Stosowanie klapsów

Jeżeli byłeś świadkiem oburzających scen w życiu codziennym lub jeżeli ktoś lub coś podniosło Ci ciśnienie - pisz, może adrenalina nieco opadnie...

Re: Stosowanie klapsów

Postprzez Madzias » 2009-10-10, 11:01:35

El Limon napisał(a):Ale zobaczymy jak później będzie twoje dziecko "słuchać" twojego systemu


Sądzę, że zdecydowanie łatwiej będzie mi stosować uciążliwe kary niż "bić się" z wyrośniętymi chłopakami. Uważam, że "czego Jaś się nie nauczy Jan nie bedzie umiał" i odwrotnie. Skoro w młodym wieku ma do mnie szacunek i jestem dla niego autorytetem więc są spore szanse, że tak bedzie w przyszłości i dam sobie radę. Jak narazie dzieci rokują dobrze. A wiem, że w tym wieku niektóre dają już rodzicom ostro popalić.
SZCZĘŚCIE czemu odchodzisz ode mnie przecież było nam razem tak dobrze. Przyszedłeś nawet nie zapukałeś a teraz odchodzisz nie mówiąc nic. DLACZEGO
Avatar użytkownika
MadziasNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1217
Dołączył(a): 2007-09-30, 20:06:55
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Stosowanie klapsów

Postprzez El Limon » 2009-10-14, 18:31:48

Madzias ale dajmy sobię na to że dziecko oleje ten system (oczywiście czysto teoretycznie i odpukane w niemalowane bo źle nikomu nie życzę) to co wtedy? Kolejna kara?
Wolność może być przerażająca, jeśli jej nigdy nie czułeś
Avatar użytkownika
El LimonNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 530
Dołączył(a): 2008-10-11, 11:24:56
Lokalizacja: www.greenisland.cba.pl
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Stosowanie klapsów

Postprzez El Limon » 2009-11-09, 16:36:48

I ciągle czekam na odpowiedź :oczami:
Wolność może być przerażająca, jeśli jej nigdy nie czułeś
Avatar użytkownika
El LimonNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 530
Dołączył(a): 2008-10-11, 11:24:56
Lokalizacja: www.greenisland.cba.pl
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Stosowanie klapsów

Postprzez etna » 2009-11-13, 16:47:48

oj nie raz się klapsa dostało:) i co tearz mam miec żal do rodziców? wręcz przeciwnie, nie grzeczna byłam i to bardzo :P należało się małe upomnienie jak słowa nie pomagały:D
nie uważam to ani trochę za przemoc, co innego wyżywanie się na dziecku- tu zostaje zatarta granica miedzy klapsem a biciem! takich ludzi trzeba od razu stawiać do pionu bo bezkarni będą wyrządzać swoim dzieciom krzywdę!
Avatar użytkownika
etnaNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 31
Dołączył(a): 2009-08-31, 10:32:07
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Stosowanie klapsów

Postprzez El Limon » 2009-11-14, 22:53:00

Etna ty jedna mnie na tym forum rozumiesz :)

Klaps a bicie to dwie różne sprawy. To tak jak pić dla przyjemności a być alkoholikiem. Oczywiste że pijąc dla przyjemności mogę stać się alkoholikiem ale czy to znaczy że mam nie napić się od czasu do czasu?
Wolność może być przerażająca, jeśli jej nigdy nie czułeś
Avatar użytkownika
El LimonNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 530
Dołączył(a): 2008-10-11, 11:24:56
Lokalizacja: www.greenisland.cba.pl
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Stosowanie klapsów

Postprzez Madzias » 2009-11-15, 09:25:08

El Limon napisał(a):I ciągle czekam na odpowiedź


Cierpliwości...

El Limon napisał(a):To tak jak pić dla przyjemności a być alkoholikiem


Czyli mały klapsik dla przyjemności...to dobre ale nie w stosunku do dzieci :hyhy:

El Limon napisał(a):to co wtedy? Kolejna kara?


