Mędrcy ze świata internetu.

Jeżeli byłeś świadkiem oburzających scen w życiu codziennym lub jeżeli ktoś lub coś podniosło Ci ciśnienie - pisz, może adrenalina nieco opadnie...

Mędrcy ze świata internetu.

Postprzez El Limon » 2009-07-27, 23:45:54

Zauważyłem ostatnio takie cuś co mnie naprawdę wk***ia. Czy naszą narodową dyscypliną stają się teraz głupie i nieraz nie na miejscu komentarze. Podam przykład. W tamtym tygodniu na torze F2 zginął Henry Surtees. Komentarz pod filmikiem z wypadku wystawiony przez nie kogo innego jak polaka "Trzeba było grać w piłkę nożną. Sport bezpieczniejszy". Po wypadku Felipe Massy też nie obyło się bez głupich komentarzy. Na różnych portalach także roi się od tego typu głupich wypowiedzi.
Owszem dawniej też to było ale ostatnio jakoś tak zauważyłem tego przyrost.
Jak myślicie powinno się usuwać tego typu komentarze?. Z jednej strony świadczą one tylko o poziomie inteligencji danej osoby ale z drugiej strony taki jeden komentarz na portalu typu youtube często daję (błędne lub mniej błędne) wyrażenie o całym narodzie.
Jak wy się na ta sprawę zapatrujecie?
Wolność może być przerażająca, jeśli jej nigdy nie czułeś
Avatar użytkownika
El LimonNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 530
Dołączył(a): 2008-10-11, 11:24:56
Lokalizacja: www.greenisland.cba.pl
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Mędrcy ze świata internetu.

Postprzez hitman1986 » 2009-07-27, 23:51:35

El Limon napisał(a):Jak wy się na ta sprawę zapatrujecie?

Usuwać ? Z jakiej racji ? Każdy ma prawo do własnego zdania, a że zdanie niektórych jest [+++18+++], to już nie moja wina.

Jak przeglądam często komentarze do artykułów na WP, to mam bekę niemałą... Ale bardziej z samych komentujących, niż z ich tekstów...
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Mędrcy ze świata internetu.

Postprzez El Limon » 2009-07-27, 23:54:40

Dla mnie taki chory tekst wcale nie jest zdaniem. To jest tak jak by na pogrzebie opowiadać kawały. Tylko w sieci jest się anonimowym więc łatwo zgrywać cwaniaka. Zastanawia mnie w ogóle co kieruję ludźmi by pisać czasem takie [+++18+++]*ne rzeczy. Chęć popisania się? Zwrócenia uwagi na siebie? Pokazania jaki to jest się fajny?
Wolność może być przerażająca, jeśli jej nigdy nie czułeś
Avatar użytkownika
El LimonNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 530
Dołączył(a): 2008-10-11, 11:24:56
Lokalizacja: www.greenisland.cba.pl
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Mędrcy ze świata internetu.

Postprzez PRX » 2009-07-27, 23:59:10

Zgadzam się z Tobą, że znaczna większość komentarzy na popularnych portalach w wykonaniu naszych rodaków ,delikatnie mówiąc, jest żenująca. Nawet gdyby ktoś zdecydował się je usuwać to i tak wszystkiego się nie pozbędzie. Ja już od dawna nie czytam komentarzy. Kiedyś próbowałem odpowiadać na "głupie" komentarze, tłumaczyć, ale przestałem. Zrozumiałem po prostu, że idioty i tak niczego nie nauczę bo w swojej głupocie i arogancji nie zrozumie tego co człowiek rozumny (jak mi się zdaję :)) chce mu przekazać. Z resztą większość tych komentarzy należy do małolatów.
The universe is hostile
So impersonal
Devour to survive
So it is, so it's always been ...
Avatar użytkownika
PRXNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 488
Dołączył(a): 2009-05-11, 21:22:48
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Mędrcy ze świata internetu.

Postprzez winet » 2009-07-28, 00:04:01

Imo osoby piszące takie teksty, mają mniej niż 15 lat, więc...
My Dream...My Love...My Life...
Manchester United
Avatar użytkownika
winetNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1100
Dołączył(a): 2007-03-08, 21:49:31
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Mędrcy ze świata internetu.

Postprzez Madzias » 2009-07-28, 00:07:30

Ja przeglądam komentarze na onecie i stwierdzam, że osoby, które tam piszą albo są najpiekniejsze, najzgrabniejsze, najmądrzejsze i wszechstronnie utalnetowane albo beznadziejnie głupie i złośliwe. Raczej to drugie. Anonimowość daje człowiekowi duże pole do popisu i wyzwala najgorsze emocje, bezpodstawne krytykanctwo. Fakt, że dużo komentarzy ma na celu "podpuszczać" innych i wtedy jest naprawdę zabawnie, bo dużo ludzi się nabiera.
SZCZĘŚCIE czemu odchodzisz ode mnie przecież było nam razem tak dobrze. Przyszedłeś nawet nie zapukałeś a teraz odchodzisz nie mówiąc nic. DLACZEGO
Avatar użytkownika
MadziasNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1217
Dołączył(a): 2007-09-30, 20:06:55
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Mędrcy ze świata internetu.

