowiek pracuje, zawsze pracuje na kogoś, a wtedy nie jest człowiekiem tylko niewolnikiem, a ja wszędzie i zawsze chciałem sam, chciałem być sam, żeby mieć wszystkich gdzieś, razem z ich smutkiem i beznadziejnym żalem.
Strugaccy
Avatar użytkownika
Ahl-I-BatiniNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1255
Dołączył(a): 2006-03-31, 18:51:54
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Codino » 2010-04-09, 13:06:29

Ahl-I-Batini - 2010-03-30, 17:18 napisał(a):Wiec musimy zalegalizowac narkotyki, zapewnic niskie oplaty dodatkowe i jeszcze zmienic prawo by nie musiec finansowac w pelnym stopniu odwykow i poradni. Nierealne.

Trudne do wyobrażenia, ale na pewno realne:)
Ahl-I-Batini - 2010-03-30, 17:18 napisał(a):Szara strefa bedzie - w wypadku alkoholu i papierosow tez jest.

Jest, bo akcyza jest wysoka, jakby była niska, to by się ryzykować nie opłacało.
Ahl-I-Batini - 2010-03-30, 17:18 napisał(a):Problem mafii narkotykowej Polski jako odbiorcy nie dotyczy. Zreszta w wypadku marihuany ciezko mowic o mafii narkotykowej.

Przecież w Polsce też wiele rzeczy się produkuje. Mafia jak najbardziej istnieje, co jakiś czas policja chwali się przechwytem większych ilości narkotyków. Pieniądze wykorzystywane na cele takich operacji mogłyby być wykorzystane np. na zakup benzyny:)
Ahl-I-Batini - 2010-03-30, 17:18 napisał(a):Srodki publiczne wydajemy, ale bedziemy musieli wydawac jeszcze wiecej po legalizacji. Choc wiem, ze masz na mysli kompletne "odkomuszenie" i zsylanie na niebyt juz alkoholikow.

Pytanie, czy nawet jeśli tego "odkomuszenia" by nie wprowadzono, to środków na leczenie narkomanów by wystarczyło z akcyzy. Mogłoby starczyć, ale jak się zastanawiam - to taka sytuacja przyniosłaby raczej więcej złego niż dobrego. Nie ma to jak ćpać do upadłego, a potem leczyć się za pieniądze uczciwych ludzi.
Ahl-I-Batini - 2010-03-30, 17:18 napisał(a):Ale tu nie chodzi o to, ze ktos sobie pluca popsuje tylko do jakich interakcji w spoleczenstwie moze prowadzic taka powszechna dostepnosc narkotykow. Moze w wypadku marihuany ciezko mowic o fali morderstw, ale pewne nastepstwa sa nieuniknione i trzeba sie na nie przygotowac.Dlatego legalizacja kosztuje. Zmiany prawne dookola tego kosztuja, utrzymanie status quo kosztuje, zwalczanie skutkow kosztuje. Nigdzie na swiecie nie zalegalizowano narkotyku i pozostawiono ludzi samych sobie z tym. W kazdym razie w zadnym stabilnym kraju.

Ludzie nauczą sobie z tym radzić. Poradzili sobie z alkoholem to wszystkiemu dadzą radę:).
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Trzebin » 2010-06-13, 14:39:08

No jeżeli chodzi o legalizację marihuany i narkotyków w Polsce to efekty mogą byc różne. Mianowicie miasta zamieniłyby się w jeden wielki bazar z crackiem (np. coś jak "13 Dzielnica" ten film polecam :super: ). Dalej gospodarka by się rozwaliła bo dużo pieniedzy na to pojdzie od ludzi. No cóż dzielnice staną sie niebezpieczne i bedzie totalna "masakra" xD
Avatar użytkownika
TrzebinNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 22
Dołączył(a): 2010-05-30, 20:27:18
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Codino » 2010-06-30, 22:36:59

Ja myślę, że kino science-fiction nie najlepiej wpływa na Twoją psychikę. Albo za dużo jarasz.
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez manipulator » 2010-07-27, 16:47:33

Nie widzę powodów dlaczego legalny jest alkohol, a nielegalna marycha. I to klepie i to klepie ;)
Ludzka natura jest taka, że człowiek nic nie może zrobić prostą drogą. Zawsze trzeba manipulować między siłami zła i szaleństwa.

— Isaac Bashevis Singer
Avatar użytkownika
manipulatorNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 17
Dołączył(a): 2010-07-27, 16:38:19
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez NighTHawK » 2010-07-31, 21:25:35

@Trzebin
Co ty chłopie piszesz, czy Holandii marihuana w jakiś sposób przeszkadza ?
Marihuana, jest coraz bardziej przez uczonych spostrzegana jako lek, gdy osoba chora churuje np na raka...Marihuana odpowiednio podana, uśmierza ból osoby chorej oraz poprawia jej samopoczucie.
Także proszę nie piszcie że "Trawa" to narkotyk, bo tak nie jest, marihuana rośnie naturalnie a nie jest wytworem jakiegoś chorego naukowca...
Tyle wystrugałem od siebie ;)
Pozdro
Avatar użytkownika
NighTHawKNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 152
Dołączył(a): 2010-07-18, 00:34:06
Lokalizacja: Aktualnie Polska,przyszłość pokaże...
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Inne

Powrót do Kontrowersje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 323 gości

cron