Stosowanie klapsów

Jeżeli byłeś świadkiem oburzających scen w życiu codziennym lub jeżeli ktoś lub coś podniosło Ci ciśnienie - pisz, może adrenalina nieco opadnie...

Stosowanie klapsów

Postprzez chemik » 2008-10-19, 14:45:21

Jakie jest Wasze zdanie na temat stosowania klapsów?
Uważacie, że dziecko powinno dostać klapsa, jak zrobić coś złeeego , baaardzo złego? :)
Czy w wychowywaliście się na klapsach? :P
Avatar użytkownika
chemikNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 48
Dołączył(a): 2007-11-12, 16:43:17
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Stosowanie klapsów

Postprzez thalcave » 2008-10-19, 14:56:45

Klaps to nie to samo co bicie. Klaps jest bardziej działa na psychikę niż na ciało.
Nie jest to może najlepszy środek wychowawczy. Ale czasem skuteczny :)
"It's great to be here. It's great to be anywhere"
Keith Richards
Avatar użytkownika
thalcaveNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 4328
Dołączył(a): 2005-12-28, 20:02:55
Lokalizacja: odległa galaktyka
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Stosowanie klapsów

Postprzez El Limon » 2008-10-19, 15:17:05

Chemik nie pytaj :P Ile razy się listewka po tyłku dostało. xD
Ale moim zdaniem klaps powinien być... ale klaps a nie katowanie dziecka a niestety jak widać NIEKTÓRZY ludzie nie rozróżniają jednego od drugiego... czasami.
Wolność może być przerażająca, jeśli jej nigdy nie czułeś
Avatar użytkownika
El LimonNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 530
Dołączył(a): 2008-10-11, 11:24:56
Lokalizacja: www.greenisland.cba.pl
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Stosowanie klapsów

Postprzez evil » 2008-10-19, 16:35:28

El Limon napisał(a):Ile razy się listewka po tyłku dostało. xD

na moje to o parę razy za mało...ewentualnie klepanie metalowym prętem po głowie.

Klaps, a w niektórych momentach nawet porządne lańsko - bardzo dobra metoda, stosowana w mojej rodzinie od zawsze, można rzec, że niezawodna. Nie jestem zwolennikiem wychowywania bezstresowego - bzdura, dziecko musi czuć twardą rękę, sadzanie na "karnych jeżach" czy zamykanie dzieciaka w pokoju na zasadzie "niech się wykrzyczy" niczego dobrego jak dla mnie nie wróży.
"Jedyne czego żałuję w życiu, to tego, że nie jestem kimś innym."
Woody Allen
Avatar użytkownika
evilNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3240
Dołączył(a): 2007-05-24, 00:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Stosowanie klapsów

Postprzez hitman1986 » 2008-10-19, 16:53:01

evil napisał(a):Klaps, a w niektórych momentach nawet porządne lańsko - bardzo dobra metoda, stosowana w mojej rodzinie od zawsze, można rzec, że niezawodna. Nie jestem zwolennikiem wychowywania bezstresowego - bzdura, dziecko musi czuć twardą rękę, sadzanie na "karnych jeżach" czy zamykanie dzieciaka w pokoju na zasadzie "niech się wykrzyczy" niczego dobrego jak dla mnie nie wróży.

Ja wychodzę z podobnego założenia. Będąc dzieckiem nieraz dostałem porządne lanie od Taty za to, że zrobiłem coś złego. Wyrosłem na porządnego człowieka (a przynajmniej mam taką nadzieję :oczami: ) a swojego Tatę bardzo szanuję.
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Stosowanie klapsów

Postprzez cre[a]tive » 2008-10-19, 17:06:41

Ja byłam wychowywana metodą tłumaczenia, stosowania różnych metod perswazji, czasem tzw. 'ochrzanu'. Raczej były to skuteczne metody, wiedziałam co jest dobre, co złe, czego nie powinnam robić i nie robiłam nie dlatego, bo się bałam kary, tylko dlatego, że rodzice skutecznie potrafili mi wytłumaczyć jakie będą konsekwencje różnych działań. Nigdy nie wpadłam w złe towarzystwo, nie piłam alkoholu, nie paliłam, nie szlajałam się nie wiadomo gdzie, a przecież metody te można by uznać jako mniej lub bardziej 'bezstresowe'. Jednak wyrosłam na porządnego człowieka i miałam w swoim życiu mniej wybryków niż niejedno dziecko, które dostawało 'klapsy'.

