Narkotyki - kara vs. odwyk

Jeżeli byłeś świadkiem oburzających scen w życiu codziennym lub jeżeli ktoś lub coś podniosło Ci ciśnienie - pisz, może adrenalina nieco opadnie...

Postprzez studnia » 2010-01-20, 14:09:05

Madley - 2010-01-19, 20:59 napisał(a):Jak ktoś będzie chciał to będzie brał i hodował, niech to robi na własną odpowiedzialność. Maryśka jak i inne używki nie są potrzebne do szczęścia człowiekowi. A jeżeli ktoś ma odmienne zdanie niech robi co chce prywatnie, w niepublicznym miejscu, nei narażając na smród czy odurzenie innych. Legalizacja nie jest do tego potrzebna.


A tu się nie zgodzę... Legalizacja jest do tego potrzebna, bo jeżeli za to, że człowiek sobie zapali w domu grozi mu do 3 lat więzienia nie jest zupełnie ok. Badania pokazują, że alkohol i papierosy są bardziej szkodliwe i bardziej śmiertelne. Każda kultura wybiera sobie odpowiednią pulę narkotyków którą uznają za legalną i społeczeństwo traktuje je jako zwykłe używki, nie narkotyki. Bo czymże jest piwo? Narkotykiem... W większy sposób niż marihuana zmienia świadomośc człowieka i jest grożniejsze dla zdrowia i życia. Zresztą za brakiem legalizacji stoi potężne lobby. Skoro i tak każdy kto chce to może to kupic i zapalic, to czemu tego nie zalegalizowac? Państwo czerpało by tylko zyski z opodatkowania...


BlueMan - 2010-01-20, 09:46 napisał(a):No, ale tak ile minimalnie, ile maksymalnie można wyciągnąć i co ile?

winet - 2010-01-20, 09:54 napisał(a):Nie znam się aż tak dobrze, ale minimalnie to praktycznie nic, jakieś kilka g, a maksymalnie po 200g co 2 miesiące. To nie są pewne informacje.


Z odmian przeznaczonych typowo pod hodowlę masową można nawet wyciagnac 300g przez 3 miesiące. A ze zwykłej roślinki to myślę, że nie więcej niż 50g / 3 miesiące...
Avatar użytkownika
studniaNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 147
Dołączył(a): 2010-01-09, 00:47:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Codino » 2010-01-21, 17:20:03

Madley - 2010-01-19, 20:59 napisał(a):Prościej na to wszystko pozwolić - zalegalizować, niż zabronić tego co niekoniecznie jest dobre?

1. Skąd Ty wiesz co jest dobre?
2. Kto dał Ci prawo do decydowania o innych?

Madley - 2010-01-19, 20:59 napisał(a):A jeżeli ktoś ma odmienne zdanie niech robi co chce prywatnie, w niepublicznym miejscu, nei narażając na smród czy odurzenie innych.

Tylko na odpowiedzialność karną...
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Ayla » 2010-01-21, 19:35:49

Codino - 2010-01-21, 16:20 napisał(a):1. Skąd Ty wiesz co jest dobre?
2. Kto dał Ci prawo do decydowania o innych?

Wyrażam swoje zdanie, swój pogląd i tym samym nie decyduję o innych.
"z perspektywy czasu zmieniłam tok myślenia, tusz do rzęs i światopogląd"
Waha się, jest w rozterce, krótko mówiąc - jest kobietą.
Avatar użytkownika
AylaNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 2611
Dołączył(a): 2004-11-28, 16:46:27
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re:

Postprzez Codino » 2010-01-21, 22:02:15

Ayla napisał(a):
Codino - 2010-01-21, 16:20 napisał(a):1. Skąd Ty wiesz co jest dobre?
2. Kto dał Ci prawo do decydowania o innych?

Wyrażam swoje zdanie, swój pogląd i tym samym nie decyduję o innych.

A wiesz co to demokracja?
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Ayla » 2010-01-21, 22:17:34

A to chyba pytanie już nie na temat narkotyków ;)
"z perspektywy czasu zmieniłam tok myślenia, tusz do rzęs i światopogląd"
Waha się, jest w rozterce, krótko mówiąc - jest kobietą.
Avatar użytkownika
AylaNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 2611
Dołączył(a): 2004-11-28, 16:46:27
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez El Limon » 2010-01-22, 12:14:48

Kolo przypali sobie w domu później wyjdzie na ulicę i co? No właśnie nie wiadomo co mu odbiję.
Po 2. Alkohol zmienia świadomość ale trzeba go trochę wypić. (Owszem niektórym wystarczy pół piwa by być pijanym niektórych 3 flaszki nie zmogą.)
Ja ogółem jestem przeciw legalizacji.
Wolność może być przerażająca, jeśli jej nigdy nie czułeś
Avatar użytkownika
El LimonNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 530
Dołączył(a): 2008-10-11, 11:24:56
Lokalizacja: www.greenisland.cba.pl
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez studnia » 2010-01-22, 14:40:57

El Limon - 2010-01-22, 11:14 napisał(a):Owszem niektórym wystarczy pół piwa by być pijanym niektórych 3 flaszki nie zmogą.)


