Wykrywanie kłamstwa

Jeżeli byłeś świadkiem oburzających scen w życiu codziennym lub jeżeli ktoś lub coś podniosło Ci ciśnienie - pisz, może adrenalina nieco opadnie...

Wykrywanie kłamstwa

Postprzez femme » 2010-01-28, 21:30:08

Czy da się wykryć kłamstwo i po czym wy poznajecie, że jesteście okłamywani ?
Czy np. swoich bliskich znacie na tyle dobrze, że zawsze jesteście w stanie stwierdzić czy to co mówi jest prawdą ?
Czy sami umiecie kłamać ? (od razu uprzedzam, że nie zarzucam nikomu, że okłamuje innych, ale myślę, że każdemu z nas się zdarza bądź zdarzyło).
Avatar użytkownika
femmeNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 605
Dołączył(a): 2007-09-14, 21:50:10
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez kosmowski.be » 2010-01-28, 21:34:15

zalezy od osoby, czasami widac jak ktos podczas klamania sie denerwuje, ma nerwowe ruchu.
czy umiem klamac? nie wiem. czasem sie zdarzy, nie raz wyjdzie to potem na jaw.
czasem klamstwo ma dobre strony.
Obrazek
Szukasz CB Radia? Odezwij się, a wybiorę coś dla Ciebie i załatwię rabat!
Avatar użytkownika
kosmowski.beNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 4415
Dołączył(a): 2007-03-17, 10:33:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Wykrywanie kłamstwa

Postprzez KenWatanabe » 2010-01-28, 22:04:45

Z kłamstwem różnie bywa ;) Istnieje bardzo wile sposobów na wykrycie kłamstwa w zwyczajnej rozmowie, jednym z często omawianych elementów jest obserwacja gałek ocznych po których można poznać czy odwołujemy się do ośrodka pamięci czy wyobraźni. Wiele firm prowadzi na ten temat specjalne szkolenia, ważnym elementem jest też manipulacja.

A co do kłamania to najważniejszym jest zachowanie spokoju, nie można zastanawiać się nad właściwą reakcją bo to widać, trzeba sobie po prostu wmówić, że mówi się zawsze prawdę, nawet kłamiąc :P
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez WiseWoman » 2010-01-29, 16:14:43

Czytałam kiedyś ciekawy artykuł o wykrywaniu, kiedy jesteśmy okłamywani. Może znajdę później, to podrzucę linka :P
Ludzie, którzy kłamią boją się, że to wyjdzie na jaw przez co mogą się jąkać, mylić fakty, szybciej mówić... Własnie, wykonywać jakieś nerwowe ruchy.
Szczerze mówiąc mi kiepsko to wychodzi... Oczywiście staram się unikać kłamstwa, a kiedy już się zdarza to i tak mam wrażenie, że idzie się zorientować. :P
Kiedy czegoś gorąco pragniesz,
to cały wszechświat działa potajemnie,
aby udało Ci się to osiągnąć.
*Paulo Coelho*
Avatar użytkownika
WiseWomanNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 629
Dołączył(a): 2007-11-03, 20:23:49
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Wykrywanie kłamstwa

Postprzez hitman1986 » 2010-01-29, 19:30:41

femme napisał(a):Czy da się wykryć kłamstwo i po czym wy poznajecie, że jesteście okłamywani ?
Czy np. swoich bliskich znacie na tyle dobrze, że zawsze jesteście w stanie stwierdzić czy to co mówi jest prawdą ?
Czy sami umiecie kłamać ? (od razu uprzedzam, że nie zarzucam nikomu, że okłamuje innych, ale myślę, że każdemu z nas się zdarza bądź zdarzyło).

Kłamstwo ma krótkie nogi - wyjdzie zawsze, bez względu na to, jak druga osoba, szczególnie ta bliska, stara się je ukryć.
Jeśli nie zna się danej osoby to raczej trudno rozpoznać, czy mówi prawdę, czy kłamie. Jeśli się ją natomiast zna dobrze, bardzo dobrze lub jak nikogo innego, to wtedy od razu można zauważyć, że kłamie.
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2010-01-31, 16:28:30

petreus007 - 2010-01-28, 21:04 napisał(a):Z kłamstwem różnie bywa

Ale generalnie to
hitman1986 - 2010-01-29, 18:30 napisał(a):Kłamstwo ma krótkie nogi - wyjdzie zawsze, bez względu na to, jak druga osoba, szczególnie ta bliska, stara się je ukryć.


Zależy też czy o kłamstwo, czy kłamstewko chodzi :P
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez Skubana » 2010-03-31, 18:17:35

Czy da się wykryć kłamstwo i po czym wy poznajecie, że jesteście okłamywani ?