Postprzez El Limon » 2009-07-28, 00:12:37

Tak tylko moim zdaniem nawet w takim wypadku (prowokowania) trzeba mieć odrobinę wyczucia i dobrego smaku. Może im się wydaję że ich "żenujące" wypowiedzi zostaną docenione na demtywatorach. Jak dla mnie zasługują na rubrykę najwięksi idioci III (ew. IV) RP.
Wolność może być przerażająca, jeśli jej nigdy nie czułeś
Avatar użytkownika
El LimonNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 530
Dołączył(a): 2008-10-11, 11:24:56
Lokalizacja: www.greenisland.cba.pl
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Mędrcy ze świata internetu.

Postprzez PRX » 2009-07-28, 00:13:58

Madzias napisał(a):Fakt, że dużo komentarzy ma na celu "podpuszczać" innych i wtedy jest naprawdę zabawnie, bo dużo ludzi się nabiera.

Zabawne, dla kogo? Chyba dla samych "podpuszczających"
The universe is hostile
So impersonal
Devour to survive
So it is, so it's always been ...
Avatar użytkownika
PRXNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 488
Dołączył(a): 2009-05-11, 21:22:48
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Mędrcy ze świata internetu.

Postprzez Madzias » 2009-07-28, 00:28:51

PRX napisał(a):Zabawne, dla kogo? Chyba dla samych "podpuszczających"


Zabawne dla tych, którzy potrafią jeszcze rozsądnie myśleć i nie dyskutować z osobami, które mają pofikane w głowie. Zabawne jest to, że niektórzy na siłę staraja się "uleczyć" nasze społeczeństwo i uczyć kultury. Zabawne jest to, że niektórzy nie potrafią odróżnić prawdy od zwykłej prowokacji.
Nie mam tutaj na myśli głupich komentarzy pod tekstami mówiącymi o czyjejś śmierci, bo z takich tematów się nie żartuję.
SZCZĘŚCIE czemu odchodzisz ode mnie przecież było nam razem tak dobrze. Przyszedłeś nawet nie zapukałeś a teraz odchodzisz nie mówiąc nic. DLACZEGO
Avatar użytkownika
MadziasNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1217
Dołączył(a): 2007-09-30, 20:06:55
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Mędrcy ze świata internetu.

Postprzez zuyboy » 2009-07-28, 08:58:36

Mędry z Blueforum pochylają się nad problemem komentarzy na onecie. Kiedy skończą dokonają błyskotliwej analizy porównawczej Naszej Klasy i Fotka.pl.
...
Avatar użytkownika
zuyboyNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 516
Dołączył(a): 2007-10-28, 12:56:04
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Mędrcy ze świata internetu.

Postprzez hitman1986 » 2009-07-28, 18:14:56

zuyboy napisał(a):Mędry z Blueforum pochylają się nad problemem komentarzy na onecie. Kiedy skończą dokonają błyskotliwej analizy porównawczej Naszej Klasy i Fotka.pl.

Zawsze się znajdzie czarna owca w stadzie...
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Mędrcy ze świata internetu.

Postprzez zuyboy » 2009-07-28, 18:45:44

Stado czarnych owiec to już nie coś powszedniego.
...
Avatar użytkownika
zuyboyNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 516
Dołączył(a): 2007-10-28, 12:56:04
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Mędrcy ze świata internetu.

Postprzez PRX » 2009-07-28, 19:52:23

Madzias napisał(a):Zabawne dla tych, którzy potrafią jeszcze rozsądnie myśleć i nie dyskutować z osobami, które mają pofikane w głowie. Zabawne jest to, że niektórzy na siłę staraja się "uleczyć" nasze społeczeństwo i uczyć kultury.

Może jestem śmieszny. Ale jeżeli ktoś obraża zasłużoną osobę,którą cenię, na "forum publicznym" jakim jest Internet to czuję się w obowiązku wyjaśnić delikwentowi, że się "myli". Dlatego tylko, że jesteśmy "anonimowy" w sieci to możemy dać upust każdej naszej zachciance? Wcale nie staram się leczyć na siłę społeczeństwa po prostu daje wyraz swojego niezadowolenia z danej "wypowiedzi".
Madzias napisał(a):Nie mam tutaj na myśli głupich komentarzy pod tekstami mówiącymi o czyjejś śmierci, bo z takich tematów się nie żartuję.

Żywego człowieka można "zeszmacić", a martwego nie ? Chyba temu martwemu to mniej przeszkadza ?
zuyboy napisał(a):Mędry z Blueforum pochylają się nad problemem komentarzy na onecie. Kiedy skończą dokonają błyskotliwej analizy porównawczej Naszej Klasy i Fotka.pl.

Nie tylko na onecie. A co do "analizy porównawczej Naszej Klasy i Fotka.pl" to nie wiem, bo nigdy nie miałem dość czasu i samozaparcia, żeby tam się zarejestrować i zabawić dłużej niż 3 sek., ale możesz podrzucić parę komentarzy z ww stron to postaramy się je omówić.
The universe is hostile
So impersonal
Devour to survive
So it is, so it's always been ...
Avatar użytkownika
PRXNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 488
Dołączył(a): 2009-05-11, 21:22:48
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Mędrcy ze świata internetu.

Postprzez zuyboy » 2009-07-28, 20:19:31

PRX napisał(a):A co do "analizy porównawczej Naszej Klasy i Fotka.pl" to nie wiem, bo nigdy nie miałem dość czasu i samozaparcia, żeby tam się zarejestrować i zabawić dłużej niż 3 sek., ale możesz podrzucić parę komentarzy z ww stron to postaramy się je omówić.

Jestem przekonany, że Mędrcy z Blueforum w swej mądrości nie ograniczą tej analizy porównawczej tylko do komentarzy.
...
Avatar użytkownika
zuyboyNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 516
Dołączył(a): 2007-10-28, 12:56:04
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Mędrcy ze świata internetu.

Postprzez PRX » 2009-07-28, 20:25:11

zuyboy napisał(a):Jestem przekonany, że Mędrcy z Blueforum w swej mądrości nie ograniczą tej analizy porównawczej tylko do komentarzy.

Jeśli nas poprosisz to czemu nie. El Limon grzecznie zapytał więc mu odpowiadamy. My Mędrcy z Blueforum
The universe is hostile
So impersonal
Devour to survive
So it is, so it's always been ...
Avatar użytkownika
PRXNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 488
Dołączył(a): 2009-05-11, 21:22:48
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Mędrcy ze świata internetu.

Postprzez zuyboy » 2009-07-28, 20:27:47

PRX napisał(a):Jeśli nas poprosisz to czemu nie. El Limon grzecznie zapytał więc mu odpowiadamy. My Mędrcy z Blueforum

Poczekam aż Szanowni Mędrcy skończą omawiać komentarze na oncie, bo nie wiem czy mógłby równocześnie śledzić, aż dwie takie uczone dysputy.
...
Avatar użytkownika
zuyboyNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 516
Dołączył(a): 2007-10-28, 12:56:04
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Mędrcy ze świata internetu.

Postprzez PRX » 2009-07-28, 20:37:09

zuyboy napisał(a):Poczekam aż Szanowni Mędrcy skończą omawiać komentarze na oncie, bo nie wiem czy mógłby równocześnie śledzić, aż dwie takie uczone dysputy.

Jak już napisałem wyżej, nie omawiamy komentarzy tylko z onet.pl (Twoja ulubiona stacja TV ?) A dysputa była by tylko jedna: o "niewybrednych" komentarzach
The universe is hostile
So impersonal
Devour to survive
So it is, so it's always been ...
Avatar użytkownika
PRXNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 488
Dołączył(a): 2009-05-11, 21:22:48
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Mędrcy ze świata internetu.

Postprzez hitman1986 » 2009-07-28, 20:42:28

zuyboy napisał(a):Stado czarnych owiec to już nie coś powszedniego.

Nie mówiłem o stadzie czarnych owiec, a o jednej, małej owieczce - czytaj ze zrozumieniem.
zuyboy napisał(a):Jestem przekonany, że Mędrcy z Blueforum w swej mądrości nie ograniczą tej analizy porównawczej tylko do komentarzy.

W takim razie liczę, że się wykażesz :]
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Mędrcy ze świata internetu.

Postprzez zuyboy » 2009-07-28, 20:46:32

hitman1986 napisał(a):Nie mówiłem o stadzie czarnych owiec, a o jednej, małej owieczce - czytaj ze zrozumieniem.

Czytam ze zrozumieniem, a gdy zrozumiałem, że błądzisz, zasygnalizowałem Ci obecność tego co przeoczyłeś.
...
Avatar użytkownika
zuyboyNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 516
Dołączył(a): 2007-10-28, 12:56:04
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Mędrcy ze świata internetu.

Postprzez hitman1986 » 2009-07-28, 20:53:15

zuyboy napisał(a):a gdy zrozumiałem, że błądzisz

W tym sęk, że nie zrozumiałeś. Przeczytaj, przeanalizuj, się wypowiadaj. Nie odwrotnie.
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Następna strona

  • Inne

Powrót do Kontrowersje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 492 gości

cron