Stosowanie klapsów

Jeżeli byłeś świadkiem oburzających scen w życiu codziennym lub jeżeli ktoś lub coś podniosło Ci ciśnienie - pisz, może adrenalina nieco opadnie...

Re: Stosowanie klapsów

Postprzez chemik » 2008-10-20, 21:00:39

Madzias napisał(a):Nikt jeszcze nie wymyślił skutecznej metody na niegrzeczne dzieci.

A Superniania?
Przecież te jeżyki się sprawdzają, przynajmniejw programie ( nie mam pojęcia na ile jest to wszystko udawane ). Czyżby ona nie pokazywała nam najlepszych metod na "walkę" z dzieckiem ?
Avatar użytkownika
chemikNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 48
Dołączył(a): 2007-11-12, 16:43:17
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Stosowanie klapsów

Postprzez femme » 2008-10-21, 01:35:14

Ja też jestem raczej przeciwko klapsom..

Choć nie uważam żeby taki klaps (zwykłe klepnięcie) miał wywołać jakieś urazy na psychice. Ja nie raz dostałam klapsa, ale częściej byłam karana - coś było mi zabrane, zabronione itd. To drugie działało na mnie zawsze skuteczniej i co więcej wzbudzało pewien respekt i zmuszało do myślenia i gdy później przyszedł mi do głowy jakiś kolejny głupi pomysł zastanowiłam się nad nim chwilę dłużej a z biegiem czasu jeszcze dłużej i jeszcze dłużej...

Klapsy nie przynosiły takich efektów.. Co więcej stosował je tylko mój Ojciec i zawsze w dzieciństwie sprawiał na mnie wrażenie "słabszego" od mamy, bo jak zabrakło mu argumentów albo nie potrafił zdobyć mojego "posłuchu" to wtedy pojawiał się klaps :).
Avatar użytkownika
femmeNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 605
Dołączył(a): 2007-09-14, 21:50:10
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Stosowanie klapsów

Postprzez Madzias » 2008-10-21, 10:27:07

chemik napisał(a):A Superniania?


A ile rodziców ma wykształeceni pedagogiczne albo psychologiczne? Do bycia rodzicem wystarczy tylko "załatwic" sobie dziecko. A ile rodziców ma czas tak zajmować się dzieckiem. A czy w programie rodzice nie biora urlopu? Niania jest tydzień a co dzieje sie później nie wie nikt. A ilu rodzicom starcza sił, żeby 150 razy zanosić dziecko na karny jeżyk. W TV starcza a w zyciu często nie i wtedy klaps, bo nie ma już sił i argumentów. Życie to nie program telewizyjny a przeciętny rodzic to nie superniania.

femme napisał(a):stosował je tylko mój Ojciec i zawsze w dzieciństwie sprawiał na mnie wrażenie "słabszego" od mamy, bo jak zabrakło mu argumentów albo nie potrafił zdobyć mojego "posłuchu" to wtedy pojawiał się klaps


Dokładnie klaps to brak argumentów, niechęc do tłumaczenia i wymyslania różnych innych metod.
SZCZĘŚCIE czemu odchodzisz ode mnie przecież było nam razem tak dobrze. Przyszedłeś nawet nie zapukałeś a teraz odchodzisz nie mówiąc nic. DLACZEGO
Avatar użytkownika
MadziasNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1217
Dołączył(a): 2007-09-30, 20:06:55
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Stosowanie klapsów

Postprzez El Limon » 2008-10-21, 14:33:04

U mnie też przeważnie to tata klapsa dawał a mama kazanie. I powiem Wam szczerze że kazanie olewałem... traktowałem to jakoś tak że pogada, pogada i spokój. Więc jak zrobiłem coś złego to wolałem się przyznać co by nie dostać i wtedy szło się do mamy. Ale jak nie dawała sobie rady to wtedy zawszę było "Poczekaj aż tata przyjedzie". I nie było to na zasadzie "Brak mi już argumentów to ojcem postraszę". Bo ja np. nie bałem się taty tylko tego że dostane jak coś naprawdę złego zrobiłem. Była to taka ostateczność. Mama mówiła nie rób ja zrobiłem,było kazanie jak zrobiłem wtedy obrywałem.
Wolność może być przerażająca, jeśli jej nigdy nie czułeś
Avatar użytkownika
El LimonNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 530
Dołączył(a): 2008-10-11, 11:24:56
Lokalizacja: www.greenisland.cba.pl
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Stosowanie klapsów

Postprzez femme » 2008-10-22, 00:22:08

El Limon napisał(a):Ale jak nie dawała sobie rady to wtedy zawszę było "Poczekaj aż tata przyjedzie".


