Strzelanie w Księżyc i poszukiwanie wody

Jeżeli byłeś świadkiem oburzających scen w życiu codziennym lub jeżeli ktoś lub coś podniosło Ci ciśnienie - pisz, może adrenalina nieco opadnie...

Strzelanie w Księżyc i poszukiwanie wody

Postprzez BlueMan » 2009-10-09, 21:49:15

W ramach eksperymentu, którego celem jest wykrycie zamarzniętej wody pod powierzchnią polarnej południowej strefy Księżyca, uderzyły tam, w krótkim odstępie czasu, pusty człon rakiety nośnej oraz wyniesiony przez nią w kosmos próbnik NASA.
Człon rakiety rozbił się o godzinie 13.31 czasu polskiego w kraterze Cabeus, powodując wstrząs równy wybuchowi półtorej tony trotylu. W cztery minuty później identyczny los spotkał próbnik LCROSS (skrót angielskiej nazwy Księżycowy Satelita Obserwacji i Badania Kraterów), przy czym efekt jego uderzenia był o około dwie trzecie mniejszy od poprzedniego.

http://wiadomosci.onet.pl/2057772,16,st ... ,item.html

Co jak co, ale nie wierzę, że ten "eksperyment" faktycznie dotyczył poszukiwania wody.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Strzelanie w Księżyc i poszukiwanie wody

Postprzez El Limon » 2009-10-10, 12:23:58

Oświeć mnie czego w takim razie?
Wolność może być przerażająca, jeśli jej nigdy nie czułeś
Avatar użytkownika
El LimonNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 530
Dołączył(a): 2008-10-11, 11:24:56
Lokalizacja: www.greenisland.cba.pl
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Strzelanie w Księżyc i poszukiwanie wody

Postprzez BlueMan » 2009-10-10, 13:02:00

Nie wiem, nie mam danych z NASA. Po prostu ten oficjalny powód może być tylko przykrywką realnych zamiarów.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Strzelanie w Księżyc i poszukiwanie wody

Postprzez El Limon » 2009-10-10, 13:27:33

Podbić i opanować księżyc? Earth 2150 The Moon Project staje się rzeczywistością? :P

No nie wiem, nie wiem. Jak dla mnie to zwykłe badania. Acz kolwiek ja może jestem tylko młodym naiwnym człowieczkiem.
Wolność może być przerażająca, jeśli jej nigdy nie czułeś
Avatar użytkownika
El LimonNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 530
Dołączył(a): 2008-10-11, 11:24:56
Lokalizacja: www.greenisland.cba.pl
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Strzelanie w Księżyc i poszukiwanie wody

Postprzez Guciu » 2009-10-10, 13:31:25

Blueman, wszędzie się doszukujesz jakiś teorii spiskowych. Niedługo jak Obama piernie to będziesz doszukiwał się drugiego dna w tym ?
"Mówi się, że krew jest bezcenna. To nie jest prawda. Ma ona taką wartość, jaką wartość ma własne życie.To jest cena, wobec której i matematyka i rozum są bezradne."
Avatar użytkownika
GuciuNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1992
Dołączył(a): 2007-06-01, 11:44:34
Lokalizacja: Lezajsk
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2009-11-22, 04:28:51

I dobrze, że zbombardowali księżyc - woda znaleziona. Cel osiągnięty. Nie widzę nic złego w tych badaniach. Kto nie poszukuje - ten się nie rozwija.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Strzelanie w Księżyc i poszukiwanie wody

Postprzez KenWatanabe » 2009-11-22, 04:49:30

Tak na prawdę na księżycu są obce formy życia, a rząd stara się to zataić. Te wszystkie filmy z lądowań to studyjne przeróbki. Pod powierzchnią księżyca jest wielki hangar i lądują tam latające spodki. A te bombardowania wzięły się stąd, że jeden z sektorów został opanowany przez wirus z innej galaktyki.

A teraz się żegnam bo prawdopodobnie zaraz wjedzie mi na chate armia USA z opaskami MP i walną mi kulkę między oczy. Zarchiwizujcie tę wiadom...
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Kontrowersje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 240 gości

cron