Narkotyki - kara vs. odwyk

Jeżeli byłeś świadkiem oburzających scen w życiu codziennym lub jeżeli ktoś lub coś podniosło Ci ciśnienie - pisz, może adrenalina nieco opadnie...

Postprzez El Limon » 2010-01-28, 18:46:15

Nie mówię że całkowicie to wyeliminuję narokomanię no ale w pewnym stopniu ją ograniczy.
Wolność może być przerażająca, jeśli jej nigdy nie czułeś
Avatar użytkownika
El LimonNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 530
Dołączył(a): 2008-10-11, 11:24:56
Lokalizacja: www.greenisland.cba.pl
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez winet » 2010-01-28, 20:02:02

El Limon - 28 sty 2010 16:10 napisał(a):Teraz w większości wygląda to tak że za posiadanie małych ilości narkotyków (tzw. na własny użytek) to bierze się tegoż osobnia na 24 lub 48h do aresztu a później wypuszcza w najgorszym wypadku dostaje zawiasy.


Dziwne, że nigdy nie spotkałem się z wypuszczeniem po 24/48
My Dream...My Love...My Life...
Manchester United
Avatar użytkownika
winetNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1100
Dołączył(a): 2007-03-08, 21:49:31
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re:

Postprzez Codino » 2010-01-28, 22:29:39

El Limon napisał(a):Nie mówię że całkowicie to wyeliminuję narokomanię no ale w pewnym stopniu ją ograniczy.

Im większe ryzyko, tym większy koszt narkotyków i większy zarobek mafii narkotykowych. Jak chcesz u nas drugiej Kolumbii to idziesz właściwą drogą.
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re:

Postprzez NGoHT » 2010-01-28, 22:42:03

winet napisał(a):
El Limon - 28 sty 2010 16:10 napisał(a):Teraz w większości wygląda to tak że za posiadanie małych ilości narkotyków (tzw. na własny użytek) to bierze się tegoż osobnia na 24 lub 48h do aresztu a później wypuszcza w najgorszym wypadku dostaje zawiasy.


Dziwne, że nigdy nie spotkałem się z wypuszczeniem po 24/48

A ja się spotkałem. :] Po 24 został delikwent wypuszczony na wolność... Ba! Nawet nie minęło 24. ;)
http://www.lastfm.pl/user/ngoht666
http://www.youtube.com/user/ngoht86
https://www.facebook.com/NajlepszyRapCalyCzasWPodziemiu
Avatar użytkownika
NGoHTNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1080
Dołączył(a): 2010-01-06, 19:54:12
Lokalizacja: 51° 14' 53 '' N, 22° 34' 13 '' E
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez winet » 2010-01-29, 00:33:54

NGoHT - 28 sty 2010 21:42 napisał(a):A ja się spotkałem. :] Po 24 został delikwent wypuszczony na wolność... Ba! Nawet nie minęło 24. ;)


I nic mu później nie groziło? Po prostu go puścili?
My Dream...My Love...My Life...
Manchester United
Avatar użytkownika
winetNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1100
Dołączył(a): 2007-03-08, 21:49:31
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Narkotyki - kara vs. odwyk

Postprzez KenWatanabe » 2010-01-29, 02:08:16

Codino napisał(a):Im większe ryzyko, tym większy koszt narkotyków i większy zarobek mafii narkotykowych. Jak chcesz u nas drugiej Kolumbii to idziesz właściwą drogą.
Ja uważam, że problem przestępczości zorganizowanej w Kolumbii nie wynika z represji tylko z tego, że sama władza czerpie zyski z tego procederu. Podobne środki zaradcze (których zwolennikiem zasadniczo nie jestem wobec tej dziedziny) użyte w Polsce gdzie władza może spojrzeć obiektywnym okiem na problem, mogą przynieść odmienne efekty. Patrząc więc z teoretycznej strony, nie uważam, że represje pogłębiają problem.

