Emo

Jeżeli byłeś świadkiem oburzających scen w życiu codziennym lub jeżeli ktoś lub coś podniosło Ci ciśnienie - pisz, może adrenalina nieco opadnie...

Emo

Postprzez kosmowski.be » 2009-10-16, 19:44:11

co sadzicie o tej subkulturze? podoba Wam sie? a moze wzbudza zazenowanie?

Prawda o emo wg. emo:P
Obrazek
Szukasz CB Radia? Odezwij się, a wybiorę coś dla Ciebie i załatwię rabat!
Avatar użytkownika
kosmowski.beNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 4415
Dołączył(a): 2007-03-17, 10:33:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Emo

Postprzez KenWatanabe » 2009-10-16, 23:56:42

No co mogę jeszcze powiedzieć :D
Ci ludzie wzbudzają moje zażenowanie :cool: ale zadziwiające jest to, że jak czytam ich "Postulaty" na wikipedii to wydają się bardzo sensowne.

Emo powstało jako reakcja na agresywny i materialistyczny styl życia amerykańskich raperów. Dotyczy to głównie popełniania przestępstw, zażywania środków odurzających, powierzchowności, braku okazywania uczuć oraz konsumpcjonizmu. Sprzeciw ten objawia także w modzie – czyste, schludne, obcisłe ubrania, nakładanie makijażu oraz zadbane fryzury będące zaprzeczeniem luźnego, ulicznego wyglądu gangsterów. Emo stanowi swoiste połączenie gothic metalu (mroczny wizerunek, głęboka duchowość) i punku (krytyczne podejście do świata, poczucie braku sensu jednak bez nihilizmu i anarchizmu), ale znacząco różni się od obu tych subkultur. Niektóre elementy emo, jak np. wegetarianizm, abstynencja od alkoholu i tytoniu oraz wyzbycie się agresji nawiązują do światopoglądu straight edge, jednak nie zawsze się z nim utożsamiają. Ruch emo zawiera pewne cechy XIX-wiecznej filozofii romantycznej, takie jak akcentowanie uczuć i emocji, nastawienie na przeżycia wewnętrzne, indywidualizm a zwłaszcza werteryzm, jednak nie nawiązuje do niego w żaden sposób.


Dlaczego więc wzbudzają u mnie niechęć :P Odpowiedź też znalazłem na wikipedii xD

Wraz ze wzrostem popularności styl emo zaczął być przedmiotem krytyki. Emo było charakteryzowane jako przejściowa moda, która niedługo zostanie odrzucona i w niedalekiej przyszłości zapomniana. Krytycy uznali modę za "żenującą", a ludzi jako wyobrażających sobie lub udających, że prowadzą ostre, pełne bólu życie, podczas gdy żyją w wygodnych domach.Ludzie emo są postrzegani jako melodramatyczni, "tnący się" nastolatkowie, którzy przelewają swoje starania pisząc depresyjną poezję. Współcześnie emo zostało nazwane "smutną karykaturą" tego, czym było kiedyś. Niektórzy oskarżają emo o świętowanie samookaleczeń i samobójstw, wybieranych przez tych, którzy traktują je jako "pomoc w pokonaniu bólu". Jednakże powodowanie fizycznej traumy skutkuje produkcją beta-endorfin, które podnoszą relaksację i redukują fizyczny ból. Niektórzy twierdzą, że w pewnych kręgach emo udaje się osobowości o skłonnościach samobójczych czy samookaleczających by w ten sposób poszukiwać akceptacji i zwracać uwagę otoczenia.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Emo

Postprzez El Limon » 2009-10-18, 14:47:19

Taa Emo: Cokolwiek im powiesz odpowiedź zawszę będzie taka sama: Nie rozumiesz mnie.
I to mnie w nich denerwuje. Żyją w szczęśliwych rodzinach, dostają to czego chcą ale i tak ich nikt nie rozumie.
Szkoda słów.
Wolność może być przerażająca, jeśli jej nigdy nie czułeś
Avatar użytkownika
El LimonNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 530
Dołączył(a): 2008-10-11, 11:24:56
Lokalizacja: www.greenisland.cba.pl
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Emo

Postprzez BlueMan » 2009-10-18, 17:03:17

El Limon napisał(a):Nie rozumiesz mnie

Ja ich jak najbardziej nie rozumiem :)

http://www.totallyupyours.com/4916e92c3 ... _help.html - HARDCORE!! Tylko od 21+ lat !!
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Emo

Postprzez kosmowski.be » 2009-10-18, 22:33:26

BlueMan napisał(a):http://www.totallyupyours.com/4916e92c3 ... _help.html - HARDCORE!! Tylko od 21+ lat !!

dzisiaj w nocy mialem podobne widoczki :D

a co sadzicie o stylu ubierania emo?
Obrazek
Szukasz CB Radia? Odezwij się, a wybiorę coś dla Ciebie i załatwię rabat!
Avatar użytkownika
kosmowski.beNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 4415
Dołączył(a): 2007-03-17, 10:33:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Emo

Postprzez astarte » 2009-10-18, 22:54:09

noid napisał(a):a co sadzicie o stylu ubierania emo?

Jak dla mnie okropny... Wcale mi się nie podoba :/
Avatar użytkownika
astarteNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1162
Dołączył(a): 2007-07-27, 11:14:27
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Emo

Postprzez KenWatanabe » 2009-10-18, 23:03:41

noid napisał(a):dzisiaj w nocy mialem podobne widoczki :D
Zły sen ?? xD

noid napisał(a):a co sadzicie o stylu ubierania emo?
Porażka, faceci wyglądają jak cioty, a laski skutecznie odpychają uwagę w ciekawszych kierunkach. A szkoda bo może jakby się głębiej przyjrzeć to niektóre byłyby całkiem całkiem... :pudlo:
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Emo

Postprzez kosmowski.be » 2009-10-19, 08:11:30

petreus007 napisał(a): noid napisał(a):dzisiaj w nocy mialem podobne widoczki :D

Zły sen ?? xD

praca xD

mnie sie styl ubierania podobal do czasu jak wszystkie 13latki zaczely nosic rurki i koszulki w czaszki :P
Obrazek
Szukasz CB Radia? Odezwij się, a wybiorę coś dla Ciebie i załatwię rabat!
Avatar użytkownika
kosmowski.beNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 4415
Dołączył(a): 2007-03-17, 10:33:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez kosmowski.be » 2010-12-12, 14:29:56


nie moglem sie powstrzymac


czy mi sie wydaje czy coraz mniej tego widac na ulicach?
Obrazek
Szukasz CB Radia? Odezwij się, a wybiorę coś dla Ciebie i załatwię rabat!
Avatar użytkownika
kosmowski.beNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 4415
Dołączył(a): 2007-03-17, 10:33:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2010-12-12, 14:58:09

Końcówka filmu najlepsza :rotfl2: :rotfl2:

Prawda - właściwie nie widać teraz "emo" na ulicach.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re:

Postprzez dkm1941bismarck » 2010-12-12, 15:46:47

BlueMan napisał(a):Prawda - właściwie nie widać teraz "emo" na ulicach.

Wymarli śmiercią naturalną :ok:
Swoją drogą gdzie te czasy gdzie na ulicach liczyły się tylko 2 opcje: skinheadzi i punki ;(
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Kontrowersje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 845 gości

cron