Tak samo z narkotykami, niektórzy po jednym buszku będą się obijac od scian a nie którzy muszą spalic pare gram żeby coś poczuc. . .
Avatar użytkownika
studniaNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 147
Dołączył(a): 2010-01-09, 00:47:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez winet » 2010-01-22, 15:14:27

El Limon - 22 sty 2010 11:14 napisał(a):Kolo przypali sobie w domu później wyjdzie na ulicę i co? No właśnie nie wiadomo co mu odbiję.


Buahahahahahahaha xD i kolejny przykład pięknej polskiej ignorancji :D ciekawe skąd wiesz że takiemu typowi może coś odbić? ;> Może kiedyś sam na własne oczy widziałeś, żeby ktoś zbakany zabił innego człowieka? Chciałbym Cię uświadomić, że po legalizacji w Holandii spadła tam ilość przestępstw. Może to nie dzięki marihuanie, ale z pewnością jest to dowód na to, że ludziom nie odp***dala po niej. Na przyszłość radzę się chociaż trochę zapoznać z tematem niż później rozpowiadać takie bzdury dookoła :zdegustowany:
My Dream...My Love...My Life...
Manchester United
Avatar użytkownika
winetNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1100
Dołączył(a): 2007-03-08, 21:49:31
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Codino » 2010-01-22, 16:08:39

Ayla - 2010-01-21, 21:17 napisał(a):A to chyba pytanie już nie na temat narkotyków

W tym wypadku, akurat zupełnie na miejscu. Twoja opinia, jeżeli jest wyrażona na karcie do głosowania, może decydować o legalności narkotyków.
El Limon - 2010-01-22, 11:14 napisał(a):Kolo przypali sobie w domu później wyjdzie na ulicę i co? No właśnie nie wiadomo co mu odbiję. Po 2. Alkohol zmienia świadomość ale trzeba go trochę wypić. (Owszem niektórym wystarczy pół piwa by być pijanym niektórych 3 flaszki nie zmogą.)Ja ogółem jestem przeciw legalizacji.

Ale jednak nie potrafisz tego w rozsądny sposób wytłumaczyć, bo ten argument o kolo, któremu odbiło to jak rozumiem - żart.

Dla mnie sprawa jest prosta. Nikt nie zakazuje podcinania sobie żył, czy rzucania się z bloku - co, powinno świadczyć o szacunku ustawodawcy do wolnej woli istoty ludzkiej. Niestety ustawa narkotykowa i wiele innych temu zaprzecza. Sprowadza człowieka do roli psa, którego trzeba uwiązać i karmić.
Mało tego, efekty tej polityki są mizerne, żeby nie powiedzieć szkodliwe. Ciągły wzrost zażywania, a zatem ciągły wzrost dochodów mafii narkotykowych. Psychologowie często mówią, że "owoc zakazany smakuje lepiej". Dodać warto też, że dzisiejszy ćpun jest leczony z pieniędzy podatników, a po leczeniu często wraca do nałogu.
Odpowiadając na pytanie tytułowe: karać nie ma za co, a jeśli odwyk to tylko za pieniądze ćpuna w prywatnym szpitalu. Żadnego wydawania forsy uczciwych ludzi na degeneratów.
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2010-01-22, 21:42:10

Codino - 2010-01-22, 15:08 napisał(a):karać nie ma za co, a jeśli odwyk to tylko za pieniądze ćpuna w prywatnym szpitalu. Żadnego wydawania forsy uczciwych ludzi na degeneratów.

Skoro miał kasę na narkotyki, to też na leczeni się znajdzie. Jestem za.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez El Limon » 2010-01-23, 13:15:12

Źle się wyraziłem. I zamieszczam sprostowanie.
Nie miałem na myśli że ktoś wyjdzie i zabiję bardziej to że ma osłabioną nie wiem koncentrację... o reakcję na bodźce chyba tak to można nazwać.
Wprawdzie po alkoholu tak samo...
No ale czy to znaczy że powinniśmy legalizować narkołyki?
Wolność może być przerażająca, jeśli jej nigdy nie czułeś
Avatar użytkownika
El LimonNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 530
Dołączył(a): 2008-10-11, 11:24:56
Lokalizacja: www.greenisland.cba.pl
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Codino » 2010-01-23, 13:57:21

El Limon - 2010-01-23, 12:15 napisał(a):Źle się wyraziłem. I zamieszczam sprostowanie. Nie miałem na myśli że ktoś wyjdzie i zabiję bardziej to że ma osłabioną nie wiem koncentrację... o reakcję na bodźce chyba tak to można nazwać.Wprawdzie po alkoholu tak samo...No ale czy to znaczy że powinniśmy legalizować narkołyki?