Nie uważam takich słów za dobre rozwiązanie. Tak naprawdę jest to po prostu groźba. Poza tym nie o to chyba chodzi, żeby dziecko bało się coś zrobić ze strachu przed np. Ojcem tylko o to żeby myślało, że tego czy tego nie powinno, nie należy (itd.) robić...
Avatar użytkownika
femmeNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 605
Dołączył(a): 2007-09-14, 21:50:10
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Stosowanie klapsów

Postprzez privace » 2008-10-22, 11:03:01

Madzias napisał(a):Dokładnie klaps to brak argumentów, niechęc do tłumaczenia i wymyslania różnych innych metod.
Wytłumaczcie małemu raczkującemu dziecku, że jak pociągnie obrus, to spadnie mu na głowę waza z gorącą zupą ;)
Klaps w tym wypadku jest jedynym według mnie sposobem na uniknięcie groźnego wypadku. Skoro dziecko nie rozumie jeszcze, że może stać się coś złego w wyniku jego działalności, nie da się tego w inny sposób zapobiec niż dając klapsa.
W mojej rodzinie lanie było dwa razy: raz dostało się bratu za utopienie butów w jakiejś kałuży (a buty były na kartki), a raz ja dostałam za palenie z kuzynem papierosów.
W moim obiektywie
Hobby lalkowe

privaceFemale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 7315
Dołączył(a): 2006-09-10, 19:11:58
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Stosowanie klapsów

Postprzez Madzias » 2008-10-22, 11:16:47

privace napisał(a):Klaps w tym wypadku jest jedynym według mnie sposobem na uniknięcie groźnego wypadku. Skoro dziecko nie rozumie jeszcze, że może stać się coś złego w wyniku jego działalności, nie da się tego w inny sposób zapobiec niż dając klapsa.


Moim zdaniem zadaniem rodziców jest pilnowanie takich szkrabów a nie dawanie klaspów. Jakos moje dziecko nigdy nie wylało na siebie gorącej zupy a klapsów nie dostawało. Poprostu nie kładzie się długich obrusów jak sie małego bobasa. Rodzice powinni miec wyobraźnię a nie cieżką i szybka rękę do klapsów. Jaki ma cel dawanie klaspów za ciekawość świata, chyba tylko odstraszający od poznawania.
SZCZĘŚCIE czemu odchodzisz ode mnie przecież było nam razem tak dobrze. Przyszedłeś nawet nie zapukałeś a teraz odchodzisz nie mówiąc nic. DLACZEGO
Avatar użytkownika
MadziasNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1217
Dołączył(a): 2007-09-30, 20:06:55
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Stosowanie klapsów

Postprzez hitman1986 » 2008-10-22, 12:12:33

femme, Madzias, bez obrazy, ale Wasze tezy o tym, jakie to klapsy są złe i niedobre, są troszkę naginane moim zdaniem. Od wieków dzieciom dawano klapsy i nigdy nikomu nic złego się nie stało... Jak dziecko raz porządnie w tyłek nie dostanie, a wciąż ma tylko nic nie znaczące "kazania", to w końcu będzie to olewać.

Ja byłem twardą ręką chowany i nigdy nic złego mi się nie przydarzyło... Nie wiem, co to za dziwny pomysł Praw Dziecka o to, by klapsów zakazać... Dzisiaj nie można dać dziecku w tyłek, za coś, co złego zrobi, a jutro nie będzie można mu zwrócić uwagi...
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Stosowanie klapsów

Postprzez kosmowski.be » 2008-10-22, 13:04:53

hitman1986 napisał(a):Dzisiaj nie można dać dziecku w tyłek, za coś, co złego zrobi, a jutro nie będzie można mu zwrócić uwagi...

ciekawe co bedzie pojutrze...

ja dostawalem klapsy za kazdym razem jak cos przeskrobalem (tylko od matki. od ojca ani razu). szacunek mam do obojga rodzicow. oczywiscie lepiej dziecku wytlumaczyc niz dac klapsa ale nie zawsze tlumaczenie wystarcza
Obrazek
Szukasz CB Radia? Odezwij się, a wybiorę coś dla Ciebie i załatwię rabat!
Avatar użytkownika
kosmowski.beNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 4415
Dołączył(a): 2007-03-17, 10:33:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Stosowanie klapsów