Myślę, że swoje dzieci będę wychowywać podobnie. Jednak nie twierdzę, że takie metody podziałają na każde dziecko, z pewnością są dzieciaki, na których trzeba zastosować silniejsze metody przekonywania, że czegoś nie wolno, bo same tłumaczenie jest niewystarczające. Ale generalnie nigdy nie będę zwolenniczką bicia dzieci.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Stosowanie klapsów

Postprzez evil » 2008-10-19, 17:10:24

kobieta napisał(a):Jednak wyrosłam na porządnego człowieka i miałam w swoim życiu mniej wybryków niż niejedno dziecko, które dostawało 'klapsy'.

dosłownie jakby to do mnie było kierowane :luka:

Wybryki w swoim życiu różne miałam, z różnym towarzystwem "urzędowałam", jednak nic tak skutecznie jak dobre "manto" nie wybiło mi głupot z głowy. Nie mówię tutaj o jakimś paleniu czy piciu po kryjomy - bo jak wiadomo to taki zakazany owoc dla młodego zbuntowanego człowieka ;] - ale nie ukrywam z towarzystwa złego i można wręcz rzec kryminalnego wyprowadził mnie na prostą ojciec - właśnie twardą ręką.
"Jedyne czego żałuję w życiu, to tego, że nie jestem kimś innym."
Woody Allen
Avatar użytkownika
evilNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3240
Dołączył(a): 2007-05-24, 00:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Stosowanie klapsów

Postprzez El Limon » 2008-10-19, 18:56:10

na moje to o parę razy za mało...ewentualnie klepanie metalowym prętem po głowie.

Nie wiem o co Ci w tym momencie chodzi.
@Kobieta
Moim zdaniem to dobra metoda a klaps to tylko ostateczność. Chociaż jak słyszy się o tym wszystkim co "ludzie" robią dzieciom (czyt. Katują je)... Choć z drugiej strony jeżeli człowiek jest normalny to takich rzeczy nie robi. (Bo katowanie dziecka chyba nie należy do zachowań człowieka normalnego).
Wolność może być przerażająca, jeśli jej nigdy nie czułeś
Avatar użytkownika
El LimonNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 530
Dołączył(a): 2008-10-11, 11:24:56
Lokalizacja: www.greenisland.cba.pl
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Stosowanie klapsów

Postprzez chemik » 2008-10-19, 19:18:07

SKoro ta metoda jest taka dobra, to dlaczego nie stosuje jej Supermam ekhm niania ?
Avatar użytkownika
chemikNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 48
Dołączył(a): 2007-11-12, 16:43:17
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Stosowanie klapsów

Postprzez paimka » 2008-10-19, 21:35:58

Chemik dostaniesz odemnie rangę powielacza tematów... Naucz się kożystania z wyszukiwarki :!: viewtopic.php?f=52&t=6161&p=112029&hilit=klaps#p112029
(...)my walczymy jeszcze gdzie indziej. każdego dnia staczamy wyniszczające pojedynki, których nikt nie widzi ani nie rozumie, ani nawet nie ma pojęcia o ich istnieniu. pojedynki z samym sobą, z własnymi emocjami.
Avatar użytkownika
paimkaNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1439
Dołączył(a): 2007-05-28, 15:38:21
Lokalizacja: Wawa/Czewa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Stosowanie klapsów

Postprzez chemik » 2008-10-19, 21:42:22

paimka napisał(a):Chemik dostaniesz odemnie rangę powielacza tematów... Naucz się kożystania z wyszukiwarki

Nie uważasz, że admin/moderator powinni to zauważyć?
Szukajka nie wykazała nic z mojego zapytania.
Już wiem dlaczego, przeszukiwałem tylko ten dział.
Avatar użytkownika
chemikNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 48
Dołączył(a): 2007-11-12, 16:43:17
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Stosowanie klapsów