Dla mnie sytuacją docelową jest taka, w której rząd nie mówi jak żyć i co jeść, nie traktuje człowieka jak bezrozumnej małpy. Jedni sobie z tym radzą, inni nie, czysty darwinizm. Dotychczasowa polityka walki z narkotykami się nie sprawdziła - przyniosła odwrotne od zamierzonych efekty. Dlatego wiele krajów, szczególnie Europy zachodniej zaczęło liberalizować to prawo, choć i tutaj też nie jest pewne, czy to cokolwiek pomoże. Pozwolenie na posiadanie kilku gram marihuany nie załatwia problemu mafii narkotykowych, a jedynie sprawia, że palacze trawki nie będą "zapychali" sądów i zawracali głowy policji. Wydaje się, że tak ostrożne działania w tym kierunku są podyktowane obawą przed tym trudnym problemem i rozumiem polityków, że nie chcą podejmować radykalnych działań, których skutki są niepewne. Choć teorie spiskowe, mówiące o tym, że mafie narkotykowe ukatrupiłyby każdego, kto chciałby zalegalizować narkotyki też nie wydają się głupie, szczególnie w naszym kraju.
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2010-01-23, 14:09:05

winet - 2010-01-22, 14:14 napisał(a):Chciałbym Cię uświadomić, że po legalizacji w Holandii spadła tam ilość przestępstw.

Ogólna liczba przestępstw spadła, czy jakichś konkretnych (gwałt, zabójstwo, kradzież)?
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez winet » 2010-01-23, 20:53:11

Ogólna
My Dream...My Love...My Life...
Manchester United
Avatar użytkownika
winetNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1100
Dołączył(a): 2007-03-08, 21:49:31
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2010-01-23, 22:30:46

To w takim razie zrozumiałe, że zmniejszyła się przestępczość :]
Jakby w Polsce zalegalizowali morderstwa, albo kradzieże, to też przestępczość by spadła. Bo to co wczoraj było przestępstwem dzisiaj jest legalne :]
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez winet » 2010-01-24, 16:40:48

http://hailmaryjane.com/image.php?image ... /TxiDF.jpg
My Dream...My Love...My Life...
Manchester United
Avatar użytkownika
winetNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1100
Dołączył(a): 2007-03-08, 21:49:31
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez El Limon » 2010-01-28, 13:56:23

Z waszych wypowiedzi wnioskuję że skoro czegoś nie można kontrolować to powinno być to zalegalizowane?
Wolność może być przerażająca, jeśli jej nigdy nie czułeś
Avatar użytkownika
El LimonNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 530
Dołączył(a): 2008-10-11, 11:24:56
Lokalizacja: www.greenisland.cba.pl
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Codino » 2010-01-28, 14:12:58

Jeżeli kontrola przynosi więcej szkód niż korzyści to na pewno.
Ale jak pisałem, problem polega nie na rachunku zysków i strat, ale Twoim(i trzeba dodać, większości społeczeństwa) faszyzującym podejściu do jednostki. Wujek Adolf też wiele mówił o poświęceniu wolności jednostki dla wyższych celów państwa i społeczeństwa.
Żeby jeszcze uściślić, popieram społeczny sprzeciw wobec narkomanii, jak i alkoholizmu, czy nikotynizmu, ale czym innym jest presja, a czym innym przymus.
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez El Limon » 2010-01-28, 17:10:50

Moim zdaniem to nie kontrola przynosi szkody lecz brak kar. Teraz w większości wygląda to tak że za posiadanie małych ilości narkotyków (tzw. na własny użytek) to bierze się tegoż osobnia na 24 lub 48h do aresztu a później wypuszcza w najgorszym wypadku dostaje zawiasy.
Wolność może być przerażająca, jeśli jej nigdy nie czułeś
Avatar użytkownika
El LimonNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 530
Dołączył(a): 2008-10-11, 11:24:56
Lokalizacja: www.greenisland.cba.pl
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Codino » 2010-01-28, 17:59:20

Podobnie rozumują w Kolumbii, za przemyt narkotyków może osobnika spotkać kara śmierci, w związku z czym nikt ich nie przemyca i wszyscy szczęśliwie żyją bez nałogów.
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Inne

Powrót do Kontrowersje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 190 gości

cron