Postprzez Kasieńka » 2008-10-22, 14:29:37

Mnie rodzice nigdy nie bili, a przynajmniej sobie tego nie przypominam. Mojej małej to przynajmniej raz dziennie trzeba dać klapsa...
...Prawda leczy pocałunek Diabła...
...Kobieta to taka rzecz, że w jakikolwiek sposób będziesz ją badał, zawsze będzie dla Ciebie nowością...
Avatar użytkownika
KasieńkaNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 443
Dołączył(a): 2005-06-25, 19:58:32
Lokalizacja: Poznań
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Stosowanie klapsów

Postprzez Madzias » 2008-10-22, 18:36:27

hitman1986, zdecydowanie nie jestem za "kazaniami", bo nic nie wnoszą. Gadanie często nie skutkuje. Nie jestem za wychowaniem bezstresowym. Ja stosuję kary i nagrody. U mnie się sprawdza. Moje dzieciątko słucha mnie i jest całkiem grzeczne jak na swój wiek.

hitman1986 napisał(a):Od wieków dzieciom dawano klapsy i nigdy nikomu nic złego się nie stało


Ale czy są jakieś lepsze, mądrzejsze i bardziej super niż te, co klapsa nie zaznały. Myślę, że nie.
SZCZĘŚCIE czemu odchodzisz ode mnie przecież było nam razem tak dobrze. Przyszedłeś nawet nie zapukałeś a teraz odchodzisz nie mówiąc nic. DLACZEGO
Avatar użytkownika
MadziasNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1217
Dołączył(a): 2007-09-30, 20:06:55
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Stosowanie klapsów

Postprzez femme » 2008-10-22, 18:41:38

hitman1986 napisał(a):femme, Madzias, bez obrazy, ale Wasze tezy o tym, jakie to klapsy są złe i niedobre, są troszkę naginane moim zdaniem. Od wieków dzieciom dawano klapsy i nigdy nikomu nic złego się nie stało... Jak dziecko raz porządnie w tyłek nie dostanie, a wciąż ma tylko nic nie znaczące "kazania", to w końcu będzie to olewać


Przeczytaj początek mojego pierwszego posta w tym temacie....

Ja uważam po prostu, że kary typu "zabronione, zakazane" itp. są skuteczniejsze od klapsów.
Avatar użytkownika
femmeNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 605
Dołączył(a): 2007-09-14, 21:50:10
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Stosowanie klapsów

Postprzez El Limon » 2008-10-23, 17:43:05

Ja stosuję kary i nagrody. U mnie się sprawdza. Moje dzieciątko słucha mnie i jest całkiem grzeczne jak na swój wiek.

Więc każ dziecku dajmy półtora rocznemu stać w kącie za karę. Życzę powodzenia.
Poza tym i tak zazwyczaj wychowuje się dziecko jak się samemu było wychowanym.
Tak btw. spójrzcie co się teraz dzieje w "przechowalniach młodzieży" zwanym "gimnazjami". Zwiększyły się prawa ucznia to już można wszytsko i to nie uczeń ale nauczyciel musi się bać.
Ale jeżeli chcemy tego samego w domu.
Wolność może być przerażająca, jeśli jej nigdy nie czułeś
Avatar użytkownika
El LimonNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 530
Dołączył(a): 2008-10-11, 11:24:56
Lokalizacja: www.greenisland.cba.pl
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Stosowanie klapsów

Postprzez ET » 2008-10-26, 17:03:29

Pierwsza rzecz: z dzieckiem trzeba przede wszystkim rozmawiać. Musi wiedzieć jaki system wartości jest dobry a jaki zły, co mu wolno, a czego robić nie może. Czasem jak zawodzą techniki perswazji, trzeba dać klapsa. Nie chodzi tu oczywiście o znęcanie się nad dzieckiem.
"Mam układ z dyrekcją szpitala. Ja udaję, że pracuję. Oni udają, że mi płacą".
Obrazek
Avatar użytkownika
ETNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1512
Dołączył(a): 2006-07-07, 01:54:27
Lokalizacja: Łódź- Dąbrowa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Stosowanie klapsów