Postprzez evil » 2008-10-19, 21:57:34

paimka, ale tam chodziło raczej o inne klapsy :boss: nie metody wychowawcze
"Jedyne czego żałuję w życiu, to tego, że nie jestem kimś innym."
Woody Allen
Avatar użytkownika
evilNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3240
Dołączył(a): 2007-05-24, 00:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Stosowanie klapsów

Postprzez paimka » 2008-10-19, 22:27:28

evil ale w nawiązaniu można to rozwinąć, dla mnie to jest dublowanie ;) ale to tylko moja subiektywa opinia :oczami:
(...)my walczymy jeszcze gdzie indziej. każdego dnia staczamy wyniszczające pojedynki, których nikt nie widzi ani nie rozumie, ani nawet nie ma pojęcia o ich istnieniu. pojedynki z samym sobą, z własnymi emocjami.
Avatar użytkownika
paimkaNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1439
Dołączył(a): 2007-05-28, 15:38:21
Lokalizacja: Wawa/Czewa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Stosowanie klapsów

Postprzez evil » 2008-10-19, 22:29:48

ciężko zmieszać temat klapsów jako fetysz, a temat klapsów jako kara dla dziecka ;) - uważam, że to dwa różne pojęcia - ale niech administracja ocenia ;)
"Jedyne czego żałuję w życiu, to tego, że nie jestem kimś innym."
Woody Allen
Avatar użytkownika
evilNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3240
Dołączył(a): 2007-05-24, 00:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Stosowanie klapsów

Postprzez ET » 2008-10-20, 14:19:53

Wg. mnie temat diametralnie różny.
Dostałem parę razy po pupie, jak już ostro narozrabiałem. I myślę, że to było dobre.
Żadna super niania mnie nie przekona, że klaps dany 6-7 latkowi wyrządzi mu jakąś trwałą krzywdę na psychice
"Mam układ z dyrekcją szpitala. Ja udaję, że pracuję. Oni udają, że mi płacą".
Obrazek
Avatar użytkownika
ETNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1512
Dołączył(a): 2006-07-07, 01:54:27
Lokalizacja: Łódź- Dąbrowa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Stosowanie klapsów

Postprzez Tennousei » 2008-10-20, 15:12:23

kobieta napisał(a):a byłam wychowywana metodą tłumaczenia, stosowania różnych metod perswazji, czasem tzw. 'ochrzanu'.

U mnie było dokładnie tak samo. Nigdy w życiu nie dostałam klapsa, że już o 'porządnym' laniu nie wspomnę. Moja Mama wychodziła z założenia, że dziecku należy wszystko dobrze wytłumaczyć, a nie lać je jak kota w worku. Bo dziecko to też człowiek, tylko mniejszy i mniej doświadczony.
Nie byłam tez wychowywana bezstresowo. Kiedy coś przeskrobałam, mogłam się spodziewać porządnego kazania (wierzcie mi, że czasem wolałabym po prostu oberwać xD ), tzw. 'szlabanu' lub tego, że Mama przez ileś tam nie będzie się do mnie odzywała. Ta ostatnia metoda była tzw. najcięższym działem. Wszystkie trzy sposoby były bardzo skuteczne.

Także nie trzeba dziecka bić, żeby je dobrze wychować (nigdy nie piłam, nie paliłam i nie włóczyłam się nie wiadomo z kim, gdzie i po co). Takie jest moje zdanie.
Hit him three times and even Buddha will get mad...
Avatar użytkownika
TennouseiNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 229
Dołączył(a): 2007-07-13, 08:30:50
Lokalizacja: ポーランド
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Stosowanie klapsów