Oczywiście, da się to dostrzec. Zwykle po nerwowym zachowaniu drugiej osoby, czasami po jej wyrazie twarzy i jej często rozbieganym wzroku. Zazwyczaj ludzi, którzy się tak zachowują nie traktuję jak potencjalnych kłamców, bo kogoś np może krępować patrzenie w oczy, czy po prostu druga osoba jest czymś zdenerwowana i to nie zawsze pewny objaw, ale jednak często tak jest.
Najlepiej poznaje się po tym, że ktoś kręci i po niezgodności 'fabuły' xD
Czy np. swoich bliskich znacie na tyle dobrze, że zawsze jesteście w stanie stwierdzić czy to co mówi jest prawdą ?

To zależy kogo... Osobą, po której od razu poznam kłamstwo jest mój brat. Znam go od urodzenia i po prostu widzę po nim, kiedy kłamie : właśnie po wyrazie twarzy, po jego oczach, kiedy ściemniając patrzy mi w moje. (I może to wydać się głupie, ale ciemne oczy mi jakoś łatwiej rozszyfrować :pudlo: Po jasnych jakoś niewiele umiem 'wyczytać').
I po znajomych etc, z którymi spędzam dużo czasu też zwykle nie mam problemów, żeby poznać kiedy nie mówią prawdy.
Ale nie zmienia to faktu, że mam do nich zaufanie i w niektórych kwestiach na pewno dałabym się oszukać (i na pewno niejednokrotnie już uwierzyłam w jakiś pic ). Każdy każdego jest w stanie okłamać.
Czy sami umiecie kłamać ? (od razu uprzedzam, że nie zarzucam nikomu, że okłamuje innych, ale myślę, że każdemu z nas się zdarza bądź zdarzyło).

Oczywiście zdarza mi się kłamać . Z resztą -jak każdemu. Zwykle mi się to udaje. Druga sprawa, że czasami w jakiejś rozmowie, kiedy nie chcę czegoś powiedzieć, albo od czegoś się wywinąć wyrywam się z czymś żartobliwym, co może być odebrane dwuznacznie (w sumie to zwykle jest mi to na rękę), żartem łatwo zbyć kogoś z pytaniami, na które nie chcę udzielać odpowiedzi. To chyba też jakieś małe kłamstwo.
A czasami kłamię w formie żartu, ludzie myślą, że żartuje i ja o tym wiem, a zgrywając się, tak naprawdę mówię całkiem poważnie. To też jakieś oszustwo chyba, bo oni są oszukiwani.
Nie lubię kłamać bezpośrednio. Ale znowu tak często nie kłamię...

Kłamstwo może i ma krótkie nogi, ale często też uchodzi płazem.
Avatar użytkownika
SkubanaNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 130
Dołączył(a): 2010-01-19, 13:57:59
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez blues » 2010-04-01, 13:20:00

Kłamstwo niektórzy mają wbudowane w układ nerwowy. Dla nich kłamstwo wcale nie ma krótkich nóg. Są też tacy, którzy nie potrafią kompletnie kłamać i zawsze po nich widać. Dlatego chyba nie można powiedzieć jakie jest kłamstwo samo w sobie i czy często prawda wychodzi na wierzch.
Wydaje mi się, że dobrze kłamią osoby pewne siebie. Należę do tych co raczej kiepsko kłamią. Nie potrafię tzw. "kłamać w oczy". Najbardziej boję się pytań gdzie tylko zdecydowana twierdząca odpowiedź zadowala pytającego. Wtedy nawet jakaś ściema nie pomaga, a prawdziwa odpowiedź może być baaardzo bolesna. i jak tu czasami nie kłamać... :pudlo:

[edit]
Nie potrafię wykryć kłamstwa. Zwykle nawet się nie staram dociec. Jak ktoś mi czegoś nie chce powiedzieć to po co mi ta wiedza wyciągnięta na siłę? Tym sposobem wiem, że czasami daję się robić w konia.
Najwięcej wydasz na kobietę która nie będzie chciała pieniędzy za seks.
Avatar użytkownika
bluesNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 236
Dołączył(a): 2010-03-15, 20:09:42
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez PRX » 2010-04-02, 00:21:22

Prawda jest taka, że nie da się na 100% powiedzieć, że ktoś kłamie lub nie. Są tylko ludzie którzy potrafią kłamać lub nie maja takiego "daru". Sam mogę z zadowoleniem powiedzieć, że jeśli muszę mogę kłamać bez mrugnięcia w tzw. "żywe oczy".
The universe is hostile
So impersonal
Devour to survive
So it is, so it's always been ...
Avatar użytkownika
PRXNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 488
Dołączył(a): 2009-05-11, 21:22:48
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2010-04-02, 10:12:43

Wczoraj na Discovery był program o tym.
Kłamstwo można rozpoznawać po ruchach twarzy, po przepływie krwi w gałkach ocznych i mózgu.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon


  • Inne

Powrót do Kontrowersje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 110 gości

cron