Stosowanie klapsów

Jeżeli byłeś świadkiem oburzających scen w życiu codziennym lub jeżeli ktoś lub coś podniosło Ci ciśnienie - pisz, może adrenalina nieco opadnie...

Postprzez cre[a]tive » 2010-01-19, 01:39:48

BlueMan napisał(a):Jakby mi mama zaproponowała taki system :przestraszony: :rotfl2:

Mama: "Szymuś, ucz się do sesji, albo nakleję na Twoją tablicę brzydkiego czarnego jaszczura!"
Blue: "oj nie nie nie mamo, już idę się uczyć ;-( "
:cool:
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez BlueMan » 2010-01-19, 01:43:10

Ale to nie miał być system kar i naklejania jakichś kup i jaszczurów, a system nagród :D
Czyli powinno być

Mama: "Szymuś, ucz się do sesji, albo nie dostaniesz kolejnej, 1235 naklejki w kształcie żółtej myszki"
Blue: "Ok, już idę się uczyć. Opłaca mi się to. Już tak niewiele mi zostało do "wypłaty" z zebranych naklejek. Jeszcze tylko 3k do 5000 naklejek :P"
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Stosowanie klapsów

Postprzez KenWatanabe » 2010-01-19, 02:50:24

Mama: Właśnie Szymuś, jeszcze 10 lat i mama zabierze Cię do kina! Staraj się synku.
xD

BlueMan napisał(a):Ale to nie miał być system kar i naklejania jakichś kup i jaszczurów, a system nagród :D
Dokładnie!
Gdyby na tej tablicy były też kary to pewnie za 3 naklejki z kupą byłby już karny jeżyk, a za 30 ze słoneczkiem nagroda, i gdzie tu sens? To już lepiej jak są same nagrody.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re:

Postprzez Madzias » 2010-01-19, 10:50:59

kobieta napisał(a):Madley widzę, że się naoglądałaś SuperNiani ;-) Niestety tylko dla małych dzieci taki system jest skuteczny, starsze by tę tablicę i naklejki wyśmiały.


Zgadzam się, jednak klapsy też są w pewnym sensie skuteczne w przypadku tylko małych dzieci. Dlatego trzeba próbować obywać się bez klapsów i kombinować, żeby tak wychować dziecko, aby w przyszłości nie oberwać od 16latka. Poza tym starsze dzieci wszystko wyśmieją.
SZCZĘŚCIE czemu odchodzisz ode mnie przecież było nam razem tak dobrze. Przyszedłeś nawet nie zapukałeś a teraz odchodzisz nie mówiąc nic. DLACZEGO
Avatar użytkownika
MadziasNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1217
Dołączył(a): 2007-09-30, 20:06:55
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Ayla » 2010-01-19, 20:19:38

kobieta to nie z super niani, bo nie oglądałam, a z życia wzięte.
Nigdzie nie napisałam, że to sposób na 7 latka ;) ale dla 2-5 latka jak najbardziej.
Każdy rodzic obierze sobie własną metodę wychowania.
"z perspektywy czasu zmieniłam tok myślenia, tusz do rzęs i światopogląd"
Waha się, jest w rozterce, krótko mówiąc - jest kobietą.
Avatar użytkownika
AylaNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 2611
Dołączył(a): 2004-11-28, 16:46:27
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Skubana » 2010-01-20, 11:34:48

Może to jest jakaś metoda, ale w granicach rozsądku... Nie żeby dzieci od razu lać za byle co. Ja wychowywałam się na klapsach, a i nieraz zdarzyło mi się niezłe lanie dostać i wiem jedno- dzięki temu nie zrobiłam wielu głupot w swoim dziecięcym życiu, więc na mnie to zadziałało. Ale to oczywiście sprawa indywidualna.
Avatar użytkownika
SkubanaNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 130
Dołączył(a): 2010-01-19, 13:57:59
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2010-01-20, 11:53:18

Ja też miałem zawsze respekt przed ojcem :D
Szkoda, że nie pamiętam teraz za co dostawałem klapsy :) ciekawe za jak bardzo ważne rzeczy były.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez hitman1986 » 2010-01-21, 00:54:42

El Limon - 2009-12-30, 18:38 napisał(a):Małemu dziecku nie dasz kary, nie każesz my stanąć w kącie czy iść siedzieć na karnym jeżyku bo ono tego nie zrozumie (ba! wręcz może nabawić się nienawiści do tak miłych zwierzątek jakimi są jeże).

Nie masz pojęcia o czym mówisz. Moja znajoma jest nauczycielką w przedszkolu językowym. Uczy angielskiego dzieci w wieku 2, 2,5 i 3 lat oraz starsze 6- i 7-latki. Nigdy na dzieci nie krzyczy, a tym bardziej nie daje klapsów.
Jak dziecko jest niegrzeczne, jest sadzane przy stoliku i nie bierze udziału w zabawach (bo nauka z takimi 2-3 latkami odbywa się na zasadzie "nauka poprzez zabawę"). Dodatkowo w tym przedszkolu językowym stosuje się metodę taką jak wspomniano wyżej - dzieci najbardziej aktywne, lub po prostu grzeczne dostają znaczek na rękę postawiony zmywalnym mazakiem. Oczywiście ta metoda przynosi wymierne skutki - dziecko wie, że jak nie będzie grzeczne nie dostanie znaczka, więc stara się jak może, aby taki znaczek uzyskać.

petreus007 - 2009-10-09, 23:16 napisał(a):
hitman1986 napisał(a):Zmieniam zdanie.
Po przeczytaniu pewnej książki doszedłem do wniosku, że dzieci bić ani wyładowywać na nich agresji nie można.

Jezu, jak diametralnie Powiedz chociaż co to za książka.

Madzias - 2009-10-10, 07:57 napisał(a):petreus007 napisał(a):
Powiedz chociaż co to za książka.
Ja również jestem ciekawa.

Jeśli chcecie, mogę Wam, Petreus i Madzias, wysłać tytuł na PW. Chociaż tej książki w tradycyjnej księgarni nie kupicie - jedynie w internetowych.
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez El Limon » 2010-01-21, 19:29:39

to rzuć i mnie może też zmienię zdanie
Wolność może być przerażająca, jeśli jej nigdy nie czułeś
Avatar użytkownika
El LimonNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 530
Dołączył(a): 2008-10-11, 11:24:56
Lokalizacja: www.greenisland.cba.pl
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Madzias » 2010-01-23, 09:17:15

El Limon - 21 sty 2010 18:29 napisał(a):to rzuć i mnie może też zmienię zdanie


Ja zdania nie zmienię ale utwierdzę się w przekonaniu, że rację mam oczywiście ja. To wrzucaj hitman
SZCZĘŚCIE czemu odchodzisz ode mnie przecież było nam razem tak dobrze. Przyszedłeś nawet nie zapukałeś a teraz odchodzisz nie mówiąc nic. DLACZEGO
Avatar użytkownika
MadziasNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1217
Dołączył(a): 2007-09-30, 20:06:55
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Poprzednia strona

  • Inne

Powrót do Kontrowersje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 598 gości

cron