Postprzez Madzias » 2008-10-20, 15:54:01

U nas w domku mama zawsze lała nas w dupki. Nigdy nie bolało i wcale się mamą nie przejmowaliśmy. Dała klapsa a za chwilę tuliła. Tata natomiast dał mi klapsa raz w życiu i bolało jak cholera ale nie bolała dupa tylko serce. Stwierdzam, że klapsy są mało skuteczną metodą wychowawczą. Bo tak naprawdę tyłek poboli i przestanie a kazania czy kary są dotkliwsze. Dobra kara to odebranie jakiejś przyjemności. Takie stosuję ja. Klapsa dałam tylko raz i poźniej było mi głupio wobec samej siebie. Jak dziecko coś przeskrobie, to ma koniec oglądania bajek, grania w jakąś grę. Najlepsza metoda na jego płacze, wymuszania to wysłanie do swojego pokoju, wyłączenie bajki. Klapsy to nie metoda. Dziecko ma czuć respekt do rodziców a nie strach. Jasne, że łatwo jest ukarać klapsem 5-6latka ale 16 latka już chyba nie i co wtedy.
SZCZĘŚCIE czemu odchodzisz ode mnie przecież było nam razem tak dobrze. Przyszedłeś nawet nie zapukałeś a teraz odchodzisz nie mówiąc nic. DLACZEGO
Avatar użytkownika
MadziasNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1217
Dołączył(a): 2007-09-30, 20:06:55
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Stosowanie klapsów

Postprzez El Limon » 2008-10-20, 18:01:44

Tak owszem ale jeżeli mówisz dziecku kazanie, które on i tak olewa i robi to samo to klaps chyba się należy. Nie mówię co by dziecko katować ale co by wiedziało że źle zrobiło. Kara też nie zawsze pomoże.
Wolność może być przerażająca, jeśli jej nigdy nie czułeś
Avatar użytkownika
El LimonNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 530
Dołączył(a): 2008-10-11, 11:24:56
Lokalizacja: www.greenisland.cba.pl
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Stosowanie klapsów

Postprzez Tennousei » 2008-10-20, 18:27:43

El Limon napisał(a):Tak owszem ale jeżeli mówisz dziecku kazanie, które on i tak olewa i robi to samo to klaps chyba się należy. Nie mówię co by dziecko katować ale co by wiedziało że źle zrobiło. Kara też nie zawsze pomoże.

Sztuka polega na tym, żeby dobrać takie kazanie, żeby dziecku w pięty poszło.
Mówisz, że kara nie zawsze pomaga, tak samo jest z klapsem. Pupa poboli i przestanie, a dzieciak zamiast szanować rodziców, będzie się ich bać. Nie tędy droga. Poza tym, dorośli nie lubią obrywać, a jest takie ładne powiedzenie: traktuj innych tak, jak chciałbyś/chciałabyś, żeby i ciebie traktowano. :)
Hit him three times and even Buddha will get mad...
Avatar użytkownika
TennouseiNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 229
Dołączył(a): 2007-07-13, 08:30:50
Lokalizacja: ポーランド
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Stosowanie klapsów

Postprzez Madzias » 2008-10-20, 19:12:08

El Limon napisał(a):Kara też nie zawsze pomoże.


Nikt jeszcze nie wymyślił skutecznej metody na niegrzeczne dzieci. Bycie rodzicem jest strasznie trudym zadaniem. Wiem, że dobrze dobrana kara jest zawsze skuteczna. Ja nie mam prawa bic swojego dziecka, bo nie jest moją własnością, nie jest rzeczą, na której mogę wyładowac emocje. Niestety dziecko potrafi wyprowadzic z równowagi w ciągu jednej chwili i trzeba nieźle się namęczyć, żeby nie dać klapsa.

El Limon napisał(a):Nie mówię co by dziecko katować ale co by wiedziało że źle zrobiło

A co klaps daje? Jaka jest jego funkcja wychowawcza? Klaps niesie tylko ból fizyczny.
Klaps jest dobry gdy dziecko się dusi ale wpadło w panikę.
SZCZĘŚCIE czemu odchodzisz ode mnie przecież było nam razem tak dobrze. Przyszedłeś nawet nie zapukałeś a teraz odchodzisz nie mówiąc nic. DLACZEGO
Avatar użytkownika
MadziasNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1217
Dołączył(a): 2007-09-30, 20:06:55
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Następna strona

  • Inne

Powrót do Kontrowersje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 453 gości

cron