Jadowite zwięrzęta

Jeżeli byłeś świadkiem oburzających scen w życiu codziennym lub jeżeli ktoś lub coś podniosło Ci ciśnienie - pisz, może adrenalina nieco opadnie...

Jadowite zwięrzęta

Postprzez KLON » 2010-03-11, 17:00:03

Część osób z forum na pewno wie że hoduje różne gatunki jadowitych zwierzaków, zamieszczałem tu kiedyś fotki ale to było bardzo dawno temu i mam takie pytanie jaki jest wasz stosunek do hodowców oraz do pełnego zalegalizowania takich hodowli w PL, nie pytam o stosunek do takich zwierząt bo wiadomo że każdy ma inne podejście, tak na zdrowy rozsądek proszę o wasze opinie w ty temacie ;)

może jakaś fajna dyskusja wyniknie ;)
http://www.trimek.pl

KLONNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 228
Dołączył(a): 2007-09-11, 13:09:00
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2010-03-11, 17:42:13

Hmm, a mógłbyś przypomnieć jakie konkretnie zwierzęta hodujesz?
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez KLON » 2010-03-11, 17:53:46

ptaszniki, węże, owady itd... jedynie czego z jadowitych nie mam i raczej nie będę mieć to jadowite jaszczurki bo nie mam dojścia ;(
http://www.trimek.pl

KLONNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 228
Dołączył(a): 2007-09-11, 13:09:00
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2010-03-11, 18:04:35

Wracając jeszcze Twojego pierwszego posta:
KLON - 11 mar 2010 16:00 napisał(a):jaki jest wasz stosunek do hodowców oraz do pełnego zalegalizowania takich hodowli w PL


Mój stosunek do hodowców? - hmm, jeśli jest na to zapotrzebowanie i zbyt to hodują- zwyczajne prawa rynku. O ile nie wypuszczają tego paskudztwa na wolność to wszystko o.k. ;)
Nie za bardzo się tylko orientuję w temacie tej legalizacji.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez KLON » 2010-03-11, 18:51:37

hmm chodzi o to że w PL jest praktycznie zakaz trzymania wszystkiego %) no taki mały wspaniały kraj :D
pisząc hodowla miałem na myśli też ludzi którzy to po prostu posiadają tzw "trzymacze" ;)

co do legalizacji to jesteśmy jedynym krajem (jak zwykle) który ma takie poronione prawa dookoła wszystkie kraje mają na różne sposoby to usprawnione i każdy który posiada takiego zwierza może go legalnie sobie trzymać i sie z niego cieszyć a u nas jak zwykle dupa...
http://www.trimek.pl

KLONNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 228
Dołączył(a): 2007-09-11, 13:09:00
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez El Limon » 2010-03-11, 18:58:32

KLON Nie zrozum mnie źle ale może to nawet lepiej. To jest jak z agresywnymi psami. Są ludzie, którzy o te psy będą dbać i zwierze to nawet by muchy nie skrzywdziło. Ale są ludzie całkowicie nie odpowiedzialni, niedojrzali psychicznie to tego by takiego psa mieć.
Ja owszem jestem za legalizacja ale tylko po tym jak taki hodowca będzie przebadany przez psychologa czy jest odpowiednio dojrzały do tego by mieć takie zwierze.
Pomyśl co by było gdyby taki dzieciak kupił sobie takiego zwierza a potem znudzony nim wyrzuca go gdzieś w polach, czy coś takiego bo nie ma co z nim zrobić.
Może przesadzony przykład ale mam nadzieje że nadążasz :)
Wolność może być przerażająca, jeśli jej nigdy nie czułeś
Avatar użytkownika
El LimonNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 530
Dołączył(a): 2008-10-11, 11:24:56
Lokalizacja: www.greenisland.cba.pl
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez KenWatanabe » 2010-03-11, 19:24:05

