Powrót do realu

Jeżeli byłeś świadkiem oburzających scen w życiu codziennym lub jeżeli ktoś lub coś podniosło Ci ciśnienie - pisz, może adrenalina nieco opadnie...

Powrót do realu

Postprzez KenWatanabe » 2010-01-05, 22:55:40

Facebook walczy z "internetowym samobójstwem"
Portal społecznościowy Facebook zablokował dostęp do profili użytkowników programowi Web 2.0 Suicide Machine. Program ten, obok strony seppukoo.com, oferuje możliwość "internetowego samobójstwa", czyli usunięcia profili z głównych portali internetowych: Facebooka, Twittera, linkedIn, czy Myspace. Według Facebooka robi to naruszając prawa użytkowników - donosi BBC.

Program Web 2.0 Suicide Machine nie usuwa kont internetowych, ale zmienia hasła dostępu i usuwa "przyjaciół". Według twórców programu "każdy ma prawo się odłączyć". Jednak szefowie portalu Facebook uważają, że program działa wbrew Oświadczeniu o Prawach i Obowiązkach (SRR), umowie zawieranej przez każdego, kto zakłada profil w Facebooku.

Źródło: http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... l?skad=rss

I jak myślicie? Bo wg mnie to piękna idea xD pozwala oderwać się od tego typu serwisów i wrócić na chwilę do świata. Może i jest to dość drastyczne ale niektórym może być pomocne :D W końcu nikt nikogo do niczego nie zmusza, a reakcja Facebooka to dla mnie typowa obrona swoich finansowych interesów, niby trudno się dziwić ale mimo wszystko dno moralne :pudlo:
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Codino » 2010-01-06, 21:28:46

Przecież możesz usunąć swoje konto, więc w czym problem?
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re:

Postprzez El Limon » 2010-01-06, 23:10:42

Codino napisał(a):Przecież możesz usunąć swoje konto, więc w czym problem?

Ale tu chodzi o odcięcie kogoś od tego typu serwisów gdy on sam nie potrafi tego zrobić (czytając między wierszami jest uzależniony od tego typu serwisów). Tak ja zrozumiałem.
Wolność może być przerażająca, jeśli jej nigdy nie czułeś
Avatar użytkownika
El LimonNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 530
Dołączył(a): 2008-10-11, 11:24:56
Lokalizacja: www.greenisland.cba.pl
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Codino » 2010-01-08, 10:31:59

Przecież właśnie instalując ten program odcinają się od tych serwisów, sami, chyba że nie są świadomi konsekwencji tego co robią, ale to już inny temat. Dalej nie widzę różnicy miedzy zalogowaniem się do takiego programu, a zwykłym usunięciem konta.
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez KenWatanabe » 2010-01-08, 19:35:38

Wg mnie zrobienie tego w tym programie jest bardziej widowiskowe. Po Twoim profilu zostaje nagrobek i afiszujesz jakby swój stosunek do systemu. Połowy swoich znajomych stamtąd pewnie nie zna się więc się im także nie powie co Tobą kierowało. A tak to wszyscy widzą.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Sorbitol » 2010-01-09, 21:32:12

Moim zdaniem tot rochę śmieszne, uwuwam konto i mam spokój, przecież wcale nie trzeba się odrywać od życia wirtualnego, wystarczy je ładnie ograniczać.
Avatar użytkownika
SorbitolNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 116
Dołączył(a): 2010-01-09, 21:11:09
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re:

Postprzez El Limon » 2010-01-09, 21:36:06

Sorbitol napisał(a):Moim zdaniem tot rochę śmieszne, uwuwam konto i mam spokój, przecież wcale nie trzeba się odrywać od życia wirtualnego, wystarczy je ładnie ograniczać.

Ale niestety nie każdy to potrafi. A taki program ma w tym pomóc ale imo bez pomocy specjalisty ta pomoc jest chwilowa.
Wolność może być przerażająca, jeśli jej nigdy nie czułeś
Avatar użytkownika
El LimonNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 530
Dołączył(a): 2008-10-11, 11:24:56
Lokalizacja: www.greenisland.cba.pl
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Sorbitol » 2010-01-09, 21:42:56

Szczerze powiedziawszy to sądze, że każdy jest się w stanie oderwać od tego, taka jestem prawda, że wystarczy tylko znaleść zajęcie które będzie nam zapewniać 'radochę' na ten czas, który normalnie spędzaliśmy w sieci.
Avatar użytkownika
SorbitolNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 116
Dołączył(a): 2010-01-09, 21:11:09
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2010-01-09, 22:56:20

A myślałem, że to ja jestem uzależniony od internetu :P A tu są gorsi ludzi ode mnie, ufff.... .
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19108
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez kosmowski.be » 2010-01-10, 00:11:07

ale taki program i tak nie zostanie zainstalowany przez maniakow portali spolecznosciowych. co za roznica kliknac "usun konto" czy "instaluj program". efekt praktycznie ten sam. dlatego nie rozumiem jak to moze pomoc :pudlo:
Obrazek
Szukasz CB Radia? Odezwij się, a wybiorę coś dla Ciebie i załatwię rabat!
Avatar użytkownika
kosmowski.beNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 4415
Dołączył(a): 2007-03-17, 10:33:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Sorbitol » 2010-01-10, 15:06:51

Może i komuś się uda.
Ja bym na pewno nie zainstalowała takiego programu bo jestem swiadoma ile spędzam czasu w sieci i umiem sobie go ograniczyć i w tym czasie robic coś innego.
Avatar użytkownika
SorbitolNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 116
Dołączył(a): 2010-01-09, 21:11:09
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re:

Postprzez El Limon » 2010-01-11, 14:51:28

noid napisał(a):ale taki program i tak nie zostanie zainstalowany przez maniakow portali spolecznosciowych. co za roznica kliknac "usun konto" czy "instaluj program". efekt praktycznie ten sam. dlatego nie rozumiem jak to moze pomoc :pudlo:

Ale to ktoś Ci może zonka zrobić. Przychodzisz z szkoły/pracy (niewłaściwe skreślić), włączasz komputer wchodzisz na fejsbuka a tu... zonk hasła zmienione lub jakoś inaczej jak działa ten program. Chociaż wtedy to jest zabójstwo a nie samobójstwo w sieci :luka:
Wolność może być przerażająca, jeśli jej nigdy nie czułeś
Avatar użytkownika
El LimonNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 530
Dołączył(a): 2008-10-11, 11:24:56
Lokalizacja: www.greenisland.cba.pl
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Kontrowersje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 50 gości

cron