Nie chciały być gwałcone, więc obrzucili je kamieniami

Jeżeli byłeś świadkiem oburzających scen w życiu codziennym lub jeżeli ktoś lub coś podniosło Ci ciśnienie - pisz, może adrenalina nieco opadnie...

Re: Nie chciały być gwałcone, więc obrzucili je kamieniami

Postprzez KenWatanabe » 2009-04-16, 15:16:55

kamil napisał(a):Islamista tak uważa, a islamistki ? Skoro protestują to chyba nie jest im tak cudownie.

Problem w tym, że na tej samej podstawie na której ty wyciągnąłeś wniosek, że nie można krzywdzić innych ludzi, oni wywnioskowali, że jednak można.

Bo to iż nie wyrządzanie nikomu krzywdy jest dobre, wynika z kultury europejskiej opartej na chrześcijaństwie.
Tak samo jak to, że gwałt małżeński jest dobry wynika z kultury islamskiej.

Nie da się oddzielić moralności od religii bo jedno wynika z drugiego.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Nie chciały być gwałcone, więc obrzucili je kamieniami

Postprzez ET » 2009-04-16, 15:35:04

Codino napisał(a):Widzisz w Polsce jakąś modę na Islam? Ja raczej widzę modę na nazywanie Arabów prymitywami i niesienie im demokracji na karabinach, by przyswoili trochę nowinek z postępowej Europy.

W Polsce na szczęście nie ma takowej mody, ale już na zachodzie- tak. Wystarczy zobaczyć, ile na youtube jest dziewczyn o niebieskich oczach w hijabach na głowie, opowiadających bzdury o islamie jako o religii pokoju. Albo młodych mężczyzn z brodą i o imieniu Muhammad opowiadający o pokojowym współistnieniu religii.. Po paru latach taki Muhammad, który mieszkał w domu obok, którego zapraszałeś na obiad i który był twoim np. lekarzem wysadza się w powietrze...Nie chcę tej społeczności w Polsce...
A co do "cywylizowania" Islamu- zgadzam się, że to bez sensu.
"Mam układ z dyrekcją szpitala. Ja udaję, że pracuję. Oni udają, że mi płacą".
Obrazek
Avatar użytkownika
ETNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1512
Dołączył(a): 2006-07-07, 01:54:27
Lokalizacja: Łódź- Dąbrowa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Nie chciały być gwałcone, więc obrzucili je kamieniami

Postprzez KenWatanabe » 2009-04-16, 16:16:34

ET napisał(a):Nie chcę tej społeczności w Polsce...

O widzisz i w tej kwestii zgodzę się z Tobą w 100%. Również nie chcę aby jakieś araby mieszkały obok mnie i na dodatek jeszcze organizowały marsze równości itp. Nie zgadzam się, aby nasza kultura mieszała się z nimi i tworzyła jakieś chore koligacje. To jest kraj z własną tradycją która nijak się ma do tej islamskiej i niech tak pozostanie.

Ale to chyba nie jest przedmiotem sporu. Bo z tego co przeczytałem to ta manifestacja miała miejsce w Afganistanie, a nie w Polsce.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Nie chciały być gwałcone, więc obrzucili je kamieniami

Postprzez Lawenda » 2009-04-16, 17:24:48

ET napisał(a):W Polsce na szczęście nie ma takowej mody, ale już na zachodzie- tak. Wystarczy zobaczyć, ile na youtube jest dziewczyn o niebieskich oczach w hijabach na głowie, opowiadających bzdury o islamie jako o religii pokoju. Albo młodych mężczyzn z brodą i o imieniu Muhammad opowiadający o pokojowym współistnieniu religii.. Po paru latach taki Muhammad, który mieszkał w domu obok, którego zapraszałeś na obiad i który był twoim np. lekarzem wysadza się w powietrze...Nie chcę tej społeczności w Polsce...
A co do "cywylizowania" Islamu- zgadzam się, że to bez sensu.


wiesz,niewiele wiesz o islamie - a główną wiedzę wynosisz z ekstra medialnych historii o islamie.Ech..szkoda,że Europejczycy naprawdę mają poważny problem ze zrozumieniem: Kultura europejska nie równa się jedynej słusznej.Naprawdę nie jest to naszym interesem, jak żyją islamiści - tak samo interesem islamistów nie jest to jak my żyjemy. Nikt nie ma prawa wartościować czyjeś kultury swoją skalą wartości bo nie będzie ona nigdy wymierna.

petreus007 napisał(a):Bo to iż nie wyrządzanie nikomu krzywdy jest dobre, wynika z kultury europejskiej opartej na chrześcijaństwie.
Tak samo jak to, że gwałt małżeński jest dobry wynika z kultury islamskiej.


dokładnie,gdybyś był arabem - mówiłbyś że masz jedyną i nie powtarzalną rację - a europejczycy to esencja zepsucia.bo tak by Cię po prostu wychowano i tak byś był nauczony myśleć.

