Palenie papierosów w miejscach publicznych

Jeżeli byłeś świadkiem oburzających scen w życiu codziennym lub jeżeli ktoś lub coś podniosło Ci ciśnienie - pisz, może adrenalina nieco opadnie...

Re: Palenie papierosów w miejscach publicznych

Postprzez yaya » 2009-07-06, 22:59:00

A słyszeliście to, co zrobili w Grecji - zakaz palenia w miejscach publicznych wprowadzili. Za palnie - złamanie zakazu można dostać do 500 e kary;/ ciekawe jak to będzie i czy będzie egzekwowane.

Byłem rok temu na wakacjach w Grecji to poważnie, tam pali każdy dorosły:) ciekawe jak ten zakaz wpłynie na ilość palonych papierosów, palaczy.

Dało by rade takie coś w Polsce zrobić?
Avatar użytkownika
yayaNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 111
Dołączył(a): 2008-02-20, 23:10:35
Lokalizacja: warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Palenie papierosów w miejscach publicznych

Postprzez cre[a]tive » 2009-07-07, 03:19:42

No tak, ograniczajmy ludzi nawet w pubach. Zabrońmy też picia alkoholu w miejscach publicznych takich jak bary, puby i kluby, bo jakże to tak! Skoro zabronić chcecie palenia to zabrońmy i alkoholu! Wszystkie używki to zło i patologia! Kawa też!
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Palenie papierosów w miejscach publicznych

Postprzez verte » 2009-07-07, 19:00:13

Palenie w miejscach publicznych powinno być zabronione.
Dozwolone w pub'ach z miejscem do tego przeznaczonym, we własnym mieszkaniu (nie na balkonie!). Irytujący jest dym kierujący się w moim kierunku gdy stoję na przystanku. Wychodzi na to, że to ja muszę się odsunąć, bo palacz raczej się nie domyśli że wiatr dym niesie w różne strony i nie każdy lubi niuchać tytoń.

Dziwie się palaczom, jak coś takiego może kręcić. Jak można mieć ochotę na papierosa codziennie kilka razy na dzień. Dziwie się mamą iż palą przy swych dzieciach i tym przyszłym które zatruwają siebie wraz z nienarodzonym jeszcze maleństwem. Dziwie się, że Polaków stać na tak drogi luksus. Szkodzący i nic dobrego nie wnoszący. Dycha za paczkę... gdzie pali ktoś jedna, dwie na dzień...
Wolę za to ciucha, czy coś bardziej pożytecznego.
Avatar użytkownika
verte
 

Re: Palenie papierosów w miejscach publicznych

Postprzez evil » 2009-07-07, 19:15:15

a ja się dziwię, że ludzie nie potrafią uszanować cudzego wyboru i piszą takie durnoty na forum... :boss:
"Jedyne czego żałuję w życiu, to tego, że nie jestem kimś innym."
Woody Allen
Avatar użytkownika
evilNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3240
Dołączył(a): 2007-05-24, 00:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Palenie papierosów w miejscach publicznych

Postprzez BlueMan » 2009-07-07, 19:58:20

To niech to będzie ICH wybór, a nie także ludzi stojących obok nich na przystanku :/ czy wąchających dym na balkonie od sąsiada z dołu... .
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19108
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Palenie papierosów w miejscach publicznych

Postprzez Oyen » 2009-07-07, 20:01:16

BlueMan świeta racja. jak chca palic to niech pala, ale niech mnie nie zmuszaja do tego, poprzez bierne palenie.
http://kuudel.blogspot.com/
Avatar użytkownika
OyenNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 2740
Dołączył(a): 2006-04-02, 17:11:17
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Palenie papierosów w miejscach publicznych

Postprzez cre[a]tive » 2009-07-07, 20:04:06

verte generalnie to wiele rzeczy dziwi Cię w otaczającym świecie.


verte napisał(a):Dozwolone w pub'ach z miejscem do tego przeznaczonym, we własnym mieszkaniu (nie na balkonie!)