Ja jestem ZA legalizacją ;)
A ludzie którzy to hodują są przecież jak wszyscy inni, mają ciekawe hobby i tyle. Jedyne co powinno być zachowane to środki bezpieczeństwa, higiena i opieka, tak jak w przypadku psów i innych zwierząt. Może i są jadowite ale niebezpieczeństwo jest takie samo jak w przypadku groźnego psa, jeśli nie mniejsze. A, że są brzydkie? To subiektywna opinia, mnie np nie przeszkadzają. Może poza tymi owadami :niepewny: fuj, paskudztwo xD
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez KLON » 2010-03-11, 19:30:15

El Limon nadążam hehe spokojnie i tak w woli wyjaśnienia mam takiego "psa zabójce" który siedzi i kradnie smoczki dzieciom które mu sprawdzają w gardle czy niema zabawek swoich a potem targają go za uszy sprawdzają czy oczy zamyka jak mu sie tam palec włoży... robi to szwagierki syn który od malutkiego bawi się z moim amstafem ;) ot to taki z niego zabójca ;)

co do tych dzieci z jadusami to Cię zmartwię ;) bo znam co najmniej 3 chłopaków po 12-13 lat którzy posiadają takie zwierzaki oczywiście rodzice o tym wiedzą to są ludzie z PL natomiast w checzach takich ludzi jest cała masa ;)

co do tego wypuszczania owszem są czuby czubki i czubeczki ale im to bym nawet nie dał do hodowli dżdżownic bo szkoda... a badania psychologiczne nie są potrzebne sama legalizacja by usprawniła takie coś z tego względu że każdy kto by coś takiego posiadał miał by zwierzaka rejestrowanego i weterynarz ma wtedy możliwość kontroli tych zwierząt... tak to wygląda za granicą...
http://www.trimek.pl

KLONNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 228
Dołączył(a): 2007-09-11, 13:09:00
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez KuleX » 2010-03-11, 20:30:33

IMO takie zwierzęta powinny żyć tylko w warunkach naturalnych. Oczywiście można odtworzyć warunki naturalne, ale wyobraźcie sobie jakby ktoś was zamknął w jakimś osiedlu na całe życie...
Pamiętaj: "Masturbacja to grzech ciężki. Nałóg samogwałtu wyrząda wiele (często nieodwracalnych) szkód, zarówno cielesnych (ślepota, impotencja, bezpłodność...)", "Jak za każdym nałogiem, za onanizmem stoi Szatan"
Avatar użytkownika
KuleXNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 82
Dołączył(a): 2009-06-15, 23:58:56
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez KLON » 2010-03-11, 20:47:00

KuleX a wiesz po co się w wielu krajach europy legalizuje takie hodowle ??

uważasz że ja znęcam sie nad nimi?? trzymam je w małych ciasnych teraryjkach i stukam w szybkę ??

nic z tych rzeczy, jedzonko mają urozmaicone owadożerne mają ze 4 gatunki robali po za sezonem mięsożerne mają do wyboru kilka gatunków gryzoni, są regularnie badane, odrobaczane no i czasem kąpane bo lubią upaprać sie w swojej kupie xD jak widać nie gnębię ich a mają na tyle dobre warunki że bez problemu się rozmnażają...

a oto kilka faktów z nienaturalnego środowiska
faktem jest to że np wąż w niewoli dożywa przykładowo 10 lat a na wolności 6 ;)
znajomy hodowca co roku rozmnaża węże, i mimo swojego wieku nadal składają takie ilości jaj jakie składają młode osobniki z czego 99% wykluwa się młode są zdrowe ładne :P
http://www.trimek.pl

KLONNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 228
Dołączył(a): 2007-09-11, 13:09:00
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Jadowite zwięrzęta