Codino napisał(a):Wujek Adolf też wiele mówił o poświęceniu wolności jednostki dla wyższych celów państwa i społeczeństwa.
Stawianie tego za przykład może nie będzie dobrym pomysłem ale przyznasz, że w państwie wujka Adolfa :P nikt, no może poza samym wujciem :D, szerokiego dostępu do narkotyków nie miał, bo nie ma zjawiska przestępczości zorganizowanej w III Rzeszy, czy Związku Radzieckim. Oczywiście doprowadzanie przeciwdziałania do tak kuriozalnego stanu, w naszym systemie wartości mija się absolutnie z celem ale stosując zakazy w rozsądnej ilości można ograniczać problem do rozsądnych rozmiarów.

A co do samej legalizacji to ja jestem przeciwny aczkolwiek z zupełnie innych przyczyn :). Zgodzę się z Wami, że trawka nie szkodzi :mrgreen:, a w każdym razie mniej niż powszechnie dostępne używki ale patrząc na dzisiejszą potencjalną grupę konsumentów, to faktycznie zastanawiam się czy zezwalanie im na jakikolwiek wybór ma sens :D. Myślę, że najrozsądniejszym byłoby utrzymanie obecnego stanu rzeczy z zabronionym posiadaniem i handlem ale dozwolonym użytkowaniem czyli ogólnym nierozstrzygnięciem sprawy :D.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Codino » 2010-01-29, 11:49:01

petreus007 - 2010-01-29, 01:08 napisał(a):Ja uważam, że problem przestępczości zorganizowanej w Kolumbii nie wynika z represji tylko z tego, że sama władza czerpie zyski z tego procederu. Podobne środki zaradcze (których zwolennikiem zasadniczo nie jestem wobec tej dziedziny) użyte w Polsce gdzie władza może spojrzeć obiektywnym okiem na problem, mogą przynieść odmienne efekty. Patrząc więc z teoretycznej strony, nie uważam, że represje pogłębiają problem.

Nie zawsze, ale w tym wypadku tak. Zresztą mogę podać inny przykład - prohibicja.

petreus007 - 2010-01-29, 01:08 napisał(a):Stawianie tego za przykład może nie będzie dobrym pomysłem ale przyznasz, że w państwie wujka Adolfa nikt, no może poza samym wujciem , szerokiego dostępu do narkotyków nie miał, bo nie ma zjawiska przestępczości zorganizowanej w III Rzeszy, czy Związku Radzieckim.

Monopol na przestępczość zorganizowaną miały rządy tych państw, ale jeśli chodzi o narkotyki to trzeba pamiętać, że problem na szeroką skalę w Europie i USA pojawił się dopiero w latach 60', więc nie za bardzo jest co porównywać.
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez El Limon » 2010-02-01, 11:00:03

Czyli rozumiem że lepiej zalegalizować twardę używki bo to zmniejszy zarobek mafi (a właściwie gangów bo mafia to włoskie to to). Co z tego że można będzie sobię legalnie dawać w żyłę na ulicy, na oczach dzieciaków, które nie wiedzą że twarde używki są szkodliwe.
Wolność może być przerażająca, jeśli jej nigdy nie czułeś
Avatar użytkownika
El LimonNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 530
Dołączył(a): 2008-10-11, 11:24:56
Lokalizacja: www.greenisland.cba.pl
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez iglana » 2010-02-01, 13:38:47

Z tego co wiem branie narkotyków nie jest karalne, tylko ich posiadanie w większych ilościach jest, bo może to grozić rozpowszechnianiem ich. Także jak ktoś się zgłosi na odwyk to nie mogą go ukarać (raczej). To podobnie jest jak ze ściąganiej plików z neta, samo ściąganie nie jest karalne tylko ułatwianie innym użytkownikom ściągania tegoż jest karalne, a inaczej się nie da ściagnąć jak go bardziej nie rozpowszechniać. Możliwe, że tak nie jest, ale słyszałam to od raczej kompetentnej osoby.
Jestem unikalnym gatunkiem, który wyjątkowo nie podlega żadnej ochronie.