Puby są miejscem, gdzie się pije alkohol i pali, jak to komuś nie pasuje, niech sobie idzie do parku, albo do restauracji na kawę / herbatę czy sok. Ewentualnie do pizzerii, tam też raczej dymu papierosowego nie ma. A od pubów wara ;]

A czemu to niby na moim własnym balkonie ma mi ktoś zabraniać palić? Ludziom się chyba we łbach przewraca, by się wtrącać do czyjejś przestrzeni, za którą tak się składa, że się słono płaci.

verte napisał(a):Dziwie się, że Polaków stać na tak drogi luksus.

A ja dziwię, że ktoś nie ma nic lepszego do roboty, tylko zaglądanie obcym do kieszeni.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Palenie papierosów w miejscach publicznych

Postprzez verte » 2009-07-07, 21:48:00

Miałam na myśli lokale dla palących i niepalących. Jeżeli ktoś nie pali, a ma ochotę siedzieć z palącymi bardzo proszę. Ale niech niepalący mają możliwość zadecydować czy chcą pić piwo w dymie papierosowym i powrócić do domu ze śmierdzącymi włosami, czy jednak się od tego ustrzec.
kobieta napisał(a):Ludziom się chyba we łbach przewraca, by się wtrącać do czyjejś przestrzeni, za którą tak się składa, że się słono płaci.
Płacisz za grunt. Za mieszkanie. Nie masz prawa do grillowania na balkonie jak i do palenia papierosów, jedno i drugie zadymi sąsiadów u góry.

Palący nigdy się nie zgodzi z niepalącym raczej. No chyba, że nieliczni.
kobieta napisał(a):verte generalnie to wiele rzeczy dziwi Cię w otaczającym świecie.

Prędkie i mylne spostrzeżenie. Papierosy, palący i niepalący to nie wszystko.
Avatar użytkownika
verte
 

Re: Palenie papierosów w miejscach publicznych

Postprzez evil » 2009-07-07, 22:18:59

Oyen napisał(a):jak chca palic to niech pala, ale niech mnie nie zmuszaja do tego, poprzez bierne palenie.

kup se maseczke - w gębę nikt Ci nie dmucha, jak stoisz na dworzu to powiedz mi na ile jesteś w stanie odczuć, jak ktoś 10metrów obok pali peta?.

verte napisał(a):Dziwie się palaczom, jak coś takiego może kręcić.

dziwi mnie jak Ciebie może kręcić to, że dokonuje w swoim życiu jakiegoś wyboru i palę papierosy..

verte napisał(a):Ale niech niepalący mają możliwość zadecydować czy chcą pić piwo w dymie papierosowym i powrócić do domu ze śmierdzącymi włosami, czy jednak się od tego ustrzec.

to nie bywasz w takich lokalach?, dziwne bo nawet u mnie na wsi w sporej ilości knajp taki podział się znajduje... zresztą idąc do pubu masz świadomość tego, że tam się pali, więc dokonujesz wyboru - iść czy nie.

verte napisał(a):Nie masz prawa do grillowania na balkonie jak i do palenia papierosów

a to Ci nowość pokaż mi taki punkt w prawie, który zabrania palenia mi na balkonie/w oknie/w moim domu?.

verte napisał(a):Palący nigdy się nie zgodzi z niepalącym raczej. No chyba, że nieliczni.

przy tak ograniczonym myśleniu to nigdy się nie zgodzimy. Rozumiem, że Cię to nie dziwi?.
"Jedyne czego żałuję w życiu, to tego, że nie jestem kimś innym."
Woody Allen
Avatar użytkownika
evilNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3240
Dołączył(a): 2007-05-24, 00:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Palenie papierosów w miejscach publicznych

Postprzez cre[a]tive » 2009-07-07, 22:52:41

verte napisał(a):Ale niech niepalący mają możliwość zadecydować czy chcą pić piwo w dymie papierosowym i powrócić do domu ze śmierdzącymi włosami, czy jednak się od tego ustrzec.

Ale przecież mają prawo decydować, nikt ich za włosy nie ciągnie do pubów, gdzie ludzie piją i palą. Wystarczy omijać te miejsca i chodzić tam, gdzie dymu nie ma, a nie zabierać palącym jedyne miejsce, gdzie mogą sobie spokojnie popalić w towarzystwie.
verte napisał(a):Nie masz prawa do grillowania na balkonie jak i do palenia papierosów, jedno i drugie zadymi sąsiadów u góry.

Do grillowania nie, ale do palenia papierosów tak. Z resztą bez przesady, naprawdę Tobie leci dym do domu jak ktoś na balkonie powyżej albo poniżej Ciebie pali? Na świeżym powietrzu i jakoś ten dym wędruje akurat zawsze do Ciebie? Naciągane to trochę. Ja mam sąsiadów palących i jakoś nie potrafię zrozumieć o czym mówisz..

verte napisał(a):Palący nigdy się nie zgodzi z niepalącym raczej. No chyba, że nieliczni.

Nie wyciągaj pochopnych wniosków, ja jestem niepaląca ;)

verte napisał(a):Prędkie i mylne spostrzeżenie. Papierosy, palący i niepalący to nie wszystko.

W jednym Twoim poście zobaczyłam trzy razy użyte słowo "dziwię się" to tak mi się nasunęło..
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Palenie papierosów w miejscach publicznych

Postprzez evil » 2009-07-07, 22:57:11

kobieta napisał(a):dym wędruje akurat zawsze do Ciebie?

jak verte ma takie moherowe poglądy to może już tylko dym na nią leci? :cwaniak:
"Jedyne czego żałuję w życiu, to tego, że nie jestem kimś innym."
Woody Allen
Avatar użytkownika
evilNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3240
Dołączył(a): 2007-05-24, 00:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Palenie papierosów w miejscach publicznych

Postprzez BlueMan » 2009-07-07, 23:12:14

kobieta napisał(a):Z resztą bez przesady, naprawdę Tobie leci dym do domu jak ktoś na balkonie powyżej albo poniżej Ciebie pali?
Nie chodzi o dym, ale o sam zapach spalonego tytoniu.
Akurat mój pokój jest tak usytuowany, że jak sąsiad wisi na oknie piętro wyżej i pali papierosa to od razu to czuję. Nie mówię, że widzę kłęby dymu wpadające do pokoju, ale sam zapach papierosa jest jak najbardziej wyczuwalny!

evil napisał(a):punkt w prawie, który zabrania palenia mi na balkonie/w oknie/w moim domu?

O papierosach nie znajdzie się pewnie, ale na pewno coś o grillowaniu i przeszkadzaniu w życiu wspólnoty mieszkaniowej będzie... . W Ameryce to się o wszystko można sądzić :D Ciekawe, czy w PL też by to przeszło :zab:
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19108
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Palenie papierosów w miejscach publicznych

Postprzez cre[a]tive » 2009-07-07, 23:20:03

BlueMan napisał(a):Nie chodzi o dym, ale o sam zapach spalonego tytoniu.
Akurat mój pokój jest tak usytuowany, że jak sąsiad wisi na oknie piętro wyżej i pali papierosa to od razu to czuję. Nie mówię, że widzę kłęby dymu wpadające do pokoju, ale sam zapach papierosa jest jak najbardziej wyczuwalny!


Blue, ale sam na świecie nie żyjesz, obok są ludzie i zawsze coś Ci może przeszkadzać, jak nie zapach spalonego tytoniu, to fakt, że staruszka za ścianą nastawia głośno telewizor, bo jest głucha, albo że małżeństwo nad Tobą się kłóci wieczorami. Tak to już jest, jak ktoś jest taki wyczulony na wszystko, to niech sobie wybuduje dom, wówczas ani nie będzie sąsiadów za ścianą, ani palących pod wami, albo nad wami. A jak się mieszka w bloku to trzeba się przygotować na ustępstwa i nie robić problemu ze wszystkiego.
Ostatnio edytowano 2009-07-07, 23:22:47 przez cre[a]tive, łącznie edytowano 1 raz
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Palenie papierosów w miejscach publicznych

Postprzez BlueMan » 2009-07-07, 23:22:17

I tak tak jak napisałaś dym z papierosa to najmniejszy problem. Wystarczy zamknąć okno na 10 min i po sprawie ;)

Wolę mieszkać w bloku niż w domku! :] Dlatego te ustępstwa mi są znane i je akceptuje.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19108
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Palenie papierosów w miejscach publicznych

Postprzez evil » 2009-07-07, 23:29:54

Skoro tak, to nie powinno byc zakazu palenia na przystankach, bo kto korzysta z komunikacji miejskiej powinien byc gotowy na ustępstwa.
wiec jak komuś przeszkadza dym to może się odsunąć albo zatkac nos na 2 minuty i po sprawie :cwaniak:
"Jedyne czego żałuję w życiu, to tego, że nie jestem kimś innym."
Woody Allen
Avatar użytkownika
evilNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3240
Dołączył(a): 2007-05-24, 00:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Palenie papierosów w miejscach publicznych

Postprzez hitman1986 » 2009-07-07, 23:39:32

evil napisał(a):Skoro tak, to nie powinno byc zakazu palenia na przystankach, bo kto korzysta z komunikacji miejskiej powinien byc gotowy na ustępstwa.

:pudlo:
Żartujesz sobie, czy poważnie mówisz ?
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Palenie papierosów w miejscach publicznych

Postprzez cre[a]tive » 2009-07-07, 23:43:32

A czemu sądzisz, że evil żartuje?
evil napisał(a):skoro tak, to nie powinno byc zakazu palenia na przystankach, bo kto korzysta z komunikacji miejskiej powinien byc gotowy na ustępstwa.
wiec jak komuś przeszkadza dym to może się odsunąć albo zatkac nos na 2 minuty i po sprawie!



o! ewentualnie kupić sobie auto i wówczas będzie się w nim rządził, jak będzie chciał ;]
komunikacja miejska to komunikacja zbiorowa - równe prawa powinni mieć zarówno palący jak i niepalący. Jak się korzysta z czegoś co jest publiczne (i tanie!)trzeba mieć na uwadze fakt, że ktoś może dmuchać dymem w Twoją stronę, komuś może śmierdzieć z buzi, gdy stoi obok Ciebie w autobusie/ tramwaju albo walić spod pachy. Tak to jest, jak się podróżuje ekonomicznie to się trzeba liczyć ze złymi warunkami. A jak komuś korona z głowy spada, to się jeździ taksówkami ;)
:kamil888:
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Palenie papierosów w miejscach publicznych

Postprzez hitman1986 » 2009-07-07, 23:49:35

kobieta napisał(a):ewentualnie kupić sobie auto i wówczas będzie się w nim rządził, jak będzie chciał

Palenie przez kierowcę w aucie jest (chyba) zakazane przez Kodeks...
kobieta napisał(a):Jak się korzysta z czegoś co jest publiczne (i tanie!)trzeba mieć na uwadze fakt, że ktoś może dmuchać dymem w Twoją stronę, komuś może śmierdzieć z buzi, gdy stoi obok Ciebie w autobusie/ tramwaju albo walić spod pachy. Tak to jest, jak się podróżuje ekonomicznie to się trzeba liczyć ze złymi warunkami.

Nie no, jeszcze napiszcie, że plądrować np. Muzea albo inne galerie sztuki też można, bo przecież to dobro wspólne, a jak wspólne to niczyje :P
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Palenie papierosów w miejscach publicznych

Postprzez cre[a]tive » 2009-07-07, 23:56:11

hitman1986 napisał(a):Nie no, jeszcze napiszcie, że plądrować np. Muzea albo inne galerie sztuki też można, bo przecież to dobro wspólne, a jak wspólne to niczyje :P


O Radek swój chłop, dobrze gada! ;P Ale ogólnie to chciałam dodać, że jestem za seksem w miejscach publicznych! :boss:
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Palenie papierosów w miejscach publicznych

Postprzez BlueMan » 2009-07-08, 10:22:31

To jak będzie palenie papierosów wszędzie dozwolone (już jest - sic!) to jestem za uwolnieniem krasnali ogrodowych!
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19108
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Inne

Powrót do Kontrowersje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 541 gości

cron