Palenie papierosów w miejscach publicznych

Jeżeli byłeś świadkiem oburzających scen w życiu codziennym lub jeżeli ktoś lub coś podniosło Ci ciśnienie - pisz, może adrenalina nieco opadnie...

Re: Palenie papierosów w miejscach publicznych

Postprzez privace » 2007-07-03, 00:26:41

Lary, sam sobie przeczysz:
Lary napisał(a):miejsce publiczne *teren lub pomieszczenie przeznaczone dla wszystkich ludzi, np. ulica, park, teatr*

Do pubu nie wejdzie niepełnoletni, więc nie mieści się w tej definicji, jako że niepełnoletni to też człowiek ;)
W moim obiektywie
Hobby lalkowe

privaceFemale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 7315
Dołączył(a): 2006-09-10, 19:11:58
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Palenie papierosów w miejscach publicznych

Postprzez paimka » 2007-07-03, 00:36:20

Lary napisał(a):miejscem publicznym jest.. balkon

nie mówmy tutaj o spaczenich. Zresztą jeśli balkon jest na widoku da małych dzieciaków, a np. jakas para uprawia sex. Moze to siać zgorszenie, Zresztą rodzice dzieciaków mogą sobie nie zyczyc aby dzieci coś takiego ogladały.

Ad temat
Lary napisał(a):Praktyka państw europejskich wskazuje, ze taka definicję się właśnie stosuje... czyli.. Pub = m. publiczne = zakaz palenia

Łatwiej by było gdyby zostało to jasno określone przez prawo. Podana przezemnie definicja jest równie wiarygodna. Gdyż mieszkamy w Posce. Przestrzegania prawa, pilnuje polska policja, a nie europejskie instytucje. :] Wierzchołek tatr to już inna sprawa, bo to podpada pod miejsce turystyczne.

Lary napisał(a):wszytko, co nie jest Twoim mieszkaniem

Czyli policja może mnie wywalić za to, że pale u znajomych w mieszkaniu, mimo ze im to nie przeszkadza, i mi na to pozwalaja?? :]
(...)my walczymy jeszcze gdzie indziej. każdego dnia staczamy wyniszczające pojedynki, których nikt nie widzi ani nie rozumie, ani nawet nie ma pojęcia o ich istnieniu. pojedynki z samym sobą, z własnymi emocjami.
Avatar użytkownika
paimkaNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1439
Dołączył(a): 2007-05-28, 15:38:21
Lokalizacja: Wawa/Czewa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Palenie papierosów w miejscach publicznych

Postprzez Lary » 2007-07-03, 00:49:25

Nie ja tą definicję układałem, taka jest w słowniku. Dla mnie jest ona idiotyczna i zła, ale nie zmienia to faktu, że powszechnie stosowana i w myśl tej definicji jak dobrze pójdzie niedługo zabronią palenia w pubach :]

Zreszta... niby dlaczego do pubu niepełnoletni nie wjedzie? Jest to możliwe... przyjmuje się, chyba (nie wiem, nie moja definicja jak mówiłem), że nie ma możliwości zrobienia jakiejś bariery, która zablokuje tam wejścia. Oczywiście.. na dobra sprawę na siłę można wejść do prywatnego mieszkania, ale tutaj najwyraźniej się tego nie stosuje, nie wiem sam :| Jak mówię.. idiotyczna definicja :P

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zresztą jeśli balkon jest na widoku da małych dzieciaków, a np. jakas para uprawia sex. Moze to siać zgorszenie, Zresztą rodzice dzieciaków mogą sobie nie zyczyc aby dzieci coś takiego ogladały.


Zgorszenie... a czymże jest zgorszenie? :| To kwestia indywidualna, bardzo indywidualna, a balkon jest mój.

Łatwiej by było gdyby zostało to jasno określone przez prawo. Podana przezemnie definicja jest równie wiarygodna. Gdyż mieszkamy w Posce. Przestrzegania prawa, pilnuje polska policja, a nie europejskie instytucje. :] Wierzchołek tatr to już inna sprawa, bo to podpada pod miejsce turystyczne.


Polska, nie Polska.. zakaz chcą wprowadzić taki sam jak w unijnych :]

Zresztą.. pub pod tą policyjną definicję można podciągnąć jak najbardziej... wiele to nie zmienia :P

Czyli policja może mnie wywalić za to, że pale u znajomych w mieszkaniu, mimo ze im to nie przeszkadza i mi na to pozwalaja??


E...? :| Coś przekombinowałaś... mieszkanie to mieszkanie, jakie to ma znaczenie czyje?
"A government big enough to give you everything you want, is strong enough to take everything you have." by Thomas Jefferson
Avatar użytkownika
LaryNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 713
Dołączył(a): 2006-12-20, 18:56:25
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Palenie papierosów w miejscach publicznych

Postprzez paimka » 2007-07-03, 01:02:40

Lary']wszytko, co nie jest Twoim mieszkaniem[/quote]
[quote="Lary napisał(a):
mieszkanie to mieszkanie, jakie to ma znaczenie czyje?

xD

Lary napisał(a):Zresztą.. pub pod tą policyjną definicję można podciągnąć jak najbardziej... wiele to nie zmienia
Zmienia bo z tej policyjnej jest łatwo wybnąć.
Z tej Twojej też.
Masz puby powiedzmy dla "vipów", gdzie bez specjalnej karty(normalnie powinien być to dowód osobisty xD) czy innego świstka nie wejdziesz. w takim razie to tez jest miejsce publiczne?? CZy wszystko co jest zarerejstrowane jako działalność gospodarcza typu pub, restauracja jest miejscem publicznym?? <= do tego zmierzasz
(...)my walczymy jeszcze gdzie indziej. każdego dnia staczamy wyniszczające pojedynki, których nikt nie widzi ani nie rozumie, ani nawet nie ma pojęcia o ich istnieniu. pojedynki z samym sobą, z własnymi emocjami.
Avatar użytkownika
paimkaNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1439
Dołączył(a): 2007-05-28, 15:38:21
Lokalizacja: Wawa/Czewa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Palenie papierosów w miejscach publicznych

Postprzez Lary » 2007-07-03, 01:11:08

Wykreśl sobie "Twoim" i zostanie samo mieszkanie... wyjdzie na to samo, a nie będzie tego konfliktowego słówka :*

Dla vipów... ale istnieje jakaś niewidzialna bariera? Jakieś pole siłowe które nie pozwoli Ci tam wejść? Można się jakoś przemycić do środka, można wejść siłą... Nie pytaj się mnie proszę o takie rzeczy bo nie wiem...
Czy definicja jest logiczna czy nie, czy da się ją obejść czy nie... jak zakażą palenia w pubach na nic się to nie zda. Aparat państwowy naprawde nie potrzebuje logicznych definicji, obywa się bez tego i doskonale na tym zawsze wychodzi, wiec wiesz... :P
"A government big enough to give you everything you want, is strong enough to take everything you have." by Thomas Jefferson
Avatar użytkownika
LaryNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 713
Dołączył(a): 2006-12-20, 18:56:25
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Palenie papierosów w miejscach publicznych

Postprzez paimka » 2007-07-03, 01:18:37

Lary napisał(a):Można się jakoś przemycić do środka, można wejść siłą


Przemycanie się do środka w jakikolwiek sposób. Dobre tylko nie dla miejsca które ma być ogólnodostępne(inaczej publiczne) ;]
(...)my walczymy jeszcze gdzie indziej. każdego dnia staczamy wyniszczające pojedynki, których nikt nie widzi ani nie rozumie, ani nawet nie ma pojęcia o ich istnieniu. pojedynki z samym sobą, z własnymi emocjami.
Avatar użytkownika
paimkaNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1439
Dołączył(a): 2007-05-28, 15:38:21
Lokalizacja: Wawa/Czewa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Palenie papierosów w miejscach publicznych

Postprzez wolna » 2007-07-03, 09:17:22

Od niedzieli jest zakaz palenia w miejscach publicznych w Anglii i Walii, ciekawi mnie tylko czy nasze władze też to wprowadzą.
wolna
Avatar użytkownika
wolnaNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 94
Dołączył(a): 2007-07-01, 23:38:14
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Palenie papierosów w miejscach publicznych

Postprzez BlueMan » 2009-05-20, 11:55:17

Odkopię temat, bo raz na jakiś czas jest poruszany w obecnych czasach.

Nie jestem za tym, aby zabronić palenia w pubach i tego typu miejscach spotkań wieczorno-nocnych przy piwie. Dla mnie to jest swego rodzaju "klimat" zadymionego pomieszczenia, do którego raz w tygodniu mogę pójść... .

Ale na pewno jestem za tym, aby zabronić palenia w miejscach publicznych typu przystanek autobusowy/tramwajowy. Tam mnie to denerwuje i przede wszystkim przeszkadza.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19108
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Palenie papierosów w miejscach publicznych

Postprzez hitman1986 » 2009-05-20, 12:53:09

BlueMan napisał(a):Ale na pewno jestem za tym, aby zabronić palenia w miejscach publicznych typu przystanek autobusowy/tramwajowy.

Nie wiem jak w Krakowie, ale w Warszawie na każdym przystanku jest zielona nnaklejka "Strefa wolna od dymu" i ludzie (przeważnie - w 95%) się do tego stosują...
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Palenie papierosów w miejscach publicznych

Postprzez BlueMan » 2009-05-20, 13:50:47

Ani w Krakowie, ani z Zagłębiu i Śląsku nie ma tego typu naklejek i każdy pali do woli na przystankach :/
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19108
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Palenie papierosów w miejscach publicznych

Postprzez Suceed » 2009-05-20, 14:32:59

BlueMan napisał(a):Śląsku nie ma tego typu naklejek i każdy pali do woli na przystankach :/

O zakazie naklejania ogłoszeń są, a nikt do tego się nie stosuję. Z paleniem pewnie byłoby tak samo, są potrzebne osoby, które tego zakazu przypilnują.

BlueMan napisał(a):Dla mnie to jest swego rodzaju "klimat" zadymionego pomieszczenia,

Może właśnie politycy chcą zmienić ten klimat :zdziwko:
Avatar użytkownika
SuceedNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 7015
Dołączył(a): 2004-09-04, 15:25:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Palenie papierosów w miejscach publicznych

Postprzez olka5 » 2009-06-27, 18:23:44

Mnie to nie przeszkadza.Moze powinno sie zabronic palenia w miejscach gdzie sa dzieci ale w pubach raczej nie.
Avatar użytkownika
olka5None specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 590
Dołączył(a): 2006-11-22, 10:13:58
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Palenie papierosów w miejscach publicznych

Postprzez Lawenda » 2009-06-27, 18:49:22

hitman1986 napisał(a):
BlueMan napisał(a):Ale na pewno jestem za tym, aby zabronić palenia w miejscach publicznych typu przystanek autobusowy/tramwajowy.

Nie wiem jak w Krakowie, ale w Warszawie na każdym przystanku jest zielona nnaklejka "Strefa wolna od dymu" i ludzie (przeważnie - w 95%) się do tego stosują...


co racja to racja naklejki dużo zmieniły.Mniej palaczy pali już pod wiatą przystanku,i jakoś tak ludzie częściej zwracają uwagę na nie palenie pod wiatą,i palacze jak widzą zakaz chętniej się stosują.
Avatar użytkownika
LawendaNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1866
Dołączył(a): 2007-06-07, 19:55:10
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Palenie papierosów w miejscach publicznych

Postprzez BlueMan » 2009-06-27, 22:31:00

Szkoda, że gdzie indziej tych naklejek nie ma :emo:
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19108
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Palenie papierosów w miejscach publicznych

Postprzez cre[a]tive » 2009-06-27, 22:50:09

I dzięki Bogu, że nie ma. Niedługo to nawet na własnym balkonie nie będzie można zapalić :dobani:
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Palenie papierosów w miejscach publicznych

Postprzez evil » 2009-06-27, 22:55:28

u mnie na wsi jest zakaz palenia na przystankach autobusowych - i ok to rozumiem. Ale zupełnie nie kumam narzekania BlueMana na to, że sobie spalę papierocha np u mnie pod blokiem?.
"Jedyne czego żałuję w życiu, to tego, że nie jestem kimś innym."
Woody Allen
Avatar użytkownika
evilNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3240
Dołączył(a): 2007-05-24, 00:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Palenie papierosów w miejscach publicznych

Postprzez Lawenda » 2009-06-27, 23:53:34

kobieta napisał(a):I dzięki Bogu, że nie ma. Niedługo to nawet na własnym balkonie nie będzie można zapalić :dobani:


naklejki są tylko po to aby nie palić pod wiatami przystanków ,co uważam za bardzo rozsądne rozwiązanie.Bo to jest miejsce gdzie można schować się w czasie deszczu,gdzie na ławeczce mogą usiąść starsi ludzie albo dzieci a dzięki zakazowi nie wdychają dymu z papierosa./inna sprawa że w większości na ławkach pod wiatami przystanków śpią menele - ale może i z tym kiedyś sobie miasto poradzi/
Avatar użytkownika
LawendaNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1866
Dołączył(a): 2007-06-07, 19:55:10
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Palenie papierosów w miejscach publicznych

Postprzez cre[a]tive » 2009-06-28, 00:03:49

Lawenda napisał(a):naklejki są tylko po to aby nie palić pod wiatami przystanków

Wiem po co są naklejki i też nie lubię jak mi na przystanku ktoś dmucha dymem, moja odpowiedź odnosiła się do wypowiedzi BlueMana by naklejki były wszędzie...
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Palenie papierosów w miejscach publicznych

Postprzez Lawenda » 2009-06-28, 00:08:00

aa to sorry,nie zauważyłam tego :P A co do wypowiedzi BlueMana hmm..jako eks -palacz rozumiem u innych potrzebę palenia,ale jestem w stanie zrozumieć to że niektórzy ludzie są totalnie przeciwni tytoniowi.

a tak po namyśle : czy Blue nie miał przypadkiem na myśli mówiąc wszędzie -wszystkich miast ,a nie wszędzie w sensie że nigdzie nie można palić?
Avatar użytkownika
LawendaNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1866
Dołączył(a): 2007-06-07, 19:55:10
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Palenie papierosów w miejscach publicznych

Postprzez BlueMan » 2009-06-28, 01:16:05

Lawenda napisał(a):czy Blue nie miał przypadkiem na myśli mówiąc wszędzie -wszystkich miast ,a nie wszędzie w sensie że nigdzie nie można palić?

Dokładnie to miałem na myśli.

To, że sobie ktoś zapali u siebie pod blokiem, w domu, na balkonie to mi to lotto. Ale chciałbym, aby we wszystkich miastach, na wszystkich przystankach były tego typu nalepki o zakazie palenia. Kiedy stoję tam jak słup w bezruchu i ktoś mi chucha do ucha :P
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19108
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Inne

Powrót do Kontrowersje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 526 gości

cron