Nie zostanę gejszą, gdyż nie potrafię tańczyć ani śpiewać, a każda chwila spędzana ze mną jest przeklęta.
Avatar użytkownika
iglanaNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 19
Dołączył(a): 2010-01-31, 12:14:42
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez studnia » 2010-02-01, 19:45:12

El Limon - 2010-02-01, 10:00 napisał(a):Czyli rozumiem że lepiej zalegalizować twardę używki bo to zmniejszy zarobek mafi (a właściwie gangów bo mafia to włoskie to to). Co z tego że można będzie sobię legalnie dawać w żyłę na ulicy, na oczach dzieciaków, które nie wiedzą że twarde używki są szkodliwe.


rozmawiamy o lekkich i mało szkodliwych narkotykach jak marihuana, salvia itd... nie są uzależniające fizycznie i mniej szkodliwe niż np. papierosy. I zawsze można dodac zakaz spożywania w miejscach publicznych jak to się dzieje z papierosami. Problem solved. Jako przeciwnicy, jak już się czepiacie to przynajmniej takich rzeczy, które mają sens
Avatar użytkownika
studniaNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 147
Dołączył(a): 2010-01-09, 00:47:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2010-02-01, 20:21:05

studnia - 2010-02-01, 18:45 napisał(a): zakaz spożywania w miejscach publicznych jak to się dzieje z papierosami.

który i tak jest łamany
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez Codino » 2010-02-01, 20:57:48

El Limon - 2010-02-01, 10:00 napisał(a):Czyli rozumiem że lepiej zalegalizować twardę używki bo to zmniejszy zarobek mafi (a właściwie gangów bo mafia to włoskie to to). Co z tego że można będzie sobię legalnie dawać w żyłę na ulicy, na oczach dzieciaków, które nie wiedzą że twarde używki są szkodliwe.

Nie wiedzą? Nam to tłukli do głowy od podstawówki. A dzieciaki jak zobaczą jednego, czy drugiego ćpuna, umierającego na ulicy to taki widok przemówi do nich bardziej niż policjant, czy nauczyciel opierający się na filmie instruktażowym.
iglana - 2010-02-01, 12:38 napisał(a):Także jak ktoś się zgłosi na odwyk to nie mogą go ukarać (raczej).

Jeśli wcześniej został przyłapany na posiadaniu to mogą go ukarać i jak najbardziej karają.
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez El Limon » 2010-02-02, 16:20:11

Mhm to może jeszcze zakażmy odwyków bo co będzie jak zabraknie ćpunów umierających na ulicach?
Wolność może być przerażająca, jeśli jej nigdy nie czułeś
Avatar użytkownika
El LimonNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 530
Dołączył(a): 2008-10-11, 11:24:56
Lokalizacja: www.greenisland.cba.pl
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Codino » 2010-02-02, 18:28:40

El Limon - 2010-02-02, 15:20 napisał(a):Mhm to może jeszcze zakażmy odwyków bo co będzie jak zabraknie ćpunów umierających na ulicach?

Jak zabraknie to chyba będzie po problemie, nie uważasz?

a co do odwyku też już pisałem, mogą się leczyć, byle nie z publicznych pieniędzy.
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez winet » 2010-02-03, 00:07:46

Codino - 02 lut 2010 17:28 napisał(a):a co do odwyku też już pisałem, mogą się leczyć, byle nie z publicznych pieniędzy.


Niech się leczą z podatków od zalegalizowanych narkotyków. Sądzę, że to uczciwy układ
My Dream...My Love...My Life...
Manchester United
Avatar użytkownika
winetNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1100
Dołączył(a): 2007-03-08, 21:49:31
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Poprzednia strona

  • Inne

Powrót do Kontrowersje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 327 gości

cron