Postprzez Codino » 2008-10-27, 20:44:24

thalcave napisał(a):Klaps to nie to samo co bicie. Klaps jest bardziej działa na psychikę niż na ciało.
Nie jest to może najlepszy środek wychowawczy. Ale czasem skuteczny :)

Ten post całkowicie wyczerpał temat. Nie wiem o czym więcej tu dyskotować:P

Są lepsze metody, ale lepiej bić niż nie wychowywać w ogóle.
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Stosowanie klapsów

Postprzez ET » 2008-10-27, 22:38:53

Codino napisał(a):Ten post całkowicie wyczerpał temat. Nie wiem o czym więcej tu dyskotować:P

Podzielam twoje zdanie, ale zamykać nie będziemy na razie.
"Mam układ z dyrekcją szpitala. Ja udaję, że pracuję. Oni udają, że mi płacą".
Obrazek
Avatar użytkownika
ETNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1512
Dołączył(a): 2006-07-07, 01:54:27
Lokalizacja: Łódź- Dąbrowa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Stosowanie klapsów

Postprzez hitman1986 » 2009-10-09, 21:58:13

Zmieniam zdanie.
Po przeczytaniu pewnej książki doszedłem do wniosku, że dzieci bić ani wyładowywać na nich agresji nie można.
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Stosowanie klapsów

Postprzez KenWatanabe » 2009-10-10, 00:16:44

hitman1986 napisał(a):Zmieniam zdanie.
Po przeczytaniu pewnej książki doszedłem do wniosku, że dzieci bić ani wyładowywać na nich agresji nie można.
Jezu, jak diametralnie xD Powiedz chociaż co to za książka.

Ja się np zgadzam z opinią, że co Cię nie zabije to Cię wzmocni xD Może dlatego, że nigdy od rodziców nie zaznałem tego rodzaju kary. Tzn jak przez mgłę pamiętam jedną sytuację z rolą Ojca, może zdarzyło się to jeszcze 1-2 razy.

Zastanawiam się tylko jaką straszną zbrodnię może popełnić dziecko? Czy obrywa się tylko za wnerwianie rodziców?
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Stosowanie klapsów

Postprzez Madzias » 2009-10-10, 08:57:55

El Limon napisał(a):Więc każ dziecku dajmy półtora rocznemu stać w kącie za karę. Życzę powodzenia.
Poza tym i tak zazwyczaj wychowuje się dziecko jak się samemu było wychowanym


Wybacz, ale czy masz jakiekolwiek doświadczenie w wychowywaniu dzieci? Póltora roczne dziecko wystarczy wsadzić do kojca na 5 minut, niech tam wypłacze swoje żale i złość.
Niestety ja dostawałam od mamy klapsa za byle co i jakoś moje dzieci nie dostają klapsów. Potrafię sobie z nimi poradzić bez użycia ręki. Ale oczywiście, najprościej dać klapsa i mieć spokój. Ale 16 latkowi już się nie da klapsa więc lepiej wychowywać bez przemocy, bo później argumentów ręki nie da się użyć i co wtedy.

petreus007 napisał(a):Powiedz chociaż co to za książka.


Ja również jestem ciekawa.
SZCZĘŚCIE czemu odchodzisz ode mnie przecież było nam razem tak dobrze. Przyszedłeś nawet nie zapukałeś a teraz odchodzisz nie mówiąc nic. DLACZEGO
Avatar użytkownika
MadziasNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1217
Dołączył(a): 2007-09-30, 20:06:55
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Stosowanie klapsów

Postprzez El Limon » 2009-10-10, 10:26:17

Wybacz, ale czy masz jakiekolwiek doświadczenie w wychowywaniu dzieci?

Nie mam i mam nadzieję że przez najbliższych kilka lat mieć nie będę.
Ale zobaczymy jak później będzie twoje dziecko "słuchać" twojego systemu. (Oczywiście nie życzę Ci źle. Być może twój system jest i będzie dobry)
A trzeba wziąć poprawkę na uwagę że klaps to nie bicie.
Wolność może być przerażająca, jeśli jej nigdy nie czułeś
Avatar użytkownika
El LimonNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 530
Dołączył(a): 2008-10-11, 11:24:56
Lokalizacja: www.greenisland.cba.pl
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Inne

Powrót do Kontrowersje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 662 gości

cron