Myślę, że tak. Klapsy być może sprawdzają się w stosunku do 2 latka. Nie widzę mozliwości dania klapsiora 16 latkowi i pogrożenia mu paluszkiem "nu..nu...nie wolno".
Sensowniej jest zabrać kieszonkowe, nie kupić jakiegoś wymarzonego sprzętu niż łapać, barować się, bić się i przy okazji może samemu zarobić "klapsa"
SZCZĘŚCIE czemu odchodzisz ode mnie przecież było nam razem tak dobrze. Przyszedłeś nawet nie zapukałeś a teraz odchodzisz nie mówiąc nic. DLACZEGO
Avatar użytkownika
MadziasNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1217
Dołączył(a): 2007-09-30, 20:06:55
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Stosowanie klapsów

Postprzez El Limon » 2009-11-16, 21:25:21

Po pierwsze z tym piciem dobrze wiesz o co mi chodziło.
No ba! Wiem że dać klapsa 16 to co innego niż 2 latkowi (Ale jakby się uparł to i takiemu da radę xD)
Być może i sensowniej zabrać kieszonkowe ale jak dziecko jest mądre to i na kasę znajdzie sposób.
Wolność może być przerażająca, jeśli jej nigdy nie czułeś
Avatar użytkownika
El LimonNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 530
Dołączył(a): 2008-10-11, 11:24:56
Lokalizacja: www.greenisland.cba.pl
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez superbabka » 2009-12-30, 13:31:51

Ja tam może i z choinki się urwałam, ale ja tam bym lała, jak to tam El Limon napisał żeby wiedziało że źle zrobiło.... :szook:
Avatar użytkownika
superbabkaNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2009-12-08, 22:09:45
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez El Limon » 2009-12-30, 19:38:37

Ja bym nie lał. Dla mnie klaps a bicie czy lanie dziecka to całkiem różne sprawy. Małemu dziecku nie dasz kary, nie każesz my stanąć w kącie czy iść siedzieć na karnym jeżyku bo ono tego nie zrozumie (ba! wręcz może nabawić się nienawiści do tak miłych zwierzątek jakimi są jeże).
Ale oczywiście to jest katowanie dziecka więc pewnie powinniśmy iść w bezstresowe wychowanie. Tak myślę że dziecko, które nie będzie wychowywane wyrośnie na najlepszego człowieka na ziemi.
Wolność może być przerażająca, jeśli jej nigdy nie czułeś
Avatar użytkownika
El LimonNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 530
Dołączył(a): 2008-10-11, 11:24:56
Lokalizacja: www.greenisland.cba.pl
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Ayla » 2010-01-17, 19:50:41

Kiedyś dzieci bawiły się w piaskownicach, pchały ręce gdzie popadło i były zdrowiusieńkie jak ryby. Dziś robi się przy tym panikę, że będzie choroba, że to czy tamto... Tak samo z klapsami. Większość z nas je otrzymała i żyjemy. Nikt z nas nie kojarzy tego z przemocą w rodzinie (chyba że tak owa patologia w domu była). Uważam, że klaps raz za kiedy dziecku nie zaszkodzi. Tu nie chodzi o siłę uderzenia.
Jeżeli będzie trzeba to i moje dziecko dostanie klapsa. Nie dodałam jeszcze, że rozmowa z dzieckiem i tłumaczenie do obrzydzenia to podstawa...
"z perspektywy czasu zmieniłam tok myślenia, tusz do rzęs i światopogląd"
Waha się, jest w rozterce, krótko mówiąc - jest kobietą.
Avatar użytkownika
AylaNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 2611
Dołączył(a): 2004-11-28, 16:46:27
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2010-01-17, 20:26:44

Madley dobrze gada :) No właśnie - sam klaps nie rozwiąże sprawy. Trzeba jeszcze uświadomić słownie dziecko o tym co źle zrobiło. I to nie w chwilach kiedy nas nosi.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez El Limon » 2010-01-18, 13:49:05

Dokładnie.
A system kar tez nie do końca pomaga. Bo dziecko nie zrobi danej rzeczy nie dlatego że nie powinno tylko dlatego że będzie się bało kary. Ale jak wie że tej kary nie będzie to wtedy to zrobi.
Myślę że czasem wystarczy rozmowa, czasem kara a jeżeli nawet i to nie pomaga to klaps.
Zresztą dawniej dzieci lało się pasem za najmniejsze przewinienie i jakoś nie było to wiązane z przemocą w rodzinie a dzieci nie "odwracały" się od swoich rodziców.
Wolność może być przerażająca, jeśli jej nigdy nie czułeś
Avatar użytkownika
El LimonNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 530
Dołączył(a): 2008-10-11, 11:24:56
Lokalizacja: www.greenisland.cba.pl
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Ayla » 2010-01-18, 18:13:44

Kara nie jest metodą, tylko nagradzanie gdy dzieciak robi coś ok. Np. pomysł ze zbieraniem kolorowych naklejek - słoneczek... A gdy uzbiera jakąś sumę, np. wypad na lody, czy jazda na karuzeli w markecie. Mi się taka metoda wychowawcza podoba. Dzieciak szybko rozumie, że warto być grzecznym... A uciążliwe dla kieszeni rodzica to nie jest bo nagrody są co jakiś czas a nie każdorazowo po zdobyciu słoneczka.
"z perspektywy czasu zmieniłam tok myślenia, tusz do rzęs i światopogląd"
Waha się, jest w rozterce, krótko mówiąc - jest kobietą.
Avatar użytkownika
AylaNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 2611
Dołączył(a): 2004-11-28, 16:46:27
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re:

Postprzez kosmowski.be » 2010-01-18, 18:16:08

Madley napisał(a):Kara nie jest metodą, tylko nagradzanie gdy dzieciak robi coś ok. Np. pomysł ze zbieraniem kolorowych naklejek - słoneczek... A gdy uzbiera jakąś sumę, np. wypad na lody, czy jazda na karuzeli w markecie. Mi się taka metoda wychowawcza podoba. Dzieciak szybko rozumie, że warto być grzecznym... A uciążliwe dla kieszeni rodzica to nie jest bo nagrody są co jakiś czas a nie każdorazowo po zdobyciu słoneczka.

super metoda wychowawcza! jak juz bede tatkiem to bede stosowal :P
Obrazek
Szukasz CB Radia? Odezwij się, a wybiorę coś dla Ciebie i załatwię rabat!
Avatar użytkownika
kosmowski.beNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 4415
Dołączył(a): 2007-03-17, 10:33:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2010-01-18, 23:19:41

Madley napisał(a):zbieraniem kolorowych naklejek - słoneczek

to jakieś specjalne nalepki?
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez Ayla » 2010-01-18, 23:33:23

BlueMan idziesz do sklepu kupujesz np. magnesy na lodówkę... albo tablicę korkową i kolorowe naklejki... Gdy dzieciak jest grzeczny przypinasz jedną, gdy niegrzeczny, nie kasujesz uzskanych tylko nie dajesz nowej. Wcześniej prowadzisz rozmowę z dzieckiem, że za każdy dzień w którym będzie grzeczny otrzyma naklejkę/magnes który sobie wybierze... Jeśli uzbiera np. 15 pójdziecie razem na pyszne kolorowe lody.
To bardzo pozytywnie działa na dziecko. Stara się, widać to. Widac efekty :) Koleżanka stosuje taką metodę do swego synka, którego rozpiera energia. Z tym że za uzbierane naklejki daje mu 2 zł, a on wtedy kupuje małe chipsy i lizaka. Bo tak takich rzeczy mu nie kupują :)
"z perspektywy czasu zmieniłam tok myślenia, tusz do rzęs i światopogląd"
Waha się, jest w rozterce, krótko mówiąc - jest kobietą.
Avatar użytkownika
AylaNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 2611
Dołączył(a): 2004-11-28, 16:46:27
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Stosowanie klapsów

Postprzez KenWatanabe » 2010-01-18, 23:56:39

Taką metodę to chyba stosują w przedszkolach :P Wielka tablica z Imionami dzieci i w linijkach powklejane medale za zasługi czy coś podobnego :D Ale patrząc na to z innej perspektywy to dzieci są strasznie naiwne twierdząc, że te magnesy na lodówce są dla nich w jakikolwiek sposób wartościowe xD Za parę lat mogą żałować, że nie robiły tego na co miały ochotę tylko były grzeczne za paczkę chipsów raz na 2 tygodnie :) Ja pamiętam, że w liceum nie mogłem sobie darować tego, że uczyłem się w pierwszych klasach podstawówki kiedy można było wszystko olewać i nie miałoby to dziś żadnego znaczenia xD, dopiero dużo później nabrałem do tego dystansu :P

Blue, Ty też mógłbyś zrobić taką wielką tablicę z użytkownikami forum i naklejać im słoneczka za ładne posty i bycie miłym dla otoczenia :pudlo:
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2010-01-18, 23:59:26

petreus007 napisał(a):Blue, Ty też mógłbyś zrobić taką wielką tablicę z użytkownikami forum i naklejać im słoneczka za ładne posty i bycie miłym dla otoczenia :pudlo:

Bardzo mało userów by było na tej tablicy :]
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez cre[a]tive » 2010-01-19, 01:15:15

Madley widzę, że się naoglądałaś SuperNiani ;-) Niestety tylko dla małych dzieci taki system jest skuteczny, starsze by tę tablicę i naklejki wyśmiały.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez BlueMan » 2010-01-19, 01:37:20

Jakby mi mama zaproponowała taki system :przestraszony: :rotfl2:

No, ale dobrze, że chociaż na małe dzieci system jest skuteczny ;] Czym skorupka za młodu nasiąknie... .
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Inne

Powrót do Kontrowersje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 318 gości

cron