Postprzez KenWatanabe » 2010-03-11, 22:47:17

KuleX napisał(a):IMO takie zwierzęta powinny żyć tylko w warunkach naturalnych. Oczywiście można odtworzyć warunki naturalne, ale wyobraźcie sobie jakby ktoś was zamknął w jakimś osiedlu na całe życie...
Taki Truman show xD nawet gorzej bo on nie wiedział, że na końcu świata jest tapeta przez którą można przejść, a takie zwierzaki...
A no właśnie :D Nie zdają sobie sprawy jak jest na wolności bo to mimo wszystko tylko zwierzaki.
Całe życie siedzą w klatce i wierz mi, nie nie myślą o życiu na wolności tylko nad tym co zjeść i co poru.. khm, porozmnażać się jak :D
Z tego co Ty mówisz to barbarzyństwem było udomowienie psa, krowy, świni, to najgorzej bo ona wyłącznie na rzeź :kwasny:
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Codino » 2010-03-11, 23:40:12

Jasne, że trzeba to zalegalizować. Może przydałaby się rejestracja, by uniknąć przypadków porzucania anakond, itp:) ale pewne jest, że obecny stan rzeczy nie jest korzystny, ani dla hodowców, ani dla zwierząt, które mogą być przemycane w ciężkich warunkach, z myślą nie taką, by je bezpiecznie przewieść tylko jak to zrobić i nie wpaść na kontroli...
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez KLON » 2010-03-11, 23:51:28

Codino dokładnie tak powinno być ale wiele osób myśli tylko "o żeby mnie nie ugryzło" albo "pewnie jak sie znudzi to wypuści do lasu" a taka legalizacja jest miedzy innymi po to aby to ujednolicić i kontrolować...


Codino a ty masz coś ciekawego :D ??
http://www.trimek.pl

KLONNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 228
Dołączył(a): 2007-09-11, 13:09:00
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Codino » 2010-03-12, 00:03:07

Ja w domu to tylko chomika trzymałem:) ale nie miałbym oporów przed powiedzmy wężami, czy pająkami, raz miałem jakiegoś ptasznika czy coś takiego na rękach i specjalnie od trzymania chomika to się nie różniło. Tylko wiadomo, że hodowanie czegoś takiego wymaga poważniejszej opieki, a na to niestety nie za bardzo mam czas.
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez KLON » 2010-03-12, 00:09:47

no w sumie pająki też są włochate ;)

a co do opieki to powiem ci że jest o wiele prostsza niż np przy chomiku ;) może sie wydawać że to jest jakiś mega problematyczny zwierzak a tak naprawdę to jest niesamowita, niewymagająca super ozdoba mieszkania ;P

wystarczy że masz w domu stałą temperaturę powyżej 20*C i praktycznie to wszystko :) co do wielkości pomieszczenia w którym to siedzi to jak zaczynasz od takiego maluszka to trzymasz go najpierw w fiolce po filmie foto potem w pojemniku na mocz następnie w pojemniku na żywność np z carfura taki 2L potem takie terrarium około 5-8l i masz extra zwierzaczka :P

no chyba że sobie strzelisz największego ptasznika jaki jest w obiegu rozpiętość odurzy nawet do 45cm :D miałem takie coś na rekach i na klacie :D mam foty ale nie dam bo sie wsytdzem :P
http://www.trimek.pl

KLONNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 228
Dołączył(a): 2007-09-11, 13:09:00
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2010-03-12, 00:22:47

KLON - 11 mar 2010 23:09 napisał(a):no chyba że sobie strzelisz największego ptasznika jaki jest w obiegu rozpiętość odurzy nawet do 45cm :D miałem takie coś na rekach i na klacie :D mam foty ale nie dam bo sie wsytdzem :P



Pokaż, no pokaż! :szook:
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez KLON » 2010-03-12, 01:03:56

hehe nie bo tam widać ryło moje a to porządne forum, może takie coś (moją twarz :kamil888: ) zobaczyć osoba która ma słabe serce i będzie problem ;)
http://www.trimek.pl

KLONNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 228
Dołączył(a): 2007-09-11, 13:09:00
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Codino » 2010-03-13, 12:33:22

Lepiej mnie na pająka nie nakręcaj, nie wiem czy reszta domowników by to przeżyła:)
a zdjęcie możesz pokazać, jak wolisz bez twarzy to ją zakryj i tak chodzi tylko o ptasznika:P
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez El Limon » 2010-03-13, 23:39:34

No właśnie Mr. KLON twój piesek jest spokojny ale są osobniki ludzkie, które nie powinny w ogóle takowych psów mieć.
A co do badań to może nawet nie badania co jakąkolwiek kontrole nad tym.
Ja akurat osobiście nie chciałbym hodować niczego takiego ale jeżeli ktoś chce i będzie za tego zwierza odpowiedzialny i można to będzie jakoś sprawdzić to ja nie mam nic przeciwko.
Wolność może być przerażająca, jeśli jej nigdy nie czułeś
Avatar użytkownika
El LimonNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 530
Dołączył(a): 2008-10-11, 11:24:56
Lokalizacja: www.greenisland.cba.pl
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez KLON » 2010-03-13, 23:56:34

wiem właśnie że wiele czubów kupuje te psiaki i wbija agresje co jest totalnym debilizmem, znam przypadki gdzie debile psy paśli nawet metą (steryd) bo "będzie paknięty"... co zrobić są debile i tyle... kiedyś może uda mi sie zrobić fotę jak na moim psie śpi kot %) ekipa niefotogeniczna i ciężko wyłapać moment na fotkę ;)

a tutaj legalne zawody tych psiaków ;) http://www.youtube.com/watch?v=pflCG-bk0LA jak dla mnie super imprezka :D

między innymi właśnie po to są takie legalizacje w innych krajach wtedy odpowiednie władze mają odnotowane co gdzie jest, w dodatku coraz częściej zwierzakom są wszczepiane chipy identyfikacyjne i raz dwa można dojść skąd na co po co itd...

przykładowo w chyba UK jest taki klimat że aby dostać pozwolenie na jada przychodzi odpowiedni człowiek do domu i sprawdza czy okna mają odpowiednie zabezpieczenia czy drzwi są odpowiednie czy pomieszczenie jest bezpieczne i odpowiada normom, potem delikwent zdaje coś w rodzaju egzaminu i dostaje pozwolenie na grupę jadusów coś w rodzaju stopnia wtajemniczenia i może na początek trzymać tylko jady z tej grupy z tego co sie orientuje są to jadusy stwarzające nie wielkie zagrożenie nawet dla człowieka dopiero jak odbędzie jakiś tam "staż" z nim i może starać sie o pozwolenie na groźniejsze gatunki itd...

oczywiście taka osoba uiszcza odpowiednie opłaty i raz w roku odnawia licencje więc znów państwo zarabia... a u nas żeby zarejestrować zwierze które jest na citesie trzeba najpierw w urzędzie znaleźć osobę która ma o tym jakieś pojęcie w Sosnowcu w całym wydziale ochrony środowiska jest AŻ jedna taka osoba która zna dokładnie cały proces rejestracji itd... a reszta tych babek co tam siedzą biorą chyba kasę za 8h picia kawy i herbaty w pracy ;) a jest ich tam trochę hehe :D

co do fotek to nie dam bo nawet nie wiem gdzie one są :D w telefonie mam foty jak skorpion łazi mi po łapie jak znajdę kabel to wrzucę... to ten skorpion co ta babeczka w tym programie od rekordów wsadziła sobie do buzi a prezenter pieprzną taką ściemę że to jeden z najgroźniejszych na świecie dobrze że nic nie piłem ani nie jadłem bo bym sie udławił ze śmiechu z tego kitu ;)
http://www.trimek.pl

KLONNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 228
Dołączył(a): 2007-09-11, 13:09:00
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Następna strona

  • Inne

Powrót do Kontrowersje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 116 gości

cron