Wychowanie dzieci

Jeżeli byłeś świadkiem oburzających scen w życiu codziennym lub jeżeli ktoś lub coś podniosło Ci ciśnienie - pisz, może adrenalina nieco opadnie...

Wychowanie dzieci

Postprzez BlueMan » 2009-08-21, 15:27:40

Wracam sobie ze Zwardonia pociągiem do Katowic. W pociągu osobowym, po drugiej stornie wagonu (wszerz) siedzi młoda mama (~31 lat) z synkiem (~8 lat).
Nagle następuje dialog:
  • Syn: Mamoooo.... od ilu lat można palić papierosy?
  • Mama: Od ilu się chce... nawet teraz możesz zacząć.
  • Syn: Ahhhaaa
Mama chciała coś jeszcze powiedzieć, ale jakieś zamieszanie w wagonie się wywołało i w końcu nie dokończyła. Temat na tym dialogu umarł i nie był kontynuowany.

Więc ja się pytam Gdzie jest kurde wychowanie najmłodszych. Potem idą takie elementy do szkoły i ludzie myślą, że w szkole wychowają im dzieci.
A jak widać sami nie potrafią, a wymagają od innych :diabel:
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19108
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Wychowanie dzieci

Postprzez Madzias » 2009-08-21, 21:46:22

Może mama chciała zażartować ale niestety nie dała rady już dopowiedzieć reszty przez to zamieszanie. Z resztą 8latek to już całkiem mądre dziecko i swoje już wie. O takie rzeczy pytają się 5latki a później poprostu się zgrywają. Moje dziecko pyta mnie wkółko o to samo i za któryms razem opowiadam niestworzone rzeczy...dla żartów. Na szczęście on zna moje żarty ale ktoś z boku mógłby powiedzieć, że jestem jakąś głupią, nierozganiętą matką.
Prosty przykład:
Moje dziecko: Mamo, choć udusimy Mikołaja (najmłodsze dziecko)
Ja: No dobra...
Dalej wygląda to tak, że podchodzimy i go całujemy. A ktoś z boku pomyślałby, że jestem patologia.
SZCZĘŚCIE czemu odchodzisz ode mnie przecież było nam razem tak dobrze. Przyszedłeś nawet nie zapukałeś a teraz odchodzisz nie mówiąc nic. DLACZEGO
Avatar użytkownika
MadziasNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1217
Dołączył(a): 2007-09-30, 20:06:55
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Wychowanie dzieci

Postprzez KenWatanabe » 2009-08-21, 23:55:45

Myślę, że mogło tak być jak mówi Madzias. Bo jeśli to był dialog całkiem na serio to dziecko pewnie było jakieś opóźnione w rozwoju zresztą podobnie jak matka xD

W wieku 8 lat każdy już chyba słyszał o magicznej granicy +18. Ale faktem jest, że polskie społeczeństwo robi się coraz bardziej patologiczne... 8latki wyglądają jak dziwki, a dziwki jak 8latki :pudlo:
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Wychowanie dzieci

Postprzez Codino » 2009-08-22, 18:23:03

Czytałem kiedyś biografię Pelego, napisał w niej, że gdy został przez ojca przyłapany na paleniu papierosa, dostał od niego do palenia całą paczkę... musiał wypalić wszystkie papierosy po kolei, no ale w końcu się porzygał. Twierdził, że od tamtej pory tytoniu już nie dotknął.
Bluemanie, są różne metody wychowania dzieci, lepsze i gorsze, ale m.in. po to sobie robią ludzie dzieci, żeby je wychować po swojemu, to jest takie życiowe głosowanie - starasz się wpoić swemu dziecku, to co sam uważasz za słuszne, cokolwiek by to nie było.
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Wychowanie dzieci

Postprzez BlueMan » 2009-08-22, 18:49:27

Słyszałem o tym wychowaniu z wypaleniem całej paczki papierosów :P metoda raczej skuteczna...
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19108
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Wychowanie dzieci

Postprzez motyjek » 2009-08-30, 14:44:32

z tą paczką i jej wypalaniem to niezbyt skuteczna xD moja mama raz tak zrobiła z moim bratem i co? poszedł na studia i olał całe wychowanie, zupełnie inny człowiek a kopci jak lokomotywa :ciuchcia:
every bitch says "yooo" :yahoo:
kobiety-słaba płeć..?-spróbuj w nocy przeciągnąć kołdrę na swoją stronę!
Avatar użytkownika
motyjekNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 2185
Dołączył(a): 2007-07-07, 20:49:15
Lokalizacja: z zadupia xD
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Wychowanie dzieci

Postprzez evil » 2009-08-30, 14:50:03

tak się zastanawiam... czemu na temat wychowania cudzych dzieci wypowiadają się ludzie, którzy nie mają własnych dzieci?, czemu oceniają cudze metody wychowawcze skoro swoich nie mają?,
"Jedyne czego żałuję w życiu, to tego, że nie jestem kimś innym."
Woody Allen
Avatar użytkownika
evilNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3240
Dołączył(a): 2007-05-24, 00:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Wychowanie dzieci

Postprzez BlueMan » 2009-08-30, 15:07:05

Mają, ale jeszcze nie wcielone w życie.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19108
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Wychowanie dzieci

Postprzez Madzias » 2009-09-04, 20:24:04

BlueMan napisał(a):Mają, ale jeszcze nie wcielone w życie


Najlepszą metodą na wychowanie, to brak zaplanowanej metody. Nie da rady dostosować dziecka do metody, najpierw poznaj dziecko a potem pomyśl, jak go wychować. Nie wszystko da się ładnie zaplanować i później wcielić w życie. Uwierz matce dwójki dzieci, po pedagogice, która wychowuje dzieci nie tak, jak chciała i się nauczyła ale tak, żeby było dobrze.
SZCZĘŚCIE czemu odchodzisz ode mnie przecież było nam razem tak dobrze. Przyszedłeś nawet nie zapukałeś a teraz odchodzisz nie mówiąc nic. DLACZEGO
Avatar użytkownika
MadziasNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1217
Dołączył(a): 2007-09-30, 20:06:55
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Wychowanie dzieci

Postprzez ferty » 2009-10-01, 00:16:44

Odnosnie tego wątku to znam rodzica, który sam dał dziecku papierosa aby sie zaciągnęło. Oczywiście po tym zaciągnięciu zapalało niechęcią do papierosów. A tak z kolegami i tak by spróbowało i w ich towarzystwie mogłoby mu posmakować
Drugich prowadzimy, a sami bładzimy
Avatar użytkownika
fertyNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 77
Dołączył(a): 2009-03-17, 12:13:55
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Wychowanie dzieci

Postprzez yamall » 2009-10-01, 14:38:27

BlueMan napisał(a):Potem idą takie elementy do szkoły i ludzie myślą, że w szkole wychowają im dzieci.


Czas na wychowywanie dzieci przez szkole był moze 20 lat temu.
Teraz w szkole maja sie nauczyc tabliczki mnożenia i literków
Ale to tak lekko odbijając od tematu

A co do "paczki papierosów zeby sie oduczyc" ja w wieku chyba 5 - 6 lat dostalem (od mamy :pudlo: ) jednego macha - do 29 roku zycia mi to wystarczylo jak narazie :)
Avatar użytkownika
yamallNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 2606
Dołączył(a): 2006-06-29, 23:13:38
Lokalizacja: Niedaleko....
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy


  • Inne

Powrót do Kontrowersje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 508 gości

cron