Europejczycy już przez swoją manierę "wielkiej słuszności europejskiej kultury" krzywdę wyrządzili Cyganom - bo nagle okazało się,że "o jej Ci podli cyganie nie chcą się przystosować do naszych warunków a przecież chcemy ich ucywilizować" .Więc,naprawdę nie ma najmniejszego sensu ocenianie i wartościowanie islamistów bo nauczono ich tak żyć i tak żyją.Nie nam oceniać kto jest ucywilizowany a kto dziki w tym świecie.
Avatar użytkownika
LawendaNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1866
Dołączył(a): 2007-06-07, 19:55:10
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Nie chciały być gwałcone, więc obrzucili je kamieniami

Postprzez hitman1986 » 2009-04-16, 21:46:19

Ja podzielam zdanie, że nie warto ich, Islamistów, przekonywać do naszej kultury. Podzielam też zdanie na temat tego, że to jak widać jest w ich kulturze normalne i nam nic do tego. Ale z racji, że jestem wychowany w innej kulturze, gdzie kobiety nie traktuje się przedmiotowo (bo prawo do gwałtu jest uprzedmiotowieniem kobiety), uważam tych Islamistów za dzikusów.

Ale to jest tylko moje prywatne spojrzenie, europejczyka.
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Nie chciały być gwałcone, więc obrzucili je kamieniami

Postprzez ET » 2009-04-16, 22:16:40

Lawenda napisał(a):wiesz,niewiele wiesz o islamie - a główną wiedzę wynosisz z ekstra medialnych historii o islamie.Ech..szkoda,że Europejczycy naprawdę mają poważny problem ze zrozumieniem: Kultura europejska nie równa się jedynej słusznej.Naprawdę nie jest to naszym interesem, jak żyją islamiści - tak samo interesem islamistów nie jest to jak my żyjemy. Nikt nie ma prawa wartościować czyjeś kultury swoją skalą wartości bo nie będzie ona nigdy wymierna.

O islamie wiem całkiem sporo, bo mnie to kiedyś fascynowało. Miałem też wątpliwą przyjemność przebywania z tymi ludźmi przez pewien czas.... i mam o nich jak najgorsze zdanie.
"Mam układ z dyrekcją szpitala. Ja udaję, że pracuję. Oni udają, że mi płacą".
Obrazek
Avatar użytkownika
ETNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1512
Dołączył(a): 2006-07-07, 01:54:27
Lokalizacja: Łódź- Dąbrowa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Nie chciały być gwałcone, więc obrzucili je kamieniami

Postprzez Lawenda » 2009-04-16, 23:10:07

to dość źle trafiłeś chyba ,na jakieś ichniejsze moherowe berety - ale o ocenianiu na podstawie wycinka społeczeństwa całego społeczeństwa pisałam kilka postów wyżej.
Avatar użytkownika
LawendaNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1866
Dołączył(a): 2007-06-07, 19:55:10
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Nie chciały być gwałcone, więc obrzucili je kamieniami

Postprzez Codino » 2009-04-17, 12:45:02

kamil napisał(a):Tylko że ja nie wyrządzam tym nikomu krzywdy.

kamil napisał(a):Ingerencja innych państw wg mnie jest jak najbardziej na miejscu.

Zdecyduj się.

kamil napisał(a):Tylko, że poniżanie w wojsku przez przełożonych znacznie się różni od gwałtu.

Już tłumaczyłem po co użyłem tego przykładu, proponuje przeczytać jeszcze raz, bo powtarzać mi się nie chce.

kamil napisał(a):Islamista tak uważa, a islamistki ? Skoro protestują to chyba nie jest im tak cudownie.

Jeżeli islamistki w ogóle istnieją - to na pewno nie protestują. Mylisz pojęcia.

Zgadzam się z tym co napisali ET i hitman, u siebie niech robią co chcą, tutaj to oni muszą się dostosować.
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Nie chciały być gwałcone, więc obrzucili je kamieniami

Postprzez Madzias » 2009-04-17, 13:52:32

Gwałty mężów na żonach to nie problem tylko afgańskich kobiet. Islamiści to nie zło chodzące. Polscy mężowie też gwałcą swoje żony ale one nie protestuja tylko cicho płaczą po kątach, bo widocznie tak ma być a facet ma swoje potrzeby.
SZCZĘŚCIE czemu odchodzisz ode mnie przecież było nam razem tak dobrze. Przyszedłeś nawet nie zapukałeś a teraz odchodzisz nie mówiąc nic. DLACZEGO
Avatar użytkownika
MadziasNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1217
Dołączył(a): 2007-09-30, 20:06:55
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Poprzednia strona

  • Inne

Powrót do Kontrowersje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 157 gości

cron