Za tysiąc złotych nie pracuję

Jeżeli byłeś świadkiem oburzających scen w życiu codziennym lub jeżeli ktoś lub coś podniosło Ci ciśnienie - pisz, może adrenalina nieco opadnie...

Re: Za tysiąc złotych nie pracuję

Postprzez Palla » 2009-08-11, 18:35:48

petreus007 a co to za wstyd? Ważne że ma się trochę grosza (w moim przypadku na własne potrzeby) u Motyjka mus utrzymania się.
Avatar użytkownika
PallaNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1761
Dołączył(a): 2007-04-05, 12:50:36
Lokalizacja: Lublin
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Za tysiąc złotych nie pracuję

Postprzez KenWatanabe » 2009-08-11, 18:50:57

Palla napisał(a):a co to za wstyd?
Żaden wstyd, przeciwnie :)

A zaskoczony jestem mile :) To oznacza, że w Polskim społeczeństwie znikają powoli tzw tematy tabu. Choć ja widać należę raczej do tych bardziej opóźnionych xD
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Za tysiąc złotych nie pracuję

Postprzez Madzias » 2009-08-12, 15:11:33

motyjek napisał(a):jak widac, można wyżyć za 1000zł/m-c.


Pod jednym warunkiem, że się jest samiutkim jak paluszek i oszczedza się na przyjemnościach. W innej sytuacji, gdzie ma się rodzinę, to już zaczyna się pusta wegetacja. Ja (czyli 4 osobowa rodzina) samych opłat domowych (czynsz, prąd i takie różne) mam miesięcznie 1200zł a gdzie jeszcze jedzonko, ubranka, przyjemności i cała niezbędna do szczęścia reszta.
SZCZĘŚCIE czemu odchodzisz ode mnie przecież było nam razem tak dobrze. Przyszedłeś nawet nie zapukałeś a teraz odchodzisz nie mówiąc nic. DLACZEGO
Avatar użytkownika
MadziasNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1217
Dołączył(a): 2007-09-30, 20:06:55
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Za tysiąc złotych nie pracuję

Postprzez BlueMan » 2009-08-12, 23:55:31

Najgorsze w tym wszystkim jest to co wszyscy mówią :/
Bardziej opłaca się żyć z zasiłków i dorabiać coś na czarno, niż wziąć taką pracę za 1000zł :(

A płaca 2.5-3k na rękę to marzenie! Skoro już powyżej 2k życie jest normalne, a co dopiero za 3k!
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Za tysiąc złotych nie pracuję

Postprzez hitman1986 » 2009-08-14, 10:43:08

WP.pl napisał(a):Bezrobotni, także ci, którzy otrzymują zasiłek, w tym samym czasie nielegalnie pracują. Kontrole Państwowej Inspekcji Pracy pokazują jednak tylko niewielką skalę tego zjawiska. Kontrola PiP.
W I półroczu 2009 roku 546 bezrobotnych pracowało nielegalnie (podjęło zatrudnienie, inną pracę zarobkową lub działalność gospodarczą i nie poinformowało o tym urzędu pracy). Tak wynika z najnowszego raportu Państwowej Inspekcji Pracy na temat legalności zatrudnienia.

więcej: http://finanse.wp.pl/kat,104762,title,B ... omosc.html

Ale wydaje mi się, że to tylko ułamek góry lodowej, że tak naprawdę w Polsce są tysiące ludzi, którzy pracują na lewo za marne grosze, a dużą kwotę mają z pracy na czarno. Albo tak jak jest napisane w artykule - pobierają zasiłek i pracują na czarno...
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Za tysiąc złotych nie pracuję

Postprzez zuyboy » 2009-08-14, 11:18:13

hitman1986 napisał(a):Ale wydaje mi się, że to tylko ułamek góry lodowej, że tak naprawdę w Polsce są tysiące ludzi, którzy pracują na lewo za marne grosze, a dużą kwotę mają z pracy na czarno. Albo tak jak jest napisane w artykule - pobierają zasiłek i pracują na czarno...

I co z tego? Jak ktoś wyłudza zasiłek to go należy ukarać. Jak ktoś zatrudnia na czarno to też go należy ukarać. I to na tyle surowo, żeby zatrudniać na czarno się nie opłacało.
...
Avatar użytkownika
zuyboyNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 516
Dołączył(a): 2007-10-28, 12:56:04
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Za tysiąc złotych nie pracuję

Postprzez hitman1986 » 2009-08-14, 11:39:54

zuyboy napisał(a):I co z tego? Jak ktoś wyłudza zasiłek to go należy ukarać. Jak ktoś zatrudnia na czarno to też go należy ukarać. I to na tyle surowo, żeby zatrudniać na czarno się nie opłacało.

To, że być może Twój wzór zaradności - Pan zbierający puszki - może zarabiać w ten sposób. Bo być może dostaje zasiłek, a 2 koła na lewo ma z puszek.
To ja to jest: zaradność idzie w parze w łamaniem Prawa w Polsce ?
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Za tysiąc złotych nie pracuję

Postprzez BlueMan » 2009-08-14, 11:42:15

W tym wypadku ważne, aby skup aluminium rzetelnie odprowadzał podatek od skupowanych puszek.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Za tysiąc złotych nie pracuję

Postprzez hitman1986 » 2009-08-14, 11:45:40

BlueMan napisał(a):W tym wypadku ważne, aby skup aluminium rzetelnie odprowadzał podatek od skupowanych puszek.

Ale to i tak nie zmienia faktu, że ten pan pracuje na czarno, bo ona nie odprowadza żadnych kwot z zarobionych 2000/m-c
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Za tysiąc złotych nie pracuję

Postprzez zuyboy » 2009-08-14, 15:38:22

hitman1986 napisał(a):To, że być może Twój wzór zaradności - Pan zbierający puszki - może zarabiać w ten sposób. Bo być może dostaje zasiłek, a 2 koła na lewo ma z puszek.

A może też pójść na etat, oficjalnie za minimalną płacę, a pod stołem dostawać więcej. Więc nie ma to żadnego związku z wyborem między pracą na etacie za tysiąć, a zbieraniem puszek za dwa tysiące.
hitman1986 napisał(a):Ale to i tak nie zmienia faktu, że ten pan pracuje na czarno, bo ona nie odprowadza żadnych kwot z zarobionych 2000/m-c

http://www.praca.edu.pl/index.php?op=praca_na_czarno
"Pracą na czarno nazywamy pracę najemną, wykonywaną bez nawiązania stosunku pracy, czyli bez umowy o pracę, umowy-zlecenia, umowy o dzieło lub jakiejkolwiek innej pisemnej umowy pomiędzy pracodawcą i pracownikiem."
...
Avatar użytkownika
zuyboyNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 516
Dołączył(a): 2007-10-28, 12:56:04
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Za tysiąc złotych nie pracuję

Postprzez BlueMan » 2009-08-14, 15:44:18

zuyboy napisał(a):A może też pójść na etat, oficjalnie za minimalną płacę, a pod stołem dostawać więcej. Więc nie ma to żadnego związku z wyborem między pracą na etacie za tysiąć, a zbieraniem puszek za dwa tysiące.

I ten scenariusz jest bardzo popularny.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Za tysiąc złotych nie pracuję

Postprzez Zilog » 2009-08-14, 17:19:31

Ja pracuję za 1000zł,czasami nawet mniej..i co? Pracuję bo muszę,na dzień dzisiejszy pracę muszę mieć na terenie zamieszkania dlatego tam siedzę,dodając do tego dzisiejszy kryzys.. :emo: Ale wiadomo lepsze to niż nic,rachunki bynajmniej są opłacone..
Avatar użytkownika
ZilogMale
Moderator
Moderator
 
Posty: 2797
Dołączył(a): 2007-06-01, 19:48:57
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy
Imię: Tomasz

Re: Za tysiąc złotych nie pracuję

Postprzez femme » 2009-08-15, 23:36:07

Myślę, że lepiej jest pracować za 1000 zł niż w ogóle nie pracować. Najgorzej jak ktoś pracuje za takie pieniądze i narzeka na taką sytuację nie próbując jej zmienić.
Wydaje mi się, że jeżeli sytuacja zmusza nas do tego abyśmy podjęli prace za takie pieniądze to powinniśmy również czuć się "zmuszeni" do tego aby szukać czegoś lepszego.. A nie oszukujmy się - wiele osób pracujących za taką pensję dużo mówi o tym jak jest źle i niedobrze i na narzekaniu się kończy...
Avatar użytkownika
femmeNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 605
Dołączył(a): 2007-09-14, 21:50:10
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Za tysiąc złotych nie pracuję

Postprzez BlueMan » 2009-08-15, 23:49:20

Ale też często niewiele mogą zrobić. Bo w żaden sposób nie mogą się przekwalifikować.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Za tysiąc złotych nie pracuję

Postprzez femme » 2009-08-16, 00:03:21

To prawda.

Ale są też osoby, którym po prostu się nie chce i najlepiej jakby praca za 3 tys. z nieba spadła.
Avatar użytkownika
femmeNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 605
Dołączył(a): 2007-09-14, 21:50:10
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Za tysiąc złotych nie pracuję

Postprzez motyjek » 2009-08-16, 00:11:53

żeby mieć pracę za 2 lub 3tys trzeba się postarać i to ostro, sama nie przychodzi.
every bitch says "yooo" :yahoo:
kobiety-słaba płeć..?-spróbuj w nocy przeciągnąć kołdrę na swoją stronę!
Avatar użytkownika
motyjekNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 2185
Dołączył(a): 2007-07-07, 20:49:15
Lokalizacja: z zadupia xD
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Za tysiąc złotych nie pracuję

Postprzez Masaccio » 2009-08-16, 00:30:10

Ile waży puszka po piwie? Bo cena za kilogram to powiedzmy że 1,90 zł -2 zł, czyli koleś musiał by uzbierać ok 1000 kg puszek aby zarobić 2000 zł. Czy to jest realne?
To nie jest o miłości /loving.blog/
reklama na samochodach
Avatar użytkownika
MasaccioNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 2079
Dołączył(a): 2005-09-23, 17:02:01
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Za tysiąc złotych nie pracuję

Postprzez KenWatanabe » 2009-08-16, 01:23:51

Na 1kg potrzeba 48 puszek po piwie. Cena na złomowisku to 2zł i 8gr.
http://www.metpartner.pl/ceny/ceny_skup ... inium.html
Ale z tego co wyczytałem na forach to da się opchnąć drożej.

Temat już chyba został przez wszystkich wyczerpany, teraz zajęliśmy się weryfikacją zarobków zbieracza puszek xD Przecież to był tylko taki przykład który na dodatek przyszedł gdzieś w trakcie dyskusji.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Za tysiąc złotych nie pracuję

Postprzez Masaccio » 2009-08-16, 01:54:12

Ile by nie było, to i tak za dużo. Moim zdaniem na zbieraniu puszek nie da się zaroić 2000 zł, nawet 1000zł było by bardzo ciężko, praktycznie niemożliwe.
To nie jest o miłości /loving.blog/
reklama na samochodach
Avatar użytkownika
MasaccioNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 2079
Dołączył(a): 2005-09-23, 17:02:01
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Za tysiąc złotych nie pracuję

Postprzez motyjek » 2009-08-16, 02:02:53

co po zbieraniu puszek skoro w tym "zawodzie" nie jesteś zarejestrowany? do usranej śmierci bedziecie zbierać puszki? bo emerytury z tego mieć nie będziecie...
every bitch says "yooo" :yahoo:
kobiety-słaba płeć..?-spróbuj w nocy przeciągnąć kołdrę na swoją stronę!
Avatar użytkownika
motyjekNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 2185
Dołączył(a): 2007-07-07, 20:49:15
Lokalizacja: z zadupia xD
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Inne

Powrót do Kontrowersje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